Po odstavení nechce poobede spať. Máte tipy?

loren
20. jan 2009

prosim vas date mi dake typy na uspavanie poobednajsie ako som dcerku odstavila tak mi nechce spat vobecma 22 mesiacov

julie6
20. jan 2009

jedine ist s nou vonku a mozno zaspi v kociku, no sice je zima teraz,alebo ju viac unavit predtym,alebo byt s nou a cakat,alebo nechat a chodit na striedacku dnu,pouziva cumliky????alebo si lahnut k nej, to vsetko som skusala ja, postupne sa naucil, najprv som tam musela byt potom som ho uz nechala, a nikdy nenechavala dlho plakat,a

loren
autor
20. jan 2009

v kociku nezaspi cumlik nepouziva unavit ju to asi nieje mozne ma energie za 2 deti lezat pri mne nechce a mame 1 izbovy byt takze ani zavriet ju nemam do akej izby 😉

julie6
20. jan 2009

tak nam zabralo v takom pripade len auto,ale aj to len cez vikend,manzel ma auto cez tyzden,a zaspi potom neskor,alebo vydrzi takto az do vecera????

spantex
21. jan 2009

Ahoj. Ja malému spievam a pritom mu trocha hojdám zadoček. Zaspanie nám trvá niekedy 10, 15 minút.

miriam79
21. jan 2009

ahoj,mam 26 mesacnu dceru a uspavanie riesime od jej narodenia stale v inom obdobi nieco ine, asi ked mala 16 mesiacov tak som si povedala ze je cas spat poobede, dnu to je jedno kde len ni v kociku dovtedy len kociarkazducky den... trvalo to cca 3 mesiace kym prijala moje pravidla hry..vselico som vymyslala na zatraktivnenie, robila som stale tu istu atmosferu pred spanim, iny vankusik a deka na popoludnie zvlastne pyzamko....mali sme vela hodinovych uspavni aj dlhsie, vystrajala, salila sa plakala obcas zaspala rychlo ale nakoniec si zvykla ja som nejak nepopustila priznavam aj so slzami od zufalstva a zlosti.. 😅 no a ked sme sa pred druhym rokom odstavili od prsnika 😀 zacalo dalsie vymyslanie a pravidelne dva tri krat do tyzdna pokarcuje do dnes,,... uz to ma podobu vzdoru a absolutneho odmietania spanku..nic nemenim zasa si ideme rovnako lahnut smarim sa k nej a robim sa ze spim ked uz sa sprava neunosne razantne ju navam na miesto spanku do vtedy kam sa nevycerpa. lezie mi to na nervy ten vecny boj ale nakoniec vyhravam a viem ze spat potrebuje... najdi vnutornu silu a pokoj a zotrvaj na sposobe aky si zvolis nepopust aj ked to bude vseliake a pride ovocie uvidis tak ked zaspi aspon na chvilu vylozis nohy 😎 nepopust a vela sily to je moj nazor a skusenost tak drzim palce nech uz to vyriesis akokolvek urobis dobre ... 🙂 t

simsonek
21. jan 2009

čaute maminy mi máme pol roka a spinkáme jak hodinky len cez deň doobeda o pol 10 a poobede o 14:30 len ju dám do kočíka na terasu a spínka 🙂 😅 😅 zato večer minechce zaspávať sama ☹ skúšame tú metódu nahliadania

lienka79
21. jan 2009

mozno jednoducho uz spat nepotrebuje..su aj m;ladksie deti, kt.poobede nespia..
kedy rano vstava a kedy ide vecer spat?
Kamoskina mala od cca roka nespi poobede..ide spat vacer o 20 a rano vstava okolo 8..kazde dieta je indi a maju aj indi potrebu spanku..ako dospeli

tanja61
21. jan 2009

neviem ale ja osobne si myslim ze deti do 5rokov by mali poobede spat jednoznacne,v ziadnom pripade v aute alebo na rukach....moj maly tiez vymysla ale netreba povolit ked povolis raz a dovolis aby nespalo tak to bude len vyuzivat podla mna....treba skusit ju dat do postielky a nech tam zostane kym nezaspi aj s placom ak je to nutne...skus ju dat do postielky s tym ze nech si pekne oddychne a pusti jej rozpravku mozno zaberie ak ani to tak si musi poplakat ale musi pochopit ze spinkat sa musi a hlavne v takom veku...simsonek mne maly tiez nechcel zaspavat vecer sam a skusala som to podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat a zabralo maly bez problemov zaspava sam a este ma aj vyhodi z izby 😀 kamoska to skusa tiez a dari sa jej...tu v okoli su mamicky ktorych deti vymyslaju s popoludnajsim spankom ale nepovolili a babo aj tak zaspi

mata2
22. jan 2009

Ahoj,niektorym detom proste pobedny spanok nechyba.Moj kubko nespaval od 2r.Loren a keby si ju nedala spinkat,bola by mrzuta?

basado
22. jan 2009

ja maleho uspavam tak že si k nemu lahnem, chvíločku vymyšla a potom zaspí 😵

zade
22. jan 2009

My sa tiez uspavame vselijami sposobmi, len nie tym najobycajnejsim. Dam ta do postielky, zhasnem, zatvorim dvere a sladko spinkaj. Zacim neznasat take co tvrdia, ze to u nich takto funguje stale, den co den.
U nas to tak nebolo od prichodu z porodnice, proste to nefunguje....

lucka.m
22. jan 2009

My zaspavame tak, že spolu si lahneme na velku postel, mala vypije celu flasku caju a zaspi, to je ten lepsi pripad, ked je dost unavena, v horsom pripade, ak vymyšla, niekedy zlezie viackrat z postele, tak kym zaspi trva aj 45 min. Vačšinou jej aj rozpravam rozpravku... spinka 2-3hod. Sem tam sa stane, ze nespi vobec, nastastie to byva vynimocne 😉

evulik6
22. jan 2009

ahojte..nas maly odjakziva dobre nespava...asi trikrat spal celu noc...takze parada...mali sme vselijake obdobia...uspavali sme ho na rukach ako babatko, potom v postielke takym sposobom,ze som si lahla do svojej a tvarila som sa ze spim...potom aj tak ze sme sli spat akoze vsetci spolu do nasej postele ale to aj hodinu vymyslal...ked som ho isla prelozit vzdy sa na to zobudil a mohli sme uspavat znovu...potom ked mal rok ma to prestalo uz bavit, bola som z toho znicena, tak som sa spolu s manzelom rozhodla vyskusat tu knihu.... a cuduj sa svetu, zabrala...asi po tyzdni sa naucil pekne zaspat sam...ale iba vecer...cez den nechcel, tak som to vyriesila kocikom...ale vecer bola parada....az kym nemal cca 20 mesiacov...zacal v postielke vymyslat, preliezat ju az sme ju napokon uplne zrusili, bo tam aj tak nechcel spat...buchal si hlavicku o mriezky, asi mal malo priestoru v nej... tak sme to vymysleli tak,ze sme mu dali velku postel k nasej manzelskej a spime tak...no malokedy spi v nej, skor tam spim ja, kedze maly ma zvyk spat v mojej ☹ Skusali sme kadejake mozne aj nemozne sposoby ale nic nezabralo...momentalne ho uspavame tak, ze si lahneme s nim do postele a maly po chvilke zaspi, pritom vypije flasku caju alebo mliecka...v noci sa stale budime na mnam mnam (caj, alebo mliecko) ale idem to skusit zrusit postupne... zistila som ze je to len blby zvyk, bo niekedy mu staci ked ho pohladkam a spi dalej...

No a co sa tyka pobednajsieho spanku... tak spaval dvakrat denne asi do roka a pol, potom uz iba raz denne a ked mal asi 22 mesiacov nechcel spat vobec...tak som ho skusala zabavat ked som videla ze o 17tej na neho uz ide kriza a darilo sa...nespal a vecer zaspal na gauci pri tv... teraz je to tak ze si pospi okolo 14tej pri rozpravke, v posteli nechce, tak ho necham nech pozera a ked zaspi zaspi,ked nie nic sa nedeje... niekedy si podrieme az o 16tej, zalezi kedy vstane rano..ked nespi cez den, horsie spi v noci, tak ho radsej necham aj ked je to uz dost neskoro...inak chodi spavat az vecer okolo pol desiatej... ked si cez den pospi...ked nie tak zalomi aj skor 🙂

Kazdy vravel, neboj sa ked zacne behat zaspi raz dva, bude unaveny...ale toto zrejme u nas neplati.. 😖

tanja61
22. jan 2009

samozrejme ze nefunguje zaspavanie kazdy den rovnako a bez problemov 😒mozno su deti ktore naozaj nepotrebju spanok cez den ale co som sa stretla s takymi tak prislo 18.00 a boli nervozne vymyslali a plakali a to znamena ze su unavene a ten spanok potrebuju.....pokial to tak neni a dieta zvlada byt az do vecera hore plne energie kym nejde spat tak budis 😉 asi ho nepotrebuje..ja mam neter 5rocnu a ta tiez nechce spat poobede vsetko robi preto aby nemusela ale vecer je podrazdena a nervozna a pritom je to energiou nabite dieta

