Pribralo vaše dieťatko v prvom mesiaci 1,5 kg?

mobilka
7. dec 2011

Ahojte Pribralo niektorej z vás dieťatko v prvom mesiaci 1,5 kg? Moje dieťa toľko za prvý mesiac pribralo, dr nás trochu zjazdila, že nekŕmiť na požiadanie ale každé 3-4 hodiny, ale čo mám robiť, keď "reve"? Len ho kojím. Ako ste to riešili?

kamilka22
7. dec 2011

Aj moja dcerka pribrala takto a potom dalsi mesiac vzdy malicko cez 1 kg, takze podla mna je to normalne.

anieli_1
7. dec 2011

to je somarina koji sa na poziadanie ani ty nejes presne kaze 3-4 hodiny.......neviem preco ti to povedala podla mna je to super ked tolko nabera a z MM..........drzim palce kludne koj kolko sa da a pyta a az ked bude mat viac rokov a mude obezne dieta potom sa o to staraj nie teraz...........asi by som vymenila dr 😉

rolak
7. dec 2011

podľa mňa je to normálne, veď teraz priberá najrýchlejšie, neskôr sa to rapídne spomalí. poznám deti,čo boli do roka riadni bucľoši a po roku pribrali kilo za rok.

nikolka2
7. dec 2011

Ahoj ,,,moj maly tiez tak pribral a vzdy bol na cici ,,,, 😉 ,,,,,,,,,mne lekarka nic nepovedala a to sa bude upravovat nebude stale na cici neboj nic 😉 kazdy mesiac aj skor bude stale menej a menej uz ho zacne pak viac okolie zaujimat ako cici 😀

kaja73
7. dec 2011

Moj pribral za prvy mesiac 1400g,za druhy 1200g,za treti 1000g v 4m mal cez 8kil.
Dnes ma 23m,ma 99cm a 14 800g-je skor tenky ako pevny 😉 -je velmi vysoky.
Ono sa to neskor spomali.
Aj starsi syn mi takto intenzivne priberal-ten bol cisto kojeny do 6m a ciastocne do 2 rokov.
Ml.som od 3m prikrmovala-ale v case najvacsieho prirastku vahy bol tiež len kojeny.
Ja som to neriesila nijako,bola som rada ze pekne priberaju a ani moj Dr to neriesil.
Skor riesil ked v 8m mal cez 80 cm-ze je moooc dlhy.
Vahu neriesil nikdy.

traktor
7. dec 2011

Maťko pri narodeni 3200g , po prepusteni 3100g ,po tyzdni doma pribral 400g, .mal 4 tyzdne a 1 den a vazil 4700 g ., mal 7 tyzdnov a vahu 5940g., bol kojeny na poziadanie..tak je to spravne , tak to ma byt..dieta treba prilozit , ked si ziada 😉..zo zaciatku skoro kazde pribera vela..neskôr sa to upravi a bude to uz menej..ked zacne chodit, bude mu vahat aj stagnovat..neries kto ti co hovori,,riad sa svojim dietatkom 😉

lenkapp
7. dec 2011

aj moj proberal kazdy mesiac nejake kilo mozno viac a tiez ma zjazdila doktorka ze mu mam davat menej mlieka a ze ked place tak ho skusit ukludnit inak nez mliekom...ale je to hovadina...babo samo vie kedy ma dost a papa vela asi preto lebo potrebuje....ja som mu davala tolko kolko chcel a je zdravy ma normalnu vahu a proste je ok

vefi89
7. dec 2011

mne do roka priberal 400g na týždeň... a tiež Dr. nervy, že veľa, tučný, nedať jesť.... ja som sa len usmiala a povedala, že Vám sa to hovorí... a tým to bolo vybavené 😉 a ako začal behať, tak sa začal vyťahovať, resp. oblé krivky 😀 vyrovnávať...
len daj bábätku koľko mu chutí, lebo toľko potrebuje... a dr. pošli do zadku 😉

strapadielko
7. dec 2011

to krmenie kazde tri -styri hodiny, ja som tak na radu primara v nemocnici na detskej klinike urobila (maly sa nevedel vykakat, vraj preto, lebo vela papa), a kojenie bolo v haji...dnes viem, ze je to hlupost, dieta ma byt kojene na poziadanie, a presne, ako sa zacne viac hybat, bude priberat ovela pomalsie

anika
7. dec 2011

mobilka, je to úplne normálne, dieťa papá, ako potrebuje, je to aj o tom, aká bola jeho počiatočná hmotnosť, naša Hanka bola malinká, narodila sa o mesiac skôr a potrebovala dobehnúť a prvé dva mesiace priberala po 1300 g, teraz v štvrtom je to už menej, takže buď kludná, pekne sa kojte aj na požiadanie 🙂

mamabiba
7. dec 2011

Z toho si vôbec nič nerob, my tiež priberáme cca 1kg mesačne a doktor je spokojní a usmieva sa na nás, ako dobre prosperujeme iba z MM. Ono sa za chvíľku vytiahne, začne sa viac hýbať...Určite nekojiť iba každé 3 hodiny, ale ako si zapýta. My papkáme dakedy aj každú hodinu a máme spokojné a usmievavé babatko, ktoré nám robí iba radosť.

estterka
7. dec 2011

nasa pribrala za 2 mesiace(medzi tretim a piatym) 4 kila. riesila som to s laktacnymi a zmenou lekara,na lekarku,ktora vie,ze byt "tucko" z materskeho mlieko a z inych veci je uplne rozdielne,dokonca su dve rozne formy tuku a tento z materskeho mlieka je neskodny. ako 10 mesacna mala cez 11 kil,teraz sa to zastavilo a poriadne sa natiahla a ked ideme k lekarke,len stona,ze uz to nie je taka gulicka. riesila som to aj s laktacnymi poradkynami,na tvojom mieste by som si jednu tiez nasla na stranke mamila a porozpraval s nou o tom,lebo takto na fore ti kazdy moze co to povedat a laktacna skontroluje dojcenie pripadne a vysvetli ti co a ako ;)

vianne
7. dec 2011

kojit kazde 3 hodiny a pod...je uplne proti zasadam kojenia....aa to ze dieta pribera je v pohode, neboj ked sa zacne viac hybat nebude tak rychlo priberat. Tiez len kojim, a ked maly rychlo pribral, vylucila som z potravy sladke, ako keksy, cukor a pod...a zlepsilo sa to. jeho aj moja vaha ;) teraz ma 5 mesiacov a takmer 8 kil🙂

megi1989
7. dec 2011

narodený 20,5,2008 - 3400g, poradňa 23,6,2008 4920g 🙂 Takže áno, aj môj pribral presne 1a pol kg. Pravdaže bol čisto kopjený, a postupne priberal menej. Koj ďalej toľko, koľko si pýta, vyrastie z toho 😉

matilda99
7. dec 2011

ahoj, s malou sme doma 7 tyzdnov a pribrala mi od porodnice 2,5 kg. Doktorka nic povedala, ze je to ok, takze myslim ze lepsie ze pribera ako by malo chudnut.a len kojim.....

anjelicek26
7. dec 2011

@mobilka - Neblazni krm dietatko ako potrebuje 🙂 Max 6 tyzdnovy zdvojnasobil svoju porodnu vahu - narodil sa 2,5kg a v 6 tyzdnoch mal vyse 5kg 😉 V 4,5 mesiaci sa uz strojnasobil na 7,5kg... a to kojene deti maju v pol roku zdvojnasobit vahu 😅 Dnes je uplne normalne dieta, ma takmer 11kg v 1,5 roku, potom sa to zastavilo, ako sa zacal hybat. Urcite dieta v nicom neobmedzuj, je to hlupost 🙂

maximma
7. dec 2011

netrap sa, dojci na poziadanie a s dr. si nic nerob. Ty si mamina a ty vies, ze odopierat babatku mliecko ked pýta, je hlupost. Drzim palce 🙂

stvura
7. dec 2011

Dojci na poziadanie...vsetky reci o frekvencii dojcenia lekarky by som pustila jednym uchom dnu a druhym von...mi hoci som mala a malu stale mam obe deti dojcene mame opacny problem...okolo roka, roka a pol ako ti dietatko zacne chodit sa vaha zrovna a u nas v skolke su "vsetky deti ako keby ich jedna mater mala", dokonca su vsetky i plavovlase, svetlooke 😉

heni79
7. dec 2011

Ja som kojila každé 3-4 hodiny. S kojením problém nebol a malá tiež priberala tak, že lekárka tvrdila, že je to veľa. 😉

peta268
7. dec 2011

...aj nas maly pribral prvy mesiac takto pribral a potom kazdy mesiac skoro kilo 🙂 ...je to uplne v poriadku, dojci na poziadanie...my sme sa aj kazdu hodinu dojcili aj v noci...a stale sa dojcime ( pravdaze uz menej) a do 6. mesiaca bol vylucne dojceny, ziadna voda, caj...

katkav
7. dec 2011

ja som kojila prvy mesiac kazdu hodinu a pol, maly priberal 800 gramov kazde dva tyzdne, takze my sme za mesiac pribrali aj viac ako 1,5 kila. Maly sa narodil, mal 3150 gramov, domov sme isli s 3050 gramami, o mesiac a pol mal 5030 gramov, o dalsie dva tyzdne 5850 gramov, v 5. mesiacoch mal 9000 gramov, o dva mesiace na to cez 10. Teraz ma 2 roky a skoro 4 mesiace a ma cca 20 kil, je este stale kojeny, ale je velmi vysoky, ma tazke kosti. Urcite koj na poziadanie, neboj sa, z umeleho mliecka tucny nebude. Materske mliecko vraj deticky dokazu stravit uz po hodine a pol 😉 kamoska kojila kazdu hodinu a pol cez dva roky, neboj, ono sa to ustali, bude papat menej casto casom.

divoska
7. dec 2011

ja som kojila skoro nonstop /mi to pripadalo 🙂/ obcas aj kazdych 20-10 minut a tak. proste maju male brucha. nas pribral 1,5 za prvych 40 dni, narastol o nejakych 6 centi, sestricke skoro pero vypadlo z ruky a s doktorkou len ze wow. zmen doktorku ;) je to v poriadku, tabulkami sa neda riadit. su to len priemery udajov /neozrkadluju genetiku, rodicov, individualitu a tak/ len pekne papajte aj dalej, priberat bude coraz menej

diabliq6666
7. dec 2011

mne lekarka kazala krmit,ked si mala pytala...vobec neriesila kolko pribrala aleb o nepribrala...je normalne,ze takto prudko pribera...moja priberala az kym som jej nezacala davat prikrmy a ovocie a predtym kazdy mesiac nabrala minimalne kilo,teraz uz len kilo za dva..takze..urco davaj papat,ked si pyta...

alena76
7. dec 2011

je to normálne..môj Jonáš tiež pribral za prvý mesiac 1,5 kg a kojím na požiadanie doteraz - má 18 mesiacov 😉

ivetoth
2. okt 2012

Sice stara tema, ale chcem sa spytat ako sa to potom vyvinulo? ja krmim um a povedali ze tiez mam krmit len 6x za den ale moj pyta aj 8.

katka1981
2. okt 2012

Ked mala dcerka presne 4 tyzdne mala vahovy prirastok 540 gramov. (vaha pri narodeni 3460 a ako 4 tyzdnova 4000 gramov). Mala silny reflux, neskor vsetko dohnala. Bola cisto kojena do 9. tyzdna, kedy som zo zdrav. dovodov musela prejst na UM AR nakolko som dostala lieky na stit. zlazu, pri kt. sa nesmie kojit.

rora
2. okt 2012

moja mala kojenim pribrala prvy mesiac 1100g

1234lubka
2. okt 2012

moj pribral 1300g a dr skonstatovala ze mam slahacku namiesto mlieka 🙂 urcite treba krmit na poziadanie kedy babo chce a kolko chce