Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

filipa
14. júl 2011

@klementina, to je dobre, ze si dopredu zistis podmienky niecoho, kam chces umiestnit svoje dieta, ved napokon, bude tam travit vacsinu svojho casu, ked sa to tak zoberie 😉 ... ja som vsak pisala, ze neviem o tom, zeby sa praktizovalo na detoch "ucenie zalozene na scientologii" a nenajdes toto spojenie ani nikde na ich stranke... ano, metody aplikovanej scholastiky podla Hubbarda, to ano, ale to pokial viem, toto nie je totozne so scientologiou... ale hlavne je to, ze tie deti boli pocas obdobia, kedy sme tam chodili my, spokojne, spravali sa slusne, vedeli sa prezentovat a vyjadrit svoj nazor, jednoducho snazili sa im venovat s dorazom na ich vlastnu osobnost...
skolne za tych podmienok, ako som pisala, bol ustretovy krok vedenia skolky a mne sa zdal vyhodny, a pokial viem, spravilo tak viacero rodicov (mimochodom, skolne na sukromne zakladne skoly, a ine skolske zariadenie sa bezne plati na polrok resp. rok dopredu)... takze az taky ulet oproti inym skolkam to zasa nebol... a mne to za to stalo, lebo ked viem, ze moje dieta je niekde spokojne, tesi sa z kamaratov, rano ide s usmevom a vecer rovnako, tak tento benefit je na nezaplatenie... ale to dokaze posudit len ten, kto zazil atmosferu a kazdodenny zivot v skolke...

klementina
14. júl 2011

@filipa ved ja tu skolku ako taku nekritizujem, mne sa tiez velmi pacil ich pristup k detom, co je podla mna najdolezitejsie v skolke, ja som len pisala mozne dovody toho, preco im to tu neslo.
ale ma velmi sklamal ich pristup, resp. uplna ignoracia toho, ze tu koncia. mohli to normalne zavolat kazdemu, kto si dal prihlasku, ze koncia,aby si rodicia mohli vybavit inu skolku. ak by som sa to nahodou nedozvedela na ihrisku, tak do dnesneho dna to neviem . je podla mna normalne, ze sa rozhodli to tu zavriet, ale je slusne a seriozne to dopredu oznamit. ci nie? a uz len z tohto dovodu by som si to rocne skolne neplatila, sa zdekuju a potichu odidu po par mesiacoch a rodicia aby ich nahanali...

filipa
14. júl 2011

@klementina tie informacie o zatvoreni skolky v ZB su priamo od majitelky alebo "jedna pani na ihrisku povedala"...? totiz, sukromne si myslim, ze majitelka stale hlada nejake riesenie, preto este nikomu nic neoznamovala... naozaj sa mi nezda, zeby toto bol po tych rokoch, co sme sa takmer denne stretavali, jej pristup k veci...
a po dalsie, kym dam niekomu peniaze (akekolvek mnozstvo) na takyto ucel, tak na zaklade nejakeho oficialneho dokumentu / zmluvy, ktoru si prejdem dopredu s pravnikom, urcite nie "na drevo", nehovorim, ze sa nestava (hlavne v tychto civilizovanych slovenskych koncinach, ze napriek zmluve, sa peniaze aj s "obdarovanym" vyparia), ale toto, podla mna, nie je tento pripad a majitelka HD urcite nezmizne z povrchu zemskeho, kedze ma aj inu skolku... no, nerada by som tu odbocovala od temy, preto este raz len podotknem, ze ja HD povazujem za dobru sukromnu skolku... a zelam kazdemu, nech to moze povedat rovnako o svojej skolke 🙂

klementina
14. júl 2011

@filipa povedala mi to jedna pani, ale potom som volala aj majitelke, ktora mi to potvrdila, povedala mi, ze sa mi este ozvu, ci je nejake nahradne riesenie. a neozvali sa. je mozne, ze este nieco riesia, ale dam predom vediet rodicom, aby sa mohli zariadit a najst inu skolku. tazko sa im bude hladat v septembri, ked sa z HD rozhodnu, ze to predsa len rodicom oznamia. takze tolko k ich podnikatelskej serioznosti.
nechcem to tu vo velkom riesit, ani im robit negativnu reklamu, len ma to teda dost sklamalo. nastastie sme rychlo nasli nahradne riesenie, ale 2 z 3 skolok mi povedali, ze uz maju plno, z toho v tej tretej sme dostali posledne miesto. zapisi robia v maju a o tom, ze koncia som sa dozvedela koncom juna. mam dohodnutu novu pracu, takze by to bol pre mna naozaj velky problem, ak by tu v okoli uz nic nebolo.

orinaky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tesoro
15. júl 2011

@kvakynka Nasa mala je momentalne predskolacka (posledne dva tyzdne) vo Felixe. Boli sme tam od zaciatku, 4 roky a ani jedna vyhrada. Decka su velmi sikovne a maju kopec vedomosti vdaka ucitelkam. Najlepsia skolka v BA pre mna!
A uz ked sa chvalim tak poriadne, mala ide na Bajkalsku kde vyberali len 12 deti a to je aj 90% zasluha uciteliek. Dakujeme Lucka a Paulinka!!!

bellablonde
15. júl 2011

moj Peto chodi do Rusoviec - Veselý vláčik, sme moc spokojni 😉

jvo
15. júl 2011

@orinaky prosim ta pozerala som ich stranku, tie ceny maju troska zvlastne pisane je tam ze mesacne je to 300 eur + dph 60 eur cize mesacne je to 360 a v tom je aj strava alebo ta je zvlast este + 2,63 na den? inak ma to moja byvala profesorka z vysky takze parada a konecne daka skolka v tychto koncinach tak snad maju este vone miesta, pojdeme to tam poobzerat

orinaky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jvo
16. júl 2011

@orinaky dakujem uz som zistila teda moc nizsia cena ako inde to nie je, povedala by som ze je to snadard sukromnych skolok az na par extremov co si pytaju 600 ale pojdeme to pozriet urcite lebo je to najblizsie k nam

jvo
16. júl 2011

@orinaky dokonca ked to nanovo pozeram tak dost skolok ma cenu 300+strava alebo max 330+strava a tu az 360+strava 😔 ale zas je to blizko

zuziq
16. júl 2011

my sme boli min. vikend na oslave kamoskinej malej v skolke Jablonka iwaldorf nedaleko Kramarov a velmi sa mi tam pacilo. Maju to v rodinnom domceku, vonku krasnu zahradu, zaujimavy denny program. A aj cena bola celkom fajn tusim na Bratislavu okolo 270eur plus strava.

slunecnice20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivija
16. júl 2011

@klementina nemám nič s tou šklkou, robila mi tam kamarátka...preto to viem....

olivija
16. júl 2011

@filipa V Zb na 100% končia, vyšlo to od majiteľky...

orinaky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klementina
16. júl 2011

@olivija myslela som, ze si niekto zo skolky, ked sa pytas. preto som pisala tie negativne dovody, ktore sa tu mamickam nepozdavali, pre ktore ta skolka nemala dostatok deti.
inak opakujem, ze mne sa ta skolka pacila v tom, ze sa tam naozaj zaujimali o deti a velmi pekne sa k nim chovali, nielen ked sme boli v skolke ale aj ked som ich vidavala na ihrisku alebo prechadzke.

lubka83
17. júl 2011

Ja osobne by som si dieta do sukromnej skolky nedala a nie je to len preto, ze som tam robila a odisla som... 🤐

db23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wild_child
18. júl 2011

@lubka83 mozes blizsie popisat dovod , preco by si tam dieta nedala? Pravdupovediac, ja nad tou skolkou dost uvazujem , ze ked bude mat krpec 2 roky , ho tam dam ...

lubka83
18. júl 2011

@db23 - nechcela som reagovat, ale MYSLIM to vazne a dovody zrejme viete, ked tu takto verejne pisete a urazate ma, ja som nenapisala verejne preco.

tweety22
23. júl 2011

@olivija ale ved ja nikomu nazor neberiem a akceptujem ho 🙂 beries to prilis osobne 🙂 ano, myslim si, ze sukromna skolka je dobry bizniz ale tiez som syna mala v dvoch sukromnych skolkach 🙂 teraz uz chodi do statnej 🙂 nerozumiem, ze si odchovala dvoch surodencov, to akoze si teraz skusenejsia a tvoj nazor je najspravnejsi? ved predsa diskusie na tejto stranke maju byt o tom, ze akceptujem aj naozry inych, ja mam tiez dve vlastne deti a opatrujem uz 10 rokov 🙂 na vela veci mam svoj nazor a ked s nim nesuhlasis ok ale zato sa tu nemusis osocovat, ze ma niekto jednostranny nazor

zinno
29. júl 2011

😕 😠 coze ? happy days v zahorskej zatvaraju ??? ja som mala v plane tam dat maleho, naposledy som hovorila s riaditelkou asi pred dvoma tyzdnami a nic mi nespominala, mam prihlasku, chcela som im ju zaniest a ratala som s tym, ze v septembri nastupi .... dnes som sa riaditelke nedovolala ..... urcite je to potvrdene ? .... nasli ste si uz nahradu ???

