Problém na ihrisku. Čo by ste robili v tomto prípade?

anjika42
25. máj 2017

Trojročné dieťa sa na ihrisku stále naváža do dieťaťa, ktoré je o polovicu mladšie a keď ho buchne po hlave a zahučí na neho a vy tomu útočníkovi zvyšeným hlasom poviete, aby ho nebúchal, tak matka útočníka začne na vás ziapať a vyhrážať sa, že zavolá políciu...Keď minule môj 19mesačný syn udrel asi rovnako starého chlapca, tak som si ho vzala bokom a vysvetlila som mu, že nesmie deti biť. A matka toho trojročného kľudne pozerá, ako jej syn zapára do omnoho mladších detí?

deninka233
25. máj 2017

Však nech zavolá. Ona z toho vyjde ako taká hlupaňa, keď by musela policajtom vysvetlovať prečo ich zavolala.
Možno by ju taká "návšteva" schladila. Takto len zjape a robí ostatným zle.
Syn to má zrejme po nej, veď prečo by si nebuchol keď môže.

zooeynka
25. máj 2017

@anjika42 Nabuduce zhuknut na toho maleho smrada ovela silnejsie a matke vypapulovat. Tie slusne, citlive zeny to maju tazke...

mihula
25. máj 2017

mala si matke podat svoj mobil,nech zavola a nech nema utratu

anjika42
autor
25. máj 2017

hehe a ujde mi sním....

anjika42
autor
25. máj 2017

s ním

mihula
25. máj 2017

@anjika42 tiež pravda,ale malý bitkar zostane na piesku

sense
25. máj 2017

S kludom anglicana by som jej povedala nech zavola.... a urciteby sim si nenechala decko otlkat a ak mu jeho maternic nepovie povedala by som ja...

lorela
25. máj 2017

@anjika42 Nemáš právo hučať na cudzie dieťa, ale keď už hučať, tak na jeho matku.

daakotaa
25. máj 2017

Mala si povedat tej matke roka nech si to dieta lepsie vychova a ked to nezvlada nech sedi doma...
Aj moje dieta je divoke, samopašné ale nikdy som nedovolila aby robil druhym detom zle a nikdy mi ani nevadilo ked ho nejaka druha mamicka napomenula ci vyhresila.

mihula
25. máj 2017

@lorela čo by nemala pravo zvýšit jhlas na 3ročne dieta,ak ho matka nevedie k tomu,že sa to nesmie,tak uplne zakrocim a svoje si otkat nenecham aj ked zvýšeným hlasom

zooeynka
25. máj 2017

@lorela Ani ja nesuhlasim ze nema pravo zhuknut na cudzie dieta. Pokial sa cudzie decko chova ako debil tak kde mam hladat jeho mater aby som jej vynadala??? Zvysim hlas aj na cudzie

lorela
25. máj 2017

@mihula Nie, cudzí dospelý nemôže kričať na malé dieťa. To je potom on sám ako vychovaný?! 😉
A aj preto, lebo to dieťa je veľmi malé (má 3 roky, nie 13) a cudzí nevie, čo mu môže byť; nemusí byť nevychované, môže mať aj nejaké zdravotné problémy či poruchy, postihnutia... Spomínam si na prípad dievčatka, ktoré tiež robilo "zle" druhým, a jedna hysterka na neho nakričala, a ono dostalo záchvat, malo okrem iného slabé srdiečko, museli volať sanitku...

lorela
25. máj 2017

@zooeynka Nemusíš súhlasiť.

minaminana
25. máj 2017

Kricat by nemal ale napomenut ho urcite moze a v tomto pripade by aj mal.

daakotaa
25. máj 2017

@lorela ale autorka diskusie len zvysila hlas...nekricala, podla mna je to rozdiel.
A ked by bolo to dieta chore ci nejak postihnute tak by ta matka bola pri nom a davala pozor aby sa mu nic nestalo alebo neublizil druhym...
Ty si nechas otlkat dieta na ihrisku?

zooeynka
25. máj 2017

@lorela cize ak by nejake dieta terorizovalo tvoje tak ty by si nezasiahla, lebo ved nemozes na cudie zvysit hlas, ale by si cakala ci sa neukaze matka dietata a nasledne az tej by si vytmavila co mas na srdci? No dobre...

lorela
25. máj 2017

@daakotaa
Nenechám a preto idem za jeho rodičom.

lorela
25. máj 2017

@zooeynka Aaaa, tak už je z neho nielen útočník a debil, ale aj terorista. Zaujímavé.

mihula
25. máj 2017

@lorela ja som nepovedala,že kricat ale zvýšit hlas a ano,ak ma nejake poruchy,alebo je to chore dieta ma mat po ruke matku,aby zasiahla v pravý čas.Dieta nema na čele napisanePOZOR som chorý,som .....na to tam ma matku a evidentne dietatu nič nieje,a matka nema zaujem to riesit.Taže to budem riesit ja aj ked zvýšeným hlasom a svoje dieta si obachavat nedam

anjika42
autor
25. máj 2017

dakotaa, to je správny prístup - mne sa nepáči, ked cudzie dieťa zapára do môjho syna, ale ani to, keď on berie cudzie hračky, ked udrie cudzie dieťa - jednoducho mu vysvetlím, že to sa nemá

lorela
25. máj 2017

@mihula Matka pri ňom má byť, ako aj pri každom inom dieťati. Tu je reč o tom, či zvyšovať hlas/kričať na cudzie malé dieťa.
Mimochodom, neviem, kde beriete tú istotu, že ten "váš zvýšený hlas" dieťa odradí od ďalšieho podobného konania. Alebo ho zastaví. Nie je lepšie osloviť rovno matku a nech si ho trebárs odvedie, kým sa malý neupokojí? A nech mu vysvetlí situáciu, samozrejme. Vy sa budete vybavovať s malým decom?

pribinak
25. máj 2017

Ja by som matku tohto dietata slušne upozornila, ak by zareagovala takto "inteligentne" tak by som kludne tomu dietatu v pripade ďalšieho útoku pleskla po ruke
Zas nie tak, ze mu ruku dolámem, ale aby cítilo ako to boli, ked ono bije ine deti
A moze volat policiu, toto nikto riesit nebude

Rodicia co maju "ine" deti si ich vo väčšine prípadov dobre strážia, aby predišli zbytočným konfliktom, lebo je to pre ich deti stres

daakotaa
25. máj 2017

@lorela Lenze niekedy ani nezistiš koho tovdieta je🙂.
Ako som uz pisala, moj chlapec je tiez divoke dieta a preto ked niekde sme tak ho mam vzdy na ociach a zasiahnem a ked náhodov nezbadám nemam problem s tym ze ho napomenu.
Podla mna aj matka toho chlapceka musi vediet co ma doma a asi jej je jedno ci jej syn otlka druhe deti, lebo keby jej nebolo tak mu aspon vysvetli ze to sa robit nema.

mihula
25. máj 2017

@lorela a porovnavat 3rocne a 13rocne?s tým 13rocným už nepohnes.Prave toto obdobie je to spravne.toto dieta už vie,alebo by malo vediet,že bit niekoho po hlave,alebo len tak sa nesmie,ale jasne mame na to kazda iný pohlad.Ani mne matke by sa nepačilo,keby som sedela na lavičke fajčila a klabosila s kamoskou a srala na decko a zrazu nejaka ženska zvýši hlas na moje dieta,tiež by som prskala

lorela
25. máj 2017

@daakotaa Opäť a stále mi z toho vychádza, že problém je jeho matka. Ktorá pri ňom v prvom rade nie je dostatočne blízko, aby zakročila.
V každom prípade, niekde chyba je v správaní takéhoto dieťaťa. Jedna z príčin môže byť tá, ktorú som vyššie spomenula (porucha správania), ďalšou môže byť prostredie, v ktorom dieťa vyrastá - agresívne, možno aj jeho bežne doma trepú po hlave. O to silnejší dôvod pre mňa nehučať po cudzom malom! dieťati, keď neviem...

anieli_1
25. máj 2017

@zooeynka ty by si sa mala dať vyšetriť lebo debil je niekto kto má IQ pod 50 a to budeš zrejme ty .....Lebo tak nazvať 3 dieťa je na hlavu

Každé dieťa na rodičov čo sú za neho zodpovedne a keď bude niekto po ňom zvyšovať hlas tak to nepomôže! Keď neviem kde na matku tak možno skúsiť vysvetliť normálne tomu dieťaťu že je to škaredé ako si to vysvetľovala aj svojmu dieťaťu....Veď má 3 roky!!!...

anjika42
autor
25. máj 2017

Ani mne matke by sa nepačilo,keby som sedela na lavičke fajčila a klabosila s kamoskou a srala na decko a zrazu nejaka ženska zvýši hlas na moje dieta,tiež by som prskala ?????????????????

lorela
25. máj 2017

@mihula Neporovnávam 3 a 13 ročné, poukazujem na to, že 3 ročné je príliš malé krehké dieťa na to, aby sa do neho púšťala cudzia osoba. Do 13 ročného pubiša môže - teda napomenúť, upozorniť.

anieli_1
25. máj 2017

@lorela úplne s tebou súhlasím problém je v matke nie v malom dieťati....Moje dieťa je iné a ma 7 rokov a stále ho na ihrisku kontrolujem

anieli_1
25. máj 2017

@anjika42 keď si vedela kde má matku prečo si nešla za ňou?