Prvý deň do škôlky. Má ísť manžel sám alebo so mnou vo dvojici?

renatka100
1. sep 2013

Mám veľkú dilemu. Podľa mňa bude lepšie ak pojde iba manžel sám, bude to menší stres pre malú, akoby som ju tam mala nechať ja 😨

gabkostanka
1. sep 2013

ja som praveze isla s malym a vysvetlovala som mu co bude robit v skolke, stres to bol len pre mna, aj mi luto prislo a maly bol v pohode az neskor zacal vymyslat 🙂

kajca84
1. sep 2013

U nás boli od 21.augusta také zaúcacie dni,az od zajtra sa ide na ostro s obedom,spánkom...takze som tam nemusela hned nechat malého ale prvy den bol aj so mnou,potom hodinku bezo mna a tak si krásne zvykol.Ale podla mna chod radsej ty ako manzel a snaz sa byt kludná 😉

angelin84
1. sep 2013

U nás išiel iba muž, malá nemala problém, ale závisí to od dieťaťa,ako to prežíva.

nefertitka
1. sep 2013

my ideme obaja...

prasiatko30
1. sep 2013

chodievala som len ja aj pri prvej aj pri druhej - a to z prozaickeho dovodu ze prve dva tyzdne boli u nas na to aby si postupne decka zvykli na skolu a tak bola trieda rozdelena do viacerych skupin a tie prve tyzdne chodievali vselijako - prvy den mohli zacinat aj o tej 10h rano takze pre manzela absolutne nerealne aby tam dosiel na 10h

janinah
1. sep 2013

toto by som na chlapa nenechala,prišiel by domov a nič by som sa nedozvedela,nemrkne na jedálniček,nevie akú značku má dieťa na skrinke,nepamätá meno učiteľky 😀 je schopný na veľa iných vecí,ale na toto nemá bunky 😉 idem ja a viem všetko a mám to pod palcom

andrejka1974
1. sep 2013

ak sa ide prvykrat, vzdy sme isli spolu, ale teraz ide do 3 triedy tak idem s nou sama 🙂 🙂 🙂 🙂

destra
1. sep 2013

my pojdeme spolu,ale po pravde,radsej by som tam poslala len muza,lebo ja budem ronit krokodilie slzy,ked vyjdem von z budovy,ale viem,ze maly ma tam chce,takze ideme spolu.

zuzanockamt
1. sep 2013

prvykrat sme boli spolu a teraz pravdepodobne pojdeme tiez - ale len preto, ze ma prsat a muz nas pojde zavist autom, inak by som isla sama

nikus5
1. sep 2013

my ideme obaja - toto sú chvíle, na ktoré sa nezabúda 🙂

saskia01
1. sep 2013

myslím.že maminky stoho dna robia vetší stres ako tie deti.netreba to prenášat na ne vycítia to.volakedy toto naše mami neriešili zaviedli nás starší súrodenci a boli sme a prežili sme.načo také drahoty kolom toho?keby ti manžel chodil dlhodobo do práce a nevideli ste sa mesiace tak by si to neriešila.

minnie55
1. sep 2013

Ja som bola s drobcom sama a nemala som potrebu, aby sa tam s nami ťahal aj môj muž. Podľa mňa je to na vás, myslím, že ty sama dobre vieš, či to tvoj manžel zvládne 🙂 Ja by som chlapov nepodceňovala, treba ich nechať robiť aj takéto "dôležité" kroky.

simi222
1. sep 2013

no ale ved ja si myslim že treba ist obom rodičom ked sa to da,ved taky velky den to je pre naše detičky.Mne by to srdce nedovolilo,poslat ju tam hoci ako.

zutyka
1. sep 2013

Prvý deň sme išli spolu s manželom. Prvý týždeň sa mala dcéra zaúčať a zvykať si na prostredie, ale keď sme pre ňu po obede prišli, plakala a keď sme sa jej pýtali prečo plače, povedala nám, že ostatné detičky sa prezliekajú do pyžamka a idú spať a ona musí ísť domov. Tak išla prvý deň domov a od druhého dňa ju nosil do škôlky manžel a zostávala tam do 16.00 hod. Dcéra si sama pamätala kde má skrinku a čo mali na obed nikdy neprezradila 😀 Zajtra už ide do 1. triedy a ideme s ňou obaja s manželom 😅

awalancha3
1. sep 2013

my ideme štyria: malá, ja, manzel a kamoš foťák...........(prvy den v skolke sa uz nezopakuje) 😉

janicka11
1. sep 2013

my ideme zajtra spolu🙂

emilia25
1. sep 2013

moj manzel prisiel az z prahy a to hlavne kvoli tomu aby sme pekne spolu isli odprevadit nasho uz velkeho no zaroven este malinkeho synceka do skolky,a moc sa na to tesim no zaroven mi je smutno ze uz to nebude take jeho to ozajstne detstvo ale uz mu zacina teketo MUSIM,

pastelka74
1. sep 2013

my ideme pekne spolu....ja.muž,malá a aj staršia dcéra,škola a škôlka sú hned vedľa seba..... 🙂 🙂 ....foťák asi nie...bez tak bude mať stres...snád neskôr alebo poobede ked prídem po ňu.... 🙂

mathias2009
1. sep 2013

ja som isla sama,aj som si zobrala dovolenku keby place,ale prvý den to vobec nebolo nutne...zacal rano plakavat az od druheho dba... 🙂 ...a potom 2 mesiace v kuse rano....

lubikan
1. sep 2013

pre mna bol prvy den v skolke dost depresivny,cely den som prerevala....a male plakalo takisto,kedze boli na mna naviazany...,ked sa rozlucite doma,to neni take emocne
myslim,ze bude lepsie,ked pojdu z muzom....a ked siel so mnou muz uz do skoly,to ma rozlutostilo este viac,lebo pri MM som bola akosi citlivejsia,ked som bola sama,som sa viac drzala....

@janinah.....a neboj,v skolke ked prides pre ne je vsetko popisane,aj mena na dveroch...najst dieta neni taky problem....a rano ma ucka chaos,tak sa vela veci aj tak nedozvies

sashabb
1. sep 2013

My sme boli spolu, no ak si moc citlivá a mysliš, že by si to nezvládla, resp. by ste obe plakali 😅 kludne by som nechala isť aj muža samého.

Poniektoré sa tu sťažujete aky su chlapi neschopní, že by to alebo ono nezvládli, no tych neschopákov si z nich robíte samé 🙄 🙄 🙄 tak sa nesťažujte.
Keby dané veci museli robiť, tak by sa "naučili"