rybenka79
29. júl 2011

moja skusenost s 2 sukromnymi skolkami je skor negativna, pripadne ocakavala som od toho viac ako som mala. Syna som davala doobeda pohrat sa do skolky, no teraz ako je v statnej skolke sa to neda porovnat.... ma rezim, som rada ze ma ucitelku co ma vlastne deti a nie je 20rocna zaba ktora ked sa chce dietatu cikat ho posle k stromu lebo sa jej nechce ist s nim dovnutra... tak suhlasim s nazorom @tweety22

a co poznam z nasho okolia, tak v statnej skolke su same deti z rodin, co ani naznakom im nerobi problem z financnej stranke dat dieta do sukromnej skolke, radsej ako rodicia sponzorujeme darmi statnu ale spatne vidim to na malom, co aj ocakavam...

klementina
29. júl 2011

@zinno tak oni si asi fakt robia srandu z ludi. 😅 ja som volala s majitelkou pred mesiacom a pol a potvrdila mi, ze skolku rusia. ale mala sa mi ozvat, ci bude nahrada za skolku, lebo ju predavali alebo co, a samozrejme sa mi neozvali. nahradu mame.

jaaty
29. júl 2011

@rybenka79, verím tomu, že ako môže byť zlá súkromná škôlka, tak môže byť dobrá i štátna ale aj NAOPAK.
... ale keď synčeka nechávaš v súkromnej škôlke doobeda pohrať, asi ťažko bude mať pravidelný režim ako keď je v štátnej škôlke celý deň.
Hanka je v súkromnej škôlke a je skvelá, má aj režim, aj pravidelnú stabilnú učiteľku max. 10 členný kolektív (ak sú všetky deti v škôlke, čo sa stáva skôr výnimočne), bohatý program - vzdelávanie - tematické týždňové okruhy, Aj, tenis, kreslenie, tanečnú, pravidlené výlety, divadielka,.... príležitostne plávanie, v zime korčulovanie. Kadžý deň niečo
A nechodí tam preto, že chcem vyhadzovať peniaze, práve naopak, referencie na dve štátne škôlky v našom okolí, ktoré mám sú doslova zlé, takže ja radšej budem platiť a mať spokojné dieťa, ktoré má bohatý denný program.

wild_child
29. júl 2011

@rybenka79 musim tiez suhlasit ... ja mam krpca na celodenny rezim v sukromnej skolke (jasliach) ma 18 mesiacov, ale okrem chodenia na maly dvorcek ine nepoznaju (ci prsi, ci je pekne, ci je mokro, ci je zima) .. Ked ho prijimali, mali v triede dve ucitelky (ktore boli mile a zdalo sa ze tu pracu maju radi), ale teraz ich ma hocikto, tie ucitelky sa menia, su tam aj brigadnicky, ktorym su decka uplne lahostajne (o nedodrziavani pitneho rezimu ani radsej nehovorim) ...
Najhorsi problem je podla mna vo fluktuacii uciteliek (neviem ci ich nevedia zaplatit, alebo kde je problem) ... ale krpec nastastie neprotestuje (je to spolocensky cloviecik) , tak neriesim ... ked bude starsi, urcite ho dam do statnej skolky .. toto je zbytocne vyhadzovanie peniazi (moj nazor, moja skusenost) .. samozrejme cest vynimkam ... len skoda, ze v lokalite kde byvam tie vynimky nie su :(

olivija
31. júl 2011

@klementina pohodička🙂

olivija
31. júl 2011

@klementina nemám s tou škôlkou nič...a prístup raditeľky sa mi zdá byť chorý....urobila si peknú reklamu...veď v prvom rade musí byť spokojnosť rodičov a detí predsa nie?

olivija
31. júl 2011

@orinaky Ty si teda dobre divná...rozprávala si sa o tom? A to ako matka nevieš, koľko platíš "svojej dcere škôlku?" Veď ked si majiteľka, sakra, treba si spraviť inú reklamu a nie takto...