Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

evina313
14. okt 2011

moj maly chodil do svetielka. ja som bola velmi spokojna. zariadenie patri do nejakej skupiny skolok alebo nieco take, takze su tam kvalifikovane ucitelky a pracuju presne tak ako musia ist aj deti v št. skolke./ vacsina sukr. zariadeni nema kvalifikovane ucitelky.maju casto divadielka, maju aj anglctinu/ nie cely den/, jedna z uciteliek je logopedicka, tak cvicia aj jazycek...ked mi tam mal isiel, skoro vobec nerozpraval a to uz mal skoro 3 roky, tam sa dost rozkecal. a musim podotknut, ze maju aj jednu z najlepsich cien v BA a velmi ustretovu riaditelku.Moje 2 kamaratky prisli o dost velke peniaze, kedze sukromne skolky beru plnu sumu aj ked je dieta dlhodobo chore, su to peniazky vyhodene von oknom 😠 ale tu sa s nimi dalo naozaj dohodnut, platila som iba nejaku sumu, kedze maly tam dlhsie nechodil, naozaj som bola velmi spokojna s pristupom. treba si v kazdom pripade precitat zmluvu a podmienky, lebo ked dieta pride do kolektivu, vacsinou je hned chore / nam to trvalo 4 dni 😖 / a je rozdiel ci za navstevu skolky 5 dni v mesiaci zaplatite 350 eur, aleb nie.j edna kamaratka za 8 dni zaplatila 350 eur a druha skoro 900, kedze sa tam plati par mesiacov vopred 😠 tieto dve kamaratky uz urcite ziadne dieta do sukr. skolky nedaju.urcite sa najdu aj seriozne zariadenia. ja som bola so svetielkom velmi spokojna, takze odporucam 😉

flavia1
15. okt 2011

Eliska, skus MC Teddy v starom meste, super škôlka, určite tam zoberu dieťatko mladšie ako 3 roky, minimalne sa tam treba ist pozriet a porozpravat s riaditelkou, určite to stoji za to.
Tu je linka na skôlku...

web: teddyskolka botka sk

alexandra
17. okt 2011

@evina313 Skoro ako keby si popisovala Skolku Vilku 🙂

iris17
19. okt 2011

Ahojte, mate niekto skusenosti so Skolockou Domcek plny napadov v BA Nove Mesto? Dakujem za akekolvek prispevky.

effie
20. okt 2011

@veve39 okolo 350Eur mesacne so stravou

zuzca80
21. okt 2011

ahojte, vie mi niekto poradit? rozhodujem sa medzi 2 skolkami pre moju 2 rocnu dceru - Felix na Racku kazdy den na pol dna alebo Deticky na Pionierskej 3x do tyzdna na cely den. obidve skolky sa ja mne aj dcere pacia. na obidve mam celkom dobre referencie, teda hlavne na felix, no fakt sa neviem rozhodnut. Felix nas vyjde 270 a Deticky 300. ma niekto osobne skusenosti?

barborapastrnak
26. okt 2011

Ahojte neviete mi napisat nejake skusenosti alebo referencie na MŠ Habarka?
Diky

olivija
1. nov 2011

@wild_child ja by som bola zvedavá na tvoju objektívnosť...znažím sa byť nestranná a nezaujatá...

lalus
1. nov 2011

@iris17 neviem, či je to ešte aktuálne, ale ja som na tú škôlku počula dobré referencie...kamarátka tam mala syna 😉 My sme tam chodili na hudobku a dievčatá čo tam pracovali a viedli to boli fakt milé a deti tam chodili rady 😉

iris17
2. nov 2011

@lalus dakujem ti za informacie, este som sa tam nebola pozriet, ale skolka mi hned padla do oka, volala som s riaditelkou a bola velmi mila. tak to este pojdem okuknut.

mata222
2. nov 2011

ahojte, tak my sme si uz vybrali a to skolku happydays..inak sme pozerali skolky v ruzinove a na okoli, typu rodinneho domceku..mame to blizko aj domov aj do prace..inak super skolka {taky zlaty stred} je skolka fantasticke, lenze by sme to mali komplikovane s dopravou, tak sme sa pre nu rozhodli..boli sme pozriet aj domcekovo, ale ta sa mi nepacila, mam nejake vyhrady {napisem do IP, ak by niekto chcel} a este skolka vilka stala na premyslanie, len su otvoreny do piatej, sice boli ochotny aj dlhsie, ale co by tam nas ostal sam? a maly chcel ist hned domov, asi sa mu tam nepacilo..pozerali sme skolky, aj kde je malo deticiek, aby z toho nemal sok..tak dufam, ze sme vybrali dobre..

tweety22
2. nov 2011

@mata222 preco sa ti nepacilo domcekovo? maju tam uzasne ucitelky, mne tam syn chodil asi rok na vytvarnu a potom som ho tam obcas dala sa pohrat s detmi kym este nenavstevoval statnu MS 🙂

