Používame cookies. Viac informácií tu. OK
evittam
25. júl 2019

@vanny12345 Musí to chciet hlavne dieta, nie ty. Tlacit ho do toho je uplne zbytocne a este horsie. Syn bol bez plienky uplne do týždňa ked mal 2.5roka, cca od 1roka som ho davala rano a vecer na nocnik. Dcerka nechcela nocnik ani vidiet, bez plienok cez den ked mala skoro 3roky, na noc ked mala 4.5roka. U oboch som postupovala rovnako.

sapetka
25. júl 2019

@vanny12345 my dobre. Zacala som v den jeho 2r a trvalo to tri dni kym pochopil. Isla som podla 7dnovej metody (trosku som si ju prisposobila pre svoje dieta) a teraz sme uz mesiac bez plienky(no na obedmajsi a vecerny spanok davam). Vypyta sa ze mu treba pipi alebo kaka

vanny12345
autor
25. júl 2019

@evittam samozrejme ze ja ho do toho tlačiť nechcem len sme si tak povedali ze skúsime je leto môže čurkať kde len chce. Ste toho názoru že keď to odmieta myslím nočník a cikat a kakat mimo plienky, nemám to "skúšať"? Myslím tak ze keď sa zobudí po nočnom a poobednom spanku že mu dám dole plienku a tak myslím.

vanny12345
autor
25. júl 2019

@sapetka no to je sikulka ale to je jasne ze to hneď nejde oni musia do toho prísť deťúrence krpate len ze ci aj Vám tak cirkusovalii

evittam
25. júl 2019

@vanny12345 Tak skusit môžeš. Ale ak sa vycura hocikam....tak je to o tom istom ako plienka...

vanny12345
autor
25. júl 2019

@evittam to zrovna neviem ci je to o tom istom ako plienka ale zato sa pýtam nepadla som učená z neba a zato privítam takéto rady, vďaka 🙂)))

evittam
25. júl 2019

@vanny12345 Tak myslim to tak,ze ak si este neuvedomuje ze mu treba cikat a pusti to. Jedno nie je len to ze budes prat,utierat dookola a podľa mna zbytocne. Je ine ak by sa vycikal aspon do nocnika...

vanny12345
autor
25. júl 2019

@evittam zatiaľ je v tej fáze že si tam len sadne a nič... Radšej to drží potvora mala.

lenka2710
25. júl 2019

@vanny12345 každé dieťa musí na to dozrieť podľa mna,niektoré majú rok a podari sa a niektoré tri! Moja mala dva a pol roka,začala som kupovať tie plienkove nohavičky,to dáš ľahko aj vonku dole a znova nasadis!Trvalo to pár dni,problém sme mali s kakanim! To už chodila aj do škôlky a stále kakala do gatí,keď sa stihla ráno vykakat,tak v pohode,keď nie,tak to držala,az kým neprišla domov,bolo to hrozne obdobie a zrazu zo dňa na deň proste začala sama chodiť na wc,mala 3 roky a 2 mesiace

dovozadokoca
25. júl 2019

Naša mala dva roky, keď odmietla plienky, ale sama. Takže cikala pekne, stalo sa pár nehôd, že sa zabudla. Kakať začala až teraz do nocnika, po 8 mesiacoch.

Celý čas som jej o tom hovorila, že je tu aj taká možnosť a nebude mať špinavú prdku atď. A potom si jednoducho sadla a odvtedy to ide. Jednoducho dozrela. Na obe veci. 🙂

sapetka
25. júl 2019

@vanny12345 mne napriklad predtym vobec nechcel chodit na nocnik ani na zachod, preto som bola skepticka velmi. Velmi odmietal nocnik ani sadnut.. ale som mu vysvetlila ze uz je velky a plienky uz odisli ku malym babatkam a on iz velky chlapec musi do nocnika robit pipi a kaka. A podarilo sa, chcela som vyuzil leto a to ze moze nehat holy

hettinka
25. júl 2019

@vanny12345 nie je dobrý prístup, že nech ciká kam len chce. Príde chladnejšie, a "občurka" ti celý byt. Na cikanie je nočník, má prebiehať vedome a v klude vo veku, ked je dieťa pripravené. Ak zadržiava, nemá to v hlave ešte vysporiadané. Daj mu týžden pauzu a potom zasa, ale pekne so slipkami a posad ho po spaní, cez den nech si povie dopredu, že sa mu chce.
Pripravené dieťa sa naučí do týždňa na 99,9 % bez nehôd. Overené na oboch deťoch.

Staršia nám zadržiavala kakanie, ale to sme my pokazili na dovolenke, že sme jej dali na kakanie plienku na pláži, kde nebolo WC ... a to teda som si vyčítala potom, lebo problémy sa ťahali do 4 rokov, nechcela nam kakať, zadržiavala, mala blok.

vanny12345
autor
25. júl 2019

@hettinka ďakujem veľmi pekne za radu 🙂) ale ja nemám prístup že nech cika a kaka kam len chce. Ja som len povedala ze nočník alebo na trávicku bežne sa zvyknú deticky vycikat ť aj na trávicku. Samozrejme ze je nato nočník. Ale veľmi pekne Vám ďakujem za radu, určite sa toho budeme držať a ja nemienim nič siliť. Ja nejdem riešiť tabuľky kedy ma dieťa cikat bez plienky kedy nie došla som si vypočuť skúsenosti a rady.

lujza123
25. júl 2019

@vanny12345 nechaj ho nech sa pozrie ako dospely curaju, idealne s otcom. Staci ho vziat zo sebou na wc a povedat ze pocujes teraz cikam. Mozes skusit aj nasadku na WC, niektore deti bojkotuju nocnik lebo chcu byt ako velky a pouzivat zachod. Nam dost pomohla knizka ktoru som malej nakreslila, stacia jednoduche obrazky ilustracie na papier ako chlapci cikaju, ako si potom umyvaju ruky na WC atd

Odsleduj si kedy pije (v tejto dobe je vhodnejsie ked necuca z flasky cely den ale pije po poharikoch. + - za hodinu po piti, obede pojde na wc.

Hlavne treba vydrzat a nevzdavat sa, aj to najpripravenejsiemu dietatu trva tak tyzden kym pochopi ze sa cika do nocnika a cca mesiac kym bude uplne bez nehody, castokrat si totizto uvedomi ze chce cikat asi tak 2 sekundy pred tym nez sa pocika. Nechaj ho vycikat sa na zahradu, zadrziavat moc sa neda to nevydrzi

marionete
25. júl 2019

No my sme mali tiež problém, ale len s kakaním. Cikal normálne na záchod, ale keď mal kakať tak sme mu museli dať plienku. Presne kvôli tomu, aby to nezadržiaval. Nakoniec sme ho nalákali na veľký žeriav na baterky. Povedali sme mu, že keď sa vykaká do záchodu tak mu ho dáme. Nebolo to hneď na prvýkrát, ale nakoniec zabralo.

lujza123
25. júl 2019

Ja som zase proti tomu aby sa cakalo na cas kedy dieta "dozrie" Dobre, nehovorim odlozit to o tyzden, dva ale cakat na papierovych plienkach do 3 rokov?

Velmi, ale velmi sebecke a typicke pre dnesnu dobu v hesle my sme vsetko a po nas potopa. Jedna plienka sa rozklada 250 rokov, dieta ich za rok vyprodukuje zhruba 200 kg. Proste zbytocne tony odpadu a plastu. Teraz tu budem zniet ako nejaka sialena ekomatka ale zamyslite sa, kolko toho plastu ste videli v lese ako deti a kolko je ho dnes? Je povinnostou kazdeho cloveka sa spravat aspon trochu rozumne a eliminovat skodlivy vplyv seba na tuto planetu. Kazdy mysli na buducnost svojich deti, zakladaju sa im stavebne sporenia, investuje do vzdelania ale bude im to cele uplne na nic ked budu zit na planete s otravenou vodou aj vzduchom.

Zaujmavy je fakt ze kym nasa generacia aj vsetky generacie pred nami vedeli chodit na wc v 1 - 1,5 roku teraz mame pocit ze treba pockat lebo 2 - 3 rocne je nezrele. Tak neviem, budto nam rastie dementna generacia deti alebo dementni sme my.

Toto bolo len tak na zamyslenie, prosim neurazajte sa tie ktore odplienkovali deti neskor, nebolo to myslene osobne

vanny12345
autor
25. júl 2019

Ja Vám veľmi pekne ďakujem za všetky vaše rady. Ja som si všetkého vedomá, ja ho ani nútiť nebudem ani nič podobné len som chcela že dva rôčky budú, je leto, môže behat nahatý a proste keď bude treba vypýta sa. On je v kľude nahatý ale keď už potrebuje tak povie ze kaka a sadne si na nočník ale ani za nič ani písať ani kakat. Potom keď už mu treba vycika sa na trávicku a potom sa ako keby zlakne že čo sa stalo. S kakanim jasne ze to trvá, ja len to písanie hovorím ved skúsime zato nič človek nedá, ale ja siliť nebudem nič to je jasne. Ale zas, ako píše @lujza123, ja sa len chcem vyvarovať tomu, aby keď pôjdeme do škôlky už nemali plienocky ale uvidíme ako sa to všetko vyvinie.

0hena0
25. júl 2019

@vanny12345 u chlapcov je to zdlhavejsia faza. Ja uz ani neviem, akym zazrakom, mi dcera 2r.bola bez plienky. Asi to bolo tym, ze davala vylucne latkove a akonahle sme boli doma, sup od roka a pol behala doma v puncoskach. Pocikala? Prisla za mnou ze je mokra, vysvetlili a ked sa jej uz zdalo ze pridlho cika do puncosiek, zmenila sposob na nocnik 😊 sama. Asi ju zaujal, kedze sme netlacili do nocnika. Proste si povedala, ze to skusi 😊

90909
25. júl 2019

@lujza123 ako trosku agresivny vylev na to, ze nechces aby sa niekto urazil. Ale k veci..ja osobne si nemyslim, ze to s tou nasou generaciou bolo take ruzove. Poznam vela historiek z okolia ako to nešlo a pod a ver ze niektori z nas si odniesli aj celkom slušne problemy ak to bolo nasilu. A tiez bolo asi ine odplienkovat dieta, co od narodenia ten pocit mokra v plienke poznalo, nez tie ktore ho v jednorazovkach az tak nepoznaju. Ale osobne som za zlatý stred. Nenutit ale ani necakat, kedy akoze pride samo, ze nechce plienku. Dieťa treba sledovat a snazit sa vystihnut spravny moment, ci by to uz neslo a postupne. A ako hej mysliet aj na ekologicky rozmer, aj tu existuju alternativy.

hettinka
25. júl 2019

@lujza123 no u staršej generácie pretrváva spomienkový optimizmus. Moja teta povedala, že aj predtým sa deti bežne pocikavali do 3 rokov a aj potom. Robila v škôlke. Len neboli pampersy a v jasliach ich ako cvičené opičky od polroka usádzali pravidelne každú 1,5 hodinu na nočník. Tak sa tam potom aj vycikali, keď už sedeli. Ale s vedomým pýtaním sa a ovládaním zvieraca to nemalo nič spoločne.
A tiež musíme podotknúť, koľko ľudí v našom veku na problémy s chrbticou spôsobenú chodakmi, skorým sedením deti a vysedávaním na nocniku.

Moji sa odplienkovsli v 2 rokoch obaja. Syn pochopil za 1 deň čo má robiť. Do 4 dni nemal plienku ani na spanie. Mal 23 mes., ale v tomto bol fakt šikovný.

0hena0
25. júl 2019

@hettinka ako moja dcera 😊

sapetka
25. júl 2019

@lujza123 da sa spravat pekne ku nasej planete sle nie na ukor nasich deti. Ked raz moje dieta si v roku neuvedomovalo ze vobec cika tak ho to nebudem ucit kedze asi zo dozrievanie neurychlim len sa zo mna stane stihacka ktoea nic nerobi cele dni len sleduje kedy dieta ide cikat.. a toto sa mi ako fakt nechcelo sorry.. a ty asi tiez patria k tym par vyvolenym ktoryh deto alo rocen pochopili ze sa ma cikat a kakat do nocnika. Gratulujem

sapetka
25. júl 2019

@0hena0 nemyslim si ze chlapcom vsetko trva dlhsie.. tieto frazy su uz prezitok asi ako ze prvy zub prichadza po 6m😏

vanny12345
autor
25. júl 2019

Ďakujem Vám ešte raz ste veľmi zlaté že ste mi to takto napísali, nebudeme nič silit ja si vždy rada prečítam a zoberiem si radu od mamičky ktorá je aj skúsenejšia atď 🙂

malasandrika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazvorka87
25. júl 2019

@lujza123 suhlasim,plienky udrziavali dieta v suchu preto sa neciti trapne ani neprijemne treba skor velku davku trpezlivosti a vytrvalost.

tuppuk
25. júl 2019

@vanny12345 Ja by som mu tie plienky ešte dávala, dnes to už ide detičkám pomalšie nie ako kedysi. Asi ešte nie je pripravený.

ydnew
25. júl 2019

@dovozadokoca čože na kanie ste dávali plienku? Mám 2,5r odplienovanu ale na kakanie si pýta plienku (má pruh a kakava po stojacky) ako ste ju motivovali aby išla kakat do nocnika?

bagre
25. júl 2019

@vanny12345 nečítala som všetky odpovede, ale ak nevie /nechce/ ísť tam kam treba, tak asi ešte nie je zrelý.. takto "nadivoko" by som nechala len v prípade, že má dieťaťu dopnúť rozdiel medzi suchom a mokrom, ale malo by sa chytať na to, že treba mi a idem kdesi... 2 moje deti boli v pohode..pochopili čo a kam. Moje tretie sme odplienkovali až v 3 rokoch - cikanie v pohode, s kakaním to bolo horšie. Úplne sa sekol a vrátili sme sa hoooodne dozadu,začal sa pocikávať + riešili pár mesiacov zápchu atď...
Čiže ak bojkotuje všetky spôsoby vykonávania potreby, odložila by som odplienkovanie na neskôr.

lujza123
25. júl 2019

Baby este raz, nechcela som nikoho urazit ani netrpim spomienkovym optimizmom. Tiez som mala dceru na jednorazovkach (aj ked teda v tych trochu drahsich, pretekajucich ale rozlozitelnych). Na nocnik sa naucila cca mesiac pred 2 narodeninami. Proste taka klasika ako vsetci...

Len som chcela poukazat na ten fakt ze tuto "blbu" stranku jednorazoviek treba brat do uvahy a to hlavne vo veku kedy by tie plienky dieta uz naozaj nemuselo mat.

Ano su deti ktorym to trva dlhsie, ktore sa v noci pocikavaju, ktore maju castejsie nehody ale dost vela krat som sa stretla aj s tym ze rodicom proste chyba vytrvalost, myslia si ze dieta posadia na nocnik, vycika sa tam a hura sme bez plienok. Su nestastny ze to nejde hned tak a davaju to za vinu nepripravenosti dietata. Samozrejme aj to sa stava, ale je to zriedkavejsie ako by sa mohlo zdat.

Ale niekedy to odkladanie je skor na skodu, lebo proste zvyk je zvyk a po 2 roku uz kolkym zacina obdobie vzdoru kedy mozu nocnik bojkotovat uz len z principu.

Ako verim ze pre deti je to tazke, ved si predstavte ze by vam dal teraz niekto plienku a chcel po vas vykonat do nej velku potrebu postojacky niekde na ulici ...neslo by vam to
Rovnako divne sa citi dieta na nocniku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli