Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jankamgr
12. apr 2012

ahoj, ahoj, a aký je veľký?? náš má o týžden pol roka, už sedí sam, ale sem tam ho vala dozadu a nabok 😀 ja si myslim, ze je to ok 😀 kym nenaberie istotu 😉

brumca
12. apr 2012

@renata5 nasa mala nepada na hlavicku, ked sedi, sediet zacala, az ked sa vedela sama posadit 🙂 tvoj maly si vie sam sadnut alebo ho davas do sedu ty?

bamb27
12. apr 2012

@renata5 a posadi sa sam ci ho das sediet? ...ked sa sam posadi mal by mat natolko posilnene svalstvo ze sa udrzi,,, tak zrejme este neni pripraveny, ale ved ma len 8 mesiacikov, to je v pohodke, daj mu cas

renata5
autor
12. apr 2012

@jankamgr
@brumca
@bamb27 on sedi sam len niekedy sa tak tesi ze zalamuje rukami a prekoti sa a buchne si hlavicku a ja mam strach aby sa mu nieco nestalo

6mia6
12. apr 2012

Tiež som toho názoru ze ked sa posadil sám už by nemal padať.

sisaha
12. apr 2012

@renata5 ale ak spadne kvoli niecomu, co ho rozrusilo, tak je to v pohode...Lebo v nadpise pises, ze stale, ale v texte, niekedy. Vies kolko krat mne bolo luto, ked moja mala rok a zo stoja spadla na hlavu? Si citliva ako kazda mama, dieta o chvilu zabudne, ze sa niekam tresklo.. 😉

renata5
autor
12. apr 2012

@sisaha ja sa bojim ze sa mu nieco stane ze bude mat otras mozgu on tak sedi sam ze ho polozim na brusko a on sa tak posadi len sa potom rozrusi a padne dozadu len obcas tam som to asi zle napisala

renata5
autor
12. apr 2012

@6mia6 on nepada stale obcas len sa bojim ze ked padne zo zadu na hlavu aby sa mu nieco nestalo

kvetinqa
12. apr 2012

@renata5 ale ved deti uplne bezne stracaju rovnovahu. Nedavaj ho sadat na tvrdy povrch, daj mu napriklad taketo penove puzzle alebo ho obloz vankusmi, aby sa nebuchal... Nas maly lieta ako sinter, cely je modrinovy, na hlave ma na kazdej strane tipel a co mam robit? ved je to dieta 🙂

sisaha
12. apr 2012

@renata5 presne tak, ako ti pise kvetinqa, obloz ho vankusmi, posad na penove puzzle. Ak bude treba, tak s nimi vyloz aj pol izby. Rastucim vekom bude viac a viac koordinovanejsi.. 😉

renata5
autor
12. apr 2012

@kvetinqa
@sisaha baby my mame tak izbu spravenu ze vsade mam tie puzzle a mame koberce uplne vsade s tymi dlhymi vlasmi takze su neni take tvrde ked padne tak na koberec ale to aj buchne a on zacne hned plakat a ja neviem co potom mam robit cely den beham za nim a len co sa obzriem padne

sisaha
12. apr 2012

@renata5 tak potom sa nestresuj, jeho pady su tlmene...Je normalne ze zacne plakat.., zlakne sa. Ked zacne behat, este len vtedy zistis co su pady...

renata5
autor
12. apr 2012

@sisaha
@kvetinqa ja sa bojim zeked padne na hlavu ze bude mat krvnu zrazeninu alebo uz si hocico namyslam

renata5
autor
12. apr 2012

@sisaha a co jeho hlava neboli ho potom

sisaha
12. apr 2012

@renata5 na to, aby mal krvnu zrazeninu, to by musel byt iny pad...

kvetinqa
12. apr 2012

@renata5 tie pady nie su take zle ako to tebe pripada. Na krvnu zrazeninu to urcite nie. Place,lebo sa zlakne a ak ho to aj bjhvilku boli,hned to prejde. Vezmi ho do narucia a bude dobre. Ak padne silnejsie,sleduj ho,ci nie je spavw,nezvracia,ci obe zrenicky reaguju normalne.. Neboj,ak by sa nieco udialo,zistis to. @sisaha ma pravdu,co su pady zistis az ked zacne behat.

zebra41
12. apr 2012

@renata5 a to sa sam posadi? lebo nas bol tak isto. sam sa posadil,ale sediet nevedel. padol do zadu na hlavu. trvalo to tri dni, potom pochopil,ze to boli a nasiel rovnovahu. ak sa nevie posadit sam,tak ho proste nedaj sadat. ak sa uz vie,tak sa to za chvilu nauci. a ked sa bojis,tak daj za neho napr. vankus,ked sa posadi.

renata5
autor
12. apr 2012

@zebra41 darmo dam vankus ked on uz lozi po styroch

zebra41
12. apr 2012

@renata5 tak jasne...proste to chce par dni. on sa to nauci. len ak ho aj chytas,tak si daj pozor,aby si nezvykol,ze si vzdy za nim a zachytis ho...lebo sa na to bude spoliehat. ja ked som niekedy maleho aj chytila,tak som ho jemne buchla po tej hlavicke - aby si neublizil,ale aby citil a nemal pocit,ze sa ma na mna spoliehat. a hovorim, naucil sa to za tri dni.

katy1979
12. apr 2012

@renata5 zvykaj si padov bude velmi vela to ho budes zakazdym ofukovat? ked spadne zo stola ci z postele budes zachranku volat? skus to brat troska s kludom a so sedliackym rozumom. ak mate makky podklad a pri tej vyske krvna zrazenina asi nehrozi. deti su ako macence padaju ale nic sa im nestane. ak sa az tak strasne bojis robi sa prilba pre babatka.

renata5
autor
12. apr 2012

@katy1979 ja viem mala by som sa asi upokojit ale velmi sa o neho bojim ta hlavicka ma velmi trapi bojim sa aby neostal zaostaly alebo nieco

6mia6
12. apr 2012

@renata5 mne padal keď vstával pri nábytku a zabudol že sa musí držať. Padal ako lata dozadu rovno na hlavu a teda vôbec mu to neublížilo :D tak neviem a inak súhlasím s @katy1979

katy1979
12. apr 2012

@renata5 tak to by sme zaostali museli byt vsetci.mam pocit akoby to bolo velmi vytuzene dieta. To keby si videla ako pada moj mladsi vsak by ta slak trafil. Moja svokra takto reaguje ako ty a mna z nej slak triafa. Len sa moje dieta blizi k rohu stola a ona uz hika a to ho este netrafil a ked ho trafi tak tu ochka a panikari. Ladove noze mu na to ide prikladat. Ja pomojkam svoje deti pofukam bolacku a ideme dalej. Nemozes mu behat cely zivot za zadkom. Nechaj ho zit. Ak ho ine dieta treskne lopatkou po hlave ci ho zhodi z preliezky utyras ho? Mozno to beriem prilis benevolentne ale moje deti neziju v izolacii ani v makuckej skrupine. Pad na koberec zaduni pohladkam po
hlavicke a ideme dalej. Na dlazbe to boli to ano koberec a puzzle tlmia narazy. Toto sedacio padacie obdobie zachvilku prejde. Budes mat sikovneho syna neboj sa.

renata5
autor
13. apr 2012

@katy1979 tak to mas pravdu je vytuzeny velmi na nom lipnem dneska sme boli na krvi a sestricka ma skoro vyhodila dva krat mu netrafila zilu som myslela ze zomriem ja som hrozna sama za to nemozem dufam ze pri druhom budem ina

katy1979
13. apr 2012

@renata5 nebudes lebo podla vsetkeho si ludovo povedane citlivka. citala som vcera tvoje otazky co mas v profile. dievca mas to veru v zivote velmi tazke. Si pod neustalym stresom riesis kazdu drobnost a bojis sa to urobit inac. neboj sa zivot je len jeden a nechaj svoj zivot si uzit aj svoje deti. budu ti za to vdacne. nech sa vyvalaju v blate neboj sa neumru na to od bacilov ci zjedia chrumku ktora im spadne na zem. naozaj na to neumru. Ja byt tou sestrickou a poznam ta tak ta vyhodim hned 😀 kazdy sme nejaky niekto viac uzkostlivy niekto menej tak dufam ze to neberies v zlom. ja sa tiez bojim o svoje deti mam v hlave katastroficke scenare ako naburame na dialnici ci ako nedajboze vyletí nejake auto na chodnik. ale velakrat ho nezachranujem nech padne samozrejme nie tak aby sa prizabil. clovek sa uci na vlastnych chybach. vysvetlovanie velakrat nepomoze nerob to spadnes a podobne. takto spadne a zisti ze aha ono to boli. na dalsi krat si da pozor. samozrejme nevinne pady nie ze sa do mna niekto pusti ze si necham kalicit dieta a ze ho necham padat z dvojmetrovej vysky.

cicimon
13. apr 2012

tak hlavne ho nedavaj sediet, ked "sedi sam len niekedy" -zrejme este nie je pripraveny sam sediet. a zas ked spadne zo sedu na puzzle alebo koberec tak sa mu nemoze nic stat, to to nie je pad z x metrovej vysky. a este sa napada ked zacne chodit..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli