Prečo moje 3 mesačné dieťa plače v kočíku?

marfinak1
7. jan 2012

Ahojte, určite ste uz riesili tuto otazku, no rada by som sa Vás opýtala, na moj problem. Naša mala ma teraz tri mesiace od jeden a pol mesiaca zacala v kociku plakavat ako keby ju drali z koze. Pekne ju do kocika ulozime, niekedy krici, no učičikame ju niekedy ju ulozime v polospanku tak, ze ani nevie...No zhruba po hodine vozenia zacne upenlivo plakat a kym ju nevezmem na ruky z kocika tak sa ani hojdanim neutisi....niekedy sa mi ju podari ucicikat, no v poslednej dobe skoro vobec...Je mozne ze by sa niecoho nalakala?alebo sa jej v kociku nepaci? v postielke spava pekne. No a este jedna zaujimavost, pri chodeni popri ceste je ticho...na tichej ulici plac...a niekedy nepomaha uz nic...Bojim sa uz aj chodit na prechadzky, pritom v zaciatkoch sa mi to aj celkom pacilo a vydrzali sme aj tri hodky...pravdou je ze sme mali silnejsiu zltacku...teraz ma mala reflux...suvisi to nejak?

zuzikkaa
7. jan 2012

@marfinak1 su deti ktorym sa proste v kociku nepaci a potrebuju cas
alebo ju skus dat v kociku na brusko mozno pomoze 😉
niekomu sa paci ticho inemu zase ked je hluk,,niekomu ked naschval chodis po nerovnej ceste-aby to natriasalo a naopak...treba skusat 😒

anika25
7. jan 2012

Ahoj, ja som mala a vlastne aj mam podobny problem. Von mozme ist max na 1,5 hod. Maly ma 5 mesiacov a od troch sa mu v kociku moc nepaci. Tiez pomohlo len zobrat na ruky. Teraz som prisla na to ze mozme ist do kocika len vyspaty. Doma sa maly vyspi, ked sa zobudi dam mu papat, oblecieme sa a ideme hned von. A uz neplace. Predtým som ho nemohla nad kocik ani nadklonit, uz bol krik. Skus ho tam dat vyspateho, mozno to pomôze. U nas to zabralo. Drzim palce

evka4
7. jan 2012

niektore deti jednoducho kocik moc nemusia. podla mna, ked place len ked je okolo nej ticho, tak ma strach, ze si niekam odisla a nechala ju samu...neboj, ona ti z toho casom vyrastie, na jar ju das do sportoveho kocika, bude v polosede, vidiet na svet a v kociku sa jej pomaly zacne pacit. dovtedy si kup satku a chodievaj na prechadzky aj s nou. ked sa mala zobudi a bude plakat, tak si ju preloz. alebo chodievaj s nou von rovno v satke. viem, ze teraz je zima, ale existuju rozne ochranne prostriedky na satku, ktore zabranaju prieniku chladu k dietatu. popytaj sa na to v nejakej teme o satkach.

cherryl
7. jan 2012

stretla som sa s tykymto problemom u kamosiek co mali kociky s umelohmotnymi kolieskami,je to ako viezt sa v billackom kosiku na potraviny bum- bum -bum aj mne by sa chcelo plakat ☹

emita
7. jan 2012

veľmi dobre poznám. naša nerevala v kočíku len keď spala. ale predtým a potom vedela pripraviť parádny koncert. nikde som s ňou nemohla. to trvalo kým nezačala sama sedieť a sledovať okolie na prechádzke. no a to už mala takmer 8 mesiacov.

adri2211
7. jan 2012

moja mala tiez zacala vrieskat v kociku ked mala cca 2mesiace. mozem ti len povedat,.ze ako to prislo tak aj preslo. niekedy prerevala cele mesto az potom zaspala, a to tak,ze som kocik tlacila na dvoch kolesach a pritom akoby ´poskakoval´. no poviem ti niektore pohlady ludi neboli prijemne,hlavne ked som pocula komenty typu chuda dieta. ale tak co uz nech sa kazdy stara o svoje 🙂
niekedy som ju uspala na rukach a potom do kocika. ani neviem presne kolko to trvalo,no nie dlho,lebo potom prislo obdobie,ze chcela spat len v kociku,takze nasledovali dlllllhe 3hodinove prechadzky kade-tade, najlepsie mimo mesta,kde nebol hluk 🙂 drzim palce nech to vydrzite 😉

