Prečo robí 14 mesačná dcéra napriek?

macakovamirka
16. mar 2014

Milé mamičky.Mám taký problém zo svojou 14.mesačnou dcérkou že mi robí naschvál, napr.dá si do úst pero a ked jej poviem že to nesmie dáva si ho do úst aj tak a popritom sa na mna pozerá. Vobec neviem že ako mám reagovať...či jej mám dookola opakovať že sa to nesmie a čakať že ju to omrzí alebo jej veci brať....dakujem za radi

bianca
16. mar 2014

neomrzi.Nikdy.To su proste deti a maju vlastny nazor na vec.Zmier sa s tym lebo ti z toho prepne 😉

lejlla
16. mar 2014

u nas detto...asi len dufat ze vekom to prejde 😒

rakywanda
16. mar 2014

v prvom rade nerobí ti "naschvál", len skúša čo môže a čo nie, je to malé dieťa, narodilo sa bez akýchkoľvek znalostí a je na tebe ho všetkému naučiť, takže dookola opakovať, brať...atď. obrniť sa trpezlivosťou. jednoducho mu musíš ukázať smer a určiť hranice a to vo všetkom. treba rozlišovať, čo nevie a treba ho naučiť a jeho vlastnú individualitu - čiže emócie, názor na veci keď bude staršie...

katka1981
16. mar 2014

je to ukazka, ze ma vlastny rozum, a zacina jej vzdor, ono bude veselo este dlho. Vychovavaj, snaz sa byt kludna, ked prejde vzdor, pride puberta 🙂

cerez
16. mar 2014

Také malé dieťa to nerobí s úmyslom naštvať ťa. Je zvedavé a to že dáva do úst je už úplne normálne. Je tam stále zafixovaný sací reflex a všetko spoznávajú cez pusinku. Postupne sa to zmení. Jasne, že jej nemôžeš všetko dovoliť, proste dovoliť jej len to, čo jej nemôže uškodiť. Zober a ponúkni jej niečo iné. Ešte bude veľa vecí robiť, čím ťa vytočí. Tak sa na to priprav!

lyzzy
16. mar 2014

no ked uz teraz pri takejto prkotine si na nervy tak potom co budes robit neskor?Nechapem.....ano,na to si matka aby si dookola opakovala,ucila a bola trpezliva.
Mam pocit ze si iba trosku pohodlna

renab
16. mar 2014

Nič dookola neopakuj. Stačí povedať raz: Ak budeš dávať pero do úst, tak ti ho zoberiem. Ak ho dá do úst, zobrať a nedať.

siska53
16. mar 2014

Pretoze uz skusa hranice,tvoje reakcie. Upozorni ju raz,a potom zober. Inak to nejde. Slovami je skoda plytvat,samozrejme,povedat mozes(raz),ale jednoduchsie je tu vec jej vziat. Rychlo pochopi,ze ak ide ceruza do pusy,tak ceruzku mama vezme a neda.

dankal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moni244
16. mar 2014

moja ma tiez 14mmesiacov, tiez to robi, ked jej hovorim nesmies, smeje sa, ked jej to zoberem, tak zacne dupat alebo si bucha hlavu o sedacku, vtedy sa snazim ju zamestnat niecim inym, ak nepomozema zuri dalej odidem z izby

mahalo
17. mar 2014

je to uplne prirodzena reakcia ktora je dokonca ziaduca 🙂 moja to tiez robila ale velakrat bola pri tom zlata, takze videla aj na mojej reakcii ze moj ton nie je dostatocne vazny...kazdopadne si tym vynucuje pozornost tak sa jej skus venovat a casom sa to zlepsi 😉