Dvojročná pri odpliekovaní radšej zadržiava

vanny12345
25. júl 2019

Ahojte mamičky. Prosím Vás, ako Vám šla fáza odplienkovania? Krpec bude mať v sobotu dva rôčky, takto teplo je beha nahý po dvore na poobedny spánok ma plienku samozrejme, ale keď poviem ze ideme cikat že do nočnícka alebo len tak na trávicku kvetinky radšej zadržiava. A kakanie ani nehovorím. Ako ste na tom boli vy?

dovozadokoca
25. júl 2019

@ydnew áno, nechcela som riskovať, že bude zadržiavať, čo je väčší problém. 🙂 Normálne som jej stále hovorila, či neskúsime nočník, že sa pozrieme na hovienko (haha, bože), že to zvládne, že ten/tá kaká do nočnika a že nebude mať špinavú riťku.

Naša kakala len hola na jednom mieste v obývačke. Nesilila som to. Ide do škôlky, ale učiteľka sama povedala, že tie deti si to zvyčajne donesú domov. :D ale vyriešilo sa to.

ydnew
25. júl 2019

@dovozadokoca veď práve , že škôlka má desí a asi sa nám to nepodarí za mesiac odstrániť ☺️

zeytin
25. júl 2019

Ahoj, ja som to mala tak isto s malym, ako aj ty opisujes... Nechala som to tak a o 3 tyzdne neskor som mu podstrcila nocnik zasa a krasne sam zacal chodit na nocnik. Prave dnes ma 2 roky, a bez plienocky je asi 2 tyzdne, ale ked idem do obchodu, do auta alebo tam, kde ho neviem dat hned cikat, tak mu dam plienocku. Podla mna este ani tvoj nie je pripravený na odplienkovanie, pockaj a o nejaky cas vyskusaj opat.

0hena0
26. júl 2019

Nech em sa chvalit, len napisem, co som v takychto pripadoch robila ja. Este ked moja mala platenu plienocku. Kedze som vedela, ze pride cas odplienkovavania, co nieje kratkodoba zalezitost, aspon som si myslela. Ked som sla na wc ja, hovorievala som dcere ze treba mi toto, treba mi tamto, ze idem na zachodik.Chcem tym povedat, komunikovala som s nou vo chvili, kedy jej netrebalo robit potrebu. Nocnik som nikdy nesilila, ved som bola na materskej, casu bolo dost. Aj komunikacia je doletita a vizualny kontakt. Takze, dietatko opakuje rado po rodicoch vela veci 😊😉 a tak to slo bez problemov. Rada na to spominam, levo pre nas to bola akoby forma hry na schovavacku. Zabava, nie nutnost sediet stoj co stoj na nocniku. Rano po zobudeni na wc aj s malou, nech vidi, ze po prebudeni sa ine na wecko. Vecer pred spanim taktiez. Mala 2,5 roka a v skolke pohodaaaa. Len jedna jedina nehoda 😊 na to sa nezabuda 😉

vanny12345
autor
31. júl 2019

No tak maminky netrvalo to vobsc dlho, krpaty pepste zacal sam od seba chcieť ist na serblik a uz sme takto 4 dni 🙂 len na poobedny a vecer ked ide spinkať ma plienocku a este kaki nechce do serblika ale tak ako prislo cikanie pride aj kkakanie. A dakujem Vam za rady a všetko ostatne