Prevracia sa len z chrbta na bruško. Je to normálne?

prunti
11. mar 2008

Ahojte,

nevieme ci uz tato tema bola, ak ano, prosim nasmerujte ma na nu 🙂 moj maly ma buduci tyzden 6 mesiacov a zatial sa prevracia len z chrbatika na brusko, spat mu to este nejde. Doktorka vravi, ze uz by to mal robit a ja som z toho nervozna. Skusala som ho aj hrackou nutit k obracaniu na chrbat ale nic...nevetie ci to je normalne alebo nejaky cvik? 😉 dakujem vopred

titulienka
11. mar 2008

prunti.....je to uplne normalne....nemusis sa bat.....kym si najde system tak to potrva....aj nasa mala sa otaca z chrbatika na brusko a to uz od 14.tt ale spet este nevie....takze ju musim zakazdym otocit pretoze nerada byva na brusku.... 🙂 ..je uplne normalne ak sa zacne pretacat opacne az okolo 6-7 mesiaca....ono na to pride ako to funguje... 🙂

prunti
autor
11. mar 2008

titulienka dakujem! tak dufam, ze sa to nauci pozdejsie... 😉

bybi
11. mar 2008

U nas je to naopak, pretoci sa z bruska na chrbatik, ale naopak nie. Uz by aj chcela, ale zatial jej tam stale "zavadza" ramienko 🙂 To je indivindi. Niektore deti sa tocia skor, ine neskor, niektore maju zubky uz v 4 mesiacoch, niektore ani v 8-mich nie... A takto by sa dalo pokracovat. Podla mna sa este netreba znepokojovat 😉

vocko3
11. mar 2008

tiez si myslim ze je to normalne, nasa mala sa dlho tiez nevedela otocit z bruska na chrbatik a teraz sa tak rozbehla ze ani nestiham. zo dna na den zacala sama sediet, potom lozit a teraz by uz chodila. takze daj dietatku cas, ono to pride. kamoskin maly je trosku pomalsi a to preto lebo je strasne tucnucky, tak mu to nejde.

mimakro
11. mar 2008

Hanka sa pretáčala od piateho mesiaca, Ondrejko až ako 8-mesačný, a to už dávno sám sedel, štvornožkoval, stál a pokúšal sa chodiť. Neboj sa, určite sa to raz podarí 😉

eva4444
11. mar 2008

petrik sa zacal pretacat na brusko 5,5m a spolahlivo to vedel 6m, z bruska na chrbatik sa na koberci = cez den nepretocil este nikdy, ale vie to lebo na nasej posteli som si nedavno vsimla ze to robi ked sa jasime 😕 😅

petrulla
11. mar 2008

Nas Danielko sa tak rozhodnejsie zacal pretacat ked mal 5 mesiacov. Ale lepsie mu to ide tiez na brusko. Znova na chrbatik to vie len vtedy, ked ma rucicky v spravnej polohe. Niekedy sa len zasekne a potom len narieka a narieka 😀

rinuska
11. mar 2008

Moj malý s tiež obracia len z chrbátika na bruško , naopak sa mu to podarilo asi 3 x , moja doki v tom nevidí problém , naopak aj napriek tomu ho chválila, že je šikovný

kenan
11. mar 2008

prunti....nas maly bude mat pozajtra tiez 6 mesiacikou a zatial sa vie pretocit len z chrbatika na brusko 😀
no posledne dni sa o to velmi snazi, az sa pri tom dokaze poriadne rozculit 😅 ....no treba ho tak nechat, tym vlastne trenuje 😉 ......samozrejme nie kym sa uplne rozreve 😕
a nerob si starosti, kazde babatko je ine 😉

wali
12. mar 2008

prunti, tiez som sa obavala, lebo nas drobec sa tiez otacal len z chrbatika na brusko a naopak ani za svet. otacanie z bruska na chrbatil sa naucil az takmer ked mal 8 mesiacov! takze si vobec nerob starosti... tiez som skusala vselico (hracky, prihovarat sa apod.) ale nic, proste to prislo same, ked na ten grif prisiel 🙂

prunti
autor
12. mar 2008

dakujem Vam zienky zlate...predstavte si, dnes tu bola sestricka - zijem v zahranici a tu je zvyk, ze raz za mesiac pride k nam domov sestricka pozriet ci je vsetko ok...no a s tym otacanim mi vravela, ze to je ok, ale lepsie by bolo keby to uz vedel 😒 ze ho mame dat do deky a hojdat ho v nej, tak ze jeden koniec deky drzim ja a druhy manzel a ze sa maly bude v nej tocit a ze tym ho naucime pretacat...haluz nie?

molnitko
12. mar 2008

to som ešte nepočula. No neviem, či to pomôže. Naša Kvetka má 6,5 mesiaca a veľmi sa jej tiež nechce prevracať. už sa jej to pár krát podarilo, ale nejako sa do toho neženie. Môžem sa ja dotrhať, dávam je hračky, ovládač, telefón( tie miluje) ale nič. jednoducho na mňa kašle. myslela som, že bude pozadu vo všetkom, ale sedí ako svieca už skoro mesiac. To pretáčanie asi nepotrebuje za potebné vedieť. Pýtala som sa kj doktorky a ona povedala, že je to v poihode, že niektoré deti na to prídu neskôr. Aby som sa nebála, len máme cvičiť ( chcela ukázať ako , ale Kvetke sa práve nechcelo, takže je revala celú poradňu 😀 😀 - ju nikto do ničoho nútoť nebude).
Takže sa neboj, tie naše deti na to raz prídu 🙂

zajo510
12. mar 2008

ahojte naša má 4 mesiace a sa pretáča z chrbta na bruško, ale iba na jednu stranu zatiaľ vie. Keď ju idem prebaliť a kým jej nachystám plienku, tak je na brušku 🙂 .Ale z bruška na chrbát sa nevie...a má ešte čas ako čítam vaše príspevky. No ale pár krát sa pretočila z bruška na chrbát, ked mala možno 1-2mesiace...lebo nevedela sa na brušku poriadne podoprieť rúčkami a tak sa po chvíli prekoprcla na chrbát. Ale to sa neráta.

jaduska
13. mar 2008

Naša malá ma 8,5 mesiaca a z chrbta na bruško sa začala pretáčať možno ako 7 mesačná. A z bruška na chrbát ani náhodou. Dnes sa jej to síce zadarilo, ale to asi "omylom". A nemám v pláne sa stresovať, je leňoško po maminke. Staršia dcérka v jej veku už štvornožkovala, dokonca pri státi sa držala iba jednou rukou. A hádam len preto nezačnem malú dvíhať na nôžky, aby bola podľa tabuliek. Ešte sa nachodí v živote dosť.

prunti
autor
13. mar 2008

Tak ja som to vcera s manzelom skusila. Dali sme maleho do deky, chytili sme obe strany deky a maly sa v nej prevracal ako mala gulka a pri tom sa taaaaaaaak nahlas smial 😀 samozrejme, ze na zemi sa nadalej nic nove nekona...ale dnes si to zopakujeme s tou dekou...uz len preto, ze sa mu to velmi pacilo 😉

jahodka11
13. mar 2008

no nas maly sa konecne vcera prvykrat pretocil z chrbta na brusko :ň odvtedy to robi stale....uz je problem normalne ho prebalit...takze uz nie som taka nadsena, haha 🙂

katy1979
14. mar 2008

náš malý sa na bruško pretáča tiež iba cez jednu stranu. Aj na chrbát sa vie otočiť, ale to nejako nepoužíva, akosi nemá dôvod

lula5
14. mar 2008

nasa v 14t prvykrat z chrbta a zasadne dolava a dnes prvy raz aj doprava....

veronikac139
10. júl 2009

Ahoj chcem sa spytat, nasa mala ma 7mesiacov a tazden a pretoci sa uplne bez problemov na brusko ale len cez jednu stranu asi mesiac. cez druhu stranu ani za nic a naspat na chrbat, o tom ani pocut, radsej vyhodi ruky a nohy do luftu a krici. skusala som ju aj lakat hrackou ale upne ma ignoruje a tocisa na tu stranu ktoru vie, skusala som zabranu- reve. sedi krasne sama, vytiahne sa sa na nozicky, ked ju drzim sama cupita, na styroch peruje a potom sa hodi do predu. aletocenie nam jednoducho nejde.namate nejaky grif?

mumtobe
18. júl 2009

ahojky

moj syn ma 5,5mesiaca a este sa nevie otocit ani tak ani tak ☹ ale ked ho posadim tak vydrzi sediet dlksie a potom ho zalomi 😉
a ani nejak nedava na javo ze sa tak skoro otoci ☹

janicka14
18. júl 2009

neboj,nas maly sa prevratil uz mal 6 mesiacov,nebolo daleko od siedmeho, uz som sa bala ze nas poslu na niejake cvicenia a tiez nedaval najavo ze sa prevrati, len z jedneho dna na druhy bol jak divy a tocil sa a tocil. Tak racej davaj bacha aby si ho nemala moc na kraji,lebo fakt sa moze prevratit uplne necakane

mima17
18. júl 2009

Nasa sa zacala pretacat z bruska na chrbatik medzi 7 a 8 mes. a to sme cvicili vojtovku, musim sa priznat, ze nie moc poctivo, lebo som malu nechcela moc trapit aj tak si udava sama tempo. Nakoniec pretacanie sme dosiahli hravou formou. Vzdy ked som mala cas alebo muz sme si snou lahli na deku a valali sme ju z jednej strany na druhu. Zaroven sa jej to pacilo a zaroven ju to aj motivovalo. Pokazde ked uz uz sa zdalo ze sa pretoci tak sme jej nenapadne pomohli.

smily
18. júl 2009

nasa starsia sa zacala pretacat z chrbta na brusko asi ked mala 5-6mes, mladsia teraz nema ani 5mes. a uz sa veselo pretaca z chrbta na brusko ale tiez len cez jednu stranu...dokonca sa zacala takto kotulat po gaucu az z neho spadla...lezat na chrbte uz nechce vobec, sedi chvilku, potom sa hodi dopredu a uz sa kotula-....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka79
19. júl 2009

je to v pohode..nestresuj..kazde babo ma svoje tempo a nie kazde sa riadi nejakymi tabulkami....
Nas syn sa na brusko prevratil pred dovrsenim 5 mesiaca, naopak o mesiac neskor....
Bud pokojna a dopraj mu cas...

miriam020
13. nov 2010

nas Samko ma za 9 dni 6 mesiacou a nechce sa pretacat vobec...cvicim s nim kazdy den no je lenivy.ale ked mal 4 mes.tak sa prevratil 2x na chrbatik,od vtedy nic len ked mu pomaham.sameho odseba ho to nenapadne 😒 no co uz musime len cvicit a cakat ci ho to zacne niekedy bavit. 😉

alena1982
9. aug 2011

naša mala ma 3mesiace a dnes sa jej podarilo prvy krat otočit z bruška na chrbatik zda sa mi to skoro ked porovnavam ze maly sa nam začal prevracat ked mal 4-5mesiacov

slniecko103
9. aug 2011

nas davidko sa v 3 mesiacoch uz otacal na brusko,ale len do jednej strany a pred tyzdnom sa zacal aj do druhej strany.a teraz sa uz aj z bruska na chrbatik.je to nas sikulko.

ducci
18. aug 2011

je to individualne 🙂 moja mala sa pretocila ked mala 3 mesiace a od vtedy nic.. a teraz zacina v 5 mesiacoch tak cvicit, ze uz kazdym dnom dufam, ze jej to pekne pojde samej 🙂)) ale lepsie jej to ide z chrabtika na brusko ako naopak 🙂