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata222
4. nov 2011

@lilli00 to so scientologiou nema nic spolocne, keby Hubbard nezalozil scientologiu, mozno by bola jeho metoda vyucovania ospevovana ako najlepsia..ucitelky su tam velmi mile, aj vysvetlovali ich sposob vzdelavania deti, len to je na dlhsiu debatu..a dalsia vec, ako mozu 3 rocnemu dietatu vymyvat mozog nejakou scientologiou..to urcite funguje na inom principe..mne sa pacili, tak hadam sme dobre vybrali..

usonicky
4. nov 2011

@mata222 myslim si, ze sa trochu mylis. Ten pristup ma to docinenia so scientologiou a samozrejme ti to ucitelka priamo nepovie, mozno to nevie a mozno nema o tom hovorit. Nikto proti sebe samemu hovorit nebude. Je to tam zakomponovane na podvedomej urovni. A dietatu sa "vymyva" hlava este rychlejsie, pretoze nema prirodzene moznosti branit sa, lebo jeho myslenie neodhali manipulaciu a ani ine vplyvy. Berie to ako normalne posobenie a preto je to ovela nebezpecnejsie. Okrem toho edukacia v rannom detstve ma vplyv na cely zivot dietata a ovplyvnuje jeho dalsi zivot v ovela vacsej miere ako si myslia bezni ludia a dokonca aj niektori odbornici. Odporucam ako odbornik sa nad posobenim tohto pristupu na vase deticky urcite zamysliet.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klementina
7. nov 2011

@lilli00 ja tomu tiez moc neverim, akym sposobom by ich mohli ovplyvnit. ja som ich pozorovala u nas na ihrisku, tie ucitelky mali k nich taky laskavy pristup, ze hocaka mamina by sa od nich mohla ucit. a k tej scientologii-zamestnavaju tam vacsinou mlade dievcata na zivnost, a neviem teda, ci su tie baby preskolene a musia byt scientologicky 😉 ved tie su s tvojim dietatom a nie nejaka riaditelka, ktora to len vlastni. ja som tiez rozmyslala dat tam dceru, ale nakoniec sme sa rozhodli pre montessori. ale ked som tak nad tym rozmyslala, podla mna to nebezpecenstvo tkvie len v tom, ze robia nejake skolenia pre rodicov, a ked vies ako funguju scientol. tak podla mna tym skolenim ziskavaju rodicov. cize ak sa nedas vtiahnut ty sama, tak na tvoje dieta, tym, ze ho ma cely den na starosti nejaka ucitelka, ktora s tou vierou nic nema, by to nemalo mat vplyv.
neviem, ci je moj nazor spravny, ale ja som to tak pocitovala.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klementina
7. nov 2011

@lilli00 v lamaci a som uplne spokojna. mala je spokojna, rada tam chodi, ucitelky su super . 🙂

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka111
9. nov 2011

Ja som mala malu v sukromnej opatere v ruzinove nedaleko avionu a bola som maximalne spokojna aj cena opateri bola velmi priatelna.Maju krasny domcek a záhradu

zuke
11. nov 2011

mate niekto skusenosti so sukr. skolkou na Stalicovej 2 a 1.sukromnou skolkou stvorlistok na sklenarovej? Dakujem krasne 🙂 🙂

malinkamaja
13. nov 2011

ahojte, ja som dostala dorúk leták školky Čarovný svet a veľmi ma oslovili. Pozrite sa na www.carovnysvet.sk. Majú dobrú ponuku, jazyk v cene pobytu a vedia umiestniť aj celiatické a alergické deti, čo sa mi páči, lebo moja malá je asi celiatická. Pozrieť sa tam pôjdem určite.

zuzanecka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wild_child
16. nov 2011

@zuzanecka17 inak vysoka fluktuacia v sukromnych skolkach irituje aj mna ... dieta si nema moznost zvyknut na ucitelku, menia sa po par mesiacoch, co je chore ... co sa tyka jedla a denneho programu, to radsej neriesim, lebo by som sa zbytocne rozculovala ... nemam ho kam dat, moje dieta chce kolektiv, pri opatrovatelke by zosalelo ... akonahle bude mat 3 roky, davam ho do statnej skolky, toto je zbytocne vyhodeny peniaz ..

malinkamaja
16. nov 2011

Ahojte, tak ja som včera bola na tom otvorení detského centra Čarovný svet a bolo to super. Riaditeľka úplne ochotná a milá, na všetko odpovedala, učiteľky príjemné, majú tam zdravotnú sestru, psychologičku, pedagogičky, malá z nich bola úplne hotová a ani mi nechela od nich odísť. Všetko je úplne nové a vonia čistotou. Dlho som hľadala škôlku a bola som v mnohých súkromných ale táto sa mi naozaj páči. Takže ak ešte nemáte vybrané, ja Vám odporúčam pozrieť sa na www.carovnysvet.sk.

tweety22
16. nov 2011

@zuzanecka17 to nemyslis vazne? toto sa moze robit v sukromnych skolkach? nechapem....

opateracertik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marekovciba
17. nov 2011

@evina313 Svetielko poznáme aj my..kým sme bývali v Dúbravke mali sme tam malého a boli sme veľmi spokojní..🙂

marekovciba
17. nov 2011

@opateracertik Fíha, tak toto by nám vyhovovalo, určite zbehneme pozreť, konečne by som mala jasle len na skok🙂