Otužovanie bábätiek. Vaše rady a názory

cartmanko
31. aug 2008

Ahojte, máme doma malú zmrznutú princeznu. Keď je vonku 28°C a je oblečená, je to ok. Ale keď sme v nákupnom centre tak už zakrývame dekou. Doma som ani v najväčšom teple nepúšťtal klimu. Keď prebaľujeme a vyberiem maličkej nožičky z dupačiek má ich teplé. Ale tak asi do pol minúty ich má studené. A hneď aj začne drkotať "dásenkami". Rád by som sa s malinkou maznal a masíroval ju a natieral mliečkom a olejíčkom ale kúpanie je v 38°C až 40°C vode a to tak že kým umývame hlavičku tak ma na sebe tú froté rukavičku namočenú v tej polo-vriacej vode. Ked jej ju dám dolu ihneď začne drkotať budúcimi zúbkami a plačkať. Z kúpeľa ide rovno do plienky a teplého uteráčika. Natieranie telovým mliečkom je v rozmedzí 20-30 sekúnd. Toto všetko sa odohráva v kúpeľni v ktorej je ako v saune. Chcem Vás poprosiť o radu ako bábatko otužovať. Predispozície na "zimomravosť" máme, lebo mamička sa nám nesprchuje ale obára, ke%d si neprestavím v sprche vodu tak sa depilujem asi tou vriacou vodou, ale bol by som rád ak by maličká bola trošku otužilejšia.
Ako začať s otužovaním?
V akých teplotách kúpete a býva bábätkám pri tom zima?
Tak, že až trasú domnelými zúbkami a plačú?
Zohrievate uteráky aj v lete?
Vyhrievate pred kúpaním kúpeľňu?
Rád by som mal otužilého Matesa z filmu S tebou mne baví svět. 🙂
Apropo maličká má 5 týždňov.
Ďakujem za každú radu a názor.

vieruna
31. aug 2008

Cartmanko idealnu teplotu na kupanie mas vyznacenu na tych teplomerikoch do vody. Je to cca tych 37°C. Cize tych 38 pre take male mimi neni az taka tragedia. Uteraky sme nikdy nezohrievali. Ked sa mi zdalo, ze je v kupelni chladnejsie, tak som len zavrela dvere. Pri obliekani je to myslim tak, ze male dietatko by v zime malo mat o jednu vrstvu viac ako ty a v lete o jednu menej, ale nevystavovat priamemu slnku. Nezabudaj, ze v zime je este aj v kociku. Teda poviem ti,ze nikdy sme nemali tento problem, ale myslim, ze na nejake cielene otuzovanie je vasa dcerka este malinka. Podla mna davajte pozor, aby neprechladla, aj v zime ju zbytocne nebabuste. Mozno sa trasie lebo je spotena a ovanie ju chladnejsi vzduch. Detom sa skusa v zadu na krku ci im nie je teplo, alebo zima. A mozno mas proste doma dve zmrzlinky a budes si musiet na to zvyknut 😉

cartmanko
autor
31. aug 2008

no ale ked ona 38° vode place a drkoce. V 39-40°C je spokojnucka ak je teda prikryta aj tom frote rukavickou namocenou v tej vode tepluskej. ale ja teda do nej laket nestrcim ako nase mamy. aj teraz ju kocikujeme v hlbokom, v dvoch vrstvach v zavinovacke a zakrytu dekou a zdvihnuta strieska a spinka. ked dam dole deku, hned kuka a place, ochladnu jej ruky a kym ju nezakryjem az ku krku tak nespi. neviem si predstavit co bude robit v zime ked jej bude na tvaricku posobit vzduch pod nulou. sak mi to cinkne o chodnik. trapi ma to.

helka1
31. aug 2008

Cartmanko a nema mala problem s udrzanim telesnej teploty ? Moja mala ked sa narodila, tak mala len nieco malo cez 1600 g, no a dlhsie musela byt vo vyhrievanom lozku prave koli tomu ze si este nedokazala udrzat telesnu teplotu. No ak sa tym trapite, treba to urcite povedat v poradni ale neriesit to tym, ze by ste malicku otuzovali, v takom "veku" urcite nie ....

vieruna
31. aug 2008

Jeeej moje tak ju nechaj. Sak je este malinka. Mozno sa to zmeni, ked sa zacne viac pohybovat. Ja som sa v zime kamaratke chichunala, ze ako strasne babusi syna. Hovorila to iste ako ty. Ze je proste nespokojny, ked nie je naobliekany. Teraz zacal fesak chodit a strhava zo seba veci ako chippendales 😀

cartmanko
autor
31. aug 2008

ok povieme lekarke ale to je tiez povedali ze mame ist ortopedovi, tna ze koncime s postolkami a ze mame prist o mesiac. mesiac! ved to je u babatka strasne dlha doba. a ke nechcem vyzerat ako hysterko nemozem jej volat trikrat denne s trivialnymi otazkam. vivat medziludske vztahy a internet a modry konik. no my sme boli bucovia 3880g a 50cm. ale na to udrzanie teploty sa teda spytam. dakujem.

cartmanko
autor
31. aug 2008

vierunka tak to by sa mi zas nepasilo...este am len mesiac a uz ziarlim. hehe. ale ked ja by som jej tak rad pusinkoval nozicky a tak ju natieral olejickom vonavucku krasnucku a tak proste sa snou tak dotykmi rozpraval. ale je mi sudenu je vyzlic a obliect v case podobnom ako na vojne rozborku a zbrku samopalu...neva aj tak ju lubim. uvidime ako dalej.

vieruna
31. aug 2008

viem si asi predstavit ako po tom tuzis, ale neboj, urcite sa aj k tomu dopracujete 😉 Vies jak by som si ja rada teraz postiskala toho mojho certa a nemozem si ho ani na ruky zobrat. Je mi z toho do placu, ziarlim na cele okolie, kto ho nosi na rukach. Musime to vydrzat. Kvoli tym malinkym ludom to stoji za to 😎

cartmanko
autor
31. aug 2008

preco ho nemozes drzat? mas velke bruseno? nasa mala buva od osmej. stale neviem ci ju mam nechat spat alebo jej budovat pravidelny rytmus budenim. zatial nechavame spat. aj aj nerad vstavam. 🙂

vieruna
31. aug 2008

velke brucho by nevadilo, len mam naordinovany prisny kludovy rezim. V podstate by som mala kempovat v nemocnici 😒
Naco ju chces budit? Aby sa najedla? Sak ona sa zobudi, ked bude mat hlad. V noci by som babo fakt nebudila. A rozhodne nie 5 tyzdnove. Pocuvaj, ze ty by si z nej chcel mat za dva mesiace slecnu s ktorou sa budes moct prechadzat po korze a machrovat 😉

cartmanko
autor
31. aug 2008

ja sa prechadzam uz teraz. ked mala mala tri tyzdne poslali nas snou von. a odvtedy chodime dvakrat denne.

vieruna
1. sep 2008

myslela som tak, ze si ju povedies za ruku 😉 mal to byt vtip. Moj syn je koncom oktobra, z porodky sme sa dostali v novembri a po tyzdni sme isli von

dididi30
1. sep 2008

ahojte, my sme isli von hned na druhy den po porode a na treti sme boli v meste 😉
v anglicku sa idem domov po porode bud v ten den alebo na druhy 😉
a keby ste videli anglicke deti v zime, ziadne pancuchy, ani cizmy ani ponozky, hole nozky!!! neprehanam, kto bol v anglicku videl to 😒 a najma chorlave deti tak nechavaju, nech sa otuzuju.....ale nasledok toho je, ze tu maju vela postihnutich ludi, alebo moc otuzilich 😒 😀

babulka82
5. feb 2014

ako začat s otužovanim ? vraj to je nevhodne pre deti do 3 rokov.Ako teda postupovat u menšich detičiek? mam 9 mesačne babo.