Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

petka2801
3. mar 2016

@danielagloss budem vdacna, dakujem vopred...

ludmila1978
13. mar 2016

Davate niekto aktualne dietatko do DC Drobizg? Mozete mi napisat pozitivne aj negativne k tomuto detskemu centru ? Dakujem za vsetky postrehy.

petka2801
14. mar 2016

Ahoj, ja davam maleho od aprila...bola som sa tam 2x pozriet a myslim,ze mu tam bude dobre...Mam aj referencie od dalsich 2 rodicov deti,ktore tam chodia a obe su pozitivne...

ludmila1978
14. mar 2016

@petka2801 Dakujem velmi pekne za reakciu. Tak som tam dnes telefonovala a ideme sa tam tento tyzden pozriet...

petka2801
15. mar 2016

@ludmila1978 daj potom vediet ako ste sa rozhodli...ake stare dieta mas?

oli1111
19. mar 2016

DC Dostojevskeho oproti Eurovei, sú milé pani učiteľky, zdravá strava a už je k dispozícii aj dvor. Prijateľné ceny na skole a veľké priestranné triedy.

ludmila1978
24. mar 2016

@petka2801 Tak sme sa boli pozriet v tom detskom centre Drobizg. Malu tam dam od maja na poldennu starostlivost. Maju tam neskutocny dvor so zelenou a detskym ihriskom. Mala ma 2.5 roka a nechcela z toho ihriska ani odist, tak sa jej pacilo. Dakujem za tvoje postrehy, velmi si mi pomohla pri rozhodovani.

sagitta8
24. mar 2016

@ludmila1978 ahoj, prosim ta, aka je cena za pol dna? Je to aj s obedom, alebo sa odchadza este pred tym? Rozmyslam, ze by som tam dala maleho tiez na pol dna, maju este volne?

ludmila1978
25. mar 2016

Poldenna starostlivost je 240 eur a malu si vyzdvihnem az po naobedovani, takze to je super. Moja Terezka ma 2.5 roka, takze zatial mam prispevok na starostlivost. Neviem ci maju volne, asi je potrebne si tam zavolat.

sagitta8
25. mar 2016

@ludmila1978 dakujem, skusim zavolat, maly ma 3,5 roka, tak zas neviem, ci tam nebudu len mensie deticky.. uvidime

eva.macko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petka2801
29. mar 2016

@ludmila1978 my zaciname od aprila,tak sa tam potom v maji stretneme..aj my ideme na pol dna..

petka2801
29. mar 2016

@sagitta8 su tam dve dievcatka,co maju okolo 4 rokov

aupairandreaba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aupairandreaba
4. apr 2016

@jajamalka ďakujem ;)

sagitta8
4. apr 2016

@petka2801
@ludmila1978

tak v stredu sa ideme pozriet do toho Drobizgu, zatial by som tam maleho davala na 2-3 dni doobeda, pani v telefone bola velmi mila a ochotna, takze som zvedava 🙂 Vase deticky uz tam nastupili?

ludmila1978
5. apr 2016

@sagitta8 Moja mala nastupuje do centra Drobizg v maji, taktiez zaciname na pol dna. Velmi sa mi pacil ich nadherny dvor. Moja mala bola z neho uplne hotova. Je tam uzasny klud, vobec nemas pocit, ze si priamo uprostred mesta 🙂 Daj potom vediet ako ste sa rozhodli.

petka2801
5. apr 2016

@sagitta8 ano, aj my sme spokojni..nemam ziadne vyhrady..

sagitta8
6. apr 2016

@ludmila1978 ahoj, tak dnes sme tam boli, pani je velmi mila, dvor maju super, maly sa tam citil fajn, takze od buduceho tyzdna tam bude chodit zatial v utorok a piatok doobeda. Dnes tam boli dve starsie dievcatka a chlapcek 2 a pol rocny. Je to naozaj take rodinne, tak uvidime, dufam, ze sa mu tam bude pacit aj bez mamy :D

ludmila1978
6. apr 2016

sagitta8 @ supeer 😉 tak sa tam urcite stretneme od maja, ked nastupujeme aj my. Len sa trosku bojim ako bude mala rano plakavat. Dufam, ze si rychlo zvykneme!!! Pani hovorila, ze musime ratat s tym ze to cca tyzden potrva ☹

sagitta8
6. apr 2016

@ludmila1978 no ja som bola prekvapena, boli sme na dvore a maly isiel s tetou za ruku, smykal sa s nou, skakal na trampoline, kebyze odidem, ani nevie 🙂 ale jasne, ze to bude ine, ked ho tam necham na dlhsie, to sa tiez bojim, ze bude plakat, on je taky bojko, ale verim, ze ked tam nie je tak vela deticiek, nebude to az taky sok a zvladneme to.

