Pitie z pohárika

nina2110
18. júl 2013

Od akého mesiaca je dobre učiť dieťa piť z pohárika? Resp. ako ho to učiť? Malá má 9 mes. a nechce vôbec piť z pohárika, ani z takého pre deti...pýta si len fľašku :( ako ju odnaučiť piť čajík z fľaše a zvykať si na pohárik? ďakujem

syrik
18. júl 2013

Len skúšať....Ja som začala dosť skoro učiť na tvrdý náustok - na hrnčeku a paradoxne, chytila sa 🙂 Ale nie každá fľaška sa jej pozdávala, ale postupom času si zvykla...ja ju tiež pomaličky učím na pohárik, nedarí sa mi a to už máme 15 mesiacov...Má taký z Aventu, ale to je o ničom a klasický pohár - aj si cucne, lenže ona chce sama všetko a to sa hneď celá obleje 😀 😀 😀 treba len skúšať...u nás pijú aj mackovia, bábiky a potom aj ona 🙂

lucka011
18. júl 2013

Ja som moju malú nenútila piť z pohára, po roku to vedela sama bez akéhokoľvek učenia. Ale čaj pije ešte stále z fľaše, ten zásadne len do fľaše, inak všetko ostatné z pohára alebo z tých detských džúsových fliaš.

terezka1947
18. júl 2013

moj ma 21 mesiacov...a nic...pohar-sem tam,poharik s naustkom nic....este sem tam zaberie priamo z flase...toto este ako tak...inak lyzicka a flasa 😖 uz som si zufala...ale tak nic,musime skusat pomalicky dalej

lenkalis
18. júl 2013

Moja teda nepozná vôbec fľašu, takže to bola nevyhnutnosť naučiť ju to. Najskôr som jej asi od 8 mesiaca dávala z pohára lyžičkou, potom sa cca. v desiatom už pýtala piť z obyčajného pohára, tak ako videla nás, v 11. už vedela po jednom glgu, teraz má 13 mesiacov a pekne pije, Ale to nemá inú možnosť jednoduhšieho pitia z fľaše.

ivanka.7
18. júl 2013

U nas tiez nikdy flasa (mala jednu na hranie, nepila z nej), pohariky s naustkami nula bodov, pomohol az avent pohar so slamkou, ale aj ten uz mesiac-dva odmieta, pije z neho len sem tam, klasicky pohar jej davam uz dlho, teraz z neho vie dobre pit, ale len ked ho drzim, ked ho ma sama v rukach, konci to pooblievanim 😀 mame dalsiu ulohu 😀

doska
18. júl 2013

moj pil z detskeho poharika - s tym vrchnacikom tak okolo roka, ale nie vzdy, vacsinou z flase....teraz ma 2 roky a teraz na jar, asi fo febr. som flasu vyhodila a davam poharik. ma svoj plastovy s uskom, aby si ho vedel chytit, ale plast je o nicom, takze pije aj z klasickych sklenenych co mame take trosku tvarovane....a ako naucit? jednoducho - casto nukat z pohara, nech si pekne chyti, ale samozrejme pomahat zodvihnut k ustam a tak, dieta sa to podla mna lahko nauci, ked je vhodny cas, lebo je to aj zaujimave aj nove a vsetci to robia dookola 🙂 a ze sa sem tam obleje, alebo ze vyleje z pohara ked sa ho snazi polozit, to ide ruka v ruke s mojimi nervami 😀 ale inak sa nenauci 🙂 tak drzim palceky....a ps, u vas je podla mna casu este dost, ale kazde dieta je ine, sama vycitis kedy je na to cas, a podla mna ju do nicoho nenut, mozes sa sem tam opytat ci si prosi napit sa z poharika, ono sa jej to casom zapaci 🙂 mozete si aj pripit akoze na zdravie a strgnut, mojmu sa to velmi pacilo ked sme zacinali 😉 🙂

martinkatinka
18. júl 2013

Tak ako čítam, my sme začali dosť neskoro, až po roku a pol sa sem-tam napil z pohára a zapáčilo sa mu to, tak som mu k obedu začala dávať takto, inak keď ideme von, tak má takú akokeby cyklistickú fľašu...

maminag
18. júl 2013

ahoj, náš drobec napríklad z fľaše, okrem mlieka, nechce piť nič, ani čajík, ani vodu, vystriedala som rôzne fľaše, cumle ani nehovorím, detské poháriky s náustkami mal za hračku, tak nasledoval obyčajný pohár, a pijeme 🙂 , hoci má ešte len 8 mesiacov, takto už pije od štvrtého, len niekedy to ide aj po tričku, ale je to čoraz lepšie.... 🙂

gaby21
18. júl 2013

@nina2110 Ahoj, ja som davala z poharika hned zo začatim prvych prikrmov to je sest mesiacov, kedze flasu obaja odmietali, ale skusim ti poradit, vzdy ked bude mala vo vani, daj jej do ruky plastovy poharik, ty si zober tiez do ruky poharik, a ukaz jej co ma robit, uvidiš ako ho bude chciet drzkat a davat ku ustočkam, a ked sa jej to podari, mas vyhrane 😵

5katarina7
18. júl 2013

@maminag tak naša je taká istá,z fľašky iba mlieko.Tiež som vyskúšala veľa tých pohárikov s náustkami,ale ani za svet.Takže tiež pijeme z pohárika už od začiatku a je to stále lepšie 🙂

nina2110
autor
19. júl 2013

@syrik 🙂 podarená, tak moja princezná tiež rada všetko sama, kúpila som jej pohárik od MAM chytí ho, ale netuší, že to treba aj potiahnúť, len sa do neho zahryzne, ale to možno aj preto, že nám idú horné zúbky...diky za radu, budem skúšať

nina2110
autor
19. júl 2013

@terezka1947 takže vidím, že nie som v tom sama 🙂 u nás je problém s tým, že si myslí, že všetko je hračka, len to ožužľať, okusať a odhodiť na zem

nina2110
autor
19. júl 2013

@doska
@ivanka.7
@lenkalis tak skúsim ako radíte s pohárikom 🙂 možno skôr sa jej to zapáči ako s tým tvrdím náustkom :D lebo ten len okusuje 🙂 Ďakujem

nina2110
autor
19. júl 2013

@gaby21 dobrá rada 🙂 vymeníme kačičku za pohárik, aspoň to bude užitočnejšie ako naháňať kačku po vani :D skúsim to, Ďakujem

lenkalis
19. júl 2013

Ona teda tiež do pohára najskôr iba hrýzla, kým sa naučila urobiť glg. A aj do lyžičky, dala si ju do úst iba preto, aby ju mohla hrýzď 🙂

simca06022011
19. júl 2013

U nas na bola iba flasa normalna dlho, neriesila som to vobec. S naustkom mi nic nevypila, tie novsie treba riadne cucat aby daco islo a to ju nebavilo a este aj zaklanat pohar, nevedela to proste nejak zosynchronizovat... nakoniec sme ju naucili pit slamkou a kupila som jej avent slamkovy, ten mala cca do 1,5r+ a potom uz normalny naustkovy (hlavne kvoli tomu nech nemusim rozliate pohare riesit..), naucila sa hned aj z pohara pit po chvilke, ale aj tak z neho nepije casto... lebo flasu ma vzdy pri sebe a napije sa kedy chce, ked si to hrackami zhodi, nic sa nestane.. co by som s poharom nemohla :P Vobec by som sa tym netrapila, ked pride cas nauci sa aj pit, aj chodit na serblik aj vsetko ostatne...