Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

lefika
3. sep 2008

no tak my mame za sebou druhy den. velke zmeny sa neudiali: nechcela papat ani rozpravat: vraj od nej este ani slovko nepoculi 😒 spustila v momente, ked sme za sebou zavreli dvere a odvtedy melie vkuse 😉 ale ze zajtra chce ist tiez, tak aspon ze tak 😔

snilko7
3. sep 2008

Lefika tíško závidíme, ale tešíme sa že ste to tak v pohode zvládli 😉 Ja som myslela že Paťko tým že je už starší to bude zvládať omnoho lepšie 🙄

barunka
3. sep 2008

no my sme už tiež doma.
KALUHA, piť dostávajú, nalievajú im k jedlu aj počas dňa im dávajú, že si berie piť len kto chce, ale že to nemajú moc radi, lebo to potom rozhadzujú kade tade...

lefi, tak Simi sa dnes asi páčilo. Dnes zdrhla len raz, vraj pekne papala, pekne sa hrala 😀 😀 a povedala, že príde aj zajtra a už nebude plakať. tak uvidíme...

sloboda4
3. sep 2008

ahojte...tak aj my mame za sebou druhy den....plac žiadny, celkom sa maly rano tesil /aj ked nebol zas tak nadseny ako vcera 😅 / rano sa celkom v poho rozlucil a hned sa siel hrat....pred obedom som sla pre neho a boli vonku, hned ako som prisla sa rozplaka že je smadny a chce pit 😕 tak som sa pytala ucitelky že ako funguje pitny režim ...vraj ked su deti vonku tak prinesu 2x piť za 1 hodku ....maly bol spoteny a v obchode mi vypil cely jupik naraz 😅 😅 tak neviem ako to s tym pitim bude...sa mi to nejak nepozdava
....a inak tiež sa stale hra iba sam, aj v triede aj vonku...mi to bolo tak luto, .... dufam že casom sa zapoji medzi deti....vidim že vsetky deti potrebuju asi cas .... tak mamicky hore hlavu 😉 drzim palce na zajtra 😉

krajcoanka
3. sep 2008

snilko 7 , radšej pred malím neplač, aj ked je to ťažke, lebo to ho ešte viac z nepokojuje.Skus ho povzbudiť a ked už sa ti chce plakať, rychlo ho odovzdaj učitelke a plač až vonku 😉 🙂
Unas dnes všetko v pohode.Aj obedoval(okrem polievky).
Včera zase iba polievku. Došiel hladný a ja som nemala ešte uvarené, lebo som sa spoliehala na to že bude jesť v školke. Tak som rýchlo urobila tarhoňu s kur. mäskom. Všetko zjedol, čo nebyva často a potom išiel spať. Spal až 2 hodiny. 😝
Dnes išiel spať až o 13,15(v školke chodia spať o 12), tak som mu hovorila že buduci týždeň ostava v školke a tam chodia spavať hned po obede.

rohacka
3. sep 2008

No my sme to dnes nezvladli. Opat rano v pohode, s usmevom. Ale akonahle som otvorila dvere na triede, uz som vedela, ze je zle. Ludkovia, taky hromadny plac som este nevidela. Dorotka neplakala. ale videla som na nej, ze jej nie je vsetko jedno. Rychlo som sa rozlucila a odisla. Doma som prerevala hodinu, ze preco ini placu, ved aj ona potom zacne. Deti tam hlasno kricali - mamka, ja chcem ist domov, nenechavaj ma tu... a pod. No aj ja som bola hotova, co som tam bola 2 minuty a ja som tam nechala svoje dieta. Prisla som pre nu skor, uz pred obedom, a ucka mi povedala, ze od rano place, mrnci, ze chce ist za mamkou, ze sa jej cnie a kedy uz pridem. Inac je vraj sikovna a rozumna, ale neda si vyhovorit, ze mamka ju tam nenecha. Nechapem, nikdy sme pred nou natajno neutekali a tak, stale sme o vsetkom otvorene hovorili, bezne nema problem s cudzimi ludmi, ona je hned kamarat. A cestou domou mi pomedzi vzlyky hovorila - mamka, preco si ma tam nechala tak dlho, ved si mi hovorila, ze nebudem dlho. Vysvetlovala som jej, ze len ona odchadza po 4 hodinach, ostatni su tam este dlhsie, ale nepomaha. Dohodla som sa s uckou, ze ma do utorka prazdniny. Chcela som len zajtra a piatok, ale ucitelka mi vravela, ze pondelok byva kriticky po vikende. Mozno ma odsudite, ze som to vzdala. Ja len chcem, nech sa tie hrozne placlive deti trochu ukludnia, potom si myslim, ze bude dobre. Uvidime - experiment. Ale tvrdi, ze bude dalej chodit do skolky, rozprava, co robili a tak a ze ucitelky boli na nu dobre. Tak sa to snad utrasie.

zuzanamv
3. sep 2008

Ahojte,
u nás sa deň č. 2. nekonal, lebo Maťko včera poobede začal sopliť. ☹
Musel prechladnúť ešte cez víkend, tak rýchlo v škôlke určite nie. Tak ma to mrzí, že sme to prerušili, dúfala som, že časom sa to bude zlepšovať, a takto pôjdeme zase len odznova. Uvidíme, či ešte tento týždeň, ale zrejme až v pondelok.

andy.a
3. sep 2008

snilko,ako presne starý je tvoj malý ?? 😕 😅
náš Aďo je v januári 2004 😉

dnes som bola po neho ja,aj pár slov som s učit.prehovorila 😉/a jedno Toffiffe odovzdala 😀 😀 😀 /.. že bol dobrý,aj spal poobede/včera vraj nespal/ 😕 len horšie je,že dnes tam už ani nič nepil/že nič nejedol,to je u nás normálne ☹ /
dosť sa bojím,že sa zopakuje situácia spred roka-presne to isté bolo ako teraz a po týždni sme to vzdali,lebo by skončil v nemocnici na infúziách 😔 😒

doma vypil akurát čaj a horko-ťažko zjedol necelý Zvoelnský jogurt/už niekoľko mesiacov žije o 2-3 týchto jogurtoch denne ☹ 😕 /
neviem,ako môže takto fungovať 😕 😒

a to,že vraj je v škôlke "poslušný a dobrý" neveští nič dobré,lebo v normálnom živote je mierne hyperaktívny 😕 😕 😕

andy.a
3. sep 2008

ozaj,ešte som sa chcela spýtať,tie čo máte škôlkarov+menšie dieťa-ako riešite ráno a poobede/resp.naobed/ odchod a príchod z MŠ a do MŠ ?? 😕 😅
nám to časovo dosť zle vychádza 😖 a čoskoro idem do práce,tak to bude ešte horšie 😕 😠

snilko7
3. sep 2008

andy Paťko je august 2004...tiez mi v skôlke vravia ze je v pohode, vraj prestal plačkať hned jak som odišla...no pre zmenu dneska sa pocikal, čo sa nám teda už riadne dlho nepodarilo 🙄 .
No a nosenie do škôlky je dosť komplikované..musím malú budiť ráno a ideme v trojici - nosím ho na ôsmu, poobede chodím po neho okolo tretej, takže to akurát zvládam s malou..ona spinká už len cez obed, najneskôr o pol tretej je vždy hore
a s papaním máme tiež problémy, on doma skoro vôbec nič nepapa a v škôlke mi tvrdia že všetko pekne zje 😕 asi nevarím tak dobre ako v škôlke 😀
som zvedavá čo nás čaká zajtra ráno 😔

