Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

tamarka
10. okt 2008

krajcoanka, nie do štátnej, ale fakt máme tie najlepšie učiteľky na svete, pre niekoho je to smiešna fráza, ale je to fakt. A to obidve babulky chodia do inej triedy. Takže 4 učiteľky - supéééééééér. Dokonca som včera púšťala v práci DVD, ktoré natáčala učiteľka v triede, kam chodí Tamarka, a kolegovci boli v maximálnom šoku, že takéto niečo sa robí. Totiž, u nich v triede, keď má niektoré dieťatko narodky, tak sa robí veľká oslava, na dverách je nalepená fotka, každé dieťa aj učiteľky mu gratulujú a spievajú, majú nachystané ovocie, keksíčky a keby si videla z čoho pijú vtedy čajík, tak padneš na zadok, normálna kávičková šálka aj s podšálkou, no niečo úžasné, ako sa vtedy snažia tú šálku chytiť za uško a napiť sa. Tiež sa snažia aby sa deti medzi sebou a aj s učiteľkami objímali, prejavovali si lásku a tak. Pred Tamarkiným nástupom do škôlky som 3 mesiace nespávala, mala som strašný strach z toho ako to zvládne, ona je na mňa strašne naviazaná, a poviem ti, že po 2 týždňoch, už bolo skoro super, a teraz úplne. Teší sa a neplače. 😀 😀 😀 😀

krajcoanka
10. okt 2008

tamar, naozaj skvelé!!!závidenia hodné!!!!Nie je to štandart.Kiež by bol!!!!A kam chodíte do škôlky?
Hodila som pár fotiek.
Mali sme heloween party a ešte k tomu sme priniesli na party detičkám drevený domček, ktorý sme im urobili doma.Boli strááááášne šťastné.Chodia sa tam hrávať aj po školke, ked ich berú rodičia domov.Takže sme strááášne radi že sú deti spokojné. 🙂 🙂 🙂

tamarka
10. okt 2008

sme z Trenčína, idem mrk fotky 😉

tamarka
10. okt 2008

nádherné, waw waw, tak to je úplná bomba, ste šikovní. A máš nádherné detičky - či pupíkov. 😀 😀

krajcoanka
10. okt 2008

😀 Tamar, diki

tamarka
10. okt 2008

za málo.., keď sa mi podarí, tak konečne prihodím fotky. zatiaľ mi to zobralo len 3 fotky a ďalej sa trápim a nič. 😠

krajcoanka
10. okt 2008

asi majú velký obsah.Ja to robím cez Irfanview. 😕 Najprv ich zmenším a potom ich vložím na Koňa 😅

zuzanamv
13. okt 2008

Ahojte,
my sme dnes išli do škôlky po týždni, spravili sme si malé prázdniny u babiny v BA.
No, bolo to asi dlho, lebo Maťko prvýkrát robil ráno cirkus, že tam nechce ísť.

Tamarka, tuším čítam o našej škôlke, tak sú naši drobci asi spolužiaci. J. Halašu na Juhu, že? 😉
Už koluje to video? Musíme si aj my napáliť, Maťko mal 1.10. narodeniny, tak som zvedavá!

krajcoanka
13. okt 2008

čaute, dnes som bola nakuknúť do nášho domčeka v školke a predstavte si že ho vandali už načali.. 😠 😠 😠 rozrezali z nožom pneumatiku na kolese(kuk album) a čo sme zbierali gaštany s Lubkom, všetko do posledného porozhadzovali po záhrade 😠 😠 😠 .Ked by som ich tam niekedy zbadala, tak naozaj neviem čo by som im urobila 😠 😠 😠

tamarka
15. okt 2008

krajcoanka, ja viem, ale mne to nechcelo zobrať tie čo mali menej ako 700kb 😝 😝
zuzanamv, video koluje, my už sme ho videli. Takže Maťko chodí k Aničke a Lenke?????

zuzanamv
15. okt 2008

Ahojte,
Tamarka, áno k nim chodí.
No som hrozne zvedavá na to video. Maťko je v škôlke totál introvert, tak si neviem predstaviť, ako reagoval, keď mu všetci gratulovali.
Ešte stále sa mu v škôlke nechce rozprávať a doma si to potom vynahrádza.
Ale urobili učiteľky veľký kus práce, že ho presvedčili, aby sa zapájal do spoločných hier. Fakt sú super!

tamarka
15. okt 2008

zuzi, tak to áno, ja som presvedčená, že keby chodila Tamarka do inej triedy, myslím tým tú veď vieš, tú neobľúbenú...., to je teda veta..., tak by to určite tak dobre nezvládala, ona je strašne na mňa naviazaná. Kedy chodíš pre Maťka, asi sme sa tam ešte nestretli, že? A bola si na rodičku?

zuzanamv
15. okt 2008

Bola som na rodičku, jasné.
CHodievam tak pred 16., malá mi predtým spí, niekedy ju musím aj budiť.
Ráno chodí Maťko s mužom.

My sme chodili aj do MC predtým, k tete Aničke, ani som netušila, že ju dostaneme ako učiteľku. Aj to nám veľmi pomohlo, že ju Maťko už poznal.

tamarka
15. okt 2008

Z rodička si ťa moc nepamätám, bolo nás tam veľa, ja som sedela pri Aničke. Ja chodím pre babinec okolo 15,15. Takže sa tam preto nestretávame. A ráno sme tam prví, lebo chodím na 7 do roboty.
Do MC sme chodili aj my, ale s Emkou, tak sme ju už trošku poznali, ale bol to pre mňa tááákýýý šok, keď som sa to dozvedela, že mi padol obrovský kameň zo srdca.

zuzanamv
15. okt 2008

Uf, na 7 do roboty. ☹
Ja som rada, že muž môže s Maťkom chodiť na 8, a nemusím ráno malú stresovať.
Niekedy mi to poobede vyjde aj skôr. Hlavne v piatok sa snažím to tak zariadiť, aby tam nebol Maťko posledný. Myslím, že jediná chodím s kočíkom, tak ma oslov, keby sme sa stretli. 😉

tamarka
15. okt 2008

keď som bola doma a Emka už chodila do škôlky, tak sme chodili tiež na 8, ale potom sme sa presťahovali a Emku vodil manžel na 7, ale jej to nevadilo, ona nikdy nebola spáč. A teraz to máme ale horšie, lebo ich musíme budiť obidve už o pol 6 aby sme to všetko stihli. Keď ťa uvidím, určite ťa oslovím 😉

zuzanamv
15. okt 2008

No ja musím Maťka väčšinou o 7 budiť, a to chodí večer spať o pol8. Ale v škôlke nespáva, len leží, od septembra zaspal možno 3krát.
Ale hlavne, že neruší ostatné detičky.
Samozrejme cez víkendy je hore skôr. 😖

tamarka
15. okt 2008

s tým obedným spánkom som sa veľmi bála, lebo Tamarka zaspáva somnou, stačí jej keď vedľa nej ležím, blbý zvyk z kojenia, ale nejako mi to strašne neprekáža. No a v škôlke prvý deň nespala, to bolo hrozné, keď som pre ňu prišla, mala spuchnuté červené očká, tak mi jej bolo ľúto.... ☹ , ale od vtedy spí každý deň, ona na rozdiel od Emky spachtoško je. Cez víkendy, sme hore okolo 6, niekedy okolo 7. Keď si naši zobrali Emku na chalupu, Tamarka spala do 9, a to som fakt oslavovala.
To že Maťko v škôlke leží, to je v poho, iné deti nedokážu ani ležať a rušia tie ostatné.

krajcoanka
17. okt 2008

aj vám dati vôbec nespia v školke? Lubko teda pravidelne 😖

tamarka
22. okt 2008

krajcoanka, Tamarka cez obed spí každý deň, ale Emka nie, sem tam sa jej zadarí. Boli ale obdobia, že nespala vôbec, a ani doma 😒

zuzanamv
22. okt 2008

Ahojte,
Krajcoanka, ani môj Maťko nespáva poobede. Len leží.
Ani mi to veľmi nevadí, lebo večer chodí spať o pol8, keď poobede spával, tak skôr ako o 9 nehrozilo.

Inak, ma veeľmi potešili posledné dva dni, predvčerom si vraj Maťko dosť dlho skladal s jedným dievčatkom kocky, a včera, že sa ochotne sám zapájal, keď niečo robili v kruhu, aj trochu vyfarboval, a konečen začal piť aj z pohára (doma pije len z pohára, ale v škôlke odmietal).
Tak som rada, že sa to konečne pohlo, lebo som už aj psychologičke do poradne písala, kvôli jeho nekomunikácii s deťmi.

tamarka
23. okt 2008

zuzi, z práce mi nejde posielať IP takže: na tú dnešnú akciu idem, čo sa týka videa, nemám ho a ani sme si ho ešte nedali napáliť, pretože nám zblblo DVD a nešiel nám zvuk, ale stačí sa dnes opýtať učiteliek, oni budú vedieť, čo s tým je 😉 😉

zuzanamv
23. okt 2008

No, veď práve, že to DVD niekde uviazlo, a asi sa to posúvalo ďalej vždy ráno, a nechať to na muža - vieš si predstaviť.
Nevadí, snáď dnes poobede sa to nájde.

barunka
27. okt 2008

baby, tak ja mám dnes simi prvý krát na celý deň. som zvedavá čo bude, budúci týždeň už nastupujem do práce, tak pevne verím, že nebudú so spinkaním žiadne problémy. ale poviem vám, od 11,30 som sa ani nepohla od mobilu, čo som čakala, že mi bude každú chvíľku zvoniť, že simi plače a mám prísť pre ňu... a on nezazvonil...

v stredu budú mať v škôlke aj program pre rodičov, priniesli sme trička, ktoré si pomaľovali, simi robila s tatinkom šarkana a ešte musím na stredu nachystať nejakú jablkovú alebo zemiakovú špecialitu. Som zvedavá, čo majú prichystané, vraj aj nejaké divadielko 😀 😀

suzi1
28. okt 2008

Ahojte mamicky, nemate niektora skusenosti so skolkou na Šťastnej ulici v BA pri Rapide?

julia225
10. nov 2008

caute dievcata...chcem sa opytat ako to u vas vo skolke pokracuje...teda my stale chodime len na 4hodky, ale v nasej skolke...pomlcim...hrozne co sa robi...a navyse ...ja viem ze moja mala je agend provokater, ale ja si pripadam, teda ona to tak vykresluje, akokeby jej vsetci robili len zle...furt ju dakto otlka a dnes prisla s rozrezanym licom zvnutra...vraj jej to volaktory spoluziak urobil vesiakom...podotykam kovovym koncom!!!tak som hned dala kupit v ikei umele vesiaky...nechapem ako mozu mat v skolke nieco tak nebezpecne... to som prehnana, alebo sa na SK fakt vobec nedba na bezpecnost deti...
a silno uvazujem o prelozeni do inej skolky, len neviem ako to mala vezme, ked sa akotak prave spamatala...poradte please ☹

tilly
11. nov 2008

julia, my máme len také tie ikeácke vešiaky, si neviem predstaviť, že by mali kovové...

ja mám vždy také blbé pocity, keď z tej škôlky odchádzam, stále čakám, kedy ma to prejde, viem, že mu je v škôlke lepšie ako doma, ale...

ja som psycho na bezpečnosť, strašne sa o toho svojho haranta bojím, hneď som kontrolovala schody a pod., či sa mu tam nemôže niečo stať...

teraz tam nastúpil chlapček, ktorého mamina doma nezvláda, tak ho dala do škôlky ( 😖 😠 ), ale ani tam ho učiteľky nezvládajú, všetky ostatné deti sú relatívne dobré a teraz tam prišiel narušiteľ 😀

filipa
11. nov 2008

my v skolke nemame vesiaky v zmysle ramienok na kabaty... vsetky zvrsky si deti vesaju na stojanove vesiaky a ostatne veci im napchame do policiek...
julia, skus sa porozpravat s ucitelkami, ze mas tento problem a malicka prisla domov poranena... urcite sa s tymi vesiakmi (teda aspon s nimi) bude dat nieco urobit... malicku by som zo skolky, v ktorej sa ako-tak prave adaprovala, nebrala do inej... neviem...treba len s nimi (ucitelkami) komunikovat... stale a stale...

eta
12. nov 2008

ahojte,
az teraz som objavila tuto temu, tak sa k vam pridavam, my akurat cerstvo riesime skolku-Samko zacal chodit od. min. tyzdna a zatial sa to neobislo bez rannych hisakov a ako vas tak citam tak sa to bez nich este asi dlho neobide,ze? ☹

julia225
13. nov 2008

baby chcem sa este opytat...spavaju vam dei este cez obed??? a ak ano, kedy potom chodia spat vecer...? a od kedy do kedy spia cez obed?
dakujeeeem 😵