Pre ročné dieťa. Odrážadlo alebo trojkolka ?

monikapalo
10. jan 2011

Mamicky, chcela by som Vas poprosit o nazor na kupu odrazadla, alebo trojkolky. Maly bude mat v zime 1 rok a rozmyslame co by sme mu mali kupit. V lete uz bude mozno samostatne chodit. Nevieme co sa prenho viacej hodi. 😉

metlonka
10. jan 2011

ahoj...urcite by som zvolila odrazadlo, existuje strasne vela druhov, da sa vybrat. Trojkolka je urcena az pre starsie deticky, pokial viem tak schopnost pedalovat maju deti az okolo tretieho roku 😉 ale asi mas na mysli tu trokjolku, ktora je aj s operadlom a vlastne rodic ju ovlada tou tycou. Tak ta mala u nas uspech asi pol roka, potom v nej uz nechcela mala sediet...lebo je to vlastne taka nuda, pedalovat nevedela a ked uz pedalovat vedela tak uz ta trojkolka bola pre nu mala 😉 a na odrazadle sa vedela sama pohybovat 🙂

bambulka26
10. jan 2011

Ahoj ja som tiez za odrazadlo. Mame doma aj trojkolku aj odrazadlo a vyuzili sme hlavne odrazadlo. Z trojkolky stale odbiehala, potom ju chcela tlacit...... . Na odrazadlo sadne aj teraz a to uz ma 3,5 roka 😉 Kupili sme znacku Puky v Rakusku, kovove takze dlho vydrzia. A hlavne hladali sme aj uzsie aby nesedala velmi na siroko a vedela sa na nom odrazat 😀

miska333
10. jan 2011

mi sme kupili malemu odrazadlo 4v1, je to koliska, ale aj odrazadlo a ma vodiacu tyc ako stvorkolka, maly akurat zacina behat takze teraz ho s tym tlacim po dome a cez lete to bude mat ako samostatne odrazadlo 🙂

toto je ono

janka_pn
10. jan 2011

urcite odrazadlo. ale u nas zaujalo az okolo rok a tristvrte, teraz uz planujeme bicykel, trojkolku asi preskocime, hoci mame, ale nezaujima... 😉

alexandrah
10. jan 2011

ahoj, my mame obe, ale pre rocne dieta je podla mna lepsia trojkolka, ty ju mozes vodit, a dietatko si da nozicky na take stupaky ... mame aj odrazadlo, ale este ani nedociahne na zem, ani sa nevie odrazat, pocitam, ze to naplno vyuzije tak za pol roka ... a v trojkolke mozes chodit aj von, je to lepsie, ako kocik, neni to take tazke, pre dieta je to zmena, odrazadlo je len po byte, a u nas sa po byte, kym nejdeme von aj trjkolkujeme ... 😎

natashkaa
10. jan 2011

urcite odrazadlo. Aspon bude akivne a nebude pasivne sediet a nechat sa vyvazat. Navyse sa unavi. Na trojkolke sa nema ako ked ho tlacis

susik77
10. jan 2011

U nas behaju vsetky decka na odrazadlach. My sme chodili s malou na rehabky a prave rehabilitacna sestra hovorila, ze odrazadla nie su vhodne kvoli tomu, ze deti potom mozu spickovat-pretoze sa tam vlastne odrazaju spickami. ze vraj to vobec nie je dobre pre vyvoj chodze. Ona nam doporucovala trojkolku. Ale nie tu s tycou-tam su zle tie pedale-moc vpredu a dieta na ne tazko dosiahne nozickami. Ale ze aby sme kupili klasicku, s prevodom. ?Tam normalne dosiahne na pedale. Ze ju mame tahat nej. povrazom Teda moze aktivne zapajat clenky.

adetka
10. jan 2011

My sme odrazadlo kupili ked mala rok... ale pouzivat ho zacala az ako dvojrocna... a aj teraz na nom po byte vozi... a pouyiva ho ako nakladiak 🙂)

lucka1987
10. jan 2011

ja som krsniatku kupila k 1.narodeninam odrazadlo aj s uloznym priestorom a palubna doska svieti a hra a neviem co este.... hned sa s nim zoznamil a za par tyzdnov uz machroval 😀 😀 (este nevedel sam chodit) uz vie a zatial nespickuje.dufam ze ani nebude 😕

anjelicek26
10. jan 2011

Puky wusch je od roka, je to odrazadlo, fakt super 🙂 Tieto auticka odradzacie su casto moc siroke a deticky sa skutocne posuvat nevedia. Trojkolka uz vyzaduje väcsiu zrucnost a konci to tym, ze rodicia tlacia... a to teda mozu tlacit aj v kocari 😖

traktor
10. jan 2011

aj , aj 😅 😉 mame odrazadlo, take ako je vyssie, to macko pu...je super,ma aj vodiacu tyč, hra melodiu, ma odkladaci priestor, matko ho ma od kedy zacal sediet a nedam nanho dopustit, stale ho neomrezel 😉, mal ho aj vonku, aj sa odrazal, alebo ho iba tlacil, ukladal si kamienky ...., odrazadlo motorku, ..su aj nizsie, takze dietatko dociahne nozickami na zem...prehaname sa na nom teraz doma, v lete vonku/inak motorku, taku umelohmotnu, maly vsetky moje deti, dokonca este teraz na nu sadnu, a to su uz velky 😀 /...nie je to draha zalezitost a oplati sa ju kupit...a trojkolka..tu vyuzijes tiez, teraz su tiez s vodiacou tycou...takze ak nebude chciet budes ho tlacit...teraz je taky vyber, ze az...mrkni aj bazariky, niektore su uplne ako nove a za super cenu...

renette
10. jan 2011

Aj my sme malemu kupili odrazadlo a vozi sa na nom aj trojrocna dcera. Na trojkolke jej to samej moc neslo, museli sme ju tlacit. Odrazadlo je trojkolieskova motorka, je uzsie ako tie autickove a lahucko na nom chodi aj syn (1 rok, 3 mesiace).

salma22
10. jan 2011

my sme kupili trojkolku, ma to aj rucku aby si mohla tlacit...malej sa pacia zvuky a tlacidla na trojkolke tak zatial sa s tym hra, ked sa vozi .. ked bude starsia rucka sa demontuje a prvy byciklik je na svete 🙂

lauraa
10. jan 2011

my sme mali aj trojkolku aj odrazadlo auticko.... trojkolka nemala velky uspech, ako sme ju kupili tak sme ju za 2 roky predavali a auticko odrazadlo nici este aj dnes...... ja by som uz trojkolku druhy krat nekupila....

dara76
10. jan 2011

odrazadlo a potom rovno bicykel

titkovamiriam
10. jan 2011

u nas trojkolka tiez nemala uspech.odrazadlo a potom stvorkolka a teraz bicykel 🙂

lejlla
10. jan 2011

my sme mali odrazadlo.maly sa na tom rad vozil 🙂 a ked som bola unavena z toho ze som musela behat za nim,tak som ho dala to trojkolky 😝 .teraz mame taky bicyklik bez slapatok.je to uzasna vecicka super predpriprava na velky bicykel bez pomocnych koliesok 😉 .

ivett1
11. jan 2011

ahoj...my sme mali aj trojkolku, aj odrazadlo (to auticko a u starkych aj motorku) a teraz frcime na plastovom odrazadle (rotocykel) - nieco ako bicyklik bez pedalov len pre mensie deticky (od jedneho do troch rokov)...

bambi2
11. jan 2011

jednoznacne odrazadlo.... lahsie sa naucia na 2 kolesach lebo vedia udrzat rovnovahu a rychlejsie sa naucia jazdit... 🙂

katarina6
12. máj 2012

RAda by som tuto temu obnovila..... rok 2012 ponuka urcite mnoho novych odrazadiel... tiez som sa rozhodla pre odrazadlo - ale 4 kolesove, hladam nieco pevne kovove, a dobre kolesa gumove aj na vonok, nechcem nic plastove a take robustne....
najviac ma zatial zaujal ten Odrážadlo PUKY Wutsch
troska mi vadi vysoka cena..... no zrejme ma kvalitne kolesa, aj konstrukciu, a sedanka je pekna siroka, tak aj pomaly ked mala uz bude vediet chodit tak sa lepsie bude sediet.....

ak poznate nieco lepsie, podobne atd.... prosim mamicky piste.......

cuki1980
12. máj 2012

My sme malemu kupili trojkolku Smart Trike ked oslavoval 1 rok, rad sa na tom vozil ked sme ho tlacili, odrazadlo zacal vnimat az neskor, a teraz ked ma 2 roky smart trike chce len tlacit 🙂 ale na odrazadle fici ako drak 🙂)))

nelicefo
12. máj 2012

odrazadlo 🙂

terina25
12. máj 2012

ja jednoznačne odporúčam odrážadlo.Moja dcérka dostala od krstnej trojkolku,tuším na 2 roky.a teraz má 3 roky a stále na nej nevie pedálovať,pretože tie pedále sa ťažko stláčajú.takže nám doma stojí dalšia ,,rároha,,

mikella
12. máj 2012

my sme kupovali malému odražadlo ešte ja na dva roky najstaršia má 7 a ked sa vozia mladší tak ona s nimi 😀 teraz má malý 2 roky aj 3mesiace a začína chodiť aj na trojkolke 🙂

zuzanka.h
12. máj 2012

odrážadlo trojkolesové a máme ho podnes 🙂 to dvojkolesové nás zatiaľ neberie

lilliaan
13. máj 2012

@katarina6 My sme kupili SCRAMBLE BUG, 4 kolesove a je super 🙂

zuzana17
13. máj 2012

odrážadlo 😉

acikaa
13. máj 2012

my mame trojkolku a mame 15mes.Sice doma mame aj odrazadlo este po synovi ale nevie sa na nom este odrazit,len si tam hopika 🙂

hajanka
13. máj 2012

@monikapalo pred tym nez vytvoris novu otazku alebo diskusiu, zisti si, ci uz taka nahodou nie je otvorena 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/odrazadlo-alebo-trojkolku-pre-rocne-dieta/

caky13
18. máj 2012

A nemá niekto skúsenosti s puky kipper ceety?