Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

randarka
1. mar 2012

filomena, ja som svojim prispevkom vobec nereagovala na skolku montessori. Ako som vyssie napisala, nemam proti ich pedagogike ziadne vyhrady.

klementina
1. mar 2012

@randarka tak to sme sa fakt nepochopili. myslela som, ze odmietas alternativu ako taku. v poslednej dobe dost okolo seba pocuvam mamicky ako a podla coho vyberaju skolky, riesia uplne nepodstatne veci typu matrac v postielke a pri akejkolvek alternatvive ich zaujima len to, ci naplnaju statny rozvrh pre vzdelanie, su pohorsene tym, ze nemusia posluchat, nedostavaju lizatka ako odmeny a vo vsetkom vidia rozne druhy siekt. u nas fungovala skolka, ktoru zalozili scientologovia, tak som pocuvala o tom, ake hrozne veci tam robia a co detom vtlkaju do hlav. ked som ich pozorovala na ihrisku, tie ucitelky sa spravala k detom s respektou a uctou, mozno aj lepsia ako ich mamy. ked som sa o nu blizsie zaujimala, velmi sa mi to pacilo a nemala by som problem tam umiestnit dieta, taktez ako do walfordskej, kde obcas chodime do herne. je tam velmi prijemne a ucitelky su neskustocne laskave, je vidiet, ze deti ich maju rady a radi tam chodia. preto mi vadia tie reci o roznych sektach, podla mna pre deti je najdlozitesji pristup ucitelov, a to, ze im ukazuju, ze kazda kvetinka ma dusu na tom nic zle nevidim a nepredpokladam, ze aj z toho dieta z happy days by sa stal v dospelosti scietolog. je smutne, ze to ako sa k detom ucitelky spravaju podla akych principov, riesi dost mamiciek az na poslednom mieste

ulubica
3. mar 2012

@lilli00 tak toto sa mi zda prisilne hodnotenie, nakolko ste tam asi ani 15min nestravili a kedze byvate v ba, ten vzduch dychate tak ci tak. ja byvam pri lese a vode, daleko od bratislavy a keby to takto bolo, urcite by sme to citili. nakolko nas od cesty oddeluje dost husty porast stromov. no ale aj takto sa robi zla reklama. radsej sa kazdy presvedcte na vlastne oci a nos🙂

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dannii
4. mar 2012

mamicky skuste Chobotnicku 🙂

ulubica
4. mar 2012

@lilli00 dakujem za odpoved, mozno som prirychlo reagovala, tak nech sa Vam dari🙂

emogeon
4. mar 2012

@ulubica akoze ta lokalita je vazne nevhodna ..hned vedla velkej krizovatky.. je rozdiel byvat v ba a v ba na hlavnej ceste a este je tam aj sukromna skolka..
aka zla reklama @lilli00 len napisala ako vidi tu skolku to je jej nazor... a poloha, lokalita skolky je aspon pre mna dost dolezita... a kto ma zaujem o tu skolku nech sa sam presvedci co mu vyhovuje ...

mandarinkaa
5. mar 2012

@lilli00 Ahojky, co je zle na ucitelkach z fairylandu? rozmyslam o tejto skolke od septembra, tak uvitam vsetky rady... dakujem

lusa889
7. mar 2012

Ahojte maminky, viete mi poradit dobre jasle a aj skolku v Ruzinove? Zatial som sa nebola este nikde pozriet ale celkom ma oslovilo Detske kralovstvo. Neviem mi poradit aj ohladom prihlasenia, ako skoro musim dieta do jasli alebo skolky prihlasit? Dakujem 🙂

majuska775
10. mar 2012

@lusa889 ahoj, v Ružinove je novootvorená Večernica.... veľmi Ti poradiť neviem, skús webovú stránku: http://www.vecernicaba.eu/ ;)

lusa889
11. mar 2012

@majuska775 dakujem, mas s nou aj nejake skusenosti alebo ti ju niekto odporucil?

majuska775
11. mar 2012

@lusa889 mám s ňou skúsenosti v Nitre, kde majú tiež jasličky 🙂 kamarátka, ktorá býva v Bratislave, má zase dieťatko tam 🙂

sendinka
11. mar 2012

@eliska332 Ahoj,nájdi si na facebooku Jasličky v domčeku,sú nové-od októbra a majú tam aj 2,5 ročné dieťa.Sú výborné a majú tam len 5 detí,takže výborná starostlivosť.

wild_child
15. mar 2012

@lusa889 krpec mi chodil do detskeho kralovstva, mozem celkom odporucat, krpcovi sa pacilo ... je fajn, ze tam je viacej deti, decka su rozdelene podla veku, ucia sa jeden od druheho ... maju tam dokonca vlastnu kuchynu, takze ziadne dovazane jedlo ako v niektorych sukromnych skolkach ... aj celkom pekny dvor, trosku maly sice, ale myslim ze deckam do 3 rokov uplne postacuje ... ucitelky tiez celkom fajn, aj sa im tam venovali, ked bol krpec posledny den v tej skolke, tak nam odovzdali fascikel s jeho vytvormi, bola som velmi milo prekvapena, az mi slzy vyhrkli 🙂

lusa889
15. mar 2012

@wild_child dakujem za infosky a uz tam nechodite?