loren
autor
23. jan 2009

no dievcata ona este ani raz nezaspala ako ju nekojim 😉 ako by to nepotrebovala aj 2 hod ju uspavam a nic budu jej klipkat oci aj hodinu ale nezaspi zato o dakej 18 hod by uz spala ale potom jej uz nedovolim spat a tak zaspava o 20-30

loren
autor
23. jan 2009

vcera som ju uspavala od jednej do pol stvrtej a nic ona ani nechce lezat len beha a blbosti vymysla a ked ju mam na rukach tak desat minut potom sa zacne krutit a vzpinat ☹

loren
autor
23. jan 2009

rano vstava o 7 hod a v noci mi trikrat pije mlieko

loren
autor
23. jan 2009

a postielku my davno nemame ona v nej nikdy nechcela spat spava so mnou na posteli

loren
autor
23. jan 2009

mata2 ona nie je mrzuta ale jasi sa je dost zivy temperament a my mame jednoizbovy byt tam ani tu metodu na uspatie podla knihy nemozem uplatnit

lante
23. jan 2009

loren, možno fakt nemá potrebu spať 😖

loren
autor
23. jan 2009

evulik s toho si nic nerob sara este nikdy nespala celu noc 🙂

lante
23. jan 2009

Vili doteraz prespal až jednu...a to som už ja bola nervózna, že čo sa deje....

loren
autor
23. jan 2009

lante asi nie 😒

bibula
23. jan 2009

u nas zabera sluzil som sluzil-ta pesnicka-niekedy vymyslam az do 20 leta 😀 -ved vies,pomala,nudna,opakujuca sa pesnicka-hned ako zacneme sluzil som...uz kladie hlavu na vankus--- 🙂

evulik6
23. jan 2009

ahojte babenky....nooo daju nam zabrat tie deturence.... mozno som urobila chybu este ked bol malicky...mozno som ho mala davat hned do postielky ako moja kamoska, ale no nepolubkas ho na rukach ked je este babatko? ☹

tanja61
23. jan 2009

loren tak tvoja mala je uz dost velka aby v noci uz nepila mlieko a mala sa naucit spat celu noc....ja som si myslela ze to mozne nieje tiez som stavala ku malemu a robila mu mlieko aj v noci ale naucil sa a v noci uz mliko nepije a spi celu noc 😉 a pises ze o nejakej 18.00 by uz aj mala spala tak je unavena pretoze jej chyba popoludnajsi spanok...moj maly niekedy vymysla aj hodinu ale ja nepovolim az kym nezaspi a teraz vie ze zbytocne sa bude rozdrapovat alebo plakat ked spat bude...podla mna kazde dieta vie spat ked je tak zvyknute a vedies ho k tomu,ale zrejme si si nestala za svojim co sa tyka poobednajsieho spanku a teraz vie mala ze spat nemusi a ty ju uz neprinutis 😉

evulik6
24. jan 2009

tanja pretoze to u vas fungovalo nemusi aj u druhych.. 😉 KAzde dieta je ine...s mojim sme skusali vsetko mozne a aj tak nespi celu noc

evulik6
24. jan 2009

loren, gratulujem k babatku...az teraz som si vsimla ze cakate baby... nech to dobre dopadne...ja som o druhe prisla v 8 tt...tak sme sa tesili... ☹ no hadam sa nam este podari a dopadne to uz dobre...

tanja61
24. jan 2009

evulik ja nehovorim ze len u mna to fungovalo poznam mamicky ktore hovorili ze to nejde a bola som jednou z nich....hovorila som si ze to nevadi ze maly nespi v noci ze pije mlieko ale ja myslim ze to vadi,ze je to len zlozvyk,a nakoniec som to skusala a zabera to ...samozrejme beriem do uvahy ze kazde dieta je ine 😉 a taktiez nehovorim ze aj mne sa to nemoze stat ze maly skratka nebude chciet spat moze prist samozrejme aj take obdobie,ja si len osobne myslim ze ked sa mamicka tak rozhodne ze skusi vsetko mozne preto aby dieta spalo ci cez noc alebo poobede a nepovoli tak nieco urcite zaberie..pisem hlavne o tom ze deti maju svoje fanty 😀 a mi preto zeby bolo dobre tak povolime,moje mozno spi cez noc a aj poobede ale ma nieco ine co by trebalo zmenit 😉 to je mi luto ze si prisla o babo ☹

vlasta80
24. jan 2009

náš maly uz od 9 mesiaca zaspáva naobed a večer sám, niekedy trucuje v postieľke, ale väčšinou len cez deň, večer v pohode zaspi 🙂 keď už je raz v postieľke, už ho nevyberám, len ak sa pokaka 😎 ale čím je starší, tak už viac skúša či pridem hore keď sa ozve do vysielačky 🙂