Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

quetinka82
3. jún 2010

A neviete mi dat referencie na wonderland v Dubravke - hlavne co sa tyka pristupu k detom, strava a samozrejme kvalita vyucby anj?

pusinka19
6. júl 2010

Ahojte dievcence, neviete mi niekto poskytnut informacie o Detskom kralovstve na Nivach???? Moc dakujem 🙂

hrosik27
11. júl 2010

ahoj,moja dcera tam bola velmi nestastna.Teraz chodi do suk.skolky smajlik a chodi tam rada

mamaluni
4. aug 2010

@pusinka19
nepotesim Vas, my sme mali dietatko v Detskom kralovstve viac ako rok (do 2,5 roka veku), a zial az neskor sme zistili, ze namiesto 2 uciteliek, ktore sa mali starat o 12 deti tam mala ucitelka bezne 12-14 deti sama (viem to priamo od pani ucitelky, ktory sa mi priznala, ze v case, ked moje dieta dohryzlo ine dievcatko, vobec nebola v triede, pretoze musela prebalit ine dieta. Neviem si predstavit nechat 11 deti samych v triede). Detom sa nestihali venovat, za cely cas sa nenaucil ani len chodit na nocnik, ziadnu basnicku ani pesnicku. Dietatko nakrmia, prebalia - po tejto stranke to zvladali dobre, ale zial ine nestihali. Takze nic moc. S pani veducou, ktora ich tam riadi sme mali cca. dva vaznejsie konflikty tykajuce sa starostlivosti o dieta, rozhodne tuto skolku neodporucam.

kathynka
8. aug 2010

ja vam mozem nedoporucat skolku na kramaroch little angel...nemala som tam dieta, ucila som tam...a svoje dieta by som tam nikdy nedala...po 3 tyzdnoch som dala ja vypoved, bo nielenze su tam hrozne podmienky pre ucitelky, ale bolo mi luto aj deticiek, hlavne co sa tyka stravy...ak bude mat niekto zaujem, tak sa kludne rozpisem...

monikaharmonika
14. aug 2010

Ahojte,
chcem sa spytat, mate niekto referencie na sukr. skolku Bambi na Panenskej?

ivush
14. aug 2010

@monikaharmonika Ja mám na ňu dobré referencie a zvažujem ju pre nášho drobčeka 🙂

monikaharmonika
16. aug 2010

Dakujem Ivush. Mne to odporucal jeden znamy, ale sam dieta nema, ze vraj od niekoho pocul. Je to tam inak dost drahe, zvazujem aj skolku GASPARKO na Kolibe, je tam bazen a chcela by som, aby maly plaval, lebo to potrebuje.

ivush
16. aug 2010

No ja mám na ňu referenciu od niekoho kto tam má dieťatko. A nepamätám si presne cenu, ale zdalo sa mi, že je to tak približne rovnako ako väčšina súkr. škôlok v BA.

leony83
23. aug 2010

ahojte!!! máte skúsenosť so škôlkou fairyland?
môj malý bude mať 2 roky v januári. chceli by sme začať so škôlkou. myslíte, že ho zoberú aj s plienkami? 😝 ako to zvládate psychicky? 2 roky nonstop s ním a zrazu škôlka... ako sa vysporiadať s okolím a "dobrými" ľudmi okolo seba, ktorí majú poznámky, že ten kto dá dieťa do škôlky pred 3 rokmi, si nezaslúži dieťa a také reči... 😝

monikaharmonika
25. aug 2010

Leony83, ja svoje druhe dieta dam do skolky, ked bude mat dva roky. Syna som dala do skolky ako trojrocneho, podla mna dost neskoro, nudil sa pri mne ( je velmi bystry a aktivny) a ja som bola totalne vycerpana, nebola som schopna dat mu vsetky podnety, ktore vyzadoval. V skolke plakal iba 5 minut a to len dva dni, nasiel sa tam a je tam velmi spokojny. Teraz sme vymenili skolku, nemohol zostat v povodnej a tiez je velmi spokojny. Psychicky to zvladame obaja vynikajuco, neviem kto lepsie.
Neviem, co myslis presne pod "okolim a dobrymi ludmi", ale tvoji najblizsi a aj tvoj maly, vedia, ze si dobra mama a ostatni ta vobec nemusia zaujimat. Takze trochu viac si ver a vsetko bude OK! Vela stastia ti zelam!!

ivsim
3. sep 2010

Ahoj,
môžem doporučiť 🙂
môj syn (5r.) chodí na Panenskú od 22 mesiacov, veľmi dobré učiteľky... ale hlavne Patrik chodí do škôlky rád 🙂
v máji chodia na 4 dni do škôlky v prírode (do Modry) celý rok sa teší
v škôlke majú saunu- až na nejaký soplík sme za tri roky neboli doma
Ja mam len pozitívne skúsenosti

jani2121
3. sep 2010

Ahojte. Ja som bola dnes pozriet v skolke nedaleko HoPa , Fantasy Kindergarten. Mam 2,5 roc. syna a zvazujem s nim zacat v tejto skolke. Bolo to tam velmi priatelske, max. 8 deti v triede, prijemne ucitelky. Komunikovali v anglictine, maju tam denne anglickeho zahr. lektora. Od buduce tyzdna zacinaju plavecky kurz v hoteli Albrecht, plava sa rano a oni pekne po kurze donesu deticky do skolky a pokracuju v aktivitach.... Maju tam aj saunu. Inak na Wonderland v Dubravke som pocula velmi zle referencie, ucitelky odtial tiez utekaju ( pokial mam dobre info, dve z nich pracuju uz v tejto skolke Fantasy )

petronela777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
swifty
7. sep 2010

kathynka, no ja by som chcela teda vediet viac, lebo je to jedna zo skolok, ktore som si vybrala pre malu, tak by som rada vedela ze preco nie? Dik za odpoved

kathynka
7. sep 2010

@swifty poslem ti to radsej cez postu...jedna maminka to uz odo mna tak chcela, tak to vyriesim aj u teba tak...

annazozelenehodomu
16. sep 2010

Ahojte, kamaratka nam odporucila novu sukromnu skolku v starom meste, boli sme sa tam pozriet aj s malou (2 roky) a velmi sa nam pacilo. Komunikacia s riaditelkou bola velmi prijemna, ochotne nam vsetko poukazovala, napriek tomu, ze sme prisli neohlasene. Skolka je sice mala, ale posobila velmi utulne. Negativom je, ze nemaju vlastny dvor, ale chodia sa hrat do blizkeho parku, kde sme mimochodom chodili aj my, takze viem, ze je to tam ciste a bezpecne. Umoznili nam aj prist sa s malou pohrat popoludni, co bola super skusenost, pretoze som ju mohla vidiet v "akcii" pri hre s ostatnymi a sucastne som mohla pozorovat aj samotnu ucitelku, ako sa detom venuje. Bola som velmi prijemne prekvapena a mala mi odchadzala s placom, ze ona chce este zostat 🙂 To hovori za vsetko. Takze odporucam teddyskolka

dai
20. sep 2010

myslim ze som to tu uz spominala - ja som velmi spokojna s nemeckou skolkou na palisadoch... super komunikacia zo strany uciteliek, naozaj zaujem o pracu s detmi, bohaty program, super jedlo... mala tam chodi 7 mesiacov a nemam tej skolke co vycitat 😉

anna, to deti vzdy placu - lebo tam maju nove hracky, kamaratov... ine bude, ked tam zrazu ty nebudes 😎 ( my sme takto obehli asi 5 skolok a mala robila bordel pri odchode z kazdej z nich 🙂 ) - tym nechcem povedat ze skolka co si vybrala je zla, to urcite nie... mne by sice chybal vlastny dvor ( niekedy je len par minut cez den bez dazda - vidim ze u nas vtedy rychlo vybehnu s detmi na dvor... okrem toho je to u nich na dvore omnoho bezpecnejsie hlavne pre take malinke deticky... ja som malu davala do skolky ked mala 2.5 roka a vlastny dvor bola u nas podmienka 😅 ) Inak to iste co ty som spravila aj ja a skolka to tiez bez problemov umoznila - ja som tam bola s malou az 2 dopoludnia aby som odkukala ako mala reaguje na jazyk ( nehovorila po nemecky vtedy ) , ako sa zacleni do kolektivu, ako ucitelky s detmi pracuju etc.

janafar
20. sep 2010

Na Kramároch je francúzska školka. A má krásny dvor...teraz sa robil nový. Tento rok šli detičky čo sú rodené v roku 2007, pár deti rodených do februára 2008 dostalo výnimku.

filomena
24. sep 2010

ahojte nemate niekto skusenost s MS Lienka na Gorazdovej ? Zatial som o nej nepocula ani dobre ani zle, chystame sa tam ist pozriet.

petronela777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
db23
27. sep 2010

My sme teraz nasli vybornu skolku, je to sice Logopedicka Skolka - Asobi na Kozej ul, ale sme tam velmi spokojni. mali by sme nastupit teraz v oktobri. Chodili sme aj minuly sk. rok. Da sa prihlasit na kolko mesiacov chcete, je tam 7 deti a venuju sa im nie ucitelky, ale vysokoskolske logopedky. A nemusia tam ist deti len tie, ktore zle rozpravaju. robia aj pripravu do skoly. A maju len 7 deti a 2 logopedky.

lucusaa
27. sep 2010

ahoj,my sme boli pozrieť v pinguine, je to síce pekná škôlka, je tam ale malé pieskovisko, samý betón, mne sa to nepáčilo, pozreli sme aj smajlík, veľký dvor. nádherná záhrada, milá učiteľka, riaditeľka mi všetko ukázala, vysvetlila, podmienky tam majú rovnaké,( čo sa týka starostlivosti aj nočného opatrovania), od novembra nastupujeme!

petronela777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annazozelenehodomu
29. sep 2010

Ahojte, boli sme s malou v Teddy, potrebovali sme rychlo zastresit dva dni v Ba. Napriek tomu, ze vedeli, ze sme "neperspektivny" (byvame mimo Ba), vysli nam maximalne v ustrety, mala bola nadsena 🙂 a ja samozrejme tiez. Skolka je to sice mala, ale za dva dni mi mala doniesla nove slovicka z Aj (my v skolke Aj nemame), asi tri vykresy a takmer celu basnicku... Super, vrelo odporucam.

salamandraskvrnita
29. sep 2010

@dai
No, dovolim si oponovat... parkrat som vymakla nemecku skolku v Slubecke. Ucitelky v druznej debate a deti si robili, co chceli. Toto bolo pravidlom. Neviem, preco chodia na verejne ihrisko, ked maju vlastny dvor, mozno, prave preto, aby ich nadriadeni nemohli kontrolovat. Toto je moja skusenost s nemeckou skolkou, sorry, nedalo mi to tu nenapisat, samozrejme, tym nechcem povedat, ze nie su dobry, ale ja som videla toto...a nie raz.

dai
30. sep 2010

dakujem za info...
neviem posudit, kedze najmensie deti mimo skolku nechodia...
inak ako si predstavujes kontrolu deti? aj ked su na svojom ihrisku tak behaju a santia a nikto im nic nezakazuje... ucitelky su obycajne spolu a rozpravaju sa... viackrat som ich tiez vymakla ale nikdy sa nestalo zeby si nevsimli ze nejake dieta robi neplechu... 😉

kacatko
3. okt 2010

Ahojte, chcela by som dať mojich dvoch chalanov (3 a 2,5) od decembra do súkromnej škôlky(keďže my staršieho do štátnej nevzali), bývame v Záhorskej Bystrici. Vedeli by ste mi odporučiť nejakú škôlku v blízkosti bydliska (Lamač,Dúbravka...) ďakujem za akúkoľvek odpoveď 😉

kacatko
4. okt 2010

Prepáčte trošku som si pomýlila rôčky (3,5 a 2). 🙂

eleonorah
15. okt 2010

ahojte,
mam 3-rocnu dcerku, ktora uz od maja chodi do skolky, aj ked mimo bratislavy. Potrebovala by som poradit so sukromnou skolkou prenu, niekde blizko noveho mesta v bratislave, kedze pracujem v ibm pri poluse, a tak aby som dcerku mala blizko seba.
dakujem