Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

supolienka
23. jún 2016

baby, prosim, sukromna skolka v Slavicom udoli a blizkom okoli - ktora? Je ich tu strasne vela, nechcem ist pozriet vsetky 😀. Zatial som sa docitala, ze sa chvali Motylik, Bambi, Kolibrik. Budem vdacna za akykolvek nazor.

petka2801
23. jún 2016

Nie vsetky statne skolky su rovnake,zalezi hlavne od ucitelky...ak budete mat stastie na milu a aktivnu ucitelku,tak to bude urcite fajn z hladiska starostlivosti..Co sa tyka chorob, jednoznacne vyhrava sukromna skolka,kde je v priemere 8-10 deti na triedu, v statnej cca 24.
Nas maly, ma 2,5 roka chodi do DC Drobizg, je to v podstate na zaciatku Vajnorskej ( Pri starej pracharni 2). Interier je sice mensí,ale maju velikansky dvor so stromami,altankom,ihriskom..strava domaca,pristup genialny. Vrele odporucam najma detom,co idu do skolky po prvykrat...

sixtine
24. jún 2016

@supolienka minuclub na Starých Gruntoch. Mala som tam dcérku 4 roky, jednoznačne odporúčam.

anulienkalenka
25. jún 2016
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Neviem, neprecitala som vsetky prispevky samozrejme ale za mna detskekralovstvo. sk/gsp/p1=54
dolezite je si do skolky zajsta sa pozriet, pokecat s citelkami, uvidite aky maju vztah k detom a podobne 🙂 ked uz za nieco platit tak nech to samozrejme aj odpoveda kvalitou 😎

vikuliatko
11. júl 2016

@supolienka ahoj, akurát hľadám súkromnú škôlku v širším okoli horského parku, ty si nakoniec vybrala nejakú?

supolienka
11. júl 2016

@vikuliatko nakoniec sme vybrali skolku na Drotarskej, cize ani jednu z tych, co som tu spominala.

vikuliatko
11. júl 2016

A prosím vieš aj napísať na základe čoho ste sa rozhodli? Dakujem

supolienka
13. júl 2016

@vikuliatko napisala som ti IP

rebeka2404
30. júl 2016

Skolku v Bambi v ziadnom pripade. Pani Riaditelka ma plne usta krasnych reci a slubov ale ziadne skutky. Velmi zla skusenost. Dcera do dnesneho dna pri slove skolka place.

supolienka
30. júl 2016

@rebeka2404 to vaaazne? Mne sa zdala, ze aka super zenska, sice trocha preafektovana, ale pomyslela som si, ze to asi deti maju rady.

radhadd
8. aug 2016
rebeka2404
14. aug 2016

Ano,pani Kusyova je preafektovana a za tym sa skryva jedna velka falos. V skolke akurat tak cele dni spievali,velmi zriedka mali zaujimavu aktivitu. Chybali ucitelky a pani Kusyova o tom ani neinformovala rodicov. Deti zo soplami bola bezna zalezitost ale aj spojene triedy.
Navyse pani Kusyova sa rozhodla skolku zatvorit a teraz dlzi vsetkym rodicom peniaze,nezdviha telefon a podobne.
Cize ak sa aj tu najdu rodicia ktorych pani Kusyova oklamala a dlzi im peniaze nech sa kludne ozvu a mozeme to riesit spolocne voci p.Kusyovej.
Hlavny odkaz je: Nikdy a nic s pani Kusyovou.

supolienka
14. aug 2016

@rebeka2404 fuuuuu.....tak zasiahla u nas asi nejaka prozretelnost lebo sme boli vazne nalomeni na tuto skolku! Hrozne... ved mala velmi dobre referencie tato skolka, co som citala.

rebeka2404
15. aug 2016

@supolienka No ja som recenzie necitala,skor mi bola doporucena cez kamosku ale toto som mala potrebu napisat. Lebo je nehorazne co si pani dovoluje. A ked som zacala patrat recenzie,tak som veru nic dobre nenasla. A uz mali aj ini rodicia vraj priblemy s nou predtym co im nechvela vratit peniaze. No co uz,poucila som sa. A vy ste kam dali nakoniec dietatko?

jankaru
23. aug 2016

Ahojte prosim poradte sukromnu skolku v petrzalke dakujem.

mon29
30. aug 2016

Ahojte, prosim vas, ma niekto informaciu o sukromnej skolke DC PREDŠKOLACIK vo vajnoroch ??Velmi by mi to pomohlo, dakujem

jaaty
30. aug 2016

@jankaru dcérka chodila do DC Krtko. Hoci to bolo dávno, teraz ide do 4. ročníka ZŠ, škôlku odporúčam.

zuzanita444
1. sep 2016

Ahojte, chcem sa podelit s mojou zlou skusenostou so skolkou Hviezdicky/Starlets v sade janka krala. Pani riaditelka ako aj skolka na nas na nvsteve urobili vyborny dojem takze este v july sme zaplatili zalohu s tym ze syn nadtupi od septembra. Po zaplateni som nedostala ziadne info ohladom adapt.procesu, veci co treba priniest do skolky atd.. v polovici augusta som uz kontaktovala p.riaditelku, ci by som mohla dostat instrukcie k nastupu, jej reakcia bola ze akurat to jej zastupkyna bude posielat. Nic som vsak nedostala. Este 2x som sa jej takto pripomenula a stale ma odbila s tym ze uz uz. V pondelok 5.9.mal syn nastupit do skolky a ja som dnes stale nemala instrukcie k nastupu a taktiez skolka ziadne informacie o mojom synovi. Tak som dnes poslala mail, ze nerozumiem co sa deje a nemam viac doveru v ich skolku. O par hodin na to som dostala telefonat od pani zastupkyne, ze si len chce overit ze v pondelok neprideme. Ziadne vysvetlovanie, presviedcanie len komentar, ze je to v poriadku lebo maju kopec cakatelov...Vdaka nim sme momentalne bez skolky :/

kvetinka59
2. sep 2016

@zuzanita444 To je fakt velmi zvlastny pristup, pravdepodobne skutocne namaju problem s dalsimi cakatelmi na tvoje miesto. To ti ale kludne mohli povedat na zaciatku, ze nebudu mat volne miesto pre tvoje dietatko. Pravdepodobne tvoje miesto potrebuju pre niekoho ineho a preto to neprijemne spravanie. A to patria k tym drahsim sukromnym skolkam v Bratislave ☹

mackaemmka
2. sep 2016

@saskia_repcikova dobry den pani Repcikova, chcem sa opytat ako je to vo Vasej skolke s anglictinou? kazdy den je na deticky hovorene po anglicky? ako dlho v ramci dna?

Tiez by som rada dalej vedela, kolko deticiek pripada na jednu pani ucitelku.

co sa tyka chorobnosti, citala som, Vasu reakciu jednej mamicke, teraz je to u Vas ako?
niektori ma odhovaraju prave preto od sukr. skolky, zevraj chore deticky nie su posielane domov, ze ved ked rodic plati, nemyslim teraz konkretne Vasu skolku, vseobecne, ale nechce sa mi tomu verit.

Od 07/2017by som chcela postupne dcerku adaptovat do skolky, na zaciatku len par hodin denne, dcerka bude mat v auguste 2017 tri roky. neviem ako ste vytazeni, ci je mozny nastup kedykolvek pocas roka, tak sa preto uz takto takmer rok, vopred informujem 🙂 a hlavne, my momentalne nezijeme v BA, vraciame sa az 05/2017. ale teraz v okt. , resp. v novembri budeme par dni v BA, je mozne si potom dohodnut osobne stretnutie?
dakujem za odpoved

saskia_repcikova
2. sep 2016

@mackaemmka dakujem za spravu. Anglictina je u nas pre 2-3 rocne deti postupne, 2 x do tyzdna metodou Hocus-Lotus so slovenskou lektorkou a u deti starsich ako 3 roky 3 x tyzdenne intenzivne cele popoludnie s English native spikerkou, v predskolskej triede 5-7 rokov potom celodenne. V lete je potom 1 mesiac intenzivny jazykovy kemp s 2 natives (v cene normalneho skolneho), mame s tym super skusenosti, deti rychlo progreduju. Pocas dna, v ktorom nie je vyuka anglictiny este pustame anglicke pesnicky a basnicky a citame detom, y H-L maju deti na domov CD a hrave ulohy.

Co sa tyka chorobnosti, riadime sa rovnakymi zasadami - mame silny program prevencie, ktory zahrna aj opatrenia na zamedzenie chorobnosti. Dokonca sme teraz jednej rodine neobnovili zmluvu, kedze rodicia sustavne porusovali dohodnute zasady prevencie.

Adaptacny program je u nas pozvolny a vychadza z uplneho respektovania potrieb dietata. Cielom nie je, aby si "zvyklo", ale aby do skolky chodilo s radostou a citilo sa tam stastne a v bezpeci. A kedze mame momentalne plny dom, odporucam kvoli roku 2017 v pripade zaujmu kontaktovat nasu admission manazerku co najskor. Kontakt je na webovej stranke skolky Hviezdicky, tu ho nemozem zverejnovat 🙂 tesime sa na nasu buducu malu Hviezdicku !

mackaemmka
3. sep 2016

@saskia_repcikova dobry den, pani Repcikova, velmi pekne Vam dakujem za odpoved.
Chcem sa este opytat, kedze deticky uz zo skolky vedia dobre po anglicky, su take, ktore pokracuju napr. v bilingvalnej zakladnej skole? Mali ste take hviezdicky?
a co sa skolneho tyka, v pripade choroby/ dovolenky, teda napr. dietatko nie je v skolke, plati sa vzdy rovnaka suma, akurat strava nie?

dakujem a budem kontaktovat Vasu manazerku
pekny vikend 🙂

saskia_repcikova
3. sep 2016

Kedze sme zacali v skolskom roku 2013/14, len teraz budeme mat predskolakov. Ale nase deti, ak prechadzali do ciste anglickych skolok, alebo sa odstahovali do prostredia, kde sa anglicky hovori, nemali absolutne problem s prechodom.
Zo skolneho je v pripade dlhodobej nepritomnosti zlava za vymeskane dni a strava sa neplati.
Nech sa paci, budeme sa tesit 🙂

saskia_repcikova
3. sep 2016

@zuzanita444 @kvetinka59
Dobrý deň, ide o našu škôlku a veľmi ma celá situácia mrzí. Som zria'dovateľka škôlky a dvakrát som Vám posielala e-mail s nástupnými formulármi, ktorý Vám pravdepodobne gmail zablokoval, lebo tretí e-mail s podrobnými informáciami, poslaný z mojej pracovnej adresy Vám prišiel. Aj z neho ste mohli vidieť, že oba predchádzajúce meily boli tiež polsané. S našou manažérkou pre prijímanie ste stále počas augusta komunikovali a obe ste rátali s nástupom.
Je mi ľúto, že stratený mail tak naštrbil Vašu dôveru v škôlku, v ktorej ste osobne boli, podrobne ste si ju prezreli a zoznámili sa s celým tímom.
S Vaším dieťatkom sme počítali a nie je pravda, že sme miesto potrebovali pre iné dieťa - naopak je stále voľné, pretože keď som Vám telefonovala, bol 1 pracovný deň pred začiatkom školského roka a my sme to miesto stále neobsadili.
Registračný poplatok sme Vám vrátili na účet, ale naozaj to považujem len zanedbateľné komunikačné zlyhania, nespôsobené našou vinou, ani zlým úmyslom.
Dôkazom toho je, že Vaše dieťa môže pokojne v pondelok nastúpiť, stále to miesto voľné máme. Mailové aj telefonické kontakty na nás obe máte.

mackaemmka
3. sep 2016

@saskia_repcikova este raz Vam velmi pekne dakujem. Co najskor Vas budem kontaktovat, aby sa na uslo miesto 🙂 aj ked je to az skoro o rok. Pekny vikend prajem

zuzanita444
3. sep 2016

@saskia_repcikova
Dobry den pani Repcikova,
velmi rada by som Vam verila, ze mail sa len stratil. Vas jediny mail, ktory som dostala mal v subject dopisane "FV:" , ak by ste ho naozaj posielali z nejakej adresy na Vasu pracovnu a potom nasledne mne, tak by v subjecte bolo uvedene "FW:" 2x a plus by tam bola historia kedy a komu to bolo posielane predtym. Prepacte ale Vas mail vobec nevyzeral ako preposielany.
Pisete, ze som bola zoznamena s celym timom, pritom ja poznam len Vasu pani manazerku. S nou som sa niekolkokrat snazila komunikovat v auguste, zakazdym som len dostala informaciu, ze materialy poslete Vy a na Vas som priamy kontakt nikdy nedostala.
Uz hned v prvom telefonate mi pani manazerka vysvetlila, ze uprednostnujete deti starsie ako 3 roky, v tom je podla mna cely problem. Bola by som rada keby som sa mylila, no bohuzial takyto mam pocit ja.

saskia_repcikova
3. sep 2016

Dobry vecer, bude lepsie, ked si napiseme osobne spravy, aby sme tu neriesili dojmy. Aj ked je pre Vas mozno dolezitejsi mail ako pristup skolky k Vasmu dietatu, moja ponuka stale plati 🙂

zuzanita444
4. sep 2016

@saskia_repcikova Dakujem, pre mna je to uz uzavreta vec. Chcela som len podelit o skusenost s inymi mamickami.

handbag
4. sep 2016

🙂 odporúčam jasle a škôlku v Podunajských Biskupiciach - Rozprávkový domček. Zariadenie pre detičky od 6 mesiacov. Krásne a čisté prostredie, kvalifikovaný personál, domáca varená strava od "babičky", neustála práca s deťmi. Do 30.9. akcia na celodennu starostlivost a poldennú starostlivost. Zariadenie robí jesenné a letné tabory, rozne akcie a podujatia. 🙂