Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

kamilecka
8. sep 2009

Tak to nieje nic prijemne,ale mozno si aj Lillka zvykne,hlavne ked neplace ze nema cumlik,ked by plakala tak to je asi horsie.Ale fakt jej musela nieco povedat ked tak razne nechce cumlik. Mne tiez Davidko velmi chyba o to viac ked viem ze dnes cely den nic nezjedol.Vsade pisu ze to chce cas,ze to je sok a dietatko ma taku reakciu na stres,ale ja nechcem aby stresoval, rozmyslam ze sme to mali asi inak spravit,tak postupne, dva tri dni s mamkou alebo tatikom,potom sam na dve tri hodinky ....

zuzka111111
8. sep 2009

ikulka ved to ze povedali ze je jednina ktora je uplne samostatna sama sa naje sama ide pisat sama sa oblieka tak ten cumel by im uz vadit nemusel..... zajtra muz povie nech jej ho oni daju do ust ked pojde spat ked to neurobia uz zakrocim len sa s nimi nechcem pohadat 😒 😠 aby neboli potom neprijemne ne lili.....a dnes mi povedala jedna ze ak chceme mozu jej nechat cumel ale ze to potom bude mat cumel do 6 rokov ze s tim mam pocitat 😒

kamilecka
8. sep 2009

Zuzka ja si myslim ze cumlik a podobne veci su veci rodicov a nie uciteliek.

ikulka
9. sep 2009

presne zuzi suhladím s kamileckou....aj naša už v školke cumel nemá niekedy spí niekedy nie ale doma večer ked ide spať hned si ho dáva do ust a ja jej ho nechávam ved má teraz chuda dosť iných stresov a potom ked si zvykne na školku postupne budeme odučať myslím že to je šok pre tei detei a malo by sa ísť na to postupne... ved nech jej ho apon nechaju v ručičke nech si ho aspon drží aby mala istou

buchtickarka
25. jún 2010

ahojte mamicky. Moja kamaratka ma dieta v DC kvietok a to co doma jej maly vravi, je az neuveritelne. Na obed mali namiesto maska s ryzou - maso s chlebom, nemaju na desiatu kakao, ci iba ciste mliecko 🤐 A co sa v serioznej skolke nestava, je casta zmena p. uciteliek (od sept. su to tusim tri v jednej skupinke deti). Kamaratka to este tyzden pretrpi a potom da maleho od sept. do statnej skolky. Pytat neunosne vela penazi za to aby jej dieta jedlo na obed chleba a hralo sa na koberci, kde sa chodi s topankami z vonku je az moc.... Moja mala ma este len rok a uz viem, kam ju urcite do skolky nedam!!!!!!!!!

buchtickarka
25. jún 2010

no a este som zabudla na sviecky soplikov, co detom tecu z nostekov... kedze si tam za pobyt rodicia platia, asi je normalne v tejto skolke, ze su tam aj v stave choroby!!!! 🤐 🤐 🤐

dai
25. jún 2010

zuzka,
mali by ste sa o tom normalne s ucitelkami porozpravat. Ja osm mala dlho opatrovatelku ( od 15-tich mesiacov malinkej do jej 2,5 roka kedy isla do skolky ) - uz som s nou si zvykla vzdy dohodnut rovnaky postup, aby mala nebola popletena ze pol dna funguje tak a druhu polku inak. ked sme sa dohodli napr. ze ideme malicku odplienkovat ( proces trval 4 dni ) , tak ona postupovala presne tak ako ja... ked sme sa rozhodli ze ju dame do skolky od 2,5 roka , tak asi od jej 2-heho roku postupne zacali prechadzat s opatrovatelkou na skolkarsky denny stereotyp aby nebola prekvapena zo zmeny...
ked sme prisli do skolky postupovali sme rovnako - malinka este mala dudlik a taktiez ma svoju oblubenu deku - dohodli sme sa ze to bude mat v spalni kedze to potrebuje na spanie... kedze davam malej este umele mlieko, dohodli sme sa ze ine jej davat nebudu ani oni, pokial ja nepoviem... ked sme sa rozhodli dudlik zrusit ( opat to trvalo asi 3-4 dni a to mala bola asi najvacsi zavislak na dude akeho som poznala ), tak sme o tom informovali v skolke aby jej nahodou nejaky nedali ani tak, detto ako sa k nej maju spravit keby zacala hysacit. ... u nas zatial tieto dohody funguju super. ( s ucitelkami sa rozpravam kazdy den o tom aky mala mala den, ked nieco vyviedla musi sa im v mojej pritomnosti ospravedlnit, rozpravame sa o tom aj doma s nou etc. )

buchtickarka, ak kamaratka so skolkou nie je spokojna nech ju da prec. moja mala chodi tiez do sukromnej skolky - chora nebola este ani raz ( okrem tyzdnovych soplikov, na ktore ma upozornila ucitelka a poziadala aby som ju nechala radsej doma aj ked to nic strasne nie je - to som aj spravila a vidim ze to robia aj ostatni rodicia ), su tam dost prisny co sa tyka chorych deticiek, vyhradzuju si pravo nezobrat rano dieta pokial ma sopliky, horucku alebo kasel. Strava este nikdy nebola ina ako bola napisana na tyzdnovom plane a chuti super ( uz som parkrat ochutnala ). Cize si nemyslim ze to ze si rodicia platia za skolku uroven skolky meni... skor je to o zriadovatelovi a o ucitelkach ktore tam pracuju... 😖

monika77
7. mar 2011

ahojte,,,prosím niekoho o radu, či podobnú skúsenosť
drobec má 2 rôčky a keďže sa pomaličky chystám do práce, chcela som aby si už tiež pomaličky zvykal na škôlku, deti no hlavne som dúfala, že sa naučí sám pýtať na wc,,,dnes sme boli v škôlke na hodinku ale učiteľka vravela aby som tam zostala dnes,,,na moje veľké počudovanie som bola prekvapená z malého no v tom zlom slova zmysle,,,síce sa sám i hral s autíčkami no po chvíľi začal vyhadzovať všetko z krabíc, všetky hračky, proste bol všade,,,,deti vôbec nevnímal, ani učiteľku no ani mňa,,,klapky na očiach,,,hrôza bola keď začal do detí narážať, či šťuchať do nich, škriekať,,,akoby ich nemal rád,,,nevnímal ani mňa ked som mu dohovorila, začal plakať a keď sa i nejaké dieťa iné ku mne priblížilo hneď ho sácal preč

je to len zo začiatku? potrebuje sa s tým vyrovnať či ako tomu chápať?
pravda je, že je tam jediný dvojročný, ostatné deti majú 3 a viac

dena10
4. aug 2014

@monika77 Dieťatko sa správa úplne inakšie, bez prítomnosti rodiča! Aj keď si vás nevšímalo, vedelo, že ste tam. Najmenšie detičky sa hrajú samostatne, súvisí to s vývinom dieťaťa - až neskôr sa naučia hrať v kolektíve 😉

rodinnevikendy2
8. dec 2014

MONTESSORI ŠKOLOČKA S PLÁVANÍM DETÍ V BRATISLAVE

adaptačný program pre deti vo veku 2-5 rokov, 2 x do týždňa
Teraz VIANOČNÁ AKCIA

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

waqix
31. aug 2016

@zuzana19851 Ahojky, to iste by som sa dnes chcela opytat ja, s tym, ze moj syncek sa vola Janik - dakujem, lebo tvoja formulacia otazky na nas do bodky sedi 🙂 diiik 🙂

waqix
1. sep 2016

A nieco nove sme sa aj dozvedeli.. 🙂 od pondelka sa chystame do skolky, tak mam trochu obavy ako to vseci zvladneme. 🙂 :O

skipi18
7. sep 2016

mna by zaujímalo ako ste sa od neho mohli odtrhnúť , nám sa to nedarí, musím ísť na chvílu s ním do herne a ked sa nepozerá prchám preč.... neviem ako ho mám niekedy od seba odtrhnúť, nezaujímajú ho ani hračky....nič.....ale sme len 3 den v škôlke,vychovávateľky hovoria,že si trochu poplače a potom sa začne hrať....ako mám zlepšiť odchod od neho? poradte, každá rada mi bude nad zlato

lienocka54
4. sep 2017

@lucka10 ahoj chcem sa opitat dnes moja dcera bola skolke prvy krat islo to v poradku ale ako som odisla mala zacala plakat a aj sa povracala trola som pol dna ze co je snou lebo chodi len pol dna ale ucitelka povedala ze prestala potom a sa hrala ked som po nu prisla a ma videla zacala plakat je to normalne neviem ako zajtra to rano bude nejake rady

ludmilaka
4. sep 2017

@lienocka54 je to ťažké, ale normálne. Sú to deti, malé dušičky, zlepší sa to časom. Naša chodí do škôlky od 2r. Teraz má 4,5. Neplače, spolupracuje, učiteľky spokojné. Ale keď prídem po ňu, vždy dostanem buchnát, že prečo som ju odložila. A to už začíname 3 rok v škôlke. 😁.

nina1986
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skipi18
7. sep 2021

@nina1986 Ja som není učiteľka v škôlke...asi ste si ma pomýlili,teda link osobky