Plač štvormesačného bábätka

eliska623
12. nov 2016

Ahojte, mam 4 mesačného syna a včera večer sme sa nakojili,priateľ ho zobral odgrgnut a zrazu z nicoho nic spustil strašný plač. Nikto sme ho nemohli ukludnit až znova som ho dala na prsnik a to ho ukludnilo. Pekne zaspal,odišla som z izby a i chvíľu znova plač. Tak zas na prsník našťastie potom uz zaspal a spal pekne do rana. Dneska znova sa pekne najedol, zaspal a znova ten plač po nejakej trištvrte hodine spánku. Teraz mi spi stále na prsniku a bojim sa ho aj vytiahnuť že znovu spustí. Máte s tym niekto skúsenosti, prečo to môže robiť, doteraz sa to nikdy nestalo. Vždy večer po kúpeli sa pekne najedol a zaspal,poprípade bol ešte hore bez plaču. Bojim sa ze toto budeme mať každý večer 😢

adrianita1
12. nov 2016

Ahoj, tiež mám 4 mesačného chlapčeka a tiež som zažila to isté. Zistila som, že príčinou je u nás niečo čo som ja zjedla a vyvolalo bolesť bruška (napr. Vajíčka alebo hruška) alebo začínajú rásť zubky. Malý mal jeden večer taký, že sa ukludnil až keď som mu dala nurofen. Nezaberalo ani dojcenie. Tak skús porozmýšľať nad tým, či si zjedla niečo nové alebo, či to nie sú začínajúce zubky. 😊

sibalka21
12. nov 2016

Moze byt ze je proste tak nauceny, ze chce byt stale na prse a ked ho nema zacne plakat, lebo vie ze ho dostane... Alebo ho boli brusko, na to skus preventivne davat feniklovy caj, masaz bruska alebo infacol....

eliska623
autor
12. nov 2016

Práveže nič nové som nezjedla a ani nič od čoho by ho mohlo boliet bruško. Aj do úst som pozerala ale zubky nejdu ani naliate ďasienka nema.

adrianita1
12. nov 2016

Tak ešte ma napada, že si už uvedomuje, že nie si pri nom ked sa zobudi a možno potrebuje pocit istoty. Moj maly sa zacal budit kazdu hodinu a chce byt na prsniku. Dala som si ho k sebe do postele aby som to v noci zvladala...

mrkvicka060
12. nov 2016

Ten 4. mesiac je asi nejaky prelomovy, lebo vtedy moj maly prestal spat. Dovtedy prespal celu noc 22-5 a ako mal 4 mesiace tak hore kazde dve hodiny a potom uz kazdu hodinu.. a vzdy taky plac a ukludnil sa az na prse... drzim palce, snad to rychlo prejde. Mozno ho uz aj dasienka ominaju

eliska623
autor
12. nov 2016

@adrianita1 možno to tým bude že chce aby som bola stále pri ňom,lebo keď spustil plač bol pri ňom len priateľ.

eliska623
autor
12. nov 2016

@mrkvicka060 tak my sme mali včera 4 mesiace a zacal takto vyvadzat,tak niečo na tom bude. 😀ale inak spal dobre od tristvrte na 10 do pol 7.

majula1311
12. nov 2016

@mrkvicka060 my presne tak isto , 21 - 6, sem tam nakojit o 3 , inak prespala, teraz ?! .. 2h hore a dokola .. budeme mat 5mes ...

mrkvicka060
12. nov 2016

@majula1311 tak my uz mame rok, ale celu noc odvtedy stale neprespal. Boli casy ze bol 2x hore, to bolo fajn. Najnovsie zas uz asi tyzden kazde dve hodky...niekedy sa zobudi po troch... dufam, ze este niekedy celu noc prespi

majula1311
12. nov 2016

@mrkvicka060 a tak urcite sa to utrasie... 🙂
a zubky ?

yoxinka
12. nov 2016

My máme cca od 4. mesiaca to isté. Malá sa začala po 2 hodinách budiť a potom dookola. Sú lepšie a horšie noci, no v globále sa u nej spánok okolo 4. mesiaca zhoršil. O 5 dní bude mať 5 mesiacov. Ja myslím, že je to obdobie, ktoré musí samé prejsť a zdá sa mi, že čím viac s tým bojujem, je to horšie. Keď to neriešim s nechávam to plynúť, tak sa aj budí menej aj je hore kratšie. My sme mali noc, že od 2.00 do 5.30 hore, predvčerom od 22.30 do 2.00 hore. A tak 🙂. Ale spáva aj úplne v pohode (2 zobudenia na kojenie). Držím palce! 🙂

pimpa12
14. nov 2016

mozno to s tym nesuvisi ale moja mala vzdy zle zaspava a spinka ked sa blizi a je spln mesiaca. Vzdy place a budi sa kazdu hodku. Aj teraz je to obdobie...

veroonikadan
14. nov 2016

tiez si myslim ze to moze suvisiet s tym ze uz si zacina vydobijat pozornost ak sa to tak u tak maleho dietata da nazvat.ze proste vie ze ked zaplace prides a dostane prsnik 😀 a ak neprides tak je asi problem 😀 ale nehladala by som za tym nic svetoborne 🙂

jana_eyre
14. nov 2016

Deti občas placu viac a občas menej.. Majú vseliake obdobia, menia sa aj každým dňom.. Môže ho chvíľu bolieť brusko, možno ho neco zasvrbi, alebo sa chce proste len popestovat pri prsniku, všetko je normálne.. Ak by mu bolo niečo horšie neukludni sa vobec a plakal by dlho, neukludnil by ho ani prsník.. Možno par dni civtyzdnov bude teraz viac plakať, bude mať také obdobie.. Ak sa ale bude dať ukludnit, nebude príliš dráždivý, alebo apatický, bude pekne cikat a kakat, tak to prejde neboj..

meggyinka
8. dec 2016

Ahoj my mame 4mesacnu a bolo to podobne. Zaspavala na prsniku a ked sm jej ho vytiahla a dala do postielky po 15minutach bola hore s velkym placom.manzel skusal uspavat vajickom ja obcas aj v nosici.no raz mi len tak napadlo.ona ale spi v noci stale na brusku (ale ma zapnuty monitor dychu) ked papka a vidim ze uz sa jej ocka zatvaraju ale nespi otocim ju na brusko a dam na postel /postielku. Prvu noc plakala asi hodinu druhu uz menej a teraz ano netvrdim ze nepoplace ale max 5 minut.hladim ju na chrbatiku alebo jemne tapkam po dupke popritom jej spievam.deti velmi miluju spev a velmi ich to ukludnuje(aspon tu nasu.kedze nechce cumel niekedy ked sa mi v meste v kociku rozplace strcim hlavu do kocika zaspievam a je kludna :D .no a proste takto zaspavame.ked zle odhadnem ze sa malo napapka zobudi sa po 2hodinach ale to sa napapa v polospanku a sup potom do postielky.a v noci sa zobudi 2x ako niekedy pomrnci aj 5minut ale to uz podla placu tak viem odhadnut ze to len skusa ci ju vytiahnem vtedy bud ja alebo manzel(kto ide na wc) pohladkame po chrbatiku a spinka. Drzim palce...ktovie dokedy nam vydrzi tato uspavacia metoda ale aspon ju nenosim po rukach a neskacem na lopte . Ktovie co to bude ked pridu zubky. A nezabudni si vzdy povedat "zajtra bude lepsie" 🙂