Platíte za deti pri cestovaní autobusom?

vajanka
14. okt 2008

Chcela by som sa opytat ako je to vo vasom okrese splatenim za dieta do 6 rokov pri cestovani busom. som z vychodu a tu ma sofer berie za 1 listok pre dieta do 6 rokov (polovicny) a mne doprovod dietata, cize tiez polovicny. ale pri manzelovi na strednom slovensku musim platit 1 cely listok a 1detstky, lebo vraj nemam narok kym dieta nema preukaz ZTP, ako je to vo vasom regione. to len sofer z okresu Lucenec vymysla?

roasha
14. okt 2008

v okrese LC dieta do 6r lístok stoji 6sk/teor.by mal byt aj doklad,ale nebudem chodit s pasom,tak som ho prefotila,a este ho nik nepýtal/,len vodici neveriacky pozreli,ze nema 6r,ale nechali to na moje triko.
z LC do ZV to je tiez listok do 6r,ale uz neviem kolko,ci to tiez bolo 6sk?

terezzka11
14. okt 2008

u nas a zapade je to rozdielne a zalezi na soferovi. raz platim cely+batozina(kocik) a za malu nic, inokedy som ja doprovod a mala polovicny, niekedy doprovod+batozina a za malu nic.... v mhd neplatim za malu a kocik vobec...

lefika
14. okt 2008

je to ako kde: u nas napriklad chodia dopravcovia (sukromni), kde dieta od 2 rokov plati polovicne cestovne, u inych je to do 6 rokov zadarmo, u dalsich je pre dieta polovicny a pre dospeleho ako doprovod polovicny...tak proste nechodim tym, kde ma to vyjde drahsie...lepsie povedane, chodim vlakom vzdy, ked sa to len trochu da. bohuzial sa to neda vzdy a musim vliezt do nenavideneho busu 😒

adina22
14. okt 2008

no cestujem autobusom pravidelne dcerka polovicny ,ja ako doprovod takisto + kocik.V piatok prave budem cestovat dialkovou linkou,tak som zvedava ako to bude uctovat sofer.Ci pol a doprovod,alebo cely a pol..ale zaujimave,ze zijeme v jednom state a dopravcovia to uctuju ako sa im zachce 😠

jaduska
14. okt 2008

SAD-ky na východe to majú tak, že za dieťa do 6r. sa platí polovičný+doprovod má nárok tiež na polovičný lístok. Takže v podste, ide dieťa zadarmo a dospelý platí celý. Ale keď ja idem s dvoma deťmi, tak kupujem 3 polovičné, čo mi príde dosť choré... Chodieva u nás ešte bus prievidzkej SAD-ky, tam za deti do 6 r. neplatím nič. Sestra býva v okrese Žarnovica, tam sa za deti platí evidenčný lístok - tuším 1 Sk.

otrivinkajanka
14. okt 2008

u nas platim za mna polvicu aj za dcerku a aj za kocik 😒
inak nechapem,ze zakazdym platim inu sumu ked idem do dunajskej niekedy 12 sk inokedy 22 sk alebo 24 sk a ked mam aj zlozeny golfac pri sebe musim zanho zaplatit 😠
a preco musime platit aj za dieta ked niekde maju deti do 6 rokov vstupy zadarmo?podla coho to rataju? 😖

adina22
14. okt 2008

jaduska - no ja budem cestovat linkou bratislava -svidnik je to SAD Prievidza,to znamena ,ze za malu platit nebudem?Ideme bez kocika,kedze ich Sadka kociky neprepravuje

Inac prislo mi dost na hlavu postavene,ked mala bola par mesacna,spala v kociku a platila som aj za kocik aj za dieta,ktore bolo v nom...

ena
14. okt 2008

vajanka- asi to ma kazda SAD po svojom, lebo aj MHD v jendotlivych mestach sa lisi.. ja osm tiez na trase KE-VT platila 1/2 za mna 1/2 za dieta a kocik ako batozinu..
tazke ked sa to tak vezme, to ako keby si platila cely listok a dieta zadarmo..

otrivijanka: s tym golfacom to je take vselijake, aj mne sa stalo, raz som za neho platila, druhykrat mi iny sofer povedal, ze zan nemusim platit, takze asi na akeho sofera natrafis..
ale asi by sa malo, lebo ked je to ako batozina, tak urcite presahuje tie povolene rozmery..

ena
14. okt 2008

adina: ale za seba si asi platila len tu 1/2, nie?

lefika
14. okt 2008

u nas je kocik s dietatom zadarmo, ale zlozeny kocik sa uz berie ako batozina a plati sa zan polovicny; co na tom, ze zaberie menej miesta 😒

adina22
14. okt 2008

ena - ano za seba som platila ako doprovod

bibula
14. okt 2008

ano.-)

julia225
14. okt 2008

ja platim v primestkej doprave seba polovicny aj dcerku polovicny listok, v MHD sa za deti neplati, tusim do troch rokov a na vlak do sietstich rokov deticky zadara... 😉 no a za kocik sa teraz uz neplati...iba za dietatko...j to len v primestkej...

domulienka
14. okt 2008

U nas platim v MHD za malu v kociku 1 sk. Taktiez keby sme boli aj bez kocika 1 sk. Kocik bez dietata uz ako batozina polovicny.

michalag
14. okt 2008

Pokial bol maly a chodili sme v kociku, tak som platila cely za seba a teraz tiez, takze maly ma do 6 rokov cestu zadarmo 🙂

sstefi
14. okt 2008

u nas dieta polovičny a ja ako doprovod tiež. kočik zaleží od šofera, stalo sa mi, že som platila za poskladany golfač 😠 , odvtedy som vravela, že už nikdy viac ho neposkladam, ked zan platim, tak nech v nom aj dieta sedi. a stalo sa mi aj to, že som 2xzopakovala, že aj kočik a on že to je v poriadku 😕 😵

prasiatko30
14. okt 2008

ja som minule ostala uplne paf ked som nabehla s kocikom do mhd a sofer na mna pozera ako na debila ked som chcela platit a dobracky mi povedal aby som malu nasackovala do kocika a tak neplatim 😲 som bola normalne z toho happy - no jo prvy raz s dietatom v mhd 😀 😝

pacna
15. okt 2008

u nas platim iba ja a dcera mladšia chodi zadarmo, to je mestska doprava primestska je drahšia to platime: ona do 6rokov a ja ako doprovod.
minule sme cestovali autobusom všetky tri ku svokre a platila som sebe aj babam po 11sk. 😀 😒

maruschka
15. okt 2008

U nás platí do 5 rokov 2 Sk za lístok...Predtým to bolo tak,že keď cestoval dospelák a dieťa,tak obaja platili polovičný lístok-takže to bolo v cene jedného dospeláckeho..Teraz platím celý dospelácky a 2 Sk za malú.. 😉

titkovamiriam
15. okt 2008

akokedy 😀 zalezi od sofera,ked idem sama s marekom autobusom tak niektory chce platbu iny povie ze je maly 😀 a to iste mam aj so synmi,kedze nemaju preukaz lebo necestuju do blavy jeden sofer im da polovicny iny nie a to aj pri michalovi ☹ ,nezaujima ich ani obcianske ani studijne preukazy ,ved naco by som im vybavovala autobusovy ked do mesta ideme tak raz za dva mesiace 😠

asitka
15. okt 2008

u nás sa do 6 rokov v mhd neplatí..dúfam, že to nezmenili...dlho som nešla trolejom, či busom...

jaduska
15. okt 2008

Adina - presne túto linku som mala na mysli. Tam platíš iba za seba, za deti nie. 😉