Pruh u 1,5 ročného dieťaťa

forever
7. mar 2014

Moje dieta ma asi pruh,uplne dole sa jej objavi sem tam taka hrcka a potom zmizne,bojim sa ,ma iba 1.5 roka,doktorka vravela ze to musi pozriet chirurg,mal niekto uz taky problem,ja som s Presova a neviem sa rozhodnut ci v Presove dat vysetrit,ci v Kosiciach by bolo lepsie......

luba28
7. mar 2014

@forever nerozhoduj sa dlho,ale chod a ries,....neni to sranda u tak maleho dietata,...

bibistec
7. mar 2014

no mne od narodenia dcerky tvrdili ze mala ma pruh nad pupkom stale tam ma hrcku, ale hrcka sa nemeni a nakoniec u nas v KE DR. Skapincova pozerala ona je na funkcnej diagnostike a vylucila pruh ze ide o tukovu hrcku. Ona ma specialny USG, ovela presnejsi a vacsie zvacsenie ako bezne USG niekde na gastre alebo tak, odporucam ti urcite chirurga a ked mozem poradit opytaj sa na to USG ze ake maju ci bezne alebo to speci lebo je to velky rozdiel.

nikolkaadamko
7. mar 2014

Moj syn mal 3 mesiace ked mu diagnostikovali pruh. Boli sme najprv v Trenčíne na vyšetrení a tam nám povedali že keď sa mu hrčka objaví (pod pupkom) mame ísť do Bratislavy. To sa aj stalo a v Bratislave nám povedali že je to vážne keď sa hrčka zasekne,ukázali nám ako hrčku vymasírovať aby zmizla a pokial to nepojde a nezmizne do par minút znamená to že sa zasekla a musíme ìsť do Ba a tam mu to budú operovať. Al taktiež nám bolo povedaner ze sa to stava velmi málo a niekto

aaalena86
7. mar 2014

@forever Môj starší syn mal tiež 1,5 ročný.A operovali ho.

nikolkaadamko
7. mar 2014

A niektore deti s tym ziju par rokov. Chodime raz za pol roka a maly ma rok a pol a zatial je vsetko v pohode. Vraj chcu cakat co najdlhsie s operaciou lebo u vacsieho dietata je operacia znasana lepsie.

luba28
7. mar 2014

@nikolkaadamko ano,len potom je potrebne davat pozor,aby silno neplakali a nahodou nedvihli nieco tazsie,alebo sa nepresilili,...

nikolkaadamko
7. mar 2014

@luba28 hej to nam vraveli len som to zabudla dodať, ďakujem za dodatok ;)

forever
autor
13. mar 2014

ja len chcem dodat,ze detska doktorka nas vystrasila,chirurg moje dieta videl a skonstatoval,ze o ziaden pruh nejde,ze to sa strati,jak bude rast a ze take male deti nezvyknu operovat,to len jedine zeby to bolo akutne,az mi odlahlo ze mala nemusi ist na operaciu a na kontrolu mame ist o pol roka.....

superholka77
5. jún 2020

@bibistec dobrý deň nemáte náhodou fotku ako vyzerala ta tukova hrcka a ci uz zmizla alebo to este dieťatko ma lebo moj syn od narodenia ma nad p upkom v strede bruska tiez hrcku ale maličku od narodenia a nemení sa stale rovnaké a bojim sa ci to nema pruh alebo len tukovu hrcku viete poradit

bibistec
5. jún 2020

@superholka77 stále to má. Ťažko odfotiť. To skôr pohmatom cítiť. Na gastre urobili usg a ešte aj na funkčnej diagnostike a tam pekne podrobné zistili že to nemá cievy a poprezerali a podľa toho povedali že je to tuková hrčka. Konzultované to bolo taktiež na kožnom. Čiže poradila by som to usg nech pozrú čo to vlastne je