Pocikávanie v byte

miasun
15. jún 2016

Kočky mam taky problem, syn 2 r a 3 mes je odplienkovany, mimo bytu sa mu nikdy mestane nehoda, pekne sa pyta kakat aj pisat . Na noc este mava plienku. Ale stale mi mlačkuje v byte, hocikde mu napadne. Vie ze ide pišať stichne a povie mi: popišal....a neviem ako mu to vysvetlit aby to pochopil....help...

timea7
16. jún 2016

@miasun myslím, že to chápe veľmi dobre, ak sa mu to nikdy nestane vonku, je si vedomý toho, že by si ho tam nemala do čoho prezliecť a museli by ste ísť dnu. Keď ste v byte, má tam pocit istoty, prezlečieš ho, mláku utrieš. Ale možno tým na seba len upozorňuje, aby si si ho všimla a venovala sa mu. Tým nechcem samozrejme napísať, že sa mu nevenuješ, ale deti si niekedy takto vynucujú pozornosť. Chce to len veľa trpezlivosti, láskavý prístup, ale keď sa pociká, nechaj ho, nech sa vyzlieka sám, nech sa pomorduje, nech si to po sebe poutiera (akokoľvek), ale nesmie mať v žiadnom prípade pocit, že to robí za trest. Úplne kľudne mu prines čisté veci, povedz nevadí, prezlečieš sa, handru, mop a s tvojou pomocou to dajte do poriadku. Postupne ho nechávaj, aby čo najviac urobil sám. Vyruší ho to na dlhšiu dobu z hry, ako keď ho ty prezlečieš a všetko dáš do poriadku.

cacianka
16. jún 2016

a ešte ho daj "prať" popišané, nech opraví čo pokazil 😀

natalym
16. jún 2016

@cacianka To by som neurobila. 😒

cacianka
16. jún 2016

@natalym ved nemusíš

majba
16. jún 2016

@natalym moja mama tak nechala vnuka oprat popisane nohavice, prvy krat mal z toho zazitok ako si v lavoriku na dvore preplachoval nohavce a este si ich aj na snuru zavesil. no velka radost 🙂 druhy krat sa mu uz velmi nechcelo ale zvladol to. a potom uz nepamatam aby sa popisal. odvtedy dava pozor 🙂

natalym
16. jún 2016

@majba Veď ok, ale určite nie za trest. Však ale keď mal takú radosť tak sa počúral aj druhý raz, nie?

majba
16. jún 2016

@natalym ale no, ono to nebolo hned za sebou. vravel, ze nestihol dat dole nohavice, aj ho to mrzelo. ked na nho prislo piskanie uprostred nejakej hry tak si uvedomil, ze mu treba curat na poslednu chvilku. a za trest to by si babka nedovolila. on suhlasil, ze pomoze s pranim. ale odvtedy si uz dava pozor.

silvapokorna
30. jún 2016

@miasun Ja myslím, že tomu rozumie. Na mňa to pôsobí skôr ako zlozvyk, že doma sa mama postará. Takto vlastne vyžaduje pozornosť, berie to ako hru. U nás prebiehalo niečo podobné. Jednoducho som povedala, že stačí, funguje to vonku, bude to fungovať aj doma a neriešila som. Pocikala sa, nechala som ju, nech si to vyrieši sama, utrie po sebe, prezlečie sa. Stalo sa to potom už iba asi dva krát. Keď malá videla, že to ozaj neriešim, tak to prestalo. Tak skús a držím palce.

salome51
30. jún 2016

@miasun mám syna presne v tvojom veku. Len ja mám opačný problém. Na vonku mu dávam plienku. On sa proste nepýta alebo len povie cí ale už ciká. A najhoršie na tom je, že sa pýta cikať a kakať len keď je vyzlečený. Ako náhle mu dám slipky a tepláky pociká sa. Akoby si myslel že keď má ničo na sebe je to plienka a nemusí sa pýtať. Vôbec mu nevadí byť v mokrom. Už som z toho nešťastná. A inak tým že sa mi vyciká doma na dlážku si vynucuje moju pozornosť. Vždy si to potom pekne sám poutiera 😀

silvapokorna
30. jún 2016

@salome51 Na toto kamoške odporučila jej dr., nech ho nechá v tom. Lebo takáto má presne pocit, že tam niečo má, čo sa potom vymení a nerieši, či je to plienka alebo spodky, či tepláky, proste niečo. Takže mu vysvetlila, že nie, že to sa nevymieňa ako plienka a iné nemá a nechala ho v tom. Je to nepríjemné, ale zabralo, pochopil to veľmi rýchlo. Tak ak máš na toto nervy, tak vyskúšaj.

miasun
autor
30. jún 2016

@silvapokorna myslim ze mas pravdu, urcite vie ze sa postaram....musim to takto skusit lebo ked mu to ide vonku preco ine by mu to nemalo ist vo vnutri? 😉 Dakujem

simik14
6. júl 2016

To aj moja. Nikde inde nema nehody len doma uz ma to privadza do sialenstva tiez neviem co s tym