certica
3. sep 2008

cafte
snilkac, som rada, ze si sa ukazala 😉 . nejak ten uvod musime prezit. my mame trosku vyhodu mozno v tom, ze viki bol zaradeny hned do 2.triedy a je vlastne jediny novacik v skolke,ostatne deti v jeho triede uz skusenosti maju, tak sa tam tolko neplace. aj ked dnes bol vraj viki chvilu smutny a ze nejake 2 minutky aj zaplakal, ze tatino odisiel, potom uz ok. akurat je vraj taky svojsky, ze si robi podla seba. ked robia vsetky deti nieco spolocne, trebars kreslia alebo maju spoloc. hru, tak on sa nechce pridat a hra sa po svojom, no a ked deti skoncia, potom by to chcel robit tiez 😅 . tak ale snad sa casom prisposobi, vraj ked je to v poriadku, kedze je novacik v skolke. uvidime...
a co sa pit. rezimu tyka, viki tvrdil, ze tam maju prichystane a dostavaju solo aj na desiatu (dnes mlieko, to nevypil) a k obedu (nejaky sirup jahodovy, ten si dal). no ale tiez to asi nebolo bohvieco, lebo ked prisiel domov, hned si pytal a pomaly na ex vypil pol litra riedeneho dzusu s vodou a pytal si este 😕

certica
3. sep 2008

co sa vodenia do a zo skolky tyka... rano s nim bude chodit manzel (pokial nebude mimo na sluzobke) cca na 7.30h a tento mesiac nechavam vikiho len na doobedie a chodim ho vyberat o 11.45h, vtedy su naobedovani. krpaty nejaky presny rezim cez den nema, co sa spania a jeho dlzky tyka, takze improvizujeme. dnes som ho vsak chudaka musela po 20 min. spanku zobudit. zajtra skusim kocik, ale v nom mi asi za tak kratku dobu, co je cesta do skolky, nezaspi, takze neviem. dnes som ho dala len do erga (nosica), ale bola to vcelku fuska v tomto horku, kedze byvame na kopci a skolka je dolu. domov som prisla spotena jak mys 😝 😀 , no ale s kocikom to tiez nie je vyhra.

andy.a
3. sep 2008

čerti,to verím ,že si bola ako myš 😀 😝 Martinko je kus chlapa 😀 😀 😅 😝

aj my chodíme do strednej skupiny,ale podľa mňa to nie je výhra,detičky sa tam už poznajú cez rok,sú síce ešte malé,aby vytvárali nejaké skupinky,ale predsa 😕 😖 dnešné deti sú iné a hlavne vyspelejšie ako my kedysi 😅 😀 😝

ja sa od Aďa moc toho nedozviem,nie je extra ukecaný,všetko prisvedčí,tak ani neviem .. 😕 😕 😕
našiel si tam vraj nejakého blízkeho kamaráta-podľa učit.. 🙂 za 1 deň 😅 😝 😕
keď som sa ho nato doma pýtala,tak nevedel 😕 😅 😨

ráno chodím zatiaľ ja/MM by to vraj nezvládol 🙄 /,poobede som sa tam trepala s kočíkom 😅 len okolo tej 15.hod.malá zvykne jesť a potom hneď spať ,keď ju uložím neskôr,tak to by zasa noc bola hororová,nehovoriac o tom,aká je mrzutá,keď už jej treba spať 😕 😝

andy.a
3. sep 2008

jáj,a nejaká kočka tu spomínala,že ju v škôlke spucovali,že má hyperaktívneho syna 😕 ☹
hyperaktívne dieťa sa počíta za dve "normálne",neviem,či to nemala v prihláške uvedené/v potvrdení od Dr.../ 😉
ale dnes už každá učit.by mala vedieť zaobchádzať s hyperaktívnym dieťaťom,je ich veľa a stále ich bude pribúdať 😅 😕 😝 😀 holt,je taká doba 😝 😕 🙂

barunka
3. sep 2008

snilko tak ako? ide sa u vás zajtra do škôlky?? Simi tvrdí, že ide, ale mračí sa pri tom ako pred búrkou... tuším si ráno budeme musieť privstať.. a ako ideme???

