Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pribralo vaše dieťa za prvé 4 mesiace len kojením cez 6 kg?

barborka1446
20. okt 2012

Ahojte, ak máte bábo, ktoré za prvé 4 mesiace života pribralo čisto len kojením 6 kg a viac, alebo aspoň viete o niekom takom, mohli by ste mi napísať ? 🙂
Môj Bubo sa narodil s 3730 g(2 týžne pred termínom), včera mal 4 mesiace a váhu 9810 g .. Teší ma, že mám "plnotučné mlieko", kojíme cca raz za 3 hoďky, ale mám trošku strach ako to bude s príkrmami neskôr, ako to zvládne moja chrbtica, keď zatiaľ ešte nesedí, či nebude leňoško (zatiaľ sa nepretáča) a veľa ďalších vecí 🙂 Tak ak sa niekto nájde, kto je podobný a popísal by, šupito 😉 Vďaka.

danusskaaa
20. okt 2012

moja sesterka ma tiez vyse 4mesacneho valibuka, ktory je plne kojeny /niekedy na noc dava Nutrilon/ kedze jej pocas dna vycuca maly vsetko a ma skoro 10kg. u chlapcov je to celkom vpohode-je to maly tucniacik, ked si to porovnam s mojou modelkou, ktora ma dnes 8mesiacov a len 7kilov 🙂 ak si chces chrbat odlahcit, vyskusaj kojenie po leziacky na posteli.babo ma svoj hlud na posteli a ty si len na boku.

gubcikova
20. okt 2012

my teda sme nepribrali cez 6kg,ale aj tak slušne.narodili sme sa s váhou 2450g.schudol na 2200g a pri odchode z nemocnice po 9dnoch mal 2500g.a v 4mes.sme mali 6450g

barbora84
20. okt 2012

Ach jo, ja mam zas depku z toho, ze moj 6a1/2 mesacny syncek vazi cca 6900 gramov, ale ten sa hybe a pretaca neustale ;)))

tea333
20. okt 2012

@barborka1446 moj mensi chlap mal porodnu vahu 3880, cize podobne ako u vas a uz ma cca 6,2kg. bude mat 10 tyzdnov.poznam aj babatko co priberalo a rastlo ako tvoje a slecna bola sikovna, sedela aj chodila skoro.
moja dobra rada znie- kup si satku alebo ergonomicky nosic, usetris tym problemy s chrbticou.ostatne neries

barborka1446
autor
20. okt 2012

@tea333 No my sme mali na 6 tyzdnov uz cez 6 kg .. 🙂 Fakt rychlostou svetla sme priberali 🙂 Minule som ho posadila a sedel, ved na takej ritkoske .. Ale inak sa mi nechce pretacat, len na bok, dalej brusenko nepusti .. Mam nosic, ale 10 kg mi je aj tak uz tazko, lebo ja sama som tintitko strasne - 50 kg ..

barborka1446
autor
20. okt 2012

@gubcikova No tak pri vasej vahe by sme uz mali skoro stvornasobok teraz 😀 My sme tiez v porodnici schudli 250 g a z porodnice siel uz o 100 g navyse od porodnej 😀

barborka1446
autor
20. okt 2012

@danusskaaa Od porodu kojim poleziacky, alebo teraz aj posediacky, ale nie je oprety o mna 🙂 Ja som skor myslela to nosenie .. 🙂 Lebo zatial toho vela nenarobi .. Bud je na brusku, na chrbte, alebo v kresielku a to ho az tak nebavi .. Teda cely den .. 🙂 A sesterkin sa s akou vahou narodil ? 😝

00matula
20. okt 2012

Ahoj, tak ja som moju malu vyhradne cisto kojila, ale kedze mi velmi priberala, detska sestra nam kazala dat miesto jedneho kojenia radsej cajik, davala som fenyklovy...Ked sa mi mala narodila, mala 3720 a 50cm v 4m mala 8300 a 65cm...neboj, ono sa to casom spomali ten narast vahy, po roku asi..🙂 problem s chrbticou som mala aj ja, hlavne ked ma jedneho pekneho dna seklo,a vyskocilo 6 platniciek..ale odkedy mala chodi, tak sa snazim co najmenej ju nosit. Plazit sa zacala az ked mala asi 10m a v 11m uz sama chodila teda len po byte, vonku sa odvazila az ked mala presne rok.. a ked mala 11m zacala aj stvornozkovat....kazde babo je ine, kazde vynika v niecom inom..a nemusis sa obavat, ze kvoli vahe bude lenive a nebude sa hybat..moja je vrtka az sa ludia cuduju ze taka baculka a ako vie behat, a stverat sa po rebrine...teraz ma 26m a ma 18kg..🙂 Drzkajte sa..🙂

gubcikova
20. okt 2012

@barborka1446 ale neboj zastaví sa to.my máme 9mes.a vážime 7650g

danusskaaa
20. okt 2012

@barborka1446 3600mal pri narodeni. neboj, zachvilku sa zacne prevalovat a lozit. len potom ti zacne namaha, ked ho budes musiat nahanat, zo vsetkeho skladat, premiestnit veci co dociahne-prec... ale neboj, je to krasne a telo sa vsetkemu prisposobi...

sante81
20. okt 2012

@barborka1446 potesím ta, môj syn mal v 4 mes vyse 8kg a tiez som len kojila. bud rada ze más dobré mlieko a ze priberáte, ked sa začne pohybovat, myslím pretáčat, začne sediet, lozit, tak váha pomaly ustane. a k tej váhe blahozelám

sissika
20. okt 2012

@barborka1446 tak my sme mali v 6 mesiaci 10460 g, v 8 mesiaci 12100 g, v tom 8. mesiaci sa zacal pretacat, v 9. mesiaci sa posadil, ako 10 mesacny stvornozkoval a ako rocny uz chodil ... od osmeho mesiaca nepribera, teraz ma 16 mesiacov a 13 kg ... porodna vaha bola 3300 g

verca99
26. okt 2012

ahoj moj syncek ma 5 mesiacov ked sa narodil mal 3150g a 48 cm a teraz vazi 7 a pol kila doteraz bol cisto kojeni uz zaciname s prikrmamy

verca99
26. okt 2012

dnes ma 5 mesiacov a ta kontrola bola pred dvoma tyzdnami takze bol 4 a pol mesacny

anjelicek26
26. okt 2012

@barborka1446 - jejda neries, nas maly sa prvy raz pretocil v 6,5 mesiaci, plazit (liezt, stat a sediet potom behom tyzdna) v 8 mesiacoch a v roku uz behal ako drak... kazde dieta ma ine tempo a NIC im neujde... tie mesiace udavane je len priemer - teda jeden skor a druhy neskor!

A k teme, ano pribral 6 kil len kojenim, strojnasobil porodnu hmotnost v 4,5 mesiaci aj ked to nebolo nejake tazke, kedze sa narodil ako 2,5 kilovy cervik.... ale potom sa to spomalilo, v roku mal len 9,6 kg kvoli jeho hnackam a tie ma chudak dodnes, ale to je ina kapitola..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli