Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

olivija
31. júl 2011

@lubka83 a aké máš dôvody? Lebo podľa mňa je to hádzanie všetkých do jedného vreca..tiež som robila v súkromnej škôlke takej, že yb sa ti hlava zatočila, ale napriek tomu si chcem sama založiť jednu a takú, ktorá by ponúkala rodičom naozaj všetučko...

olivija
31. júl 2011

@jaaty musím s tebou súhlasiť...a navyše keď je škôlka súkromná v sieti, tak sa v nej učí a riadi rovnako ako škôlky štátne...

olivija
31. júl 2011

@wild_child VIeš, je ot o tom, že veľa krát majitelia škôlok dávajú tak nízky plat učiteľkám, že je jasné že je tam fluktuácia nových tvári...podľa mňa je to chyba majiteľky, že zamestnancov nemotivuje...pretože ak príjme dobrú učiteľku, mala by ju finančne oceniť a motivovať...a tá potom nemá dôvod odísť...ale je to smutné...doplácajú na to niekedy detí a hlavne sú nespokojní rodičia...

olivija
31. júl 2011

@tweety22 Vieš čo, skús si spraviť detailný rozpočet klasickej fungujúcej súkromnej škôlky , náklady, nájomné, krúžky, aktivity, + 5 učiteliek + 1 brigádnička a uvidíš, aký je to "biznis"🙂 Len neviem, čo pre teba znamená slovo biznis...Pre niekoho je biznis 1000 eur v čistom mesačne... Bola by si prekvapená, ale v tomto prípade platí zásada, že sýti hladnému neverí🙂 Rovnako ako su dobré štátne škôlky, sú aj zlé a to isté platí o súkromných🙂 A nikoho neosočujem, hovorím si tiež svoj názor🙂 Tiež s niektorými škôlkami nemám dobré skúsenosti, ale zato netvrdím, že sú zlé všetky a že preferujem len štátne🙂 Ale neva, v tomto sa nezhodneme, takže to nemá zmysela ani rozoberať, že?🙂

wild_child
31. júl 2011

@olivija Olivia a ty si nejaky vseved, ze tu odpovedas na vsetky dotazy ? Nic proti, ale tym padom tato cela diskusia straca zaujimavost a objektivnost ...

tweety22
31. júl 2011

@olivija ja nehovorim , ze vsetky su zle... ak pozorne citas to co pisem, co asi necitas, spomenula som sukromne skolky kde som sa bola pozriet a pacili sa mi... syn zacal chodit do letnej sukromnej skolky (domcekovo) a som maximalne spokojna, pani ucitelky su trpezlive a maly sa tam tiez citi dobre a tesi sa 🙂 takze uplne suhlasim s nazorom, ze niektore skolky je jedno ci statne ci sukromne su dobre a ine zle, v niektorych sukromnych mam zial pocit, ze peniazky su prednejsie ako starostlivost a nesuhlasila som ani s nazormi majiteliek... ale sto ludi sto chuti

lencinni
2. aug 2011

Ak niektora mamicka hlada este volne miesto pre dieta od 3 - 4 rokov, s nastupom od 01.09., napiste mi IP. Nebudem tu robit reklamu ale v skolke sme boli naozaj spokojni. Kvoli stahovaniu menime ☹

alexandra
2. aug 2011

My sme chodili v juli do Skolky Vilky, a wow, pristup, bilingualna vychova, decka mi za 4 tyzdne vedia pocitat po anglicky, vcera ma syn 'zabil', zebo zacal: This is the way, this is the way, we brush our teeth... Takze ja rozhodne odporucam 🙂

zinno
2. aug 2011

neviete niekto ake je skolne do skolky montessori v Lamaci a mate niekto osobnu skusenost ? Dik

olivija
3. aug 2011

@wild_child nikdy som netvrdila že som vševed...a akceptujem názory iných. nemám len rada rýpakov. Vieš, asi je to tým, že je každý iný...a je to diskusia....takže význam určite nestráca. Mrzí ma, že to na teba pôsobi takto...

olivija
3. aug 2011

@olivija a hlavne niečo som si v škôlkach prešla a videla a počula od samotných učiteliek...a je podľa mňa nenormálne, že baba robí celý mesiac za 420 eur v Bratislave, nadčasy nezaplatené a majiteľka robí také veci, že by si nechápala...samozrejme, že nie všetci sú takí, to je jasné. len vychádzam zo skúsenosti...a so vševedením to nemá nič spoločné...

olivija
3. aug 2011

@tweety22 je možné že som ťa zle pochopila a súhlasim s tebou..🙂

wild_child
3. aug 2011

@olivija ja viem co sa robi v sukromnych skolkach, a viem ze ucitelky nie su zaplatene, je tam preto pomerne vysoka fluktuacia, cim samozrejme trpi dieta .. v jaslach kde chodi moj krpec to nieje o nic lepsie ... je to taka spartanska skolka ... ale ako sa hovori - co ho nezabije, to ho posilni .. do prace chodit musim, on je nastastie spolocensky cloviecik ... preto budem robit vsetko preto, aby bol prijaty do statnej skolky ked dosiahne potrebny vek... peniaze do rodinneho rozpoctu su viac ako potrebne a platit skolku, ktora mu da presne to co statna , je viac ako absurdne ...

chaine
3. aug 2011

Ahojte, som len zvedavá, ak by sa otvorila v ZB súkromná škôlka, mal by niekto záujem? 🙂

syslica
4. aug 2011

@chaine Ja už nie, keďže mám syslíka od septembra v štátnej, ale spýtaj sa adresnejšie žienok z Bystrice a okolia @klementina, @zeleny_cajik, @ellit
Čo nebodaj ste kúpili Happy days? 😀 Teraz sa buduje pri fare cirkevná škôlka, no ako to bude s jej fungovaním, sa napokon ešte len uvidí. Aj ja sama som zvedavá. No a v Marianke je škôlka fajn, len kapacitne nestíha ... a možno by ďalšiu súkromnú v okolí privítali aj mamy zo Stupavy, kde je so škôlkami chronický problém, tento rok tam napríklad mnoho prihlásených detí nevzali...

chaine
4. aug 2011

Vdaka, nie zatial sme nic nekupili, len sa vazne pohravame s tou myslienkou. 😀

syslica
4. aug 2011

@chaine Tak až kúpite, ja sa hlásim ako externý spolupracovník s bohatými skúsenosťami v oblasti výučba jazykov, pohybové cvičenia a rehabilitácia a predškolská príprava 😀 😀 , bohužiaľ nemám vzdelane potrebné na prevádzkovanie škôlky, takže som o kúpe HD uvažovať nemohla.

olivija
7. aug 2011

@wild_child v tomto s tebou plne súhlasim...ak je v tvojom prípade lepšia štátna škôlka, nieje o čom. A nieje dôvod , aby si platila nejakú lajdackú škôlku len preto, že je súkromná. myslím si , že žiadna práca nieje finančne ocenená ale ak sa takto chovajú učiteľky v škôlke je to neospravedlniteľné. Veľmi Vám budem držať palčeky aby Vás prijali do štátnej škôlky lebo viem že je s tým veľký problém a aby bol malinky spokojný!🙂

olivija
7. aug 2011

@chaine tak ti poradím, sprav si prehľad hlavne financii čo ťa to výjde, aby sa ti potom nezatočila hlava koľko napríklad stoja také škôlkarske skrinky a pod. A potom si zisti normy všetkého a budeš tak na nervy ako som momentálne ja teraz🙂

olivija
7. aug 2011

@chaine ja som si myslela, že založiť si škôlku predsa nemôže byť nič náročné...a zrazu každý deň zažívam nové a nové prekvapenia!🙂 Nieje to teda žiadná sranda a je to drina ako sa patrí...a tiež keby mi to niekto povedal tak mu neuverím...a bude ťa to stáť veľa veľa času....na to sa priprav🙂 Uvidíš čo to je založiť si škôlku....

chaine
7. aug 2011

@olivija ja si to viem predstavit, skor mam teraz problem sa dohodnut s prenajimatelom. Ostatne uz viem co ma caka, ale problemy su este pred zaciatkom... 😒 🙂

chaine
7. aug 2011

@olivija a kde zakladas skolku ty?

orinaky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orinaky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlekitten
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bemami
9. aug 2011

@littlekitten Ahoj od kedy bude nožné prihlásiť deti a od koľko rokov?

littlekitten
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slunecnice20
9. aug 2011

littlekitten - ty jsi češka? nezlob se že se ptám,ale máš školku v čechách a uvažuji o slovensku-ne bratislavě a zajímá mě rozdíl legislativy

littlekitten
Odpoveď bola odstránená
Zobraz