Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

bibinka
13. aug 2008

krajcoanka- aspoň tak mi povedali pri zápise, že bude také infostretnutie koncom prázdnin. To vieš, som neskúsená mama škôlkárka 😀 😀

andy.a
13. aug 2008

nám povedali,že 1.9.bude oznam na MŠ 😠 😠 😠
takže vôbec neviem,čo si treba pripraviť a doniesť 😖

máte niektorá aj dieťa viac ako 3-ročné,ktoré pôjde 1.raz do MŠ ?? 😕 😅
my sme to síce už minulý rok absolvovali so synom,ale neúspešne 😒 vydržal tam chodiť týždeň ☹ ☹ ☹
tak teraz 2.pokus,iná škôlka 😉 ale nechce tam ísť,keď spomenieme MŠ,plače ☹ nepomáhajú ani rôzne hry a pod. 😕

barunka
13. aug 2008

my tiež nemáme stretnutie. dostali sme len papier, že je prijatá.
ale koncom augusta si idem dohodnúť ako bude prebiehať adaptačný proces, takže hádam nám niečo povedia 😀 😀

tilly
13. aug 2008

my máme rodičko asi prvý deň škôlky, lebo riaditeľka povedala, že prvý deň máme deťom doniesť len tepláčiky, všetko ostatné sa dozvieme...

krajcoanka
13. aug 2008

nám kázali si doniesť:papučky,vešiek do skrinky, pyžamko, malý vankúš, pre malé deti náhradné prádielko do skrinky a pre deti 4-6 ročné na cvičenie tričko a kratke nohavice 😵

betkavlcekova
14. aug 2008

Ahojte baby! 😎 tak sa k vam pridavam aj ja, my nastupujeme tiez v septembri prvykrat do skolky, maly sa celkom tesi, myslim, že prvy den bude v pohodicke, nevie co ho caka a uvidime tie dalsie. nam tiez nepovedali co konkretne doniest, len spominala, ze nejake veci na prezlecenie ak by sa stala nahodou nehoda 😢 a zamok na skrinku s 2 klucikmi, rodicko sme mali este v maji. riaditelka spominala, ze prvy tyzden idu na 2 hodiny, potom na doobedie a podla toho ako sa prisposobia tak na cely den. ja mam dost obavy s marekovym jedenim, neni z neho velky papkac ale keby ste ho videli by ste povedali, ze zje vsetko co vidi ☹ ☹

tilly
14. aug 2008

tak domčo je úplne otrasný jedák, ale keď okolo neho deti jedia, papá aj on...

barunka
14. aug 2008

no a posledné dva týždne drží diétu aj simi. napráska sa ráno a potom si len niečo schrúme a poriadne papá až okolo piatej ...

bibinka
14. aug 2008

jéééj tilly gratulujem k tehu 😉 😉 😉 , bože, že apríl 2009, to letí čo?
Filipko je zase jedák dobrý, ale necháva sa kŕmiť 😖 ,teraz ma asi ukameňujete, ale cca 2mes je totálne nesamostatný. asi cíte, že pôjde do škôlky 😀 😀 😀 😅

momo29
15. aug 2008

ajojte. My tiež nastupujeme do škôlky v septembri, ale len na 4 hodiny, lebo Luky má mnoho potravinových alergií, takže mám predĺženú rodičovskú dovolenku. Už sa veľmi teší, má strašne rád detičky. Ja mám len obavy kvôli tomu, že on je brutálny vegeťák a nechce sa ani obliekať ani vyzliekať (iba keď narobím "krik"). Cikať tiež nechce sám, musím mu asistovať. Ale na druhej strane, keď sme von a vidí cikať kamarátov, tak aj on vie zrazu sám. Takže hádam sa v tej škôlke rozhýbe.

tilly
15. aug 2008

bibinka, to aj domčo, keď chcem, aby niečo zjedol, musím to do neho natlačiť

barunka
15. aug 2008

a my máme zasa za sebou obed. ani nekukla a zahlásila, že bruško je plné... 😠 😠 to určite kvôli krstnej, lebo jej povedala, že má brucho ako pavúk, tak teraz chudne 😵

tilly, krásny dátum pôrodu, deň pred simi 🙂

krajcoanka
15. aug 2008

tilly, moja gratulácia, tešíme sa že máme aspoň jednu tehu v našej teme 😉 🙂
A ktorá je na rade ďalšia? 😀

tilly
16. aug 2008

barunka, no ja neviem, s tým termínom je to divné, čakám na 28.8., aby mi presne povedal, ako na tom vlastne som, teraz som to nahadzovala tak divne, lebo mi povedal Dr., že som 6tt + 6 dní, tak som sa to tam tak snažila nahodiť, inak podľa poslednej ms by som mala mať tp 27.3. ... 🙄 ale pri mojom cykle necykle...

a ozaj, ako krstná? snilko? dlho som ju nevidela...