certica
3. sep 2008

no ved ono je to taka dvojsecna zbran byt hned vo vyssej triede. dufam, ze sa viki zaradi a budu tie ostatne decka pre neho motivaciou.
no a martin ma cez 10 kileciek, tak som si pri tom slapani hore kopcom uvedomila, aku vahu som musela pred porodom niest a to som mala este dalsich 7 kg navyse 😝 , sak sa mi vtedy aj chodidla paradne prehynali 😀 , ploche nohy z toho nastastie nemam

snilko7
3. sep 2008

tak Paťka zaradili tiež medzi väčšie deti, takže tie sa tam už poznajú...a v podstate plače iba on a ešte jeden chlapček, ktorý je tiež nový...tie ostatné deti čo sa poznajú majú už k sebe bližšie, tiež mám pocit že by to možno zvládol lepšie s nováčikmi...ale neviem...jedno je však isté u nás sa teraz zasa plače 🙄

barunka
3. sep 2008

snilko, keby bol so Simi? však tam to ráno vyzerá ako na jatkách. Otvoríš dvere a hneď ti stisne srdce pri tom hukote. sa čudujem, Že tie učiteľky ešte nie sú na práškoch..
a možno keby bol so Simi tak by neplakal on, ale učiteľky... 😀 😀 😀 😀

krajcoanka
3. sep 2008

My ráno vstávame skôr.Lubko sa vždy zobudí ked počuje tatina šuchotať(on odchadza o 6,45).Takže hned sa všetci prezlečeme, najeme a potom ideme cca na 7,30 do školky. Je to skoro, ale inak sa to neda. Ked prideme zo školky(mame to asi 2 min.-našťastie), dam Davidka na hodinku spať a popri tom si niečo porobím.
Na obed ideme znova spolu pre Lubka a ked prideme domov, naobedujeme sa s Davidkom a dam ich spať.
O plači neni ani chyru ani slychu 😀 😉

lessia21
3. sep 2008

ahojte....ja som dnes prechadzala s malou okolo skolky....este nechodi....u nas beru presne od troch....a bola uplne nadsena ked tie decka videla.....normalne mi usla ku plotu, cisto perfektna bola. moja kamaratka je tam riaditelka a ma najmensiu skupinku tak jej dovolila ist dnu. V tej chvili som nevedela, ze mam dieta...tá behala, kricala, za ucitelkami utekala, nejaku hru s nimi hrala....waw...neverim doteraz....ja som sa strasne bala, ked pojde do skolky, ale dnes som sa trosku upokojila. Ked deti isli na obed a spat, my sme museli prec a Alina sa chytila preliezky ako kliest a hotovo...ona nikde nejde....Tak jej vravim....ja odchadzam a ty tu zostanes...a ona dobre maminka chod a poobede ked sa napapam a vyspim prid...tak mi ju kamaraka tak nacierno 🤐 zobrala, ze uvidime...a ona zostala, bez revu, bez kriku..a zajtra ideme zase 😀
neverim...

adetka
4. sep 2008

dnes bol nastup do jasliciek s placom... uz doma, ked som jej poveala, kam ide, zacala plackat... potom sa ukludnila... a dalsi plac spustila az pri vystupovani z auta... a potom v jaslickach, ked sme odchadzali... aj ja som si trosku poplakala... uvidime co bude, ked pre nu pridem... vcera sa tesila.... a podla pani majitelky je vsetko super, akurat slecna malo papa...

zuzana2706
4. sep 2008

ahojte, moj maly sa do jasliciek zase tesil, ale najhorsie je ked prideme pred dvere a vnutri placu niektore deticky, vtedy sa chyti aj moj maly a uz je to tazke, keby neplakali, moj maly by sa tesil na sesternicu a na hracky, takto ma z toho traumu.