@cherryl nemali sme kocik s umelohmotnymi koleckami a tiez to na nu prislo. ale popravdu by som ani taky kocik nekupila,lebo niekedy mi fakt pripada ako ten kosik z billy 🙂

kkupka
7. jan 2012

ja mam podobný problém, moja 6 mes. dcérka posledný mesiac tiež plače až po pol hodinke natriasania v kočíku zaspí.Myslím si tiež, že tie naše detičky už nechcú spať, ale pozerať. Keď jej odkryjem vrch kočíka tak je ticho, ale teraz v takej zime si to nemôžem dovoliť. tak plače, ale potom zaspí. Tiež to závisí od toho ako je dieťa vyspaté. Ak sa vyspalo doma málo, dám ju do koča a hneď zaspí, no ak chce byť hore tak mi stále plače. Ale všetky deti sú iné.Myslím, že časom tiež z toho vyrastie a na jar už nebudú vôbec spať a budú len objavovať svet okolo seba 🙂

olivova
7. jan 2012

no neviem, ci z toho vyrastie...Ja som kupovala uplne novy kocik, lebo som chcela novy a nie uz "ovozeny" po prvej dcere a mam ho stale novy....Moja mladsia dcera ho jednoducho nechcela. Presne ako pises - "ziapala" o dusu....Pekne som kupila satku, ergo nosic a nasa krasavica do kocika nelahla - nesadla...V kociku mi vydrazala ako 3-rocna 😀 😀 😀 Neprehanam - fakt sa v kociku nevozila....a ked som to obcas skusila (tak som zavidela maminkam ako si klabosia, vysli si na prechadzku - deti v kociku - ach jaj), tak o par minut mala na rukach a kocik som horko - tazko tlacila volnou rukou - ja som to vzdala... 😅

katkanova
7. jan 2012

moze to byt tym refluxom - aj nas malu neznasal lezat v kociku - riesili sme to vyvysenou hlavickou - zalezi aky mate kocik, ci sa da tak polohovat - ale niekedy ani to nepomahalo a von sme ho brali v nosici. odkedy ho prikrmujem s refluxom je svaty pokoj a aj s kocikom sa opat skamaratil 😉

zvonkohra
7. jan 2012

@marfinak1 jaaaj o tom by som vedela pisat basne 😀 my sme si tym presli cca 2mesiace nechcela byt vobec v kociku ale potom sa to normalne zmenilo 🙂 stastie bolo ze bolo leto cize som ju nosila v nosici inak by sme asi ani von nevysli..cize to ma len take obdobie alebo ci nieje horuco popr zima musis skusit vselico

anicka1981
7. jan 2012

my sme mali to iste, maly mal reflux v kociku nechcel byt,nosila som ho v baby satke, si myslim, ze to ma spolocne vsetko s tym, lebo,ked samu vracia mliecko, tak to pali, skus vyvisit matrac aby hlavocku mal vyssie,,ale to sa neda ist na prechadzku tak,lebo sa zosuva,nas kocik ma kolieska dofukovacie, nie umelohmotne, ked prejde reflux, bude sa kocikovat a vozit rad,ako nas teraz, reflux presiel a maly mi vyspi na prechadke aj 2 hodinky, a mame este stale hlboku vanicku, ale preve 4 mesiace som kocik pouzivala len na zaspanie doma, a vonku sme chodili v satke, v tej bol ok, celu vychadzku mi v nej prespal, lebo bol v vertikalnej j polohe, tak sa mu nevrackalo, negrgalo, 😉 ,ale po pravde som mala normalny stres s nim vonku chodit v kociku,,,,,

sigsauer
7. jan 2012

Nie si sama🙂 ani moja malá tam nechcela byť, v hlbokej vaničke sa viezla do 3 mesiacov pár krát, nikdy tam nespala, keď mala 5 mesiacov, prehodila som športovú časť, vydržala lebo videla odtial ale tiež len 2 krát 15 minút a potom sa točila, vrieskala, otočila sa v ňom na bruško a chcela sa hlavou vytlačiť von, teraz má 10 mesiacov a vydrží chvíľočku ale to nesmie ísť okolo pes, mačka iné dieťa lebo už odtiaľ ide vonka, takže na porazenie, keď sa vychystáme, oblečieme a ona sa na mňa po 5 minútach otočí sa začne kričať. Skúšala som hračky, všeličo a proste tam nechce byť. Takže si aj ja nechám poradiť čo a ako🙂

spalka
7. jan 2012

doverne poznam tieto situacie, mali sme to asi od 5 mesiaca, v kociku pekne spinkala, ked sa zobudila bol rev az kym som ju nevybrala 😀, ale niekedy sa to neda, hned vybrat a tak som casto bezala, upalovala domov a z kocika jakot 😀, bola schopna jacat aj polhodinu v kuse a pri tom behu tiekli slzy skoro aj mne 😀 nejak sme to pretrpeli a ako 8 mesacna uz hacala v sportaku, to bola ticho ako pena 😀

barbyna6
8. jan 2012

ja ma s malym ten isty problem ma8-mesiacov nepači sa im tam

elzu
8. jan 2012

Ahoj 🙂 myslím si, že máš prostě jedno z těch dětí, které to v kočárku nemají rády...i Johanka byla taková, prostě od narození kočárek nesnášela...řvala, řvala, řvala...klidně by řvala i dvě hodiny vkuse...ale na to jsem neměla nervy, protože nejsem zastáncem-nechat vybrečet, nemám na to srdce... Vždycky jsme jeli po ulici a lidi se za námi otáčeli a já jsem tááák záviděla maminkám, co vezly kočárek a měly přitom ticho :D Tak jsem ji začala nosit v šátku, v něm to miluje dodnes, kouká, usne, zase kouká, vydrží v něm i tři hodiny... Nevím, možná Ji to ještě přejde, možná se Jí bude líbit sedět a koukat...ale u nás ani tohle moc nepomohlo-tak na dvacet minut, dokud si neuvědomila, že chce jít ke mně 🙂 až teprve teď, když je jí skoro rok, tak začíná tolerovat sporťák, ale že by v něm třeba usnula, tak to ani náááhodou 🙂

exupery
8. jan 2012

mozno sa jej tam proste nepaci...tak ako nasej....skus dat dolu strechu,nech vidi nebo,stromy,podlozit nejakym uterakom -mozno ma reflux,menej zababusit,alebo viac,je vela pricin preco sa jej tam nemusi pacit...a mozno nic nepomoze a treba len vydrzat-ja som to riesila manducou,a v 4tom mesiaci sme sli do sportiaku-plac prestal 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anika11
8. jan 2012

toto presne som ja mala s obidvomi mojimi chlapcami.pokial este spavali,kym som ich vozila tak to bolo super.no od tych troch mesiacov hned ako som ich dala do koca,spustili rev.pri prvom som to vyriesila tak,ze som dala na kocik autosedacku,v tej sa mu celkom pacilo,lebo mal dobry vyhlad.no pri druhom uz nepomahalo ani to a ked,tak len na kratke vzdialenosti 🙂 tak sme sa nosili v babyvaku a narukach 🙂 a od tych 4-5mesiacov,som ho supla do sportiaku,nesedel uplne..tak v pololahu.a to uz celkom slo.vacsinou obzeral okolie a popri tom zaspal,tak som ho dala do lahu a bolo.a najlepsie zaspal ked sme isli popri ceste a mohol obzerat auta.tiche ulicky ho nezaujimali :D

natashkaa
8. jan 2012

Preto lebo chce citit Teba Tvoju kozu Tvoju vonu byt na Tebe a stebou a nie dno kocika...to je uplne prirodzene

sasrnka
8. jan 2012

Moze to mat viac pricin. Ale naprv by som skusila nieco kvoli refluxu. Urcite nie davat spinkat na rovne. Skus podlozit niecim podlozku v kociku. Dalsia vec je, ze ked je ticho, tak sa zobudi, takze to by som vyskusala ako dalsie, ze potrebuje nejaky zvuk, najlepsie rovnakej frekvencie a stale...niektori doma pustali vysavac... Ja pustam doma digestor, ked maly spinka. Naucila som sa to uz pri dcerke. Deti su pokojnejsie, nebudi ich kazde silnejsie buchnutie...Len teda von vysavac ani digestor nezoberies, takze nejaku hracku treba vymysliet. A dalsia vec moze byt ta, ze je v kociku velmi zababusena a neciti sa v tom hlbokom dobre. U nas bol tento pripad pri syncekovi a este maval koliky a spinkal radsej v polohe, akoby som ho nosila. Takze sme isli skor do sportoveho. Mame ten korytkovy typ. Niektori hned vravia, ze otras, babatko sa nevyspinka, ale u nas praveze pomohlo. A vyskusala ho aj nasa dcerka a strasne rada tam spinka, ked ideme niekam na dlhsie. A ona uz vie hovorit a sama nam povedala, ako dobre sa jej tam spinkalo 😉 🙂
Jaaj a mame vyskusanu aj manducu pri dcerke a to bola tiez super vec. S malym som skusala len doma a to tam dlho nevydrzal. Takze, treba vsetko postupne vyskusat, nieco sa najde, co pomoze. Drzim palce.

heln
8. jan 2012

nepíšeš či plače v kočíku aj doma alebo len vonku, nepíšeš či plače po oblečení do overalu a čiapky.....
mne malá plakala tiež keď mala zhruba tie tri mesiace, plakala po oblečení, plakala keď mala v kočíku fusak, plakala keď jej bolo teplo, môže to byť prechodné a na jar sa to zlepší, keď nebude taká naobliekaná, rušná ulica ju môže uspať.....

bambinkaa
8. jan 2012

nasej malej vadil kociar tiez presne v obdobi 3-4 mesiacov. Neznasala totiz, ze odtial nic nevidi. Strasne plakavala, hnevala sa, az kym som ju nevozila v autosedacke, alebo v klokanke. Citala som ze to nie je dobre na chrbticu. Tak som zasa skusala kociar, sa mi este aj povracala v nom asi 5x. Ked ma Tvoja mala reflux, asi jej vadi, ze sa jej mlieko vrati. Obcas sme ani nikam nesli, len som mala otworene okna doma. Obcas sme sa povozili v autosedacke. Vzdy ked videla okolie, bola ticho, tak som jej dala vankus do kociara, nech cosi vidi, do takeho polo lahu som ju dala a bola zazracne ticho. Videla ludi okolo a prestal jej vadit kociar, prestala vracat. Prislo chladno, blizila sa zima, botrebovala som ju nejako zababusit do kociara. Cuduj sa svete, po 1-2 tyzdnoch sa uz tesila v kociari a vzdy ked pomaly zatvorila ocka, vytiahla som vankus 😉 Mala strasne reve dodnes pri obliekani, ale sup do kociara, oprie sa o vankus, usmeje sa a po 5 minutach spi, samozrejme uz bez vankusa 🙂

p.j.jacky
8. jan 2012

Ahoj,Mali sme uplne ten isty problem.Mala v kociku revala na celu ulicu a plus reflux.Ak mas polohovatelku podlozku vo vanicke daj jej pod postar.aby bola vyzsie.Ale v podstate nam nic nepomohlo....az od 3m sme sa zacali kocikovat.Najprv som ju musela uspat na rukach a potom dat do kocika a nezastavit!Ale vela krat som behala aj s malou na rukach,tlacila kocik s nakupom.Teraz mi vylozene spi len za staleho vozenia v kociku.Budete to musiet asi prerast.Ale my sme aj vymenili kocik..ci aj to bolo dosledkom ze prestala plakat ,tazko povedat.

