Po odstavení nechce poobede spať. Máte tipy?

loren
20. jan 2009

prosim vas date mi dake typy na uspavanie poobednajsie ako som dcerku odstavila tak mi nechce spat vobecma 22 mesiacov

loren
autor
25. jan 2009

tanja stala som si za svojim ale po troch hodinach by to preslo kazdeho 😉

loren
autor
25. jan 2009

evulik prajem vam aby ste co najskor otehotneli

tanja61
25. jan 2009

loren neviem ci si citala uryvok s knihy kazde dieta sa vie naucit spat?ak chces a mozem ti na mail preposlat ten uryvok a sama si vyberies ci takto naucit dieta spat je spravne alebo ci si to uz skusala 😉 mne to pomohlo a tiez mi to preposlala jedna kocka odtialto lebo sme mali problemy zo zaspavanim a pitim mlieka v noci a teraz uz nemame s tym problem 😉

evulik6
25. jan 2009

tanja,dakujem, snazim sa nemysliet na to co sa stalo a zit dalej........... jasne aj my sme si uzili svoje so spanim... tiez som myslela ze to nejde, potom sa naucil, ale bolo to teda dost tazke....a teraz neviem ako ho mam naucit aby sam zaspal pekne v posteli (bo on uz v malej nespi ale vo velkej pri nasej manzelskej)...uz som to skusala ale nic...straaasne place, aj to ho musim ubit aby tam vobec ostal...potom ked zaspi tak sa budi kazdu chvilocku a place... aaach...ako bolo dobre ked sme ho dali do postielky, pohladkali, povedali lubime ta a pekne buskaj....skoda ze je to uz prec... ☹

evulik6
25. jan 2009

loren dakujem... dufam ze sa nam to rychlo podari 🙂

tanja61
25. jan 2009

evulik urcite dalsie tehotenstvo bude dobre neboj 😉 ja sama kym som nemala drobca som prezila mimo maternicove tehotenstvo lekari nato neprisli az kym nebolo tak zle ze hned ma brali na salu a vybrali mi cast z vajecnika ☹ no ale co nas nezabije to nas urcite posilni 😉 a nemas volnu izbu kde by si maleho mohla dat spat sameho?mozno by to zabralo a postupovala by si pri zaspavani tak ako ked bol v postielke?ja tioez neviem ake to bude ked maly pojde do postele alebo do vlastnej izby... 😒

martina46
25. jan 2009

loren a keby si malu ulozila o tej 18.00, vstala by rano prilis skoro?

evulik6
26. jan 2009

tanja mam volnu izbu kde by mohol spat...len on nechce sam ist spat ani do spalne...to je hruza...ale rozmyslala som ze by som ho prelozila do detskej ked zaspi... 😉

loren
autor
26. jan 2009

martina 46 skusala som to ale ona sa za hodinu preberie s placom a potom ju nejdem utisit place ako so spanku a ide spat o 22 hod potom

tanja61
26. jan 2009

evulik obavam sa ze ked ho prelozis tak ked sa v noci preberie to bude plac pretoze babo si pameta kde zaspavalo 😒 ale mohla by si zo zaciatku s nim zaspavat na jeho posteli v druhej izbe a ked sa preberie tak za nim ist skusit ho utisit ale tak aby aj v tej posteli zostal do rana,bude to v zaciatkoch tazke ale zvykne si ze ma svoju izbicku a svoju postel 😉

evulik6
26. jan 2009

tanja dakujem... aj nad tym sme uz rozmyslali...no uvidime...nejako to vymyslim...hadam sa casom nauci....

korickana
26. jan 2009

AHOJTE, my mame 2,5 roka a poobede ideme spat podla toho kedy sa zobudi rano ,cize ak o 8.00 tak okolo 13.00 a ak o 9.00 tak o 14.00 spinkame tak 1- 1,5 hodky a zaspi hned cca 5 -10 min. Vecer ideme asi o 19.30- 20.00 a to tak ,ze precitame rozpravku asi 30 min a potom pusa a dobru nocku , ze ju lubime, ale teraz sa haja a odidem z izby a tak asi do 15 min zaspi, ale toto nam nefunguje ked je chora, a trvalo nam to asi mesiac kym sme sa to naucili. Vecer ak nechce veceru tak vypije kakavko a v noci nedavame, nic ani caj, ani mliecko, ak sa zobudi idem k nej poviem ,ze sa haja a zachvilku zahaja ak je smedna vypita si cajo tak do poharika trosku.
Mam kamaratku co ma malu tak staru ako mi a ona jej dava 4xkrat mliecko v noci , ja si myslim , ze je to zlozvyk.

stankalm
26. jan 2009

ahojte maminy 😉
Tak po prečítaní tejto diskusie sa mi normálne uľavilo, že nielen to moje dieťa nechce poobede spávať...ale už mi to lezie na nervy ten každodenný boj...Ked mala 2 roky, "zrušili" sme cumlík a odvtedy nevie dobre zaspať, naše uspávanie trvá niekedy aj 2 hodiny, nechápem to. Jediné, čo zaberá, je že po tých 2 hodinách už strácam nervy, tak do nej nakričím a potom nejak zaspí...ale takto to riešiť nechcem. Inak nepomáha nič, vyskúšali sme všetko možné. Večer so zaspávaním problémy nemáme, vypije "kakavko", prečítame rozprávku a do 15 minút spí. A spí v kuse celú noc, čo je cca 10,5 hod.
Písali ste, že nedať ju spať, ked nechce...ale večer býva občas nervozna a umrnčaná, ja viem, že jej to chýba. A ked sa nebodaj ešte vyberieme niekam autom, tak len naštartujem a už spí ☹
Niektorá z Vás tu písala o nejakej metode z tej knihy...môžete mi napísať viac?

tanja61
26. jan 2009

stankalm napis mi do ip svoju mail adresu a ja ti zaslem uryvok s tej knihy pretoze tu to neviem preposlat 😉 je tam toho dost na citanie neda sa to tak opisat

evulik6
27. jan 2009

stankalm, ja ju mam na maily este, ak chces posli mi do IP tvoju mailovu adresu, poslem ti ju... 😉

stankalm
27. jan 2009

dakujem za ochotu dievčatá 😉
Evulik...už mi ju poslala tanja včera večer....večer sa pustím do študovania, aj ked tam je hlavne o večernom a nočnom spaní, čo som to tak prebehla, snád tam bude nejaká rada aj o spaní poobednajšom 🙂 ...lebo s tým máme problém...

ivusas33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz