Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

wild_child
5. feb 2012

@cantharis chodia na prechadzky, alebo nedaleko je ihrisko zrekonstruovane aj s preliezkami, teda, v okoli ich je viac, alebo do zahrady prezidentskeho palaca ... moznosti tam je viacero ... skolka je taka "intimna" je tam malo deti, tak sa deckam venuju ... krpec bol predtym v detskom kralovstve a tam mu to asi vyhovovalo viac, lebo je tam vela deti a maju typicky jaslickarsky alebo skolkarsky rezim a krasne mi napredoval ... tuto, vzhladom k tomu ze tam je malinko deti, mam pocit, ze je nejaky rozmaznany, zacina mat take maniere ... tak uvidime , snad to je len rozbeh a casom to bude lepsie 🙂 ale pre deticky a maminky, ktorym vyhovuje malo deti, je tato skolka idealna ... fakt krasne priestory, hlavne vzdusne, mile ucitelky a chodia von za kazdeho pocasia co je fajn ... a este jedna vec, cena za skolku je jedna z tych nizsich, co je velmi velmi fajn 😀

cantharis
5. feb 2012

@wild_child a este prosim ta, da sa tam parkovat? maju nejake miesta na statie aby som mohla v pohode priviezt dieta bez toho aby som hodinu kruzila po ulickach alebo sa bala, ze mi odtiahnu auto? 😀

wild_child
5. feb 2012

@cantharis nooo, myslim ze vyhradene nemaju ziadne, ale na tu chvilku ho parknut mozes priamo pred vchodom, je tam slepa ulicka, vzdy tam zatial bolo nejake volne miesto ... ale ja to mam kusok od prace, tak chodim peso a mhd, parkovanie v centre mesta je vseobecne biedne, auto vyuzivam len cez vikend, alebo po praci 😀 ved , skus im cinknut, mozno Ti daju nejaky zaruceny tip na parking 🙂

cantharis
5. feb 2012

@wild_child dakujem 🙂

tilly
10. feb 2012

@lilli00 dala si nakoniec dieta do maternelle??? mas uz skusenost?

sashie
12. feb 2012

@nnell25 daj si prihlášku, aj keď bude mať syn 3 v decembri. poznám z okolia (Petržalka), že zobrali aj deti narodené v decembri od septembra. 🙂

nnell25
12. feb 2012

@sashie no urcite podam prihlasku len co budeme mat v okoli skolky tak mi vsade napisali alebo povedali ze moc nemame sancu, dokonca mi jedna riaditelka povedala ze uz deti narodene po sempetembri nebude brat ze to nebolo dobre a ze tie deti potom dvakrat opakuju prvy rocnik. Urcite to vyskusam ale nedavam tomu velku nadej.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
13. feb 2012

@lilli00 😢 skoda, bola to jedna z alternativ... tak sa mi to aspon zuzuje... byvame v tichej lokalite daleko od aut a v relativne cistom vzduchu, to by sme asi tiez dost citili... 😒 byvas niekde v okoli?

uz mam len smiling faces a stvorlistok a skolka vilka a fairyland 😀 ale smiling faces ma najlepsiu cenu a polohu...

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashie
13. feb 2012

@nnell25 áno? to som prekvapená, u nás v okolí zobrali aj také deti, čo sú matky na meterskej aj také čo sú po septembri narodené, tak ma to prekvapuje. a čo má potom robiť žena, ktorej končí MD? akože byť rok doma? viem, že je problém dostať dieťa do škôlky, chápem, že ich neberú od januára, ale mali brať deti, čo v danom roku majú 3 roky.

tilly
13. feb 2012

@lilli00 a kam si malu nakoniec dala?

tilly
13. feb 2012

@sashie bohuzial to tak funguje... ani mne maleho nechcu zobrat, lebo je novembrovy...

nnell25
13. feb 2012

@sashie no takuto istu otazku som presne dala aj pani riaditelke a nedostala som ziadnu odpoved a druha pani riaditelka mi povedala ze nech skusim v inej....

opica
13. feb 2012

@straska asi to uz nie je aktualne, vsak? gregor mi furt spomina nejakeho karolka ;) ako ste spokojni? nam tam gregus chodi uz vyse roka a super...ja som dlhodobo velmi spokojna, naozaj sa kvalita nemeni, ak tak, len zlepsuje ;)

straska
15. feb 2012

@opica Nas maly uz nie je v tej skolke...sme ho presunuli, lebo sa uvolnilo miesto v blizsej skolke 🙂
A aj nas Kajko stale spominal Gregora, ked som sa ho pytala na kamaratov 🙂 🙂 🙂 Ale som vobec neverila a netusila, ze hovori pravdu 🙂
Drzim vam palce, aby spokojnost vydrzala 🙂 A Gregorkovi prajeme len same stastie!!! 🙂

sashie
16. feb 2012

@nnell25 , tilly - no tak to sme na tom rovnako, lebo čo viem, tak z okolia takéto deti brali /myslím, čo im zle vychádzajú roky sept. - dec./, my čakáme druhé teraz a tiež budem musieť čakať pol roka kým ho vezmu, ešte som si hovorila, že aké by to bolo fajn byť narodený v závere roka, hneď ho vezmú do MŠ ....

inak je to sila, nerozumiem potom jednej veci, prečo nezatvoria stredné pedagogické školy a na čo otvárajú pomaly na každej vysokej škole odbor predškolskej pedagogiky keď nerozširujú triedy v škôlach. veď to je tu na hlavu. tak potom nech platia ženám predĺženú rodičovskú, kým nevezmu dieťa do škôlky. otras. to tu nevyriešime, len som znechutená z tohto štátu a ľudí čo ho vedú. 😠

nnell25
16. feb 2012

@sashie je to cele na hlavu postavene ale ked mi drzia miesto v robote tak sa predsa radsej vratim do prace ako byt bez prace, tak uvidime skusime si podat ziadost a budeme cakat

malyviki
16. feb 2012

Ahojte, poradite prosim dobre sukromne jasle v petrzalke? dakujem

sashie
17. feb 2012

@nnell25 držím ti palce, aby to vyšlo. 🙂

randarka
27. feb 2012

@ada33 Mamicky, ktore chcete dat deti do spominanej walfdorskej skolky (aj ked tam uz snad aj chodia), viete o tom, ze tato skolka sa
riadi filozofiou zatial malo znamej sekty zvanej antropozofia? Dala by som si pozor.

klementina
27. feb 2012

@randarka a mamicky viete o tom, ze deti, ktore chodia do normalnych skolok sa riadia filozofiou "stadovitosti a poslusnosti"? na to by som si dala tiez pozor 😉

randarka
28. feb 2012

Aha, takze vo waldorfskej skolke deti posluchat nemusia? Akoze si robia co chcu? Aj som si myslela. Ak je to podla teba dobre... proti gustu ziaden disputat.... Mimochodom som psychologicka, a za 5 rokov studia som sa nestretla so ziadnym odbornym tvrdenim o tom, ze by systematicke vzdelavanie v kolektive a ucenie deti pravidlam malo skodlivy vplyv.... Takze vo walfdorfskej skolke nemaju deti ziadne pravidla ani denny rezim, ktorym sa riadia?

klementina
28. feb 2012

nechodime do walfordskej skolky, chodime do inej, ale tiez do alternativnej, kde deti nemusia posluchat. neskocu tam ale nikomu ani po hlave ako si vacsina ludi mysli. deti iba dodrzuju pravidla a dohody, ktore si dohodli navzajom. dokonca tam nik deti ani netresta, deti iba znasaju prirodzene nasledky svojho konania. a dokonca tam deti nedostavaju ani odmeny a pochvaly, dostava sa im len "obycajneho" ocenenia.
to musi byt asi hrozne podla teba ako psychologcky, ze? 😉

filomena
29. feb 2012

Montessori-svet na Mozartovej ulici 🙂

lalalalka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalalalka
29. feb 2012

nam sa paci BBHill, Little Kitten a deticky sk. Viete mi poradit ktora je najlepsia?

randarka
1. mar 2012

klementina, tak v tom pripade sme sa vobec nepochopili, proti skolkam typu montessori nemam absolutne nic, naopak. Predstav si, ze aj psychologia dnes uprednostnuje vychovu prirodzenymi dosledkami ... Mnohe alternativne formy vyucby su ozaj prinosne. Ale ty si pleties dojmy a pojmy. Vies, netreba sa pozerat len na sposob vyucby, ale aj na jej obsah! A prave preto som upozornvala s dobrym umyslom na walfdorfslku skolu, lebo vramci ich filozofie napr. ucia deti vidiet roznych bozikov v kvietkach, slniecku , ktore pasuju detom do hlaviciek tak, ze o tom mnohi rodicia ani nevedia! a to je len okraj. Kto tejto filozofii veri a chce ju ucit aj svoje deti, OK. Ja som svoje upozornenie smerovala tym, ktory sa k takymto pseudofilozofickym smerom nepriklanaju. Takze nie je alternativa ako alternativa!

filomena
1. mar 2012

@randarka tu montessori skolku som odporucala ja, nie @klementina, ja neviem do akej skolky chodi @ klementina. Ja som len poradila dobru skolku podla mna 🙂