Opatrím Vaše ratolesti - Orava

emka899
1. júl 2017

Dobrý deň mamičky potrebovali by ste cez prázdniny postrážiť Vaše ratolesti? 🙂
Ak áno tak som mlada 16 ročná študentka a hľadám si brigádu v tomto smere veľmi ma baví táto práca a chcela by som sa aj tomu venovať je to pre mňa more získaných informácií a skúsenosti do života 😊
Ďakujem Vám za vaše odpovede s pozdravom Emma pekný deň prajem 🙂
(najlepšie mamičky z Oravy poprípade Liptova?

14hviezdicka12
1. júl 2017

@emka899 ako spravna mama by som nikdy nedala do ruk 16 rocnej studentke dieta v hociktorom veku. Nemozes robit opatrovatelku bez kurzu. Co by si robila keby sa tomu dietatu nieco stalo vies aka je to zodpovednost ?? Keby si zlomilo rucicku nozicku alebo nieco horsie keby ochorelo v horuckach .. dokazala by si si zobrat vinu na seba ?? Ved si neni ani plnoleta. Prosim ta mysli ty brigadne na nieco ine vhodne tebe a nie opatrovat nejake deti .

14hviezdicka12
1. júl 2017

@emka899 a v profile mas pisane 20. rokov tu pises ze 16 ? Tak v com je pravda ?? Myslis si nejaka mamicka ti da dieta do opatery ? Sama si dieta.

esther03
1. júl 2017

@emka899 pozri toto nie je inzertne forum, takze tvoja poziadavka sem nepatri. Na druhe strane zvaz svoje skusenosti a moznosti na takuto velmi zodpovednu pracu. Starala si sa uz o nejake deti? Vies podat prvu pomoc? Ake deti by si chcela strazit? 7-10 rocne? Batolata? Mas odvahu zobrat 2-3 rocne dieta von na prechadzku bez kocika (take dieta totiz v nom uz neobsedi)? Naozaj zacni s niecim menej zodpovednym ak s detmi nemas skusenot.

renatik91
1. júl 2017

@14hviezdicka12
@14hviezdicka12
@esther03 och ženy...na poučovanie máte vlastné deti. Správate sa ako učiteľky na základnej škole...ak nemáte záujem o to, aby vám niekto strážil dieťa, tak načo sa vôbec vyjadrujete? Mám záujem, napíšem. Nemám záujem, žijem ďalej svojim životom. Každý človek má vlastnú hlavu, v ktorom sa nachádza mozog s rozumom, treba to rešpektovať 🙏

esther03
1. júl 2017

@renatik91 pisem preto, ze to sem nepatri a za chvilu jej to aj tak bloknu a preto, aby zvazla svoje moznosti a schopnosti. Ja neviem, mozno uz opatrovala deti a je v tom mega dobra, ma skusenosti z vlastnej rodiny. Ale ak nema, tak by som zacala inou brigadou. Moja dcera od 15 rokov opatrovala 7 rocneho autistu, vyzdvihla ho v skole po vyucku a potom u nich doma s nim cakala na rodicov, popri tom sa mu venovala. ALE! Ma doma brata s podobnou diagnozou a od malicka sa o neho pomahala starat. Preto je to o zvazeni vlastnych schopnosti.

deti95060810
1. júl 2017

Slečna si asi myslí že opatrovanie detí je med lízať....dá dieťa spať a ona si bude robiť - nič....Ja by som svoje dieťa asi ťažko zverila tejto mladej slečne....čokoĺvej sa stane, zodpovední je STÁLE rodič....zrovna včera to bolo v správach, aby rodičia dobre zvážili komu dajú do opatery svoje dieťa....

alexandraalexandrova
1. júl 2017

@renatik91 hm a co tak respektovat pravo koholkolvek vyjadrit svoj nazor vo verejnej diskusii? Aj @esther03 aj @14 hviezdicka12 tu napisali svoj nazor, maju na to plne pravo, o tom su predsa diskusne fora. O tom uz ani nepisem ze ponukat tovar ci sluzby na fore je zakazane, je to proti pravidlam tejto stranky...

krissmac
1. júl 2017

Aj ked to sem nepatri, napisala to slusne a milo. Je jasne, ze by sme nedali svoje deti strazit 16 rocnej dievcine, ktoru nepozname. Ale podla mna ste jej to tu mohli napisat a vysvetlit slusnejsie, milsie a nie ju tu hned "uzemnit" tymto sposobom a spochybnovat napr jej schopnosti.

esther03
1. júl 2017

@krissmac ja som niekde spochybnila jej schopnosti? Nie som si toho vedoma. Prave naopak, pytam sa ako je na tom v tomto smere.

14hviezdicka12
1. júl 2017

@krissmac nikto nespochybnuje jej schopnosti.. ma 16 rokov neni plnoleta tak uz v tom je problem .. je sama este dieta. A pochybujem ze ma opatrovatelsky kurz a skolu uz duplom dokoncenu

@renatik91 ja som vystudovala ucitelstvo takze viem o com je rec.. 16 rocna nema pojem ohladim prvej pomoci ci pri uraze alebo pri chorobach.. nikto ju tu neurazal kazdy si tu povedal svoj vlastny nazor .. lebo snad kazdemu rodicovi zalezi na svojom dietati a zverit cudzej 16 rocnej dievcine dieta no to pochybujem ze normalny rodic by dovolil. Neviem teraz kto ide koho poucovat takze cely tvoj komentar si napisala len a len pre seba...mi sme jej nenapisali nic zle len aby zvazila co chce robit a ako chce brigadovat. A hlavne aby si rodicia zvazili komu daju do opatery dieta... sama je dietatom a ppchybujem ze 16 rocna bude sedet v cudzom byt pri dietati bez kamaratov.. a co bude iba na telefone si facebookovat ?? Alebo si bude na instagram vyhadzovat fotky s cudzimi detmi ??
Aj keby mala v rodine deti tie ju poznaju ale nikto nevie ako sabude spravat to cudzie dieta .. aj keby mala v rodine dieta s nejakym hendikepom tak u ineo dietata sa bude ten hendikep prejovat inak aj napriek tomu ze je rovnaky

Takze je to len a len nas nazor

matka1989
1. júl 2017

a ja si pamatam ako som sa hravala s rocnou susedou ... a mala som 11 ale pravda ze sme malu kocikovali

14hviezdicka12
2. júl 2017

@xxxxxnnnnn neuspeje 🙂

stastnablcha
7. júl 2017

pre mna je to super ze u 16tich rozmyslas ako si pocas prazdnin zarobis... len naozaj je to velmi zodpovedna praca... nedaj sa odradit tymito poznamkami, v 6tich uz pokojne zvladas normalnu starostlivost o starsie deti