petka2801
11. apr 2016

@ludmila1978 cauko, u nas to trvalo presne tyzden..uz neplace...ale nebolo to nejako tragicke,vraj sa vzdy zachvilku ukludnil...

ludmila1978
11. apr 2016

@petka2801 vdaka, si ma trosku ukludnila. Ja mam z toho taky stres. Pani majitelka z Drobizgu mi tiez hovorila, ze po tyzdni uz bude chodit s usmevom. Tak dufam, ze aj u nas to prebehne tak v pohode...

aduska_ba
12. apr 2016

@ludmila1978
@petka2801
@sagitta8 píšte si súkromné správy a nie cele diskusia bude o vašej komunikacii!!

kvetinka59
13. apr 2016

@aduska_ba A ja som si myslela, ze MK je diskusne forum, kde diskutuju ludia ktori sa chcu nieco dozvediet a poradit sa 🙂

gab_riella
18. jún 2016
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

Maminy doporucujete teda viac sukromne skolky? Naozaj je v tom taky rozdiel oproti statnym? Pre svoje dietatko by som chcela samozrejme ot najlepsie 🙂

kvetinka59
20. jún 2016

@gab_riella Rozhodnutie, ci das dieta do statnej MS alebo sukromnej je ciste na tebe. V statnej je cca 20 - 25 deti na jednu pani ucitelku, v sukromnej je 1 ucitelka na cca 8 deti, takze v tom je velky rozdiel a potom este vo financiach ...

sixtine
20. jún 2016

Za mna na 100% súkromná škôlka. Dali sme tam malú ako 2,5 ročnú, že v 3 presunieme do štátnej. A nepresunuli sme 😊 Malá nám v malom kolektíve prekvitala, s čímkoľvek sme mali problém (dcérka je veľmi citlivá, vyžaduje pozornosť, túlenie, ako malú ju bolo treba v škôlke uspavat...), super sme spolupracovali a aj vďaka škôlke sa nám vyformovala úžasná a skvela školáčka. Jednoznačne sa nám osvedčil individuálny prístup, empatické pani učiteľky, malý kolektív a perfektná predškolská príprava. Takmer všetky detičky sa odtiaľ tento rok dostali na výberové základne školy. Odporúčam miniclub na Starých Gruntoch.

happytime
20. jún 2016

@gab_riella dobré pani učiteľky nájdeš v štátnej aj súkromnej škôlke a aj naopak...hlavný rozdiel je predovšetkým v počte detí, v strave, v celkovom prístupe, ktorý v prípade súkromnej škôlky je určite lepší vzhľadom na počet detí. Taktiež dôležitým rozdielom je aj komunikácia pri výbere - pri štátnej si dáš prihlášku a hotovo, pri súkromnej škôlke sa aj pri výbere samotnej škôlky venuje veľká pozornosť maminám a ich otázkam a obhliadkám. A pravdaže v cene. Nájdeš maminy, čo sú spokojné v štátnych, súkromných, čo by nemenili ani jednu za nič na svete 🙂

zabka788
23. jún 2016
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

@gab_riella Ja ti poviem takto, hladala som pre malu jasličky, samozrejme súkromné, do štátnych by som ju určite nedala. vybrali sme nakoniec detské královstvo, spokojná som bola veľmi.premýšlali sme ešte doma že potom dáme do štátnej škôlky ke´d bude staršia, no jasné že sme nedali- ke´d som videla aké choré deti nosí stále domov sestra, že sa im ani moc nevenujú len im dajú hračky a hrajte sa... ak máš viac peniažkov ako na štátnu škôlku, tak určite zvol súkromnú