Poraďte škôlku - jasle v Košiciach

tinka648
7. jan 2013

Ahojte;

Chcela som sa spytat na Vase nazory na skolky/jasle v Kosiciach - ci uz statne, alebo sukromne. Chceli by sme dat dcerku do "skolky" od jej 26mesiacov (v Sept.). Budem velmi vdacna ked napisete svoj nazor na mat.skolky ktore teda beru uz 2-rocne deticky.
Dolezite je: Profesionalne, mile a starostlive vychovavatelky, anglictina (co najviac), aktivity ale aj lokalita (my byvame na SEVERe, a preto hladame skolku na Severe, Stare Mesto, Zapad...).

Velmi pekne Vam vopred dakujeme a tesim sa na Vase nazory.

karolinasarm
7. aug 2014

@tinka648

skus pohladat tu, alebo ti aj poslu zoznam jasleaskolky.sk/

anjelik006
19. aug 2014

Poviem pravdu,že veľa rodičov z Vás si vyberá škôlku podla toho ako vyzerá alebo podľa toho ako dlho daná školka alebo jasle existujú ..alebo čo povie jedna mamička z jedných jaslí....Atď.....ale žiadna mamička sa nezaujíma o to , kto ich deti vychováva a vzdeláva.....kto s ich deťmi pracuje a či vôbec sú na to aj tie osoby v danej školke a jasliach kvalifikované. To znamená mať Pedagogickú školu 4- ročnú alebo vysokú školu a NIE NEJAKÚ NADSTAVBU, KTORÚ SI ROBI KAžDÁ DRUHA ŽENA V KOŠICIACH A TO LEN PRETO ABY MOHLA íSŤ PRACOVAŤ DO NEJAKÝCH SÚKROMNÝCH JASLÍ ALEBO ŠKOLKY, lebo do štátnych by ich určite nezobrali- lebo toto nieje škola. Kedže súkromné jasle a škôlky nepatria do rezortu školstva, tak sa ich veľa vecí netýka .....žiadne kontroly z ministerstva školstva ani hygiena.....dokonca ani výučba a iné...... a preto tam pracujú nekvalifikovaný ....a čo je najviac zaujímavé....že tak ako sa rozrastajú školky a jasle tak aj montessori výučba a to len kvoli tomu aby si zjednodusili vobec prácu s deťmi a pritom ....KAŽDá JEDNA MAMIčKA ,KTORÁ BY SI TROšKU PREšTUDOVALA KNIHU ALEBO NA INTERNETE O MONTESSORI , TAK BY ZISTILA, žE TO VšETKO ROBIA AJ ONI DOMA S DEťMI A žE TO NIEJE NIEčO ,,IN"... a že deti potrebujú pre svoju potrebu v ich ďalšom rozvoji a v príprave do školy všetko čo sa týka motoriky- či už hrubej alebo jemnej...... A PRAVDAžE AJ ROZUMOVÚ STRáNKU IM ROZVÍJATE AJ VY MILÉ MAMIČKY.....NIE LEN ŠKOLKY A JASLE........ mne osobne veľmi záleží na deťoch a na tom čo sa im odovzdáva....veď sú to osobky z ktorých vyrastú raz dospelí ľudia a Vy milé mamičky ste ich budovateľky, tak preto zvážte kazdý jeden krok a dajte svojím deťom naozaj to, čo je pre nich dôležité....-vzdelanie a výchovu-...nie len opateru.......
A toto píšem kvôli tomu lebo ma zaráža to, že Vám to absolutne nevadí ......ale veľa z Vás to pochopí vtedy ak ich dieťa pojde do školy a bude zaostávať za inými.....

jonasa
4. dec 2014

baby skuste pozriet aj sem www.hoppie.sk velky vyber sukromnych skolok a jasiel zo Slovenska.

tinka1jasle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluenutshell
30. júl 2015

@tinka1jasle Poprosím viac info do IP, ďakujem.

childrensplay
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosicanka1
4. okt 2015

@tinka1jasle Poprosim info do IP

mravvcek
7. jún 2016

Baby mate akusbosti s playschool alebo bubly skolkou? Dakujem

wal
19. jún 2016

Má niekto skúsenosť s jasliami včielka na slovenskej jednoty?

childrensplay
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
childrensplay
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolcrow
27. júl 2017

@slnieckoslniecko Dobrý deň- Všimla som si že sa pýtate na jasle Včielke tak Vám chcem úprimne napísať že Vám tieto jasle vobec neodporúčam. Pracovala som tam rok brigádne a deti nemali absolutne žiadne hračky a pomocky na rozvijánie. Režím dňa žiaden, dvor úplne maličký, niektoré deti spali v rozbitých postielkach. Tieto jasle sú akurát tak uschovňa detí.

mudrkamarasova
31. mar 2019

Dobry den, co sa tyka nasich skusenosti v Kosiciach tak nic moc. Urcite by som si vsimala chovanie opatrovateliek a aj komunikaciu s riaditelkou. Viac krat sme narazili na minimum komunikacie ohladom toho ako sa detom dari v jasliach.Uvitala by som aj rodicovske zdruzenia. Dalej by som davala pozor na chorobnost - ci maju jasne popisane pravidla kto moze a kto uz nemoze ist rano do jasli(priesvitne vs.zelene sople atd.) Inak sa vam lahko stane ze dieta bude chudak vkuse chore. Skusali sme jaslicky Medvediky na furci a Medvedik na kmetovej.

maria.vinea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria.vinea
3. júl 2019

Prijímame nové detičky

anka939
30. jan 2021

Dobrý deň, som učiteľka v jasličkach a chcem vás pozvať do novootvorených jasličiek Kajka, ktoré sa nachádzajú v Košiciach na Razusovej 61, sme 3 učiteľky kolegyňky s praxou, ktoré milujú detičky a majú láskavý prístup k deťom. Sú to jasličky v rodinnom dome s vlastným dvorom, myslím že to všetci oceníme. Je to krásny, útulný domček v dobrej lokalite. Ak máte záujem veľmi rada odpoviem na vaše otázky.

anka939
30. jan 2021

@tinka648 Dobrý deň ja by som Vám odporučila aby ste sa prišla pozrieť do našich jasličiek, ktoré sa nachádzajú na juhu v Košiciach na Razusovej. Láskavý prístup tam budete mať zaručený to mi môžete veriť.

anka939
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolcrow
Autor odpoveď zmazal
Zobraz