Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poplatok v škôlke za dieťa do 3 rokov. Poradíte?

miska2311
7. sep 2014

Ak poberam este rodicak a moje 2,5 rocne dieta uz chodi do skolky,mam za neho platit 20 eur mesacne.som sama na deti nezamestnana.nemam narok na nejaku zlavu poplatku v ms?ak moj prijem je len rodicak?

katarinamarkova
7. sep 2014

v nasej skolke maju zlavu z poplatku rodicia ktori su poberatelmi davky v hmotnej nudzi napr......ale treba zistit vo svojej skolke - ved ked ti tam mala chodi preco sa nespytas....resp. preco si sa nepytala este pred nastupom???

kaktusik007
7. sep 2014

Nie. Bud rada ze platis iba 20. Ja som tiez sama na dvoch a este k tomu invalid, a na mladsieho kymnemal tri som platila 30 eur mesacne.

stanislavao
7. sep 2014

ale ved dieta nemusi chodit do skolky a tak nebudete musiet platit ani skolne. treba sa informovat v skolke, kazda ma ine podmienky. skolne sa neplati len pre predskolakov.

cinnamon111
7. sep 2014

tak ja platím za škôlku pre 2,5 roč. dcéru 100 plus strava. Čo by som dala za 20 erový poplatok. Ale inak by si mala nať nárok na nejakú zľavu, prípadne odpustenie celého poplatku. Ale to sa musíš informovať vo vašej MŠ aké máte stavovy a predpisy pre takéto prípady.

niki101988
8. sep 2014

A musí to dieťa chodiť do škôlky? Pokiaľ si doma nezamestnaná tak prečo nie je s Tebou doma?
My sme platili za škôlku neskutoné peniaze, ale bola kvalitná

daniela77
8. sep 2014

určite je to otázka na konkrétnu MŠ alebo úrad práce, soc. veci a rodiny. Na nete nie je problem ziskat kontakt a riešiť to s osobou na slovo vzatou. Možno, že naozaj existuje nejaka možnosť, ako sa zbaviť poplatku, len treba po tom ísť a pozisťovať veci u kompetentných. Môj názor ale však je, že keď poberáš rodičovský príspevok tak sa poplatku nezbavíš. Povedia Ti, že si máš nechať dieťa v osobnej starostlivosti. Ale skús, za opýtanie nebijú.

sonazitnanova
8. sep 2014

treba ist na UPSVAR tam vam povedia treba to zdokladovat co poberate a oni schvalia ci ano ci nie ja ked som bola sama a zarabala som len na dohodu co bolo malo tak mi schavlili a doplacala som len nieake 2-3 eura za stravu mesacne ale ja som uz nebrala rodicak tak neviem ci vam to schvalia

quaxi
8. sep 2014

Vysku poplatkov a kedy ich mozu odpustit alebo znizit urcuje zriadovatel, tj. obec. Treba sa pytat na miestnom urade. Ale kedze ty nie si odkazana na to, aby bolo dieta v skolke, tak moc velku sancu nemas. Ak nedosahujete zivotne minimum, mas mozno narok na znizenu platbu za stravu, o tom sa tiez poinformuj.

fidka79
8. sep 2014

tiez nechapem otazke naco mas dietatko v skolke nezamestnana,beries nan rodicak a este aj skolku zadarmo chcela,treba sa zamestnat v 1vom rade.ja som dala malu do skolky ale preto lebo idem do prace,a tiez platim 20e poplatok a som tixo som rada ze je to len tych 20e a ze mi ju zobrali.nejdem sudit nepoznam tvoju situaciu,ale rozum mi nebrie ze som doma nezamestnana,deti v skole skolke,rodicak bezi tak ak sa ti zda 20e vela nechaj si doma dietatko kym ti skonci RD.

miku1
8. sep 2014

Choď sa informovať do škôlky alebo na UPSVAR. Inak baby nerozumiem, prečo by jej dieťa nemohlo chodiť do škôlky. To že je teraz ešte nezamestnaná, neznamená, že si nemôže nájsť prácu neskôr, a potom kam to dieťa dá????? Ja viem, že v dnešnej dobe je čisto zázrak, ak sa nejaké dieťa do škôlky dostane, ale treba na to pozerať aj s inej strany.

simca06022011
8. sep 2014

vydrz do 3 rokov a budes mat poplatok nizsi... inak sa ti poradit neda.

eeffka
8. sep 2014

@miska2311 ked chodi do skolky chod si zmenit davku z rodicaku na príspevok na vzdelanie, rodicak je 199 cca a príspevok 230e, vykryjes tym rozdiel, na oboje mas narok do 3r veku dietata

Tu začni písať odpoveď...

Odošli