Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

petramalek
2. máj 2011

Ahojte mamicky, nemate niekto skusenost so skolkou Motylik a Mini Club? Hladame sukromnu skolku na 4 mesiace a teiz nechceme platit 600 euro.

jaaty
2. máj 2011

Jvo, vzhľadom na to, že sa jedná o malú škôlku (cca 25 detí - 3 triedy), tak obsadený momentálne sú, ale aj tam je pohyb -i keď pokiaľ viem ja, tak len z dôvodu sťahovania mimo BA, nie z dôvodu nespokojnosti)
egyptanka - neviem o nijakom dieťatku, ktoré by tam chodilo len na pol dňa či skrátený týždeň, takže skôr nie.
Každopádne na ich stránke (dc krtko) je tel. kontakt na majiteľku, odporúčam pýtať sa tam.
držím palce

tysontara
3. máj 2011

@petramalek Ahoj, ak by si potrebovala od leta, tak kamoska otvara novu sukromnu skolku na feriencikovej ulici, cena je 340 €, vsetko je na stranke www.plneradosti.sk

kvakynka
3. máj 2011

@jessicax ahoj, mne sa tato skolka veeeelmi paci, ale momentalne maju plne :(

jessicax
4. máj 2011

@kvakynka ahoj uvolnilo sa im jedno miesto, my sme tam chceli chodit aj sme boli jeden den ale skrz zapchy nam tam aj spat trvala cesta vyse 3/4 hodiny a to pre mna dennodenne neprichadza do uvahy. Malej sa tam pacilo aj riaditelka je velmi mila tak ak mas zaujem rychlo sa im ozvi aby ti to miesto neobsadil niekto iny 🙂

kvakynka
4. máj 2011

@jessicax aha, dakujem moc, tak jej dnes zavolam 🙂

kvakynka
4. máj 2011

@jessicax no volala som teraz a stale, ze sa nic neuvolnilo :( ja som chcela ale miesto pre Vandu od septembra, t.j. 4,5 rocnu, takze to asi v tej vacsej triede nemaju stale volne :(

jessicax
4. máj 2011

@kvakynka ano, volne miesto maju len v jaslickovej triede 😒 tam su deti max do troch rokov

kvakynka
4. máj 2011

@jessicax nooo tak som sa potesila, ze som ani neuvazovala, ze by to mohla byt ta mensia trieda ... no musim este cakat, ci sa nieco neuvolni :(

wild_child
5. máj 2011

@lana333 diky za upozornenie ... je fajn, ze maminky pisu akekolvek skusenosti, nech si clovek urobi obraz ... ja davam svojho krpca od jula do detskeho kralovstva, bude mat vtedy 17 mesiacov, uvidim co z toho bude ... predpokladam ze schudne tiez 😀 neslubujem si od toho vela, ale ked clovek musi nastupit do prace a statne jasle beznadejne obsadene, tak mi nic ine neostava ... je to smutne, ale je to fakt, ze sukromne jasle a skolka nie su to, co ma byt a majitelom ide predovsetkym o zisk ...

emogeon
6. máj 2011

chodia vase deticky do Fantazy na Hrebendovej ? nejake skusenosti, postrehy prosim... 🙂

muchamucha
7. máj 2011

So vsetkou uctou, v skolke Fayriland MAJU vsetky ucitelky adekvatne vzdelanie. Sama som videla mnoho sukromnych aj statnych skolok, no vo Fayrilande je najprofesionalnejsi kolektiv aky som kedy videla. Vsetky ucitelky su trpezlive, tvorive a su odbornicky. Vydavaju zo seba ovela viac ako kdekolvek inde.

jaaty
8. máj 2011

muchamucha, myslím, že cennejšie ako reklama sú vlastné skúsenosti mamičiek 😉

kukulienka17
20. máj 2011

ahojte, moze mi nikto poradit dobru skolku s anglictinou...mam 4 rocnu dcerku a riesime novu skolku od jula v Ruzinove.po skusenostiach od mamiciek asi najdem tu vhodnu za kratsi cas... 😉

katka008
4. jún 2011

Ahojte, nemate niekto skusenost so skoulkou DETICKY na Pionierskej v BA? Rozmyslame nad nou a nemame ziadne referencie. dik 🙂

xixinka777
9. jún 2011

@emogeon

Ahoj,

kamoskin syn chodi do Fantasy a nevie si ju vynachvalit. Presiel tam z Wonderlandu. Teraz v lete maju v ponuke aj denne tabory.. skus si tam dat skolkara na skusku na turnus a uvidis, ci by sa mu tam pacilo.

olivija
10. jún 2011

@monikaharmonika Ja som počula, ale to si treba naozaj oveirť, vraj je to dom s bazenoma pôsobi to luxusne, ale vraj su tam plesne...je mi ťako sa k tomu vyjadriť, ale vravela mi to jedan známa ktorá učí v inej škôlke...a učiteľky sa medzi sebou poznajú...

olivija
10. jún 2011

@muchamucha Takéto príspevky nemusím...ty si majiteľka však?🙂 že jeden príspevok...

olivija
10. jún 2011

@jaaty no tak to si povedala presne ...najlepšie sp skúsenosti...ale veľa krát tu píše aj konkurencia inej škôlky a zvyknú si podkopávať nohy....to je an tom smutné

olivija
10. jún 2011

@vulka nechcem na nikoho škaredo a treba si to samozrejme zistiť tieto info ale vraj tam maju plesne a problemy s budovou nakoľko bola vraj stavana na rýchlo...beriem to tak, že to môže rozširovať aj konkurencia...asi najlepšie je ísť sa tam pozrieť...

olivija
10. jún 2011

@vulka nemyslím si , že je to zlé...deti síce môžu byť v jednej triede ,a le ak su v triede počas dňa 3 učiteľky, tak je to v poriadku, pretože by si ich mali rozoskupinkovať....aspoň my sme tak fungovali...

olivija
10. jún 2011

@merlot ty si na 100% od konkurencie🙂

olivija
10. jún 2011

@merlot ty si na 100% od konkurencie🙂
@narocna No a to je predne to čo si napísala ty...v BA nieje školka do ktorej by som bola ochotná dať svoje dieťa...tak si asi založím vlastnu pre náročných aj keď ma to bude stáť veľa síl a v nie poslednom rade financie...bohhužiaľ, ale je to tak...

olivija
10. jún 2011

@diddi Musím ti oponovať...nieje škôlka ako škôlka...a či je súkromná, alebo štátna...mám skúsenosť od svojej sestry že v štátnej škôlke bol malý nespokojny a mával nočné mory pretože učiteľky ho bili!!!! a v súkromnej škôlke bol najspokojnejšie dieťa na svete...je to rôzne, ale v súkromnej škole ak saniečo také stane, rieši sa to...zatiaľ čo v štátnej škôlke sa to nerieši vôbec...je to moja skúsenosť, ale môže to byť aj opačne to je jasné...

olivija
10. jún 2011

@kvakynka Inak ty si skvelá prispievateľa🙂 Máš prehľad to je super..a čo je to zle postavená zmluva, nechápem???

tweety22
10. jún 2011

baby, ja som pobehala v bratislave strasne vela sukromnych skolok... nakoniec zacal syn chodit do statnej skolky a da sa, ucitelky su cise cisty komunizmus, pride mi , ze pre nich je kazde dieta co obehne okolo dvora 2 krat ine, cudne, hyperaktivne ... naposledy som sa dala zlakat reklamou na jednu sukromnu skolku na martincekovej ale po rozhovore s majitelkou som mala velmi zvlastny pocit, taktiez priestory na mna posobili uplne zbytocne nadcasovo, ziadna vlastna zahrada, sice perfektne ihrisko pri bytovke ale v blizkosti same cesty a hluk... je tazke najst vhodne prostredie pre vase dieta, zvlast ked ma dieta nejake specifika, ktore treba akceptovat a podla mna najhorsie ked si zriadi skolku niekto, kto nema este ani vlastne deti pripadne len jedno dieta a nevie porovnat vychovu pri surodencoch atd. vtedy su tie majitelky, ucitelky = odbornicky skutocne odkazane len na svoje vzdelanie, statistiky, to co precitali v knihach ale zial nie na prax pri starostlivosti o deti pri 24hodinovom supporte 🙂 prax je totiz mnohokrat uplne odlisna od toho co sa clovek v skole naucil 🙂

mamabiba
13. jún 2011

Ahojte, ja by som práve chcela pochváliť jednu štátnu škôlku... v centre mesta na Kuzmányho ulici. Budova vyzerá ako malý kaštielik, veľký upravený dvor aj s novými preliezkami, perfektné učiteľky. Moja dcéra tam chodila a nevedela si vynachváliť. Majú tam aj vlastnú kuchyňu, takže nemusia jedlo voziť, ale navaria si, čo potrebujú. čo počúvam od kamarátiek, ktoré majú v súkromných škôlkach a porovnávam ju s touto, vyšší štandard aj oproti súkromným.

kvakynka
13. jún 2011

@olivija ahoj, za vsetko sa plati navyse, vobec nevychadzaju ustrety, to aby jedna zamestnana zena behala s "vyplazenym" jazykom, ked jej pride do cesty nieco neplanovane .... neviem uz co vsetko tam bolo, lebo som sa o tom so znamou rozpravala davnejsie a uz som to z hlavy "vytesnila" 🙂, nebudem drzat v hlave nieco, co mi nevyhovuje 🙂

kvakynka
13. jún 2011

inak ... aspon sa vyzalovat, moje dieta ma problem - v normalnej skolke sa nevie adaptovat, preto potrebujeme mensi kolektiv, specialne skolky (lebo mame separacnu uznost, logopedicke problemy, ortoped., oslabenu imunitu) - tam sme pre nich zase az moc v poriadku a nie je nic pre deticky, ktore su trochu ine :( dnes som sa akurat zalovala aj jednej uzasnej pani doktorke ortopedicke v Dunajskej Luznej a potvrdila mi, ze bohuzial v tomto (a urcite aj v inych sferach) Slovensko nie je pripravene :( a to este si mozeme gratulovat, ze byvame blizko BA a tu mame asi najvacsie moznosti ! :(

kvakynka
15. jún 2011

caute kocky, vcera som sa bola pozriet v skolke Hviezdicky, prestahovali sa do Ruzinova na Trnavku (pre nas super, mam tam svokrovcov🙂 ), je to waldorfska skolka - mate skusenosti a nejake postrehy ?
Mne sa velmi pacila, ale rada by som sa dozvedela nejake osobne skusenosti ci uz z touto skolkou, alebo tymto typom skolky, dakujem 🙂
Inak cena ma velmi prijemne prekvapila 290 EUR uz aj so stravou