Podvýživa a atopický ekzém

alenka235
11. jan 2018

Dobrý deň,máme doma 20mesacneho synčeka ktorý sa narodil predčasne a má iba 8300g čo je na jeho vek veľmi málo,málinko nám papa mlieko odmieta od roka vlastne nepije žiadne iba krupicu z mlieka na večeru a mäsko tiež spapa iba v polievke proste zlý jedák od narodenia.a aby toho nebolo málo máme aj atopicky ekzém už sme ležali aj na kramaroch sú dni keď je lespie ale aj dni keď sa skrabe do krvi,testy na potraviny sú negativne jedine co mu vyšlo sú arasidy.ako ho donútiť aby vyše papal?.

susanne6
11. jan 2018

Moj nazor je,ze nedonutis....mozno skor prist na to, co mu chuti a to mu nukat viac....alebo skusat nejake tie nutridrinky pre deti...ale ked ti nepije mliecko,dedukujem, ze ani to umele aj ked to by bolo super,lebo to obsahuje vsetko. Moj tiez nie je velmi jedak a na svoj vek je maly a chudy,ale viem co lubi a to sa snazim mu pripravovat. A exem mame tiez, ale oproti vam asi slaby,lebo nam zabera mast protopik.

asocial
11. jan 2018

Alenka,ja si myslim,že on to dobehne,neboj.ja ako dieťa som.bola.tiez taká,pchali do mňa pangamin, injekcie..a.nepomohlo..a atopik som.bola.tiez..preslo samé, pribrala som.v 14.a teraz mám 35 a začínam dosť priberať 🤔.
Starší syn - unho som.musela.pisat na.pokyn lekárky,.čo jedol, lebo nepriberal. Teraz má.5 rokov a 15 kg, nič.moc, ale.nevadi..s.exzemom.bojujeme od.jeho polroka,.zlepšenie nie je, testy viacmenej ok (aj unho vyšli arašidy)..a.verime,.že.z.toho vyrastie

Držím palce...

susanne6
11. jan 2018

A este ma 6 a pol a 19 kg.

anketkarka
11. jan 2018

Moja dcera je tiez predcasne narodena s necelymi 2 kg. Teraz ma skoto 8 r. a len 18kg. Tiez hrozny jedak a ekzematik, bez vytestovanej alergie. Tiez si myslim, ze nedonutis viac jest. Hlavne naozaj ponukat to co ma rad co najviac. A ja sa snazim aj to co nema az tak rada, ale aby mala pestru stravu. Z toho sa tesim, ked aj len par sust zje. Inak radsej casto to co ma rada a tym sa snazim vykrmit.

lenika25
11. jan 2018

Nas po ockovani tak dostal nechutenstvo 😑

bohuslava8
12. jan 2018

a zistovali mu histaminovu intolerancu?
môže mať podobné prejavy ako pišešň
zisťujú to normalne u obvodnej z krvi vysledky asi 1 mesiac
ak ma hit, uričte nemôže pangamin

janickacrazy
12. jan 2018

No skúsila by som vylúčiť úplne z jedálnička mlieko a mliečne výrobky, deti s atopickým exemom majú často neznášanlivosť mlieka, testy možu vyjsť negatívne, mám tiež jedno také doma, testy negatívne, ale mlieko mu napriek tomu nerobí dobre. Dávame rastlinné mlieka. Skús si ho doma otestovať tak, že vylúčiš všetko mliečne aspon na mesiac a ak ekzém zmizne, je to jasné.

luba41
12. jan 2018

atopický ezem je alergická reakcia na potravinový alergen, ktorý napomáha premnoženiu kvasiniek v črevách.... váhu syn nemá takú strašnú, ale nepriberá kvoli alergenov v strave....a najčastejším alergenom býva bielkovina kravskeho mlieka..to že mu nič v tetsoch nenašli neznamená, že nemá alergiu..do 3 rokov veku sú testy takmer bez výpovednej hodnoty.., dieťa podvedome a jeho telo cíti, že mu niečo nerobí dobre a odmieta to..u vás mlieko- takže absolutne vylúčiť zo stravy / aj stopové prvky v ostatných potravinách /, žiadne kaše, takisto všetky ostatné mlieka, soja, hovädzie..z toho vychádzať..vela vela zelenej zeleniny zaradiť a odsledovať si každú potravinu- napr lepok, kuracie, vajíčka atd..takisto nejest sladké ovocie, znížiť príjem sacharidov, žiadne sladkosti- to všetko množí kvasinku..ak vylúčiš alergeny, upravíš stravu, syn sa rozje a začne priberať..odporúčam skupinu na českom MK https://www.modrykonik.cz/group/6098/ prečítaj aj tu https://www.modrykonik.sk/atopicky-ekzem/

bibistec
12. jan 2018

Daco tam bude a davali ste ho testovat viackrat a v inych labakoch? Lebo moze vyjst negativnw a inde pozitivne my sme tak mali. Rovno vam poviem mlieko je u atopikov problem dajte testovat este raz a potom aj tak vylucte aj stopove mnozstva a uvidite pi par tyzdnoch a lepok? Napr u nas nwvyslo na alergo ale sukromne testy kde sne davali intolerancie potravin tak cele zoznamy potravin. A moje dieta xo bolo treba nahanat lyzickou aby za cely den aspon nieco zjedla zrazu kobylka. Vylucili sme vsetko xo vyslo. Mlieko, lepok, milion vwci a twraz sa tak rozjedla ze az neverila by som kebyze nevidim.takze zaklad je dieta. Skor kym sa poskodi crevo a nastzpi astma co u atopikov moze. Drtim palce

bibistec
12. jan 2018

@luba41 presne da sa wste aj urobit test ci nema v tele kvasinky nam az z krvi zistili, stolica nwgativna.

meggyinka
12. jan 2018

Moja sestrenica mala atop.ekzem raz som sa bavila s jej maminou ake je materske mlieko zdrave atd.tak som si odsala mlieko a dala jej nech si tym skusi postihnute miesta natierat a cuduj sa svete zmyzlo jej to po cca 3 tyzdnoch
Nasa skusenost

deti95060810
12. jan 2018

koĺko mes. má dieťa, pozri percentilový graf detí - tam uvidíš koĺko by ste mal vážiť....
niečo podobné sme mali, len bez toho atop...., poslali nás na gastroenterol. predpísali Nutridrink - z toho sa dobre priberá....

alenka235
autor
12. jan 2018

No mlieko sme už vylúčené mali teda bolo nahradené rastlinným mliekom a žeby bola niaka zmena nedá sa povedať skôr mal problémy s trávením potom lebo sme obmedzili vtedy aj pšeničnú múku proste ekzém stále mal.a neviem si predstaviť že mu vylúčime zas mliečne veci keď malo papa som šťastná keď aspoň ten jogurt doňho dostanem len naň otvára pusinku.a aj večer jediné čo je naučený papať čo mu chutí je krupica s obyčajným.mlieka to neodmieta a pekne to zje.dnes sme boli na poradni malý má 8450g no doktorka nerieši vraví že čo by sme chceli keď stále je dieťa v pohybe😑no a čo sa týka ekzému odkedy sme ležali na kramaroch dosť nám tam pomohli ale iba preto že mal hormón.masticky ktoré.bohuzial máme dodnes keď je zle natrieme abked dobre vydrží iba na premastovani a ichtiol.masticke

janickacrazy
12. jan 2018

@alenka235 Tá váha je pod 3 percentilom. Ako dlho ste mali to mlieko vylúčené zo stravy? Akým rastlinným mliekom ste ho nahradili? Lebo može mať problém napr. mlieko plus soja alebo iná kombinácia, niekedy sa to testami ozaj nedá zistiť, len doma vylúčiť zo stravy a pozorovať, či sa niečo zlepší. Nám vravela dr., že minimálne mesiac až 8 týždnov musí byť mlieko vylúčené, aby sa ukázali výsledky, ale aj stopové množstvá, čiže v pečive a podobne.

alenka235
autor
12. jan 2018

Áno váha je pod 3percentilom to má vlastne v karte od narodenia podvýživa.mlieko sme mali asi 3tyzdne vylúčené a mlieko sme mali mandlove

luba41
12. jan 2018

lenže tá úprava stravy je ozaj základ..a tam nestačí, že len obmedzím alergen, sem tam dám..tam musíš strikte vylúčiť zo stravy..minimálne mesiac trvá kým sa to prejaví.. a to mlieko je fakt najväčší alergen dnešnej doby.. žiadne rastlinné nedávaj, normálny stravu a sledovať každú potravinu, každú koreninu atd..a kortikoidne mastičky nič neriešia..pokial fakt nepojdeš striktne po strave, za chvillu máte inhalačné alergie ktoré možu prerast do astmy..

ducina
12. jan 2018

Poznám mamičky, ktoré dávali deťom cucoriedkovy sirup Narosan a detickam začalo chutiť a pomaly sa rozjedli.Je veľmi chutný,pomáha aj pri chudokrvnosti a mne pomáha pri už spomínanej HITke...a ešte aj trstinova melasa je vraj dobrá na povzbudenie chuti u deti ..

senta_sofia
12. jan 2018

@alenka235 krv mu kontrolovali? Hlavne hemoglobin by ma zaujimal, pri chudokrvnosti je casto pritomne nechutenstvo.

alenka235
autor
12. jan 2018

Áno krv mu kontrolovali dokonca dosť podrobne lebo chodíme aj na hematologiu do BA takže chudokrvnosť nieje.a s tým mliekom je to ťažko poviem vám čo sme boli na koznom oddelení na kramaroch tam nám povedali že dieťaťu nemáme dávať iba klasické alergény ako med,kakao,orechy,...a že taká verzia že nedávať mlieko nieje dobrý nápad pretože dieťa mlieko na rast potrebuje nám povedali že malý má dedičný atopicky ekzém keďže aj ja ako matka ho mám síce nie v takej forme a som aj alergik takže v našom prípade veľkú úlohu hrá aj dedičnosť podľa mna

senta_sofia
12. jan 2018

@alenka235 tak potom este Bkomplex, da sa kupit aj v kvapkach, taka mala flasticka, za skusku stoji, ci by ho to nenakoplo, becka podporuju chut do jedla.
A ked vylucis mlieko, ma tu kozu krajsiu? Lebo ak nie, asi nema zmysel ho obmedzovat, nech zje aspon to, co mu chuti.
Co sa tyka testov na alergie, u takychto malych deti mozu byt skreslene, mnohi lekari aj odmietaju testovat taketo male deti.
Takze nezufaj, ja by som systemom akym sa nabieha na prikrmy sla nanho, kazdy den trosku nech skusi a zaroven uvidis, ako mu to vplyva na stav ekzemu.

alenka235
autor
12. jan 2018

Užívame pyridoxin čiže vitamín B už dlhodobo no zatiaľ žiadna zmena a dokonca už máme za sebou aj 5injekcii B12stiek.no práveže namieste normálneho mal rastlinné a aekzem stále mal vtedy sme dokonca skončili na kramaroch

senta_sofia
12. jan 2018

@alenka235 tak ked uz mal aj injekcie, tak to asi nema vyznam... uz potom mi napada len stitnu zlazu skontrolovat

janickacrazy
12. jan 2018

@alenka235 ked si písala, že mu vyšla alergia na arašidy, tak mandlové mlieko bola veľmi zlá voľba, ved to sú tiež v podstate orechy, ja by som skúsila dať ovsenné alebo pohánkové aspon na mesiac, tie bludy, že dieťa na rast potrebuje kravské mlieko vobec nie sú pravda, ved čo potom tie deti, čo sú nanho alergické, čo tie nerastú? Ja mám syna už 18ročného, od 1.roka nemože kravské mlieko ani mliečne výrobky, narástol normálne, pekný vysoký chlapec, výsledky krvi ukážkové, výška, váha ideálna podľa tabuliek.

alenka235
autor
12. jan 2018

No na štítnu nás zoberú ževraj až keď malý bude mať 2roky čo bude až v máji že skôr sa nedá.no keď pil mandľové vtedy sme ešte nevedeli že mu robia zle arašidy pretože vtedy mal testy v poriadku a teraz nám ich opakovali a vyšli arasidy

luba41
13. jan 2018

a pomohli vám lekári v niečom? zlepšil sa jeho stav po iečbe lekármi? po braní liekov, mastí? kolko tých arašidov , kakaa zjedol doteraz ? ved to nie je ani bežná strava v nášom pásme..nič iné mu nenašli, lebo ani nemohli, ani nechceli poradiť....pokial sama nenaštuduješ, nepohladáš informácie a čím skor tým lepšie, sa nikdy jeho problemy nezlepšia.a nabalia sa dalšie alergie..a pokial vy ste dlhodobí alergici, atopici- dávno si mala mať ešte pred tehotenstvom naštudované, ako eliminovať riziko, / pretože dieťa určite zdedí vaše predispozície/, zabezpečiť mu čo najlepší štart do života, aby tie problemy boli čo najmenšie.. takže študovať, hladať a nespoliehať sa na lekárov..

nikaella
13. jan 2018

Daj spravit testy na intoleranciu (nie na alergiu). Tak pomoze velmi vylucenie danych potravin. Pytaj sa aj na histaminovu intlleranciu, mne sa pri nej vyhadzuje ekzem. Po najnovsom aj opuchy. Tiez som podvyzivena 😉 to pretl lebo na to 25 rokov doktori srali lebo intoleracne testy im nepreplaca poistovna a uz mam tak poskodene traviace veci a telo nieje schopne prijmat tolko zivin... budem rada ked sa to raz niekedy da doporiadku. Nenechaj sa odbit.