barunka
4. sep 2008

tak my sme to dnes zvládli bez plaču. vďakabohu, lebo už neviem, či by som to prežila. Trošku vymýšľala v šatni ale potom išla pekne do triedy, zakývala mi a ja som odišla. Plakať som ju nepočula, tak hádam bolo dobre...
Uvidíme, čo bude, keď pôjdem pre ňu

krajcoanka
4. sep 2008

u nas všetko v poho.Akurat v tej školke plakali 2 dievčatá(1 bola už v min. rok v školke, tak tomu nerozumiem) 😕

tilly
4. sep 2008

u nás jeden chlapček strašne plače, ale stále, chudiatko asi je fakt veľmi naviazaný na maminku, lebo ho je počuť až za dvere, mama mamaaaaaaaaaaa a jedno dievčatko má cumlík... inak sú tam asi tri baby, ostatné všetko chalani 🙄

domčo si stále melie, že nechce ísť do škôlky, ale inak v poho, bez plaču, len som ho rýchlo prezula a pichla do triedy a zavrela dvere, potom som za dverami počúvala, ale bol ticho 😀

barunka
4. sep 2008

ja sa inak čudujem, źe simi to v podstate celkom dobre zvláda... keď prihliadnem na to, že bezo mňa ešte nebola a teraz tam trčí s cudzími ženskými a inými deťmi. a plačúcimi...
u simi dnes plakalo dievčatko, čo bolo dva dni predtým úplne o.k. ani nepípla a bola nadšená. Teraz plakala, tak mi jej bolo ľúto.
ja by som najradšej tie detičky vystískala, aby neplakali, nemám rada detský plač...

andy.a
4. sep 2008

tak u nás rovnako zle ako včera ☹ rev a vzpieranie 😖

ramzesa
4. sep 2008

moj zacal uz druhy rok v skolke,ale tie nove deticky si myslim,ze to v pohode zvladaju. mame miesane triedy,takze sa lahsie prisposobuju, neplacu vsetci a ti co placu o chvilku zabudnu,ked vidia,ze ti starsi su v pohode 🙂
inak syncek minuly rok cely tyzden v pohode a az posledny den v tyzdni mu bolo smutno a nechcel ist do skolky, dovtedy sa vsetci cudovali,ze ako to v pohode zvlada... ale vraveli ucitelky,ze na niektore deticky to dojde po prvom vikende :-P
a co sa tyka toho obliekania, okrem uciteliek im pomahaju aj tety upratovacky, takze okrem mna, ked som ho niesla domov v papuciach sa asi podobne nikomu nic nestalo...
Vlastne dnes rano synovi,ked sa vybral do skolky v jednej papucke a jednej topanke,sme sa fajne zasmiali 😀 .

barunka
4. sep 2008

ramzesa, tak mne sa včera skoro stalo čosi podobné. keby na mňa simi nejačala, že ju mám obuť, tak ju beriem v papučkách 😀
ešte dobre, že si pozná skrinku a doniesla aj ruksačik aj botičky 🙂

bibinka
4. sep 2008

ahojte, tak ja hlásim prvú škôlkársku virózu ☹ ☹ ☹ ☹ , presná inkubačná doba 48 hodín☹( takže sme prerušili a liečime sa. Myslím, že Fifko to aj uvítal, lebo dnes mi povedal, že dnes teda nemusí do škôlky. No čo po týždni zase začneme od začiatku,len dúfam, že to nebude až taký drasťák ako v prvý deň.

Včera šiel pekne bez problémov, pekne mi zakýval a usmial sa a ja som chytro zavrela dvere a tiež som počúvala,a nič. No potom som si pred obedom zavolala, či bude treba prísť a učiteľka že áno, že veľmi plače. A ked som prišla, všetky deti už spinkali alebo zaspávali a Fifko sa hral za stolíkom s traktorom a s červenými vyrevanými očkami sa na mňa usmial s takou úľavou, že som ho až ľutovala. To sa mi fakt ani nezdá, že on je taká ciťa, veď je to tak sebavedomý chalan, že sa s mužom až hrozíme. No a vidíte, reve len čo zavrem dvere... 😅

Inak učiteľky ho stále pusinkovali,objímali, sú veľmi zlaté.Aj on sa mi potom vyrozprával sám od seba ,že sa hrali takú hru(popísať ju nevedel) a spievali a hral sa s "akýmsi chapčekom" čo sa volal Adamko.-žeby kamarát? 😅 😉