Poraďte mi škôlku na Spiši

17alisha
20. jan 2017

Ahojte mamicky, prosim o nazor, skusenosti, rady. Zacinam sa uz obzerat po nejakej kvalitnej skolke, nakolko na take zvyknu byt poradovniky...okres Poprad, Spisska Nova Ves, Kezmarok, Levoca. Najradsej by som bola, keby bola bilingvalna s metodou vysoko efektivneho ucenia... Na cene viac menej nezalezi, pokial to nebude cez 500 eur mesacne...Zatial som nasla Brantia a Lifeacademy, ale nedopatrala som sa k skolnemu, casovej dotacii cudzieho jazyka a hlavne, realnym skusenostiam mamiciek. Za odpovede vopred dakujem.

marrie5385
20. jan 2017

Skus si zavolat a opytat sa priamo na to co ta zaujima.

17alisha
autor
20. jan 2017

@marrie5385 to urcite urobim, ale zaujimaju ma aj skusenosti mamiciek, ktorych deti navstevuju tieto skolky. Pripadne inu, ako tie hore spomenute.

marrie5385
20. jan 2017

Jasne, ja len ze take interne veci sa z netu malokedy dozvies. Sama som ucitelka MS.
@17alisha

hivanik
20. jan 2017

Pozeram, ze malinka ma 9.mes.takze skolne sa este par krat zmeni kym pojdete do skolky. A co sa tyka vysoko efektivneho ucenia aj psychologovia sa priklanaju k nazoru ze netreba zbytocne deti od malicka zatazovat. Ano, hravou formou anglicky jazyk mali aj moje deti ale inak bezna skolka. A nemam pocit aby im nieco chybalo.

marrie5385
20. jan 2017

Asi tak...z mojho pohladu...okrem edukacnej casti sa deti hlavne ucia zit v kolektive, podelit sa, pomahat si a vytvarat si vztahy...hygienicke navyky a samostatnost. Z praxe by som povedala ze niekedy ta edukacna zlozka sa nalepi tak pomimo ale na dietati vidno posun v inych oblastiach. Ale samozrejme kazde dieta je individualne a aj jeho potreby. Ale tiez si myslim ze menej je viac.🙂

17alisha
autor
20. jan 2017

@hivanik skoro ako skoro, lebo buduci rok v aprili by som ju uz chcela zacat davat aspon na jeden den-dva dni do tyzdna, potrebujem cim skor nabehnut do prace a ked tak pozeram, ze prihlasky sa davaju uz aj rok dopredu...kym najdem nejaku skolku, ktora nam bude vyhovovat, to tiez zaberie cas 😉 samozrejme, nechcem ju tlacit, ze teraz sa budes ucit jazyk a hotovo, ale hrava forma je podla mojifh skusenosti blud, to je aj doma mozem pustat rozpravky v anglictije a efekt bude rovnaky...preto hladam skolku, v kotrej s detmi komunikuje aspon jeden ucitel v cudzom jazyku cely cas alebo aspon par hodin denne pri beznych cinnostiach. Sama som chodila do skolky, kde sme sa ucili jazyk hravou formou (jedna z prvych), mali sme ucitela original nemca, lenze mali sme s nim len hodinu denne a to bolo sakra malo... Aj sama doma hovorim s malou bilingvalne, inac by to nemalo zmysel.

snehuuulienka
20. jan 2017

@17alisha ja zasnem😌Tvoja dcerka ma 9 mes a Ty jej hladas uz teraz bilingvalnu skolku s metodou vysoko efektivneho vzdelavania.?🤓..pockaj sadnem si na zadok...ok pokracujem
Je pekne,ze takto rozmyslas ako mamicka prveho dietatka,len budes to mat neskor moc tazke,ak dostanes prvu facku k prebratiu.Nenamyslaj si tak prosim Ta o genialite Tvojej dcerky,ano moze byt mudra,ale to nemas ako zistit v tomto jej veku.....predpokladam,ze na takuto skolku nebudes mat ani peniaze,a ak ma byt nadana na jazyky, zistis to mozno tak rok pred nastupom do skoly...prides na to sama,vsetko potrebuje cas

hivanik
20. jan 2017

@17alisha Myslim si ,ze pre dietatko by bolo najlepsie keby mohlo stravit s mamickou do 3r.v pohodli domova a nerobit mu stresi a vozit ho do x km vzdialenej skolky. Ano su aj financne dovody preco musi maminka nastupit do prace ale to asi nebude vas pripad. Tie chvile s dietatom ti nenahradi metoda vysoko efektivneho ucenia☹

17alisha
autor
20. jan 2017

@snehuuulienka Dakujem za vysoko podnetny prispevok uplne k veci 😉 mimochodom, kazdy jeden clovek, ktory sa nauci rozpravat v materinskej reci, je schopny naucit sa rozpravat a rozmyslat rovnako dobre aj v cudzom jazyku, pokial sa nauci uz v prvych troch rokoch zivota vyznamy slov...to nema nic s genialitou...vid zmiesane manzelstva.

17alisha
autor
20. jan 2017

@hivanik aj tebe dakujem za prispevok uplne k veci 😉

snehuuulienka
20. jan 2017

@17alisha ano ale predpokladam,ze Ty nie si v zmiesanom manzelstve...takze nebude dcerka nikdy vychovavana v takejto rodine,nemozes to takto brat....ak ma mat talent na jazyky tak ho bude aj mat napriek tomu,ci bude uz od detstva navstevovat takuto skolku alebo nebude,ale to ukaze az cas...

17alisha
autor
20. jan 2017

@snehuuulienka mas ravdu, obaja sme slovaci. ale mazel pracuje vo firme, ktora ma vo zvyku presuvat svojich zamestnancov rozne po europe, takze sa pokojne moze stat, ze o tri roky sa budeme musiet prestahovat do norska. to pre malu hovoriacu cisto po slovensky nebude vobec stres a sok, ked pride do skoly, kde nikomu nebude rozumiet 🙂

hivanik
20. jan 2017

@17alisha Neviem ako ostatne ale ja pisem zo skusenosti, a videla som to na detoch ktore boli svojimi rodicmi vedene " nadstandartnym" sposobom. Osobne by som skor skolu ako skolku hladala pre dieta zameranu na sposob ucenia akym pises. 😉

17alisha
autor
20. jan 2017

@hivanik tak ono nema zmysel dieta tlacit do veci, ktore nechce, to sa zhodneme... ale stale nevidim tu suvislost s bilingvalnym vzdelavanim...ved predsa v skolke nebudu pisat pisomku zo sloviciek 😀 inac, deti su vzdelaniachtive, chcu badat, objavovat...to az ten nas uzasne prepracovany statny skolsky system so zastaranymi metodami memorovania tu ich chut po poznani zabija. Osobne nepoznam male dieta, ktore by sa rado neucilo nove veci (hovorim o skolkaroch) a to som tych statnych skoliek presla niekolko (sama som do nich chodila davat kurzy).

snehuuulienka
20. jan 2017

@17alisha vela veci riesis vopred.....este nie je ani iste,ci vobec pojdete do zahr niekedy zit.....nic nie je vylucene,doba je taka aka je...ale aj tak radim to riesit az ked dojde k tomu....nie uz odteraz,dietatu daj ine veci v prvom rade do vienka-tym mam na mysli aj nas materinsky spisovny jazyk,na cudzie jazyky este ma cas

hivanik
20. jan 2017

@17alisha Chapem , ze chces pre svoje dieta to najlepsie ale to asi kazda. Manzel ma tiez pracu pri ktorej hrozi zbalit kufre a dokonca uz bola aj ponuka ale nejdem rozoberat. 🙂 Ano skolsky system je taky aky je, mas pravdu. Nemyslela som to v zlom, len mam uz niejaku skosenost. Nech sa dari.

17alisha
autor
20. jan 2017

@snehuuulienka tak vies, nudim sa na materskej 😉

17alisha
autor
20. jan 2017

@hivanik tak ty poznas jeden extrem, ja mam skusenost zase s opacnym, ked mamka bola doma so synom 5 rokov (vyssia socialna vrstva) a to dieta nepoznalo ani farby. vzdy je najlepsia ta stredna cesta..skoda, ze som sa nedozvedela, co som sa povodne pytala, no nevadi, to uz je tu taky standard, ze sa v diskusii rozobera vsetko len nie to, preco bola zalozena 😀 aj tebe nech sa dari.

hivanik
20. jan 2017

@17alisha Kebyze napises v povodnom prispevku co, preco a zaco, mozno by sa tema uberala inym smerom. A ta stredna cesta sko pises je asi naozaj najlepsia.😉

ixayxa
20. jan 2017

Mš Vyšný Slavkov