Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

wild_child
27. dec 2011

maminky odporucam Decki svet v centre mesta... moj krpec tam nastupi 1.2. (menime skolku, z dovodu zmeny mojho pracoviska) , a mne sa to velmi pozdava, je to v starom tehlovom dome, velmi vzdusne velke priestory, pekne zariadenie, velmi prijemne pani ucitelky .. ale je tam malo deti, tak mohlo by ich prist viac, nech sa ma krpec s kym hrat :o) bol tam jeden cely den na skusku a pohodka, dokonca po naobedovani si deticky umyvaju zubky, co mi ulahci pracu, nakolko to krpec zatial extra neriesi 🙂)) a taktiez chodia na prechadzky co je fajn (v byvalych jaslickach mali len maly dvor) ..

majuska775
29. dec 2011

teraz otvorena skolka vecernica v ba ma super cenove ponuky, co sa mne velmi paci a teraz na mikulasa mali dod-ku.. ja tam davam babo

katinka69
9. jan 2012

Ahojte, v marci by sme mali nastupit do skolky u Sonicky, velmi sa nam tam pacilo 🙂, chcem sa opytat, ako ste spokojne so stravou, maju tam stravu zo skolskej jedalne...ako to riesia ine skolky? Viete mi pripadne poradit dobru skolku v petrzke, kde sa da byt aj na pol den? Dakujem 🙂

bibap
10. jan 2012

@katinka69 tak to by aj mna zaujimalo 🙂

emogeon
10. jan 2012

@wild_child maju aj vlastne ihrisko?

wild_child
10. jan 2012

@emogeon nemaju, ale chodia na ihrisko kusok odtial, alebo do zahrady prezidentskeho palaca .. vzhladom nato, ze sukromne skolky maju skoro vsetky maly dvor, tak som tuto zmenu celkom privitala ... aspon maju viac pohybu 🙂

emogeon
10. jan 2012

@wild_child ved to vacsinou sukromne nemaju.. ja zase hladam s ihriskom...

wild_child
10. jan 2012

@emogeon aj ja som hladala s ihriskom , ked som krpca ako 17 mesacneho davala do jasiel .. jasle s velkym ihriskom som nenasla, ale celkom fajn je detske kralovstvo na zvolenskej, to sa akotak podoba na jasle alebo skolku, maju tam aj vlastnu kuchynu, kde krpcom varia a triedy podla veku ... beru decka od 6 mesiacov tusim ... aj teraz tam maju male mimco 🙂 maju krasne kupelnicky, proste uplne ako stara dobra "komunisticka" skolka 🙂 aj ten dvor je relativne velky (videla som aj mensie), tak ked chces, skus sa pozriet tam ... ja musim odtial krpca zobrat prec, lebo mi zmenili pracovne miesto a pracovnu dobu, tak si ho beriem co najblizsie k pracovisku , nech v jaslach nezostava do vecera 🙂 vzhladom nato ze bude mat teraz v sobotu 2 roky, aj mi vyhovuje, ze v skolke budu chodit na prechadzky a nebudu len na minidvore 🙂

usonicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emogeon
11. jan 2012

@usonicky ja netvrdim ze vsetky nemaju , le pre mna tie zaujimave co su tak nemaju.... alebo malicky dvorcek

usonicky
11. jan 2012

@emogeon a ktore su pre teba zaujimave?

emogeon
12. jan 2012

@usonicky tie v mojom dostupnom okoli... ale stale hladam

wild_child
12. jan 2012

@usonicky nemam pocit ze by sa tu niekto bavil o tom ze deti potrebuju smykacky a preliezky 🙂 bavili sme sa o primeranom dvore ... pises ze decka sa potrebuju vybehat, a pokial viem na malom dvore sa velmi nevybehaju 🙂 a taktiez , nikto nespominal ze chodia len na same prechadzky ... bolo by fajn viest volnejsiu debatu bez zbytocnych negacii ... 😉

usonicky
12. jan 2012

@wild_child ja som ani nereagovala na to, ze by sa tu niekto bavil o preliezkach a smykackach, ale skor som hovorila v rovine vseobecnejsej. Okrem toho som nic nenegovala, ale prezentovala svoje skusenosti, ktore sa dotykali temy skolsky dvor. Preto tie moje poznamky, ktore skor mohli napomoct pri rozhodovani sa niektorych rodicov. Takze vybehat sa mozu na akomkolvek "zelenom" verejnom priestranstve, nemusia mat k tomu dvor. Zvycajne dvor maju materske skoly sukromne aj statne na umiestnenie roznych hojdaciek, kolotocov, pieskoviska a pod pre deti, aby aj vonku mali dostatok podnetov. A druha poznamka, podla mojho odborneho nazoru, najdolezitejsie pri vybere materskej skoly je aku starostlivost materska skola poskytuje - a teda ci je to kvalitna odborna starostlivost o vase dietatko, ktoru by mali poskytovat prefesionaly.

geegee
12. jan 2012

ja napriklad poznam skolku, ktora nema vobec preliezky, len travnatu plochu a pieskovisko. Kedze maju cca 10 deti od 1.5 do 3.5 roka a von chodia naraz, zda sa fajn, ze deti mozu von slobodne behat a nahanat sa bez toho, aby ich aj tam niekto neustale strazil a okrikoval aby mali nesli na preliezky pre velkych a pod. A take bose nohy v pieskovisku pocas horuceho leta su tiez skvele 🙂 Priklanam sa k nazoru, ze preliezky nie su nutnost 🙂

straska
12. jan 2012

Ahojte,
nemate niektora skusenost (trebars aj referenciu z druhej ruky) so sukromnou skolkou vo Vrakuni Happy kid?

improvizacia
26. jan 2012

@dai Ahoj - kde Ti nakoniec malinká chodila do škôlky? Velmi sa mi páči tvoj názor na fununiversity, máš s nou aj osobnú skúsenosť? Páči sa mi že komunikujú len v anj, len ma trošku desí parkovanie pred škôlkou .-) Vopred díky za info.

lulu73
28. jan 2012

Ahojte, ja zacinam byt sklamana so skolkou Babyland. Dcerka mi tam nastupila teraz 9.1. Co sa tyka uciteliek a ich pristupu k detom, to su veci ktore ja nevidim a nemozem ani hodnotit, ale myslim si ze su fajn, s detickami vela pracuju , lebo malej sa tam velmi paci.
Co mi vsak prekaza je zla komunikacia, prvy den sa nam absolutne nikto nevenoval, nikto sa nam nepredstavil, malu som tam v podstate nechala ani neviem komu, dodnes mi nikto nepovedal ako sa vola jej pani ucitelka,

Vadi mi tam ze tam je zima, prievam, je to v skole a deti tam maju otvorene dvere do chodby ktora vedie do skoly,kde jedavaju v jedalni so skolakmi, taha tam, behaju tam po tych studenych chodbach v pyzamkach, socialne zariadenia neprerobene,chodby neosobne, rodicia bez navlekov mozu chodit vsade, az do spalne, jedalne, tried☹( a chodia v tych spinavych topankach tam kde nase deti bose. Neviem ci som hakliva, ale akosi sa mi zda ze 2-2,5 rocne deti su este babatka a mali by byt v teplucku a utulnom prostredi. Nechcem sa tu stazovat, ale prosim vas ak mi viete poradit nejaku dobru skolku v BA petrzalke, budem velmi rada. A este radsej ak niektore z vasich deti chodi do Babylandu, ako to vidite vy. Kludne mi prosim napiste postu.
Ked som si bola pozriet priestory, boli prazdniny, nevidela som ten denny ruch, a ze bola zima, mi pani riaditelka povedala ze to preto lebo sa nekuri, co sa mi aj zdalo logicke.
Skutocne voci personalu a pani riaditelke nic nemam, ale po komunikacnej a hygienickej stranke mi tam nieco nesedi
Mala mi teraz po 2 tyzdnoch v skolke ochorela a ked si predstavim ze tam bude po tych chodbach chodit od pondelka, tak mi je smutno, lebo asi bude chora non stop.

monikamajova
28. jan 2012

@lulu73 Ja som počula že na J.janošku že je to tam menšie ale je to také rodinného typu a majú tam aj niečo ako deň otvorených dverí.skús si tam zavolať ak sa nepresťahovali.je to tam také tiché a kľudné a blízko je hlavný ťah,ale musíš prejsť až na koniec ulice

tweety22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emogeon
29. jan 2012

@alexandra17 a ake je cena? lebo nevidim ju ani v kategorii kapacita a cena...

alexandra17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipal
30. jan 2012

@alexandra17 pozrela som si vasu stranku, ale to, ze na nej neuvadzate cenu posobi neprofesionalne. mozno je to taktika, ale nie dobra.

alexandra17
30. jan 2012

Dakujem za informaciu. Pravdepodobne ste odbornicka 🙂 Ospravedlnujem sa, vsetku energiu a cas venujem podstatnejsiemu - detom. Tento nedostatok ale hned napravime

filipal
30. jan 2012

@alexandra17 asi reagujete na mna. nespochybnujem vasu pracu s detmi. podla toho, co vidno na vasej stranke by urcite vela mamiciek uvitalo moznost dat dieta do vasho zariadenia, ale zial nemozu si to dovolit. preto si myslim, ze je korektne uvadzat cenu za ponukanu sluzbu. uz aj preto, aby ste nevzbudili plane nadeje.
urcite chapete co tym myslim, kedze sama pracujete v skolstve.... nechcela som sa vas dotknut, len upozornit na nedostatok. 🙂

nnell25
2. feb 2012

Caute baby, v petrzalke su len dve sukromne skolky?Krtko a uSonicky? Kedze maly bude mat tri roky az v decembri do statnej skolky mi ho pravdepodobne nezoberu. Pracu mam ale dohodnutu az od septembra takze sukromnu skolku by som chcela riesit az potom. Pracujem sice v meste ale moc by som ho nechcela vlacit busom do mesta a spat. Viete este poradit nejaku skolku v petrzalke?Dakujem uz som z toho nestastna.

monlu
2. feb 2012

@nnell25 kolegyna mala syna v DC Srdiecko v Petrzalke a bola velmi spokojna http://www.dcsrdiecko.sk/

cantharis
5. feb 2012

@wild_child sice ste asi len nastupili, ale ake su dojmy? ja prave hladam vhodnu skolku a pacila by sa mi prave nejaka s montessori prvkami... podla stranky to ale nevyzera, ze by mali nejake vlastne ihrisko. ako travia cas vonku? organizovane prechadzky alebo aj volna hra? dakujem za odpoved

cantharis
5. feb 2012

@wild_child pardon, necitala som dalej... vidim, ze sa to tu potom rozoberalo 🙂