krajcoanka, ďakujem 😉

už som domčovi kúpila pyžamko a tričká do škôlky, len tepláčiky, uteráčik a papučky mi chýbajú 😀

bibinka
16. aug 2008

tilly- aj tak krásny dátum na bábo 😉
my už máme nakúpené tepláčky ,pyžamko,tričká aj papučky, ešte nové hygienické pomôcky a je to v suchu.
ozaj, potrebujete do škôlky povlečenie na perinky?

tilly
17. aug 2008

jasne, ja budem rada každému dátumu v pohode to môže byť aj prvý apríl 😀

a kde sa dajú kúpiť normálne tepláčiky za normálnu cenu? ty asi obehávaš iné obchody, ale aj tak väčšina obchodov majú svoje siete predajní... alebo poraď aspoň značku...

zatiaľ nevieme, čo všetko potrebujeme, rodičko bude až v septembri

zuzanamv
17. aug 2008

Tilly, gratulujem k tehu!

My sme tepláčky kúpili v Tescu. Máme 4ks, ale ešte chcem nejaké dokúpiť.
Ale ešte nám chýba pyžamko a papuče.

barunka
17. aug 2008

no aj my sme boli včera na ďalšom kole nákupou... Tiež nám ešte zostáva kúpiť pohárik. Ale pri papučkách ma dieta skoro pripravilo o rozum, povláčila nás po dvoch nákupných centrách a v tom druhom si kúpila aj tak v tom istom obchode papučky, ktoré skúšala ako prvé v prvom nákupnom centre. Ostatné vraj neboli dobré... 😕 😕

tepláčky sme kúpili v tiež v tescu a ešte sme kúpili v C&A a tuším v Takku. Ostatné mali len samé malé...

tilly
17. aug 2008

hej, majú v tescu, no musím tam skočiť, ale naposledy som kúpila cherokee tepláky a hneď boli žmolkové 😝

skúsim ca, lebo tam pôjdem aj slipky kupovať, a papučky mám vybraté, len nájsť obchod, kde ich majú, už sme jedny také mali, najlepšie sa obúvali, dobre držali nožičku, tak chcem také isté, len či ich ešte budú mať...

dík za tipy...
pyžamká som kúpla krásne po 5 eur v NKD, boli zlacnené, tam mu vždy kupujem pyžamká a sú kvalitné, také pevné, príjemná bavlnka, s tými som spokojná

barunka
17. aug 2008

na žmolky som vyzbrojená, denne u nás bzučí odžmolkovač, nová úchylka. Už to dokonca ovláda aj simi 🙂
inak v tescu mali teraz všetko malé veľkosti, my sme chceli kúpiť Simi tričká a nejakú bundu a nič... žiadne 104, dokonca ani tepláky nemali.
ozaj, ešte máme tepláky od wenice, tie sú perfektné, nežmolkujú sa 😀

tilly
18. aug 2008

ja mám wenice tu za rohom, majú veľkosklad na hraničnej, teda aspoň mali, tak tam vybehnem

barunka
18. aug 2008

tilly, a aké majú ceny??

tilly
18. aug 2008

kúpila som tepláčiky, také tenšie po 200Sk... je to veľkosklad, čiže asi sú tam lacnejšie veci, ako sa dostanú do obchodov, neviem, možno tam majú len pre obchodníkov zľavy...

krajcoanka
19. aug 2008

tilly a čo je to NKD? To je asi obchod v Rakúsku, nie? ked je to v eurách.
baby diki za typ, pôjdeme v nedelu pokukať. My ešte nemáme kúpené nič. Nieako na to nebol čas. 😔

tilly
19. aug 2008

hej, v hainburgu, chodím tam rada, majú tam pekné veci za celkom dobré ceny, aj keď nie úplne kvalitné, občas sa to rozchádza vo švoch, ale materiály sú dobré, 100% bavlnky a tak... a najlepšie je keď majú výpredaje, lebo tam majú veci aj o 50% zlacnené a potom ešte dávajú takých smajlíkov, ktorý je každý za 25%, čiže tam je vec, ktorá je napr. z 12,99 za 6,99 a ešte dvoch, troch smajlíkov, tak to je potom super cena 😉
a materiály sú nemecké, vlastne sa to aj šije v nemecku, čiže žiadne čínske alebo thajvanské smrady

barunka
19. aug 2008

tilly, no je to lacnejšie. ja kupujem tu u nás alebo v SC a najlacnejšie boli zatiaľ za 300, ale zato sú kvalitné 🙂

nám ešte chýba pohárik, plastový, obrázkový. včera som si išla nohy zodrať a aj tak som nikde nezohnala... 😖

tilly
19. aug 2008

aj pohárik treba? 😲 ikea alebo kika to istí, nie?

barunka
19. aug 2008

tilly, no presne neviem, ale jedna známa, ktorej dcérka chodí do tej istej škôlky povedala, že aj pohárik a hrebeň... v piatok tam idem otravovať, tak hádam budem vediet presne čo a ako...

tilly
19. aug 2008

hrebeň našťastie nepotrebujeme 😀

krajcoanka
19. aug 2008

baby nestresujte, však dajte to najnutnejšie a potom ked sa do toho dostanete, pokupujete chýbajúce veci 😉 🙂