krhlicka
8. jan 2012

Ahoj, nasa mala nechce byt v kociku od narodenia. Ked mala dva mesiace, zistili sme, ze ma tichy reflux, tym sa vela vysvetlilo. Teraz ma 5 mesiacov, reflux je miernejsi,ale kocik neznasa rovnako.
Ked bolo dobre pocko, chodila som von v satke. Ako vsak zostalo chladnejsie, zacali sme skusat opat kocik, mala sa jeduje uz len ked ju obliekam, v kociku hrozne place prvych 5 minut, neskor zaspi. Velmi pomaha, ak ju ukladam do kocika uz unavenu, asi 2hodinky od posledneho spanku, vtedy rychlo zaspi a vydrzi 2hodinky. Ale tie odchody von s kocikom su hrozny stres pre nu aj pre mna ☹ Skusala som aj satku s ochrannou kapsou, ale tvarou ku mne dlhsie nechce byt, nema dobry vyhlad na okolie. Kym som ju obliekla, uviazala, dala ochrannu kapsu, boli sme obidve vystavene 😉 Niektorym detickam sa v kociku skratka nepaci, tiez som si predstavovala ako hrdo budem kocikovat.... 😀

lleniak
8. jan 2012

mozno sa v kociku nudi - moji boli taki. polohovali sme, vozili na brusku, pomohlo. ale priznam sa, ze netusim, ako sa to da v zime realizovat

zuzu31
8. jan 2012

podla mna to suvisi s refluxom, moja mala na tiez reflux, ked je brusko v pohode tak spi v kociku aj 3 hodiny a kocik moze aj stat na balkone, ale ked ma refluxnu epizodu tak kocik nemoze zastat ani zanic 🙂 , akonahle zastaneme je hore a place. Vtedy pomoze ked ju obratim nabok ... vyskusaj.

muca1212
8. jan 2012

No nám sa stalo niečo podobné, malá keď sa zobudila v kočíku reeeeeevu boloo , tiež som ani nechcela chodiť na prechádzky 🙂 ale potom sme zistili že sa nudí a CHCE vidieť 🙂 horšie bolo že ona ešte nesedela tak sme ju nemohli dať ako sediace bábo, tak nakoniec sme to vyriešili tak že sme dali pod nu deku, aby videla von ( do takého pololežma) a hneď sa ukludnila, proste potrebovala pozerať von a zistiť čo sa deje. skús to tak, možno pomôže keď uvidí. AJ píšeš že keď je hluk je ticho, je to možno z toho že sa niečo okolo nej deje a počúva. Potom sa teš na živé striebro 🙂 držím palce, daj vedieť či pomohlo.

asfodelka
8. jan 2012

@marfinak1 ja som sa s takym istym problemom raz stazovala mame a ona mi povedala ze tie kociky su take tvrde ze maleho isto boli chrbatik z toho. ale aj ked som mu davala paplonik pod neho nepomahalo. no teraz Ta potesim, vyrastol z toho. kym nezacal sediet bol kocik nocna mora, ani teraz v nom dlho nevydrzi ale je to stale lepsie a lepsie... a mozno len od nej chces vela. aj hodina je dost 🙂 drzim palce

abbey1
8. jan 2012

Kočík malá nenávidela. Nepomohol ani "preklad" do športového, ani keď už sama sedela a mala výhľad. Tak sme sa proste nosili a kočík používali ako nákupný vozík.Nikdy som ju nenechávala plakať, ak sa dalo cestu som si naplánovala na ej spánok a späť sme sa už niesli,a lebo naopak. A čuduj sa svete, zrazu úred mesiacom sa sama začal do golfáča pýtať. Obsedí tam tak 30 minút, ale to je u nej zázrak. Ozaj netreba bojovať a trápiť seba či dieťa. Raz to úpríde a ak nie, tak čoskoro budú behať úplne samé, a smerom kam my potrebujeme. 😀

hori
8. jan 2012

ak zacne plakat zhruba az po hodine vozenia, tak jasne, ze to moze suvisiet s refluxom! ale neviem, co by som poradila, lebo niekedy nepomoze poloha ani tak, ani hentak, ani onak... (z vlastnej skusenosti) 😉