Prečo skoro 2 ročná dcéra váži už 5 mesiacov iba 10 kg?

hanule24
8. dec 2011

Pekný večer chcem sa spýtať,ked moja dcéra má rok a 9 mesiacou a važí 10kg je to normálná váha pre ňu?Papá všetko zaradom,chodí sama tak behá po izbách hore dole.. 🙂 Pribere ona ešte vobec ked všetko papá????Už 5 mesiacou váží 10kg.Pribere ked beha???dakujem za rady...Som ztoho nešťastná že váží tak málo.Dakujem za odpovede ktoré ma uspokojia....

olifcek
8. dec 2011

ahoj, kuk sem
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

my uz dlhoo vazime 11,0 - 11,3kg... x;o)

svetlankat
8. dec 2011

Podla mna je to uplne normalna vaha.nie som zastancom tabuliek, ale mozno ta to upokoji, aj podla tabuliek ste v norme http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat....

murinka
8. dec 2011

moja dcera ma 10,5kg je zdrava a ja viac neriesim 🙂

lenka0283
8. dec 2011

moja ma 11 mesiacov a vazi 9 kilo..myslim ze je to oka 🙂

ludka140281
8. dec 2011

moja Sarka vazi od troch rokov 16kg...teraz ma 5 rokov a zacala priberaz az teraz....ma 17kg,vraj je to normalne,chodime na gastro,na stitnu zlazu,urologiu...proste vsade,lebo sa im to zda divne,ale nikde nic nenasli,je uplne ok...tak neboj,naberie zachvilku 🙂

lenka311
8. dec 2011

moja má 21mesiacov a váži 10,5kg... podľa tabuliek je tiež chudá, ale neriešim, hlavne že je zdravá a že papá...
Od rána sa nezastaví, až večer, no má kedy pribrať?
Aspoň nebudeme riešiť v budúcnosti obezitu 😉
Váha je problém len keď je dieťa apatickcké - proste nevládze... a to skôr vidíme na obrázkoch zo Somálska a z iných rozvojových krajín...
Veď ich predsa nebudeme kŕmiť ako húsky...nasilu rovno do krku...
Nerieš, vyrieši sa to samo...

sisaha
8. dec 2011

moja ma 2,5 roka a vazi nieco malo cez 10 kg...vela robi genetika..kedysi ma to trapilo, teraz uz neriesim, pokial je zdrava a nic jej nechyba...Asi ašpiruje na modelku..

sssimi
8. dec 2011

Sarah má 2 a pol roka a má ledva 12kg. V roku mala necelých 10kg a pomalýýýý ledva ledva sa za rok a pol vyšplahala na 12kg. A aj to tie dve kila pribrala niekedy teraz. Skoro rok bola na jednej váhe. A tiež spapa všetko čo nezje ju.

fialkaa
8. dec 2011

netusim, kolko vazi moj syn, bude mat 2 roky, ja ho nikdy nevazim, vazil sa vzdy len, ked sme boli v poradni. pred necelym pol rokom mal tusim 12,5 kg. normalne papa, je vesely, je sice chudy, ale to bud mat dedicne. navyse bol dlho kojeny, deti, ktore papaju UM byvaju baculatejsie. moja rada: ak to nesuvisi s chorobou, neries. a

elzu
8. dec 2011

Myslím, že pokud vše papá a je to normální zdravé, veselé, živé dítě, není se proč strachovat...bát bych se začala ve chvíli, kdy by nerostla, bývala často nemocná (chřipky, angíny), byla bledá-anemická, měla průjmy, nechuť k jídlu, nebo křeče...to by mohlo znamenat nějaký problém ve střevech, například poruchu vstřebávání některých částí potravy, celiakii...

katren
8. dec 2011

no tak nasa bola vazena na posledy na rocnej poradni, to mala 12,5kg...teraz som bola s Miskom na poradni a bola aj Dominika a tak ju dr. odvazila, lebo ze nejak pribrala....a ona ma stale 12,5kg...takze uz rok stoji na vahe, ale teda na chvilu sa nezastavi, stale niekde beha......

