Plač v hlbokom kočíku

kindervajicko
6. okt 2015

Ahojte, syn ma 4,5 mesiaca, ked ho dam do hlbokeho kocika, spusti strasny rev, ked ho dvihnem na ruky, vsetko je ok. Hladny nie je, brucho neboli, odgrgnut si nepotrebuje. Najprv som si myslela ze preto lebo z kocika nevidi von, ale ani sancu nema vidiet okolity svet kedze place so zatvorenymi ockami. Mate niekto podobn problem? Dakujem 🙂

maslenka47
6. okt 2015

@kindervajicko pri akych prilezitostiach ho davas do toho kocika? Asi sa tam neciti/necitil dobre a ked uz vidi kocik, tak ocakava znova zlu skusenost. Vykasli sa na kocik, naozaj dieta si vystaci aj bez vozenia v hlbokom kociku.

seahorse27
6. okt 2015

Nemam sice taky problem, ale viem, ze niektore deti neznasaju hlboky kocik. Mozno aj ty mas take dieta. Skus vydrzat do 6-ich mesiacov a potom ho daj do sportaka. Ked bude vidiet svet, mozno bude kludnejsi 🙂 Dovtedy skus vyskusat satku alebo nejaky ergo-nosic, mozno mu to bude vyhovovat viac. Ja mam napr. vyslovene kocikove deti, ktore neznasali satky, klokanky ani nic podobne, kde by boli nejak zviazane. Mozno tvoj je uplne opacny typ, kazde dietatko je ine ;)

eeffka
6. okt 2015

@kindervajicko ano a riesila som to sportakom

my sme v podstate pouzivali len vajco v kociku a sportak, hlboku cast spolu asi 5x a aj to len vtedy ak som isla na celodenny vylet a brala som to ako pojazdnu postielku

kindervajicko
autor
6. okt 2015

@maslenka47 ziadnu zlu skusenost nema, aj doma vo vnutri ho davame do kocika, tam si bez problemov zahra. A naozaj si neviem predstavit nechodievat s dietatom na prechadzky takze kocik potrebujeme.

katy1979
6. okt 2015

My sme chodili na prechadzku len ked spal a ak sa zobudil isiel do nosica. Inac vrestal aj celu cestu. A nepomohol ani sportak u nas.

zuzanaete
6. okt 2015

Nas odmietol byt v hlbokom kociari, ked mal 9 tyzdnov. Po par prechadzkach, ked som skoncila ho niest v jednej ruke a druhou tlacit kociar, isiel do sportoveho. Tam bol spokojnejsi, mal lepsi vyhlad. Vtedy ani v nosici nechcel byt, ani tam dobre nevidel. Netrap dieta, ani seba. Najdi, co mu vyhovuje a kludne aj ten sportovy, ved ho tam nemusis hned davat sediet. V sportovom bude mat aj viacej priestoru.

tarvika
6. okt 2015

niektore deti nechcu kocik. skus vyskusat ergonomicky nosic alebo satku. akurat je medzinarodny tyzden nosenia, vsade su k tomu akcie tak sa mozes o tom dozvediet viac.

ivka01
6. okt 2015

Obidve moje deti odmietli kocik po mesiaci. Nic nepomahalo, revali ako besni. Musela som vydrzat az kym vedeli ako tak sediet a mohli ist do sportovej verzie. Vtedy kukali von a to sa im pacilo. Podla mna, ak sa dieta neciti dobre v kociku, nezostava mamicke nic ine, len sa s tym zmierit. S dcerou som chodila v klokanke. Syn bol decembrovy, takze sme boli vacsinou doma. Co uz, vyrastol z toho 🙂

andrejta
6. okt 2015

@kindervajicko ja so mala so synom to iste, tak som ho nacas vozila vo vajci nakliknutom na kociku, kym mu tam bolo pohodlne a potom som ho zacala davat do vanicky, ale polohovala som mu lezadlo, aby bol trochu vyssie, tak vyskusaj

alenky
6. okt 2015

Ja mam s mojou 5mes.dcerkou to iste. Hlboky kociar nie, ani manduca. Chce byt len vo vajicku a pozerat sa vsade okolo seba. Vajicko uz nenosim nakolko je chladnejsie. Takze idem s vanickou stale mi place potom sa unavi a zaspi.Pomahaju nam este hracky trosku ju utisia.Cakame kym zacne sediet a ide do sportoveho.

siska53
6. okt 2015

@kindervajicko moj maly bol kocikovy typ. No mala iste obdobie nie. Lebo koliky,lebo nevidela. Takze do 4,5m.bola v kociku az po tom,co zaspala v nosici. Nasledne sa to zlepsovalo a okolo 6.m.uz kocik akceptovala. Kedze som mala fajn kocik,ktory bol zaroven aj sportiak,tak som ju neskor(okolo8.-9.m.-ona neskoro zacala sediet) aj jemne nadvihla,aby videla,co sa deje po okoli. Bola v nom spokojna a vozila sa v kociku omnoho dlhsie nez bracek,este aj teraz ju obcas vozim aspon v bugine.

lulu268
6. okt 2015

Náš Oliver tiež plakal v hlbokom kociku. Ja som to vyriešila šatkou a teraz v športovom už je to v pohode. Niektoré deti proste neznesu kočík.

kindervajicko
autor
6. okt 2015

Dakujem za kazdu odpoved. Zatial sme problem nemali, rad sa vozil ale teraz je to hrozne. @andrejta mi vajicko pouzivame len ked je to nutne, v aute, na nakupy a tak. @siska53 a to ste isli na prechadzku s nosicom a zaroven si tlacila kocik? 🙂 ja by som tiez zainvestovala do nosica len mam velke prsia a dost vela mlieka tak sa bojim ci to netlaci na prsniky.

inka04
6. okt 2015

My sme sa vozili v hlbokom kočíku presne 3 mesiace, po 3 mesiacoch akoby utlo a ani za svet. Teraz máme 9 mesiacov a ani v šporťáku nevydrží dlho. Na rukách najlepšie, už aj v manduce nechce byť. Prvý syn to isté. U nás kočiar po 2 deťoch ako nový🙂

bonnie1
6. okt 2015

moja starsia neznasala kocik do jeden a pol roka. ci vanicku ci sportovy.. v sportovom vydrzala dlhsie ked som jej davala chrumky alebo ju podplacala. ked som ostala tehu a uz som ju zacala ucit bez kocika tak len kocikovat sa chcela. aj hodiny .. druha bola lepsia ale momentalne je stav ze vo vanicke vydrzi len ked spi. prva ani spat nechcela , tato hej a dlho cize mam celkom radost. kocikovat ju chodim ked je fest unavena. ked sa zobudi palim domov lebo vresti. ma pol roka uz sa posadi sama a tak sme skusili sportovy a samozrejme ze po par minutach v nom rucala. poradm ti treba to len akceptovat.. a zmierit sa s tym..

andrejta
6. okt 2015

@kindervajicko aj ja som ho zo zaciatku pouzivala len na transport, ake ked som zazila cirkus v kociku a cestu domov s deckom na jednej ruke a kocik tlacila druha, tak som sa na to vyprdla. Vo vajci mi zaspal skor ako som vosla do vytahu a vydrzal aj tri hodky. Asi mu tam bolo utulnejsie ako vo velkej vani. Len som dala tip, poradit si musis sama 😉

mysha
6. okt 2015

Ani moja dcera nemala rada kocik a preto kazda cesta von bola pre mna stresom. Zlepsilo sa to prechodom na sportovu verziu, ked som jej opierku dala na mierny sed. Teda nesedela uplne, ale videla okolity svet. Dalsia moznost je baysatka, alebo nosic. Ale aj to sa dietatku nemusi hned pacit, treba ich navyknut...

julka82
6. okt 2015

my sme hlboky kocik nezniesli od 4. mesiaca. Tak sme sa chodili prechadzat len kusok od domu a na rukach, alebo sedeli za domom vonku s drobcom. Zmenilo sa to az ked zacal sediet. Drzim palce, je to ok. Netreba nutit na silu. Proste sa tam nepaci 🙂

kindervajicko
autor
7. okt 2015

Dakujem za kazdu odpoved. Zatial sme problem nemali, rad sa vozil ale teraz je to hrozne. @andrejta mi vajicko pouzivame len ked je to nutne, v aute, na nakupy a tak. @siska53 a to ste isli na prechadzku s nosicom a zaroven si tlacila kocik? 🙂 ja by som tiez zainvestovala do nosica len mam velke prsia a dost vela mlieka tak sa bojim ci to netlaci na prsniky.

chovancova27
7. okt 2015

@kindervajicko my sme to mali pri prvom a pri druhom tak isto... mám šatku aj nosič, tak poriešené🙂 sú to malí zvedavci

mariova99
7. okt 2015

Aj nasa plakavala v hlbokom.Bala som sa ist aj pre starsiu do skolky ,co mam kusok od domu.Bola prave zima a nebola to sranda.Fukalo, fujacilo a ona vrieskala o dusu. TAK som ju musela vytiahnut a az vtedy prestala.A do kopca som tlacila kocik, na rukach dieta vo fusaku co si este ani hlavicku neudrzalo a k tomu trojrocna skolkarka. Prestala az ked som ju dala do sportiaka.Pri prvej som to ale nezazila...ta sa lubila vozit 🙂

redlola
7. okt 2015

@kindervajicko u nas tiez zacal plac okolo 3.mesiaca. riesenim je satka alebo nosic, pozakryvat babatko a mas vyriesene. ja satkujem druhu od 2 tyzdnov. starsieho som nesatkovala, keby som vtedy bola vedela, ze takto elegantne sa to da vyriesit bez obojstranneho trapenia a zbytocne uplakaneho a vycerpaneho babatka, pekne by som intenzivnejsie vyuzivala manducu, ktoru som v tej dobe mala. ale maly mi v nej plakal, az po niekolkych mesiacoch som zistila, ze bola zle nastavena. a az pri satkovani som zistila aka je v skutocnosti manduca nepohodlna. teraz som pri dcere minimalne vyuzivala hlboky kocik, az s jej narastajucou zvedavostou ju viem udrzat v sportovom kociku, ked vidi svet naokolo. len to prislo az okolo toho 6.-7. mesiaca. mama karatku, ktora hlavne nosila v nosici, ked jej syn dosiahol ten vek okolo polroka, uz sa nechcel nosit a zacala ho davat do kocika

vedorka
7. okt 2015

ja som ho v tomto veku musela davat v kociku na brusko a odokryt striesku, aby videl, lezat tiez vobec nechcel, iba ked spal. 🙂 nosili sme v satke, nosici a v kociku do 6 mes iba spal. predcasne sediet do sportaku by som ho urcite este nedavala.

luvika
7. okt 2015

@kindervajicko u nas bol problem, ze mal mierny reflux a ked bol v hlbokom kociku, plakal a plakal a ja tiez, ze co sa deje a ze zbytocne kupovany kocik...potom sme na to prisli,vyvysili mu polohu a odvtedy jedna radost.

siska53
7. okt 2015

@kindervajicko ano tak,lebo by sme sa von nedostali a maly mal kusok cez 2r.,tak sme chodili aj na ihrisko..ono to fakt casom.preslo a sme sa kocikovali normalne. Mna zas bolievala (a boli doteraz) chrbtica,ja som zas dost mala a stihla,aj ked mala bola z tych chudsich deticiek..