Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

bibinka
2. sep 2008

barunka- je to možné,ale ako poznám Fifka, isto chcel mať všetky hračky pod kontrolou. On je taký ochranca, aj doma mladšieho brata odťahuje od hračiek,aby si "náhodou" neublížil. Fakt nevedia rozlišovať.

Aj Filipko odpovedal na gro otázok ANO. neviem asi majú ešte taký blok,možno zo stresu...

stanka911
2. sep 2008

ahojte - a moja tana nechcela ist domov zo skolky 😀 😀 😀 normalne som ju musela nasilu vyniest z triedy - no aspon viem, ze sa jej tam paci 🙂

adetka
2. sep 2008

ahojte... mysme dnes boli v jaslickach... slecna sa v prvom momente tvarila, ze ma nevidi... pozerala vsade len na mna nie... az potomsa zatvarila, ze ved no dobre ... vraj bola zlostna pri hrackach... ked sa nevedela podelit... a pri papani... ale ako som zistila, tak len kvoli tomu, ze ju chceli krmit... som im musela povedat, ze ona vsetko sama... ... spinkala vraj poslusne... hodinku a pol... stacilo jej dat jej decku a cajik... uvidime aku naladu bude mat zajtra, ked ju tam opat odvezieme... vacsina deti az na druhy, treti den place... pani majitelke dala papa iba tak... bokom... takze z nej nebola velmi nadsena... ale mne potom rozpravala "hacky, deti, gol"...

tilly
2. sep 2008

bibinka, to chce čas

stanka, super, tak nech jej to nadšenie vydrží

adetka, to je super, že hneď bola v jasličkách na celý deň a tak krásne to zvládla

zuzanamv
2. sep 2008

Ahojte,
tak u nás podľa očakávania. Maťko dodržal, čo ráno povedal, nepapal, nepil, necikal, nespal.
Hral sa trochu, neplakal vôbec, keď mali spať, tak ležal v postieľke a hral sa so svojim plyšákom.
Vycikal sa až keď som prišla.

Ja len dúfam, že sa to časom bude zlepšovať, lebo takto byť nemôže.

kaluha
2. sep 2008

zuzanamv no presne tak aj moj,až na ten plač ten ráno bol.a spanie síce pospal ale nechcel sa prezliect do pyžamka takže v teplákoch.a teraz som počula klebetu že sa bil ale to si overím u učitelky lebo ona mi nič nehovorila myslím si že to má povedat matke ked sa dačo udeje a nie nejakej babke čo išla po vnúča.Davidka som spovedala a vyšlo z neho že sa hrali na box a že ten druhý chlapček sa začal naozaj bit a že učitelka mu povedala že sa byt nemá,na otázku či to povedala aj jemu povedal že nie.tak neviem zajtra sa spýtam a ked sa to potvrdí tak jej vysvetlím že matka som ja a nie kadekdo z ulice.ale zajtra uvidím či ho tam dostanem ked sa ho niekