Podvečerný nepokoj u 11 týždňového bábätka

nanka3
30. okt 2014

Ahojte mamicky, rada by som sa vas spytala na vase skusenosti s poobednym/vecernym nepokojom a placom u dojcata. Dcerka kazdy den od takej pol piatej do siestej (vtedy vacsinou kupeme malicku) vecer stale place, strieda sa mrncanie, jedovity plac a klud.... predtym mavala koliky, ale teraz si myslim, ze uz jej to ustupilo... hlavne, si myslim, ze ak by ju bolelo brusko, tak by plakala stale, nie? chvilku je dobre, je kludna, chvilku mrnci, ale obcas spusti nervydrasajuci plac.... ked ju vsak ideme kupat, rozbalime ju, zacne sa usmievat, taktiez vo vanicke je to ok.... preto sa mi nezda, ze by ju cosi bolelo, uz som skusala aj ukludovat na prsniku, ale ked sa jeduje a place, tak o prsnik nema vobec zaujem. Co si o tom myslite? Je to fakt len vecerna nervozita alebo ju predsa len cosi boli? dakujem za vase odpovede 😉

radwanka
31. okt 2014

Zazivame nieco podobne, nie vsak pri kupkani, ale ano vecer byva vazne zly.. mala len mrnci (to je ten lepsi pripad), resp. zachvat a to uz ju nijak nevieme utisit ☹ mavame to aj cez den, chvalabohu uz nie tak casto ako predtym.. a tiez nemam pocit, ze su to bolesti bruska ako sa mi snazi kazdy 'vysvetlit'.. 😒 nam pomaha jedine natriasanie..pomaham si uz fit loptou, satkovanie je tiez super... aspon takto sme sa naucili s tym bojovat..a teda cakam kazdym dnom, ze to prejde, vravi sa, ze do 12 tyzdnov, kvoli upraveniu criev a mikroflore. Dnes ma ma 13 tyzdnov 😀
Mam pocit, ze u nas to bude proste tym, ze je taka uplakana..pretoze sme skusali ozaj vsetko a jedine co zabralo su uz vyssie spiminane veci..

nenabaja
31. okt 2014

Ahoj, asi to bude unava a nervozita z celeho dna. My sme to z casu na cas mavali tiez, najma ked sme mali nabity den. Vzdy pomohlo, ked sme malemu umyli tvaricku bylinkovym odvarom z cistca. Ak chces, skus.

nanka3
autor
31. okt 2014

@radwanka nasa bude mat v utorok 12 tyzdnov, tak som zvedava..... my mame nosic manducu, ale vobec v nej nechce byt.... 😒 , takze jedine ruky, tiez ju natriasame od tej piatej do siestej, potom ked ju okupeme, tak uz je to ok, nakojim ju a ide spinkat, vacsinou zaspi v pohode 😉

rybka1985
31. okt 2014

Moj ma uz pol roka a od 17 je s nim na nevydrzanie 😀

radwanka
31. okt 2014

@rybka1985 tak to sa nesmierne tesim... 😀 To sa este nacakame...draha nam totiz zaspava az okolo 22-23.. to su tie dobre pripady, rano hore o 7 s manzelom do prace vysmiata 🙂

rybka1985
31. okt 2014

@radwanka to ste dobri,moj zaspava o pol siedmej a rano o 4 uz hore a nie a nie ho posunut

radwanka
1. nov 2014

@rybka1985 no, aj to byvaju luxusne rana..uz sa mi tak zobudila, ze o 3 a bola hore do 5:30. Tuto noc od 4-5:30.. takze byva to s nou funny.. 🙂

rybka1985
1. nov 2014

@radwanka dnes hore od 3.30 do 5.30 🙂

jurly
1. nov 2014

@nanka3 ano aj u nas to byvalo narocne a vecer sa to stupnovalo. bol umrcany, nervozny, nekludny, neutisitelny. nastastie cim bol starsi tym bolo bolo lepsie. dnes ma maly vyse roka a byva aj teraz nervozny, ale teraz sa uz s tym vieme trosku lepsie popasovat, kedze viac vnima. vydzat a satkovat. to ze nechce byt v nosici sa casom podda a zvykne si.

vodavodickova
1. nov 2014

my zase travime podvecery na prsniku...od 5 do 8 pricucnuta a dudluje a dudluje,potom zadriemka,ale beda ked ju dam do postielky🙂 tiez dufam,ze to adpon trosku skrati,aby som nemusela byt priklincovana ku gaucu 3 hodiny,ale s telkou alebo knizkou to este zvladam...

nanka3
autor
1. nov 2014

@rybka1985
@radwanka nasa bola dnes hore od1:30 do 3:00, a potom hore opat o 5:30, doobedu spala 2x po 45 minut a na obed s nou manzel siel von, tak spala od 12:00 do14:30, ale odvtedy hotova pohroma ☹ az doteraz, konecne spi, ja tomu nerozumiem, clovek by povedal, ze je dobre vyspata, ved spala 2,5 hodiny, potom sa dobre napapkala, prebalila som ju a pol hodinu na to co vstala spustila strasny rev.... a ked som si predstavila, ze toto uz bude az kym ju nebudeme kupat, tak sa mi vsetky vlasy na hlava stavali.... vresk sa striedal s revom, ci bola na rukach alebo na posteli, to je jedno.... ja netusim, co tak reve 😒 , potom som ju rozbalila, ci nahodou nie je pocikana, tak sa zacala usmievat... ale to trvalo tak 2 minuty a potom zasa rev... uz som z toho fakt na nervy, myslite ze ju daco boli? ci co jej je???

nanka3
autor
1. nov 2014

@vodavodickova keby chcela byt na prsniku, tak by som drzala aj 2 hodiny, ale nechce ☹ , ked reve, tak nic nie je dobre, nic nezabera, ani ruky.... skratka nic

luba41
1. nov 2014

@nanka3 ale ved nejako vydrž...noste sa, natriasajte..ešte týžden, dva a bude pokoj.. 😉

nanka3
autor
2. nov 2014

@luba41 bodaj by si mala pravdu

luba41
2. nov 2014

@nanka3 ja mám 3 deti, všetky sa tak "správali"..prešlo to cca v 3,5 mesiaci..takže fakt vydržať, ukludniť sa... 😉

radwanka
2. nov 2014

@nanka3 vsetci tvrdia, ze proste niektore deti su take, obzvlast baby.. tak ja neviem..ja dufam, ze jej nic nieje a ozaj len sa potrebuje vykricat.. dr. Vravi, ze je upne v poriadku (ziadne testy ale nerobila), tak sa na to spolieham...ale je pravda, ze ozaj byva lepsia (v aute ale neskutocne zachvaty-az si jazyk 'pohryzla' dasnami)...a teda snad sa to uz uplne upravi...

jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanka3
autor
2. nov 2014

@radwanka ej ha.... no nervacka je, ako aj nasa, ale dnes na pocudovanie bolo dobre.... a v aute sa jej fakt nepaci?? to som prekvapena, vacsinou sa deti radi vozia.... nasu staci nalozit do autosedacky a je ticho, dnes manzel namontoval karabiny do stropu a vajicko sme zavesili na lano, posadili do autosedacky a spala 2 hodiny, normalne som neverila 😀

nanka3
autor
2. nov 2014

@jakubik zub v 5.tyzdni? vazne? boze, mne prvy narastol, ked som mala 3 mesiace a uz to sa mi zda strasne skoro.... fakt v 5. tyzdni???? 😕

radwanka
2. nov 2014

@nanka3 je to des, ja sa normalne s nou bojim ist niekam..to ju len vlozim do sedacky a hotovo..zatne 'zuby', pena okolo ust a hotovo a potom s nou skacem 5 min. Nrch sa ukludni.. pri prebalovani bola kludna, teraz??? Da sa do luku a hotovo.. ledva plienku dam.. nastastie ale praktizujeme BKM, tak si ju hned poumyvam a potom len sup plienku 😉 no a tiez stale rozmyslam, ci sa jej uz ozaj netlavi nejaky zubok..celkovo je popredu (aj ked je to drobcek), tak ci naaahodou 😀

nanka3
autor
2. nov 2014

@radwanka no, s tym prebalovanim to tiez mame podobne, napne sa tak, ze jej plienku neviem zalozit... presne ako by si o nasej pisala 😀, inak nasa tiez riadne bublinkuje, ako keby pila bublifuk, take bubliny nafukuje.... sliny jej tecu neskutocne, cely den ma podbradnik a nic ine nerobim, len jej ich utieram.... snad to nebudu zuby, bo to si neviem predstavit ako by som ju kojila, bo nasa trha ako psik a velmi rada sa hra z bradavkou, raz dnu, potom von....

jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanka3
autor
3. nov 2014

@jakubik hej, pribera dobre, aj ked do najblizsej poradne sa chystam az ked bude mat 3,5 mesiaca, takze tazko povedat, mame doma osobnu vahu, tak sa zvyknem odvazit s nou a potom sama, tak neviem, ci sa da na to spolahnut, uvidim, ked ju budem vazit 1x do tyzdna. Ej, no to ta obdivujem, ze si ju hladnu dokazala uspat, to musela byt riadna fuska.... Nasa sa tiez najlepsie naje hned ako sa zobudi, to je este taka trosku otapena 😉

jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucianakoniku
3. nov 2014

@nanka3 ahoj, skor to vyzera na vecernu nervozitu, nas syn byval tiez vecer nervozny a placlivy, bolo to unavou z celeho dna, tiez som si bola ista ze ho nic neboli, nebol to plac od bolesti, ten maval iny, intenzivnejsi. u nas pomohlo to, ze sme vecer prestali pustat televizor a radio, zazali tlmene svetlo a snazili sme sa byt pri synovi co najtichsie, prestala som v tom case umyvat riady a robit vsetko co mohlo robit nejaky hluk. chceli sme mu vytvorit co najprijemnejsiu vecernu atmosferu, nech vie, ze prichadza cas spinkania a kupania. uz sa nepamatam kedy tie vecerne place ustali, ale bolo to celkom rychle. drzim palce, nech mate co najskor kludne vecery aj vy

nanka3
autor
4. nov 2014

@lucianakoniku dakujem, skusime to🙂