Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

kaluha
27. aug 2008

rusovčanka moj malý bol podobného razenia ale to prejde asi vekom teraz odbehne s detmi hocikedy ale musia mu byt aj simpatické a úplne najradšej behá so staršími.mladších často ignoruje pokial to nieje dieta ,,gankster" /v dobrom/ v tedy mu vek neprekáža a dokáže s nim vyvádzat... ako tak čítam a počúvam maminy tak sme asi všetky úzkostlivé ked máme naše detúrence šupnút do školky asi by to bolo aj divné keby sme nič necítili.ja som na materskej s druhým dietatkom ale viem že potrebuje byt so svojimi rovesníkmi.no mám výhodu ked bude v školke neštastný,nebude sa mu páčit jednoducho ostane doma a hotovo,posunieme to na neskor.ale nezávidím tým ktoré si ten krok spat nemožu už dovolit.

rusovcanka
27. aug 2008

Ja som pred pár dňami zistila,že som tehotná,takže aj u nás by sa dalo pri najhoršom malú dať do škôlky vlastne až na povinnú predškolskú prípravu...a okrem toho bývame so svokrou,ktorá je na dôchodku,takže by sa to dalo aj bez môjho tehotenstva...len by som bola radšej,keby sme neboli nútení urobiť to-predsa len,deti si potrebujú zvyknúť na kolektív a trošku sa "otrkať".A okrem toho,pri druhom dieťati si už pravdepodobne nebudeme môcť dovoliť posunúť mu dochádzku do škôlky,takže o pár rokov budem tieto hysáky prežívať zase...

barunka
27. aug 2008

no a ja som sa práve pre toto rozhodla dať simi do škôlky už teraz od septembra. Ak by to nešlo, mám ešte 3/4 roka času, kým bude mať tri a hádam si za túto dobu na myšlienku škôlky zvykne a naučí sa tam byť...

My máme momentálne problémy s jedením, posledné dva týždne nechce Simi nič jesť. Totálne všetko odmieta a na každú moju otázku odpovie, že nechce papať. TakŽe ráno vypije 3dcl mlieka, potom do tretej nič neje, vtedy do nej dostanem tak pár lyžičiek obeda, o piatej horko ťažko pol jogurtu a na večeru zasa len tri deci mlieka... A to sme doteraz nemali žiadne problémy s jedlom už vyše roka a pol, nechápem čo sa jej porobilo...

rusovcanka
27. aug 2008

Barunka,Laura mala tiež občas takéto obdobia,teraz ju to,chvalabohu už dlhú dobu nenapadlo...Vtedy som sa snažila nejako to neriešiť,pretože si myslím,že ak je dieťa hladné,tak sa napapá...konzultovala som to vtedy s lekárkou a ona mi povedala,že si to nemám všímať,že to samé prejde.Ak je malá zdravá a jej správanie sa nejako výrazne nezmenilo,nechala by som ju,nech si sama určí,kedy zase začne poriadne papať.

adetka
27. aug 2008

ahojte mamicky cerstvych skolkarov 🙂 ... aj ja prezivam stresy... kedze slecna ide v septembri prvy krat do jasliciek... 😒

zuzanamv
27. aug 2008

My sme sa dnes s Maťkom boli pozrieť na našu budúcu triedu.
Celkom v pohode, páčilo sa mu, všetko si poobzeral, ale potom už chcel ísť domov.
Ale doma potom spomínal škôlku, a že kedy tam zase pôjdeme. Tak uvidíme.
Ešte sa tam na chvíľku zastavíme aj zajtra.

A radila som sa s učiteľkou, či s ním mám ísť ja, alebo muž, tak mi potvrdila, čo som si aj myslela, že to bude s mužom jednoduchšie.
U nás aj pre to, že Maťko je zvyknutý, že ho ocino ráno cestou do roboty vezie k babke a ja ostávam doma.
Tak asi pôjde s ocinom od prvého dňa.

biela.pani
28. aug 2008

kaluha a barunka, čítala som si vaše príspevky. tie kvety sa preto berú 2 kytice, lebo ich budú mať dve učiteľky a prvý deň tam ráno asi budú obe. a neviem, či v tej najmenšej triede nebudete mať dokonca tri učiteľky, lebo tam by mali byť celý deň dve učiteľky a nie jedna doobeda a druhá po obede. No a my zajtra ideme na výlet, tak keď barunka zistíš, ktoré kvetinárstvo bude v pondelok otvorené, tak daj vedieť. vrátime sa v pondelok, tak hádam ešte niečo zoženiem, ja mám ešte o jednu viac, lebo aj Niky berie do školy. No ale aj o takej móde som už počula, že začínajú nosiť čokolády alebo bonbonieru. 😀 no a že sa učiteľky majú zle. 😉

barunka
28. aug 2008

biela.pani, tak nad tým práve uvažujem aj ja, že vezmeme nejakú bonboniéru alebo niečo podobné. fľašu nie, aby sa náhodou neopili v práci 😀 😀 😀 dnes plánujem obehnúť kvetinárstva, ktoré bude otvorené a objednať kvety, aby som mala teda istotu, že nejaké budú...
veď roli na vás číslo má, tak vám potom dá vedieť, že ktoré 🙂 Ja nemám žiadne, kočka mi prednedávnom všetko vymazala 😅 😅
jo a ešte, dnes nám konečne došiel list z obecného úradu, otravovanie padlo na úrodnú pôdu 😀 😀 😀

kaluha
28. aug 2008

baby kvetinárstvo vedla zelovocu bude otvorené v utorok od siedmej a že budú mat predpripravené kytičky,mna si hned aj zapísala tak mám objednané!

barunka
28. aug 2008

a zolo má otvorené v pondelok a utorok až od 8,30. ale v pondelok sú klasicky do šiestej. 😀 😀 ja mám pre zmenu objednané tam 😀

certica
29. aug 2008

baby, mozno divna otazka, ale ten prvy den v skolke... na ako dlho to cca je? teda predpokladam, ze je to len taky uvitaci den. alebo to zalezi od konkr. skolky? neviem, lebo ziadne pokyny sme nedostali, len co priniest + zoznamy deti v jednotl. triedach su vyvesene, that´s all.

kaluha
29. aug 2008

no ani mne to neupresnili ale vypytovaním som zistila že normálne na celý den prípadne na pol dna.že to nieje ako v škole príhovor a domov.

kaluha
29. aug 2008

nieje to divná otázka ja mám aj divnejšie,napríklad by ma zaujmalo aký pohárik máme zobrat,umelý to mi je jasné ale s uškom alebo bez? s obrázkom alebo bez? aby nevytŕčal z pomedzi ostatné deti

barunka
29. aug 2008

certi, nám povedali, že klasicky, ako ho máš nahláseného v škôlke.. my teda do 11,45 😀

kaluha, vraj to je jedno 🙂 ale simi bude mať plastový zelený, s uškom a s obrázkom domčeku a autíčka 😀 😀

kaluha
29. aug 2008

ja som tiež vybrala s uškom modrý.

barunka
29. aug 2008

tak už budú dvaja uškatí 😀 my sme dnes kupovali ešte papučky, lebo tie čo sme jej kúpili si nechce obuť a tými budeme asi dosť vytrčať, lebo tie klasické RAK-ové ona nechce... keby ste videli, čo si vybrala, porazilo by vás. ja som skoro plakala

tilly
29. aug 2008

u nás to bude prvý deň na dve hoďky...

certica
29. aug 2008

aha, dik. my sme tiez planovali na 2 hod. ho tam nechat okukat. a poharik som kupovala pred vcerom v dm tiez s uskom a je tam macko pooh tusim 😀 a na zub. hygienu farebny bez uska.

barunka, ked ti poviem, ze sme vcera boli kupovat sandale na prezutie a viki nechcel ziadne, len ruzove... 😲 . on je ludia zatazeny na ruzovu, nechapem. nakoniec som ho nejak ukecala, ze sa mu budu deti smiat, ked bude chodit v babskych ruzovych a on sa ma spytal, ze: "mami, ale ked budem mat 8 rokov, tak si mozem kupit ruzove?" 😀 a ja ze: "viki, ked budes mat 18... 😀 "

certica
29. aug 2008

predvcerom malo byt (ked uz je tu to konikovske gramat. okno 😀 , aj mne sa obcas zadari)

barunka
29. aug 2008

certi tak simi si nechala kúpiť len chlpaté ružové papuče s motýlom 😖 iné nechcela.... som zvedavá, čo na to povedia v škôlke...

kaluha
29. aug 2008

roztomilé

krajcoanka
29. aug 2008

no babenky, kráti sa nám to všetkím, naše ratolesti nám povyrástli a za 4 dni nám vyletia z hniezda ☹ ☹ ☹
my mame iba jednu triedu našťastie (ešte máme v dedine jednu, ale tam je okolo 100 detí, takže som rada že nepôjdeme nato tak zhurta), kde je 20 detí.
Kvety brať nebudeme. Je to take blbe-myslim si, že čo vlastne budu robiť s tolkími kvetmi? 😕 Ja si pamätám kamoška davala iba na koniec roku učitelke, ako poĎAkovanie za opateru 😉 🙂

certica
30. aug 2008

ja som vcera kupila 2ks tofiffe, to sa da dat do kabelky a v pripade "potreby" vytiahnut, lebo tiez som teda nevedela, ze aj do skolky sa zvykne nieco nosit na zaciatku 😅 a velmi sa mi to ani nepozdava, neviem, trosku divne.
barunka, no co...silna osobnost 😉

tilly
30. aug 2008

je to divné, ale bude blbé, keď všetci niečo budú mať, len my nie...

spik28
30. aug 2008

ahojte babenky , chcem sa Vas spytat , či aj vaše deti su niekedy take nervozne a hadžu sa o zem a vrieskaju nedaju sa ukludnit ked im nieč nevyjde ale im niečo necem dovolit, moj 3a pol ročny je taky , ide od septembra do školky a bojim sa že ho tam neudržia hihih

catjob22
30. aug 2008

Spik podla mna v skolke ho praveze takym manierom odnaucia, resp.odnauci sa sam, lebo bude nuteny prijat kolektivne pravidla a odkuka od ostatnych deti ako to robia oni. Moja Bibka nastupila do skolky pred rokom v septembri, hoci mala len 2 roky a 8 mesiacov, no ja som bola vo vysokom stadiu tehu s dbvojickami tak sme ju dali do skolky skor a nelutujem, teraz sa uz nevie dockat utorka, ze znova pojde. Vela sa tam naucila, zacalo ju zaujimat lkreslenie a basnicky, je roztomila ked ju kazde rano vyprevadzam s tatkom do skolky. Uvidis, bude to krasne obdobie! kATKA

certica
30. aug 2008

nas ma tiez uz 3,5r. a sice ho presli nejake tie vacsie sceny a pod., je vcelku rozumny, ale najnovsie sa zacal urazat

spik28
30. aug 2008

ahoj dik Cat .A kolko vy platite do školky ja obedy no proste za všetko , dakujem u nas to je vraj 560 sk

tilly
30. aug 2008

tiež si myslím, že dieťa to v škôlke prejde

catjob22
30. aug 2008

Ahoj spik, my sme z vych.slovenska, neviem, ci to ma nejaky vplyv, ale platime tiez okolo 600,-sk mesacne za skolku. Len maju jedno take zvlastne pravidlo, ze kazdy mesiac davame kazdy rodic 100,-ucitelke do vrecka "na nakup skolskych pomocok". Nedokladauju to, nezapisuju si kto dal a kto nie, tak neviem-neviem 😒
Nejde o tu stovku, ale o nejake rozumne pravidla..