Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

meiwe
4. mar 2011

@maatuulka ;;;;;smilingfaces.sk pozri web alebo najdi na Facebooku

maatuulka
4. mar 2011

@meiwe jasne, to je presne ta skolka 🙂 diky

tysontara
9. mar 2011

Ahojte, aj moja kamoska otvara novu skolku priamo v centre mesta na feriencikovej, cize je to blizko aj z petrzalky, bude to sucast domu, budu mat vlastvy dvorcek, blizko medicka zahrada, anglictina, tanecne hodiny, klavir, plavanie a za rozumnu cenu v porovnani s okolitymi skolkami a bude brat deti aj na par dni v tyzdni aj na par hodin, ako budu mamicky potrebovat., Viac info v sprave ak by niekto chcel vediet viac 😀 a max bude 15 deti, cize 3 ucitelky 😀

lulu73
10. mar 2011

tak som obehala dalsie jaslo-skolky v petrzalke...babyland sa mi zda super co savtyka uciteliek, hraciek, dielne,aktivit, s detmi rozpravaju cely den po anglcky, videla a pocula som to na vlastne oci.....trochu mi vadili ich priestory...na dvoch poschodiach, take nejake neutulne, je to v ramci ZS ....

tiez som navstivila jasle v petrzalke, ktore sa stahuju na Fedinovu...celkovy dojem zly...neviem povedat preco, ale bol zly

a dnes som bola v krtkovi....celkovy dojem velmi dobry........ cize u mna jednoznacne "vyhrava" babyland a krtko

tiez som pisala do skolky Berltz, v sade janka krala, ale tam beru az od 2,5 roka

jaaty
10. mar 2011

lulu73, naša Hanka chodí už rok ku Krtkovi a hoci som ju chcela dať od septembra do štátnej škôlky (prijatá bola), neurobila som tak. Som tam a samozrejme Hanka maximálne spokojná a určite meniť nebudem.
Ak chceš vedieť niečo viac, napíš.

syslica
15. mar 2011

@kacatko Ahoj, náhodou som narazila na tvoje príspevky a vidím, že si zo ZB... ako ste to s chlapcami napokon vyriešili? My sme mali pred rokmi podobný problém, staršieho mi do tunajšej štátnej vzali na základe dlhého srdcervúceho listu a posudku od psychologicky, že nutne potrebuje kolektív rovesníkov, lebo by sa doma z neho stal premúdrelý kockáč 🙂 , no a teraz sa problém opakuje s mladším, akurát ten posudok mať nebude, lebo je "normálny" - a keďže v ZB mám trvalý pobyt len ja a syslíci, manžel nie, ma p. zástupkyňa náznakom upozornila, že také ľahké to nebude... tak tiež je asi načase, aby som začala zbierať referencie...
Neskúšali ste Happy Days? Je to ale scientologická škôlka, čo mne zaváňa vymývaním mozgov.

evina313
15. mar 2011

my zaciname chodit do happy days. zatial tam maly chodi len tak sem tam na hodinku, dve,tri ale velmi sa mu tam paci. snad ho nič zle nenaucia 😉
ja som obehala vsetky sukromne v okoli, ale happy days mi vyhovoval najviac tak snad nebudem sklamana, ked zacne chodit " naostro" 🙂

kacatko
15. mar 2011

Ahojte evina313 a syslica. Starsieho mi nakoniec od januara zobrali do statnej v ZB a mladsi chodi od decembra do Happydays a som velmi spokojna, o ziadnom vymyvani mozgov nemoze byt ani rec, jedna sa o vyborne vychovne metody, ktore nemaju nic spolocne so scientologiou (samozrejme bohuzial okrem autora), keby ich bol vytvoril niekto iny tak by mali ovela vacsi uspech a ohlas. Priznam sa , ze ani nam nebolo vsetko jedno ked sme tam mladsieho davali, ale teraz viem, ze sme urobili dobre, do skolky sa tesi aj ked sme sa samozrejme na zaciatku chodenia do skolky placu nevyhli. Keby boli sukromne skolky lacnejsie urcite by som nevahala ho tam nechat aj po dovrseni troch rokov. 🙂

klementina
15. mar 2011

@evina313
@kacatko

ahojte, ja tiez rozmyslam nad happy days, kvoli tomu, ze sme zo ZB, inak by som urcite malu dala radcsej do sukromnej do lamace. mne sa sice tiez pacia tie metody, ktore v happy days pouzivaju, nie len podla toho, co hovorila ta riaditelka, ale hlavne podla toho, ako ich vidavam na ihrisku, ze su tie ucitelky k nim fakt ine. ALE myslim, ze je to asi jedna z najdrahsich skolok v celej ba. celkova cena 430EUR, z toho 60EUR za vraj zdravu stravu, som ochotna si priplattit za zdrave jedlo, ale pritom obedy im tam vozia ti, co aj do statnej skolky. a platit 3,50 EUR za to, ze dostane celozrnny rozok na desiatu a jablko na olovrant? 😒 plus k tej sume chcu odo mna 100 EUR na rok za to, ze raz za cas zajdu do skolky v trnavke a za kazdy kruzok sa priplaca 20 EUR za mesiac 😕
k tej cene, ked som jej hovorila, ze je to fakt vela, tak mi argumentovala tym, ze v okoli nemaju konkurenciu, tak si to mozu dovolit. ze davali zlavy ked mali malo deti, ale ked budu mat plny stav nemaju dovod dat zlavu 🙂
tak ma to dost nastvalo, montesori v lamaci stoji 360EUR, pouzivaju tam drahe pomocky na ucenie a celkovo mi ich system vyhovuje viac, ako nieco co zavana sektou, aj ked sa samozrejme HD od toho distancuje, tak ale co cakat - ze vam riaditelka povie, ze do nic stepia ideu nejakej sekty? len som chcela nech mala chodi do skolky, tam kde byva... 😖
inak o skolke rozmyslame od septembra.
baby, vy mate teraz asi zlavy v tej skolke, mozete mi dat vediet, kolko platite?

kacatko
15. mar 2011

@klementina ahoj,no to s tou cenou mas naozaj pravdu, nie je to nic moc, od decembra do februara sme platili 330 a teraz v marci uz 430, s tym, ze mi ÚP preplaca 230(do troch rokov dietata) S tymi 100 Eurami ma to tiez zaskocilo, este to nemame zaplatene, takze uvidime. Povodne som oboch chcela dat do Lamaca do sukrom.skolky ale kedze sa podarilo vybavit statnu pre starsieho v ZB tak je pre mna lahsie ked rano odvediem deti do skolok, ktore su na jednej ulici 😉 Vsetko ma svoje pre a proti, takze je to tazke rozhodovanie

pusa
15. mar 2011

@tysontara ahoj,
možem poprosiť o informácie o školke a kontakt?

Ďakujem

evina313
16. mar 2011

o tych 100 eurach som nevedela. My sme sa bavili o tom, ze teraz prve 2 mesiace to bude 330 vratane stravy a po 2 mesiacoch tusim 420 alebo tak nejak. Misko bude mat v maji 3 rocky, takze chceme este vyuzit aby nam stat prispel aspon tie 2 mesiace.kacatko - tak to tvojho maleho urcite pozname 😉 Misko tam zatial chodi len tak hravat sa a zvykat si,aj dnes ide a od aprila zaciname na cely den.Ja som s pristupom velmi spokojna, tak uvidime.Dnes tam ideme, tak si vypytam zmluvu, som zvedava, ci tam nebudu nejake "hačky" 😉

syslica
16. mar 2011

@evina313 @kacatko @klementina Ďakujem pekne, pomohli ste mi sa zorientovať, aj keď ste ma vôbec nepotešili ☹ Obávam sa, že takú drahú škôlku si nebudem môcť dovoliť, pretože návrat do práce zatiaľ len riešim (s neistým koncom). Tak ešte podumám, čo ďalej. - ale možno sa niekedy aspoň vonku na Hargašovej ulici uvidíme 😉 .

kape
18. mar 2011

Ahojte.
Ak niekto hlada dobru sukromnu skolku v Starom meste mozem z vlastnej skusenosti doporucit DC Teddy, je to mala skolka na Zochovej ulici, velmi mile dve pani ucitelky. Momentalne maju asi len 7 deticiek. Stravu beru z vedlajsej statnej skolky, v skolke maju AJ, vytvarne aktivity a tanecne aktivity, chodi tam aj psycholog. Ovocie im zabezpecuje riaditelka nad ramec stravy branej zo statnej skolky. Pristup a velmi velka ochota zo strany personalu.
Maleho sme mali v sukromnych jasliach v Petrzalke na Bzovickej a to sa neda s touto skolkou porovnat. Sme rozhodnuti, ze aj ked h prijmu do statnej skolky, pokym nam financie dovolia nechavame ho tu v DC Teddy.

lana333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evina313
22. mar 2011

ahojte, takze my sme nakoniec na poslednu chvilku skolku Happy days zrusili. nasli sme zariadenie, su to viac menej jasle blizkosti mojej prace v Karlovke - svetielko. beru deticky od 1,5 r - 3,. Misko bude mat 3 koncom maja. bude tam do leta a potom od septembra pojde do statnej skolky.dovodov, preco sme saa rozhodli nakoniec pre inu, bolo viac. 1/ jedna z uciteliek je logopedicka, co nam nesmierne vyhovuje, kedze Misko ma problem s recou, 2/ je lacnejsia asi o 80 eur, 3/ ma pre mna lepsiu otvaraciu dobu, takze si nemusim kratit uvazok a tym padom usetrim este asi 50 eur
bolo to pre nas tazke rozhodnutie, lebo maly do happy days chodil velmi rad, co bolo pre mna velmi dolezite. dufam, ze si aj v tejto zvykne a nebudeme mat problem. dnes tam isiel prvy krat a uz ked zbadal skolku, tak zacal protestovat a krical z chce ist do tej druhej. ale potom bol v pohode, tak pevne verim, ze to bude ok.

syslica
22. mar 2011

@evina313 Vyzerá to, že ste ozaj vybrali lepšie, do Svetielka chodil mimoriadne nadaný synček mojej známej, veľmi si pochvaľovali, obzvlášť super prístup... želáme Miškovi rýchlu adaptáciu a vám všetkým ešte mnoho pohodových dní!

lana333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja16
28. mar 2011

@db23 Chcela by som sa spýtať, na tú škôlku Asobi. Mám 4 ročnú dcérku a chystám sa ju tam dať. Bojím sa len toho, že je to niečo iné ako normálna škôlka, že či to pre tvoje dieťa nebola veľká záťaž. A ešte chcem sa spýtať, kde ležia deti,keď oddychujú (lebo som tam nevidela postele, iba koberce)Vďaka za odpoveď.
.

db23
28. mar 2011

Maji, mas pravdu, nie je to klasicka skolka. My sme vyskusali niekolko skolok, aj sukromnych aj statnych (mam 2 synov), ale nikde sa nevenovali detom tak ako tu. Maly si zacal pospevovat, chodi kazde rano nadseny, dokonca budi aj nas, aby sme uz isli. Je z neho ine dieta a stastni sme aj my. Riesime uplne ine veci - v starej skolke sme stale riesili, co zase povystrajal, s kym sa nepohodol, atd. Je hyperaktivny, ale logopedky povedali, ze oni su tam na to, aby si to ustrazili a dokazali dieta usmernit. Nemaju potrebu stale s nami nieco riesit . Samozrejme, uprednostnuju deti, ktore maju nejaky problem s recou. Venuju sa mu kazdy den logopedky aj v ambulancii. Kazdy tyzden nam preposielaju na mail plan cinnosti, ktore urobili, kazdy tyzden dostavame rozpravku, ktoru sa ucili naspamat, basnicky, ktore sa naucili. Neurobia si s detmi len jeden papier - kde sa ucia akoze deti kreslit, tak ako to bolo v predoslej skolke. dostavame kazdy tyzden na konci co vsetko robili. Kazde dieta ma svoju postielku, na ktorych oddychuju. Po kazdom spani ich odkladaju. Pritom pocuvaju rozpravky a kto chce, ten spinka. Drzim palce, ak sa rozhodnete malu tam dat. v

kvakynka
30. mar 2011

Ahojte, tiez hladam pre svoju 4-rocnu dcerku sukromnu skolku, vzhladom k tomu, ze potrebuje mensi kolektiv a lepsi pristup pedagoga, resp. aby mal pedagog dost casu venovat sa malemu poctu deti. Hladam v Ruzinove, Trnavke, Vrakuni a Podunajskych Biskupiciach. Pozdavaju sa mi vzhladom pomer cena/kvalita najma zdravaskolka.sk, gasparko.sk a este skolka pinguin v pod. biskupiciach. Nemate nejake skusenosti ? Prosim, uz fakt neviem a nie som ochotna ani schopna platit 500 az 650 eur mesacne, pre mna je strop tych 420 eur. Najde sa taka s pozitivnymi ohlasmi ? 🙂 vdaka za vsetky cenny rady 🙂

danielaviki
30. mar 2011

Ahojte, my teda mame este so skolkou casu dost, ale zo zaujimavosti som si precitala tuto diskusiu. Tiez som zo ZB. Aky dovod vam udali, ked vam nezobrali deti do statnej skolky, nedostatok miesta alebo? Tie sukromne skolky su naozaj drahe....moj syn ma specialnu nizkobielkovinovu dietu, tak som zvedava, ci aj kvoli tomuto statna skolka neodmietne. A ma vobec vyznam potom podavat ziadost do inych statnych skolok v okoli alebo rovno hladat vhodnu sukromnu skolku?
Ake mate skusenosti?

zuzana8
30. mar 2011

@lana333 ahoj lana, ja som tam chcela dať moju dcéru, takže tá škôlka nespĺňa to čo deklaruje na stránke? ešte som rozmýšľala o škôlke Vilka na Trnavskej...máš skúsenosti s touto?ďakujem

kvakynka
30. mar 2011

@zuzana8 ahoj, ja som tiez pozerala tu vilku - ale nejak sa mi nepacia tie priestory, aj ten dvor alebo ako to mam nazvat mi nepripada ako miesto na hranie vonku - nie su tam ziadne preliezky :( alebo mas ine info ?

syslica
31. mar 2011

@danielaviki Ahoj, my čo sme zapisovali deti do škôlky v ZB sa oficiálnych verdiktov dočkáme až niekedy na budúci týždeň (včera som hovorila s p. zástupkyňou) a čo sa týka Viktorkovho špeciálneho problému, neviem, neviem, pretože stravu v MŠ+ZŠ im nepripravujú v školskej kuchyni (bola už dávno zrušená ako nerentabilná), ale im ju každý deň vozí firma z Petržalky.

danielaviki
31. mar 2011

@syslica ahoj, diky za info. no Viki si bude musiet nosit jedlo svoje, len ci mu budu ochotne ho aspon zohriat, poprip.by sa im kupila mikrovlnka ako sponzorsky dar 🙂 ved uvidime....tak drzim palce ,aby vam to vyslo a Ondrejka zobrali...

zuzana8
7. apr 2011

@kvakynka nemám skúsenosť, nebola som ešte v tej škôlke...iba čo som na nete otvorila ich stránku...ak malú nezoberú do štátnej, budem hľadať vhodnú alternatívu a určite sa do tej škôlky pozrieť pôjdem...

kvakynka
7. apr 2011

@zuzana8 ahoj, ja som medzicasom hovorila o tejto skolke so znamou, co si ju uz obzerala a hovorila, ze sa jej aj pacila, ale ze maju velmi zle postavenu zmluvu smerom k rodicom, tak zapisala synceka do inej skolky ... :(

habibi78
8. apr 2011

@kvakynka nasa ide od septembra do Pinguin, mesacne skolne je 420 eur vratane stravnej jednotky, co je tvoj strop, takze toto splna 😉 ja som veeeeelmi dlho hladala skolku, zvazovali sme vsetky pre a proti a tato vzhladom na pomer kvalita a cena vysla najlepsie 😉

habibi78
8. apr 2011

@lana333 a skolke fairyland som pocula od dvoch mamiciek presne to co pises 😕 asi na tom bude nieco pravdy 😠