martincca
8. dec 2011

jéé tak som zo srandy pozrela do tej tabulky, tiež nie som toho zástanca,
máme rovnako staré dietky :DD a inak na dievčatko je to penká váha, v pohode veď aj ste v tabulke.
Môj slížik má váhu ako 19mesačný a výšku ako trojročný 😅 😅 stále bol taká špagetka, ale je zdravý, v podstate má problém posedieť viac ako 5min. a nikdy ma ani nenapadlo to nejako riešiť alebo rozoberať

babulka123
8. dec 2011

nasa Ninka ma 28 mes. a ma 12.5 kg a cca 98 cm... spagetka dlha.. nezastavi sa na 3 sek. a papa.. no da sa to .. v poslednej dobe sice menej ale pripisujem to tomu ze uz 3 tt je chora { teda ma len sople a kasle aevieme sa toho zbavit} ale inak papa vsetko , aj keksiky, aj cokoladku aj zeleninku proste vsetko .. jedine co neda do ust su sladke jedla { buchty alebo ieco podobne, kolaciky tiez nemusi} takze neriesim.. uvidime co z toho bude ale zatial je ok a 12.5 kg ma uz asi pol roka ani za svet pribrat.. a ? pripisujem to tomu ze je fakt nonstop v pohybe.

anjelicek26
8. dec 2011

Saska tiez bola drobatko, 10kg mala presne dvojrocna , 12kg ako trojrocna, 13,5 kg ako 4 rocna, 15kg ako 5rocna a teraz ma nejak 16kg v 5,5roku... mala je, mala ostane... ma to mat po kom 🙂

evickapooh
8. dec 2011

moja Lea v marci bude mat 3 roky vazi tiez len 10 kg,som z toho nestastna ale co mam robit....hlavne ze je zdrava-sice mame laktozovu intoleranciu...ale nie je vazne chora ani chorlava...to je podstatne...je vyberava a beha hore dole...asi preto nepribera

mandragora22
8. dec 2011

aj my mame dievcatko, ktoremu trcia rebra, ano, tiez sa cely den nezastavi, ba dokonca nema cas sa ani najest, jedlo jej davam velakrat pocas "behu", pocas hry, pocas citania si knizky apod. je to nesmierne narocne, v stolicke obsedi pri prvych 8-9 lyzickach a uz sa vzpiera a "uteka" a ja ju vyslovene s lyzickami nahanam, alebo musim v tej stolicke najst taky program a tak ju zaujat, aby tam obsedela, aj sa dari, aj nie, niekedy som rezignovana, niekedy zufala a niekedy na to proste kaslem, uz nevladzem. ma takmer 2 roky a 10,5 kg. je chuducka, nie je kost a koza, hoci rebra jej pekne vidno, ked lezi, ale vychrtlina to nie je 😀 😀 😀 ale aspon raz do tyzdna by som menila za dieta, ktore nevstane zo stolicky, kym nevylize tanier 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sampo
8. dec 2011

to iste aj moja 🙂 nic si z toho nerob, hlavne, ze je zdrava. Teda teraz uz ma cez 10 kg, na svoje 2. narodeniny mala tusim 10,3 kg 😉 Teraz sa uz splhname na 11 😀

inffinity
8. dec 2011

Je to normalni nase mala vsechno vybeha dlouho dlouho vazila stejne a pak hups ani jsem to nepostrehla a pribrala ale zase i vyrostla takze nestresuj je to ok. hlavne ze ti papa.. nase nepapala bala sem se ale i tak to bylo ok 🙂

simonova815
8. dec 2011

Ja mam take dve 🙂 a su zdrave a zive 🙂 Moje pre zmenu moc toho nepojedia, ale u nas jedenie na silu nefunguje, jednoducho si usta neotvaria, takze to uz neriesim. A v pohybe su neustale, takze co spapaju bud spalia, alebo vykakaju 🙂)))

lencici
8. dec 2011

Ja mám 4 a pol ročnú dcérku, minulý týždeň som ju vážila a mala 13,7 kg. Za 2 a pol roka pribrala 2-3kg....a je v pohode 🙂

