Poraďte ohľadom odplienkovania

amadora
3. jan 2013

Mamičky, chcem sa s vami poradiť ohľadne odplienkovania... v lete sme potroche začínali skúšať dávať miesto plienok slipky a v súčastnej dobe ju máme už len na nočný spánok. trápi ma ale že máme striedavé obdobia, keď pekne vydrží, pýta sa, ohlasuje že mu treba cikať, dokonca sa aj sám už vyzlečie a posadí na nočník, vonku keď sme nemá nehodu, počas spánku tiež nie... a zrazu príde obdobie keď z ničho nič proste pár dní si ucvrkne do každých slipov alebo dokonca rovno všetko pustí do gatí a na zem bez toho aby vôbec povedal že mu treba cikať, prípadne si čurkne do slipov a nič nepovie a spokojne si behá mokrý. nehreším ho, vždy mu poviem že však stane sa, ale nech mi to aspoň povie a nie je mokrý, že musíme prezliecť. ale už neviem čo s týmito obdobiami robiť, nechápem prečo to tak je, či robím niekde chybu a ako to napraviť... dohovárala som mu, prosila, snažila sa ho motivovať a všetko možné ale nič nezaberá. nestretli ste sa s tým? hľadám si prácu, veľmi by som chcela (a potrebovala) ísť do práce, malý je od 1.4. prijatý do škôlky ale teoreticky ak si nájdem prácu môže nastúpiť aj teraz od januára už, ale takto to nemá zmysel ak budú tieto obdobia pokračovať. .. 😒

xlucia
3. jan 2013

@amadora v prvom rade vysetrit moc. moze mat skryty zapal. dlhodoby. no a ked to bude v poriadku, tak uz len trpezlivost

amadora
autor
3. jan 2013

@xlucia momentálne doberá ATB, bral ich 10 dní takže teoreticky by zápal nemal mať žiadny si myslím... zajtra ideme na kontrolu ku doktorke tak sa jej skúsim opýtať na to

anjelicek26
3. jan 2013

@amadora - aj my sme mali taky tyzden dva, skus to neriesit, prezliect, vysvetlit, odmenit za cely den, co sa nepocikal. Pomoze to 🙂 Moc na rozbor urcite lekarke, staci, ked je prechladnuty, tak to ucvrkavanie u chlapcov je vraj bezne. Do aprila este daleko 🙂 Btw. odkedy sme malemu dovolili curat po stojacky do zachoda, je na seba hrdyyy maximalne a chodi na zachod uz aj zo zabavy 🙂

amadora
autor
3. jan 2013

@anjelicek26 ďakujem 🙂 s tou odmenou ma to nenapadlo, vyskúšam 🙂 a vravím, dakedy je tak že pár týždňov pekne, bez nehody a potom pár dní takto a zase dokola. nejako som neriešila ale ako sa blíži nástup do škôlky začínam panikáriť 😅 a malý dočiahne postojačky do záchoda či má dáky stolček alebo tak? 🙂 ako napríklad mne dnes drobec zásadne chcel sám na nočník, nehlásil vôbec, možno aj preto sa pocikával, že chcel byť veľký a nevystihol to... neviem

xlucia
3. jan 2013

@amadora ak mal vnutorny zapal na mocovom ustrojenstve a aj pripadne zabrali na to atb. tak pomocovanie v tomto pripade moze vramci doliecovania trvat niekolko tyzdnov. uplne min. dva. inak taketo obdobia mavaju deti, pokial to nie je fyziologicke, pred chorobou, take tie deti co su na to citlivejsie.

alka221
3. jan 2013

suhlasim s @anjelicek26 urcite toto obdobie prejde, my mame tiez sem tam dni, ked vsetko pusta do gati, inokedy sa dari..neriesim to, nie kazdy den je nedela, vsakze 😀
@anjelicek26 chalani su v tomto pysny, ked mozu cikat po stojacky, to pozname, maly je cely rad,ked vonku moze ocikat stromy 😀

anjelicek26
3. jan 2013

@amadora - jj ma stolcek, prisunie, stiahne gate a cika 🙂 Je na to hrdy, ze trafi, v zachode na opacnej strane sme mu totiz nalepili nalepku zaby, na ktoru on ma mierit 😀 😀 A u chlapcov fakt, ono nehody budu, aj my obcas mame, co u dcerky nikdy nebyvali, on sa niekedy proste totalne zabudne, dobieha na poslednu chvilu ehm... no co uz, zasnivany maly chlap 😅 A nehody ma obcas aj ten skolkar, za to ti ho zo skolky nevyhodia 🙂

amadora
autor
3. jan 2013

@xlucia poviem zajtra doktorke o tom teda nech spraví testy a uvidím či to teda môže mať túto príčinu

@alka221 takže sme "normálni" a mám len čakať, hej? 🙂

amadora
autor
3. jan 2013

@anjelicek26 ďakujem veľmi pekne, ukľudnila si ma a povzbudila 🙂 starší syn ten sa cikať naučil pekne, ten zase mal zadlho problém kakať na nočník či záchod, vždy a zásadne len do slipov 😅 ale keď sa raz naučil už proste viac nehody nemal. tak toto ma mätie že sme ako na hojdačke

alka221
3. jan 2013

@amadora urcite sme vsetci normalni 😀 ved aj skolkari kolkokrat pustia.. 😝

anjelicek26
3. jan 2013

@amadora - podobne, u dcerky vsetko ok a u maleho hojdacka, aj pytat sa zacal az po troch mesiacoch bez plienok, uz som to mala chut vzdat, ze je na to este hlupucky. Ale asi je kazde dieta ine... plus mam na neho a jeho "dozor" omnoho menej casu ako som mala, ked som mala len ju, takze jedno z druhym. Ste uplne v norme 🙂 Btw u maleho v skolke mali aj 3,5 rocne deti komplet s plienkami, takze asi tak 😀

amadora
autor
3. jan 2013

@anjelicek26 no to je veru pravdu, pri prvom som mala viac času sledovať hodiny kedy cikal posledne a predchádzať nehodám, teraz je to horšie... u nás mať plienku v škôlke nesmú, maximálne na spanie. ale to zase problémy nemá v spánku, a v noci má už väčšinou suchú plienku