Posunutý režim 5 mesačného dievčatka

stanusa999
26. dec 2011

Ahojte, mam 5 mesacne dievcatko, ktore ma uz 2 mes posunuty rezim. To znamena, ze zaspava len okolo 23.00 a spi do nejakej 10.00 - 10.30, medzi tym ju kojim asi 2-3 krat. Vecer,nech ju dam spat kedykolvek, to znamena, ze som skusala aj o 20.00. 21.00, spi tak pol hodinku az hodinku a potom sa prebudza, akoze vyspata ☹ Tak s a s nou pohrame nejaku hodinku a potom az zaspi poriadne. Uz neviem, co s nou mam robit, ci ju nechat vyplakat alebo co....poradte prosim

lawli
26. dec 2011

@stanusa999 Ahoj ,asi ti veľmi neporadím ,ale ja som mala to same so synom a teraz s dcérkou ,čo myslíš ?? Aj teraz ešte obaja spinkajú 😀 😀 😀 Neriešim to ,hlavne že sú obaja zdraví 😉

hajanka
26. dec 2011

Urcite nie nechat vyplakat! Plac je akousi formou prosby o pomoc. Deti placu ked su hladne, placu ked su smadne, ked ich nieco boli, ked chcu byt pri mame, ked..... odmietnutie takejto pomoci vplyva velmi negativne na psychiku dietata. Ak rodicia ignoruju toto volanie mozu dietatku uskodit. Pri placi sa do mozgu babetka vylucuje stresovy hormon, cim viac a dlhsie tym viac viac hormonu sa vylucuje a moze dojst k poskodeniu struktur vyvyjajuceho sa mozgu. Stres spôsobený plačom, ktorý nikto neutíši, môže výrazne narušiť chemickú rovnováhu v mozgu. Po utiseni hladina hormonu opat klesne. Dieta po dlhom placi plakat sice prestava, zo zaciatku je to unavou a neskor preto, lebo zisti, ze je zbytocne plakat a vyjadrovat svoje pocity. Take dieta moze byt v dospelosti uzkostne, neiste, depresivne a zakomplexovane a mat pocit menejcennosti.
To, ze ma posunuty rezim o 2 hodky nie je az take strasne. Otazka je, co je to vlastne rezim? Kto udava ten rezim? Ide vlastne o rezim? Tak ci tak povedane, ide vlastne o navyk. Kazde dietatko je ine, co sa spanku tyka. Kazde spi tolko kolko potrebuje a vtedy ked potrebuje, preto u tak maleho babetka sa este neda hovorit o skutocnom rezime, skor o navyku a uspokojovani potrieb. Papa ked je hladne, spi ked je unavene....
Neopisujes aky ma spanok cez den. Tak je tazke radit.

p.j.jacky
26. dec 2011

Ahoj !Urcite nie vyplakat.Tak ako pise hajanka.Tiez si myslim ze to take hrozne nemas.Ked ti vstava okolo 10tej rano 😀 .Moja mala ked chodila spavat okolo 22,tak rano uz o 6buntosila.A sama si si aj odpovedala tym,ze aj ked si skusala skorej ju dat spinkat,nepomohlo nic.Treba vydrzat,casom sa to ustali.Moja mala tiez buntosila v noci okolo 1-2 hej alebo okolo 3-4 a zasa sme vstavali okolo 7-8.Takze vo vasom pripade ja nevidim az tak velky problem.Spi aj ty,ked ona,aby si si oddychla.Nedavaj ju spat skor .Mozno skus o tej 22tej.Deti ako rastu,menia sa aj ich navyky..... 😉
U nas plati to,ze ak mala dobre spi cez den,ze si pekne potiahne,dobre spi aj v noci.
Ale mavame obdobia,ked vydrzi byt hore aj 6 hodin v kuse .Moja rada...vydrzat!!!

estterka
26. dec 2011

@stanusa999 u nas je to tak uz 16 mesiacov a ja sa absolutne nestazujem,nemenila by som ani za nic. keby mi dieta chodi spavat o siedmej a rano o siestej buntosi bol by to pre mna vacsi problem 😉 od prveho dna ako sme prisli z nemecnice zaspava takto neskoro,nemame za sebou ani jednu neprespatu noc,dojcim velmi vela v noci,ale spime spolu,teda dojcim v polospanku a vyspim sa perfektne.ak mozem pisat za seba,tak radsej nech spi moje dieta vtedy ked aj ja(teda o siedmej nechodim spavat urcite),ako by mala zaspat skoro,ja este porobit veci,pozerat telku a co ja viem co sa robi vecer,ked uz dieta spi a potom rano o siestej ledva vstavat z postele a byt unavena cely den. viem,ze kazdemu vyhovuje nieco ine, ja som maximalne spokojna. 😵

stanusa999
autor
26. dec 2011

@estterka No len ja mam deti 2, starsiu vozim o pol 8 do skolky, takze aj tak sme skoro hore a ked nejde do skolky, tak vstava medzi 7-8 rano..takze keby aj mladsia radsej chodila spat vecer o 21.00, co si myslim, ze vobec nie je nejak skoro pre 5 mesacne dieta, bolo by to lepsie 😒 teda lepsie pre nas, rodicov 😅 uvedomujem si, ze ona bude spat kedy ona chce, ved sa to tak deje, ja len ci nemal niekto podobny problem a nejako to vyriesil 😅

stanusa999
autor
26. dec 2011

@hajanka No topiaci sa aj slamky chyta, takze preto hovorim aj uz o vyplakani ☹ aj ked zatial som neskusala, lebo mi jej je luto, kedze viem, ze staci ju vybrat z postielky a plakat prestane...Cez den spi tiez dost zle, to znamena je unavena uz po 2 hodinkach, odspava na rukach, dam ju na prsnik, zaspi a spi 20 minut, prebudza sa s dobrou naladou, no po pol hodinke je uz straaasne unavena, umrncana, je na nej vidiet, ze predosly spanok bol kratky...v kociku spi dobre aj 2 hodky, teda pokial sa kocik hybe 😅 mam ale dve deti a nemozem ju 3 krat denne vozit vonku v kociku....

p.j.jacky
26. dec 2011

@stanusa999 ja si osobne myslim ,ze u 5 mesacneho babaka je normalne ,ze chodi spat po 2 hodinach.Aj my tak chodime.Vstavame rame okolo 7-8 niekedy aj o 6tej a potom uz sa pyta spat medzi 9-10tou.Zalezi kedy vstavala.Ked spi doma spi max.40minut.Ked vonku v kociku tak aj cez 2 hodinky.Potom ide spat cca po 2-3 hodinach (poobede 13-14.00)a spi zasa 2-3 hodiny-to sme uz ale isto vonku.Niekedy vozim ja,niekedy moj otec,niekedy manzel,ak sa da.Ked sa poobede vyspi to je okolo 15-16.a vydrzi niekedy do 19tej a niekedy aj do 21hod.Stane sa ze o 19tej uz spinka a o 21 sa zabudi a je 1-2hodky hore a potom ide buvat.....

greeny
26. dec 2011

@stanusa999 my sme nauceni chodit spat okolo tej siedmej-osmej. ja som si ju takto naucila pre to, aby som mala aj cas sa porozpravat s muzom vecer. sice ako pise @estterka otravuje ma vstavat rano skoro ale pri malej sa proste porozpravat neda. a tiez ked zacnem chodit ja do roboty tak ju nebudem musiet preucat na iny rezim. tiez ked ju ulozim o siedmej tak sa o 40 minut zobudi vyspata ale vtedy ju nakojim - nekojim ju predtym ako ju ulozim, davam ju spat trosku hladnu, sa zobudi potom sa napije a potom uz definitivne zalomi. vyskusaj, mozno pomoze.. a predtym ju nechaj este take 2 - 3 hodky hore.

estterka
26. dec 2011

@greeny
@stanusa999 nuz pisala som za seba osobne,ze mne to absolutne nevadi a vobec by som nemenila,pretoze toto je pre nas zivotny styl absolutne idealne.