wild_child
15. mar 2012

@lusa889 nie, lebo som zmenila pracu a zaroven sme sa stahovali, tak som ho dala do jasli kusok od mojej prace .... byvam dlho v praci, tak sme spolu aspon cestou do prace a z prace ... 🙂

lusa889
15. mar 2012

@wild_child jaaaj 🙂 a v novych jasliach sa mu tiez paci?

wild_child
15. mar 2012

@lusa889 paci ... i ked zo zaciatku mu chybal ten velky kolektiv, v tejto novej skolke je menej deciek ... ale zas je vzdusnejsia, chodia na prechadzky , rano cvicia, tancuju a vselico ... :o)

lusa889
15. mar 2012

@wild_child a kde chodi teraz ak sa mozem opytat?

wild_child
15. mar 2012

@lusa889 centrum mesta na konventnej www.deckisvet.sk ... aj cena je velmi priazniva 😀

lusa889
15. mar 2012

@wild_child 🙂 to by sme tiez nemali daleko ? dakujem za dalsi typ 🙂

katka1981
16. mar 2012

Dievcata chodi niektore vase dieta do MS Ekodomcek pri Poluse? Ako ste spokojne? Dakujem

anieladanko
2. apr 2012

Ahojte, ja som pre dcérku tiež hľadala dlho súkromnú škôlku hlavne preto, lebo má celiakiu a to je potom ťažké, musíte vždy variť a baliť jej jedlo čo je náročné. Nakoniec sme ale predsa len našli. Boli sme v Čarovnom svete v Ružinove a je to tam parádne. Žiadne malé miestnosti, krásny veľký priestor a poskytujú aj stravu pre celiatikov a alergikov. Takže sme sa tam hneď aj zahlásili a od mája začneme chodiť. Majú veľmi zaujímavý program, dosť učiteliek aby sa ďeťom mohli pekne venovať a každý mesiac nejakú akciu pre deti. Páči sa mi celkovo ich prístup.

andrejkakomorova
3. apr 2012

Ja do Čarovného sveta na Jadrovej ulici dávam našu Andrejku od marca každý týždeň na jeden deň a je tam veľmi spokojná. Každý raz sa do škôlky veľmi teší a keď po ňu prídem tak musím sa s ňou tam ešte aspoň pol hodinku hrať, lebo nechce odísť. Učiteľky úplne zbožňuje, venujú sa jej a nestalo sa mi to čo sa mi predtým stalo vo Fairylande, že na ňu úplne kašlali alebo že by na ňu učiteľka bola zlá. V Čarovnom svete sme ako v tretej súkromnej škôlke a tu som naozaj spokojná so všetkými službami, môžem malú kedykoľvek priniesť, riaditeľka nám vychádza od začiatku v ústrety so všetkým, čo potrebujeme, majú v škôlke zdravotnú sestru, chodí im logopedička aj pediatrička a psychologička každý týždeň a za to sa neplatí nič navyše. Moja dcéra je tam šťastná a chodí tam rada a to si myslím, že je pre každú maminu to najdôležitejšie.

sisaha
3. apr 2012

@anieladanko ako vies aky maju pristup, ked ti tam dieta este nechodi? Ja si nemozem pomôcť, ale taketo prvoprispevkove prispevky mi zavanaju reklamou vlastneho zariadenia..

tilly
10. apr 2012

@sisaha ze? oba prispevky nad sebou su take...

sisaha
10. apr 2012

@tilly no to je prve co ma pri tom citani napadlo...ako robit si reklamu, fajn, ale takymto hlupym a priehladnym spôsobom... 😉

sisaha
10. apr 2012

@tilly a ten druhy prispevok - tam chodi dieta raz do tyzdna - cize bolo tam 4x a uz vieme, ze tam maju kazdy tyzden psychologa, logopeda a pediatra, ktorym sa nic navyse neplati..Kurnik, to je naozaj čarovny svet, ked za 4 dni su spokojní so vsetkymi sluzbami a hlavne všetko odskúšali 🙂

lula26
11. apr 2012

@klementina ,môžeš mi, prosím ťa, bližšie popísať, ako sa prejavuje v štátnych škôlkach filozofia stádovitosti a poslušnosti?

hrncek201
18. apr 2012

@tilly ahoj ak sa mozem pripojit do debaty, ako si sa nakoniec rozhodla so skolkou? Ja som bola pozriet vo viacerych jasliach a bola som aj vo fairylande. mne sa tam celkom pacilo. Je to tam sice dost drahe, ale mala som pocit ze sa detom venuju aj prostredie pekne... tiez chcem dat malu do jasli, bude mat v sept. 18m.