katarina72
8. dec 2011

Neboj vše je v poriadku moja male strašne dlho 10,5kg,teraz má 2,5roka a váži 12kg.Tiež stále papá a mám obavy či má dostatok všetkého,ale je dosť živá takže všetko vyskáče,to záleží od aktivity dieťaťa.Ak je učenlivá tak je všetko dobré,neboj ona ti sama povie ak jej niečo bude Chýbať.Pa

klauduska
9. dec 2011

nas maly ma 13 kg a pred rokom mal 12 kg, je v norme,papa vsetko,ale strasne beha,lieta je aktivny....ma normlanu vahu,tak to nerieism,ale ked sa nad tym tak zamylsim...za rok pribrat iba 1 kg....???Proste je to tym,ze vela beha..... 😉 😉 😉

nikolka2
9. dec 2011

Ja mam ten isty problem ,,,,mam skoro 5 rocnu dcerku a vazi 16 kil ,,,uz dva roky 😀 ,,,ale mam zasa ani nie 2 rocneho a ten ma skoro 15 kil ,,,podla mna je to normalne ,,,a dcerku mam taku malicku utlucku a syna vysokeho a omnoho tazsieho ,,,podla mna u dievcatiek je to normalne 😉

naka.n
9. dec 2011

neboj aj nas misko mal rok stale tu istu vahu 12kil.teraz bude mat 3rocky a uz amme 15kil🙂

katarina_k11
9. dec 2011

Hanulka, ja by som sa netrapila, moj starsi syncek od jedneho roka pribera skokom: niekolko mesiacov stoji na vahe a zrazu zistim, ze dve kila pribral.🙂 A nech Ta vaha Tvojho dievcatka netrapi - na rodicovskom zdruzeni skolkarov v septembri (jedna sa o 4-rocne deti) sa maminy rozpravali o svojich "papkacoch" a jedna tam priznala, ze jej stvorrocne dievcatko vazi 12 kg. Vzhladom k tomu, ze moj Adam vazi 22 kg a meria takmer 120 cm, ja som bola zdesena, ale ona povedala, ze lekarka sa nad tym velmi nepozastavuje - proste niektore male deticky su slabsi papkaci.🙂

ajkaag
9. dec 2011

presne toto som riesila aj ja a teraz mi za 3 tyždne vyletel o kilo a pol 😀 takze uz nema 13 ale skoro 15, neboj oni maju rastuce a gulkacie obdobia a tieto sa striedaju, ked pekne papa a je aktivna nie je sa coho bat 😉

mamabiba
9. dec 2011

hihihi, moja dcéra má 8 rokov a váži dajakých 22kg. je to taký náš malý rebroš, v kľude sa ani najesť nevie, furt sa mrví, skáče behá, neobsedí ani minútu, takže ani nemá z čoho pribrať. boli sme na preventívnej prehliadke u dr, povedala, že je pod tabuľkou, ale keď videla mňa, tak mi iba povedala, že sa ani nečuduje, však má byť po kom taká chudá.
Z tej váhy si nič nerob, dievčatko ti rastie, takže tá váha sa stále upravuje aj s výškou, možno má dobré spaľovanie, že čo spapá to aj spáli.

sofia2008
9. dec 2011

Ked je dieta zdrave, tak zbytocne riesit a zatazovat sa..a aj tak sa nic nevyriesi, jedlo sa do dietata napchat neda, tak co..moja sesternica ma 11rokov a 66kg..takze budte radi, ze mate taky problem, aky mate..

lubina
9. dec 2011

Pokoj, deticky po prvych narodeninach uz nepriberaju tak rychlo ako v prvom roku. Za rok by to malo byt zhruba tak 2 kg, takze netreba dieta po jednom roku uz tak casto prevazovat, iba to zbytocne vvystrasi a ten vahovy prirastok nie je taky velky.Moja starsia dcera ma 6 rokov a vazi 18,5 kg.Je sama ruka a noha. Stale beha a skace, robi gymnastiku.Dr. mi povedala, ze ak je zdrava tak to nemam riesit, tak ma trochu upokojila a uz to neriesim 🙂 .Vaha je len udaj, ide o to aby dietatko bolo zdrave

pata31
9. dec 2011

my uz asi rok vazime 11,5kg 😉