Príznaky alergie na bielkovinu kravského mlieka

adrika214
19. mar 2012

Milé mamičky, prosim Vás ak mate niektorá skusenost poradte mi. Moj syncek ma 9 mesiacov, stale ho kojim. Mojim problemom vsak je, mam pocit,ze ma alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Musela som si to teda riadne odsledovat. Skusili sme mu pred nejakym casom ponuknut jogurt, kupila som aj Hipp z nazvom Ovocny jogurt,ten je ale vo sklenej flaske,mozno poznate je od 6.mesiaca, a aj pribinacik sme skusili. Ale ked spapa toto do dvoch hodin zacne zvracat, je uplne vycerpany, aj dva krat po sebe dostane hnacku( stolica je tmavo hneda az cierna), je spoteny, bezvladny, niekedy mi pride az dezorientovany akoby nereagoval, do tvare je cely zeleny, slabucky, a potom hned zaspinka. A ked sa vyspinka uz je vacsinou dobre. Prosim Vás myslite, ze su to priznaky na alergiu? Este chcem napisat taku poznamocku, skusali sme kupit aj tie prve kase praskove od hami, taktiez z toho zvracal, chcela som ho naucit na UM iba ako dokrm, vyskusali sme asi vsetky znacky, z kazdeho zvracal. Takze ho nadalej len kojim a samozrejme uz aj papka. Toto sa stane aj, ked maly spapa prikrm v ktorom je zltok. Prosim poradte, je to alergia? Urobia testy aj takem malemu dietatu? Ako postupovat? Plati sa take vysetrenie?

cicimon
19. mar 2012

@adrika214 no hlavne mu nedavaj ziadne hipp-jogurty a pribinaky, to nie je pre take male deti. ak si myslis, ze to moze byt z mlieka, tak ho na nejaky cas vysad - nemyslim kojenie.
a ano, robia sa testy aj takym malym detom, mojej ako 10mes robili napr na celiakiu - len to treba povedat dr., ze mate problem ... @luthien.k ?

angellinka
19. mar 2012

@adrika214 ja som do roka nedavala ziadne mliecne vyrobky,dieta to nepotrebuje,nadalej koj,a postupne neskor zacni pridavat.len nie pribinaciky. 😉 ak sa to bude opakovat,tak to moze byt alergia,ale to sa riesi uz s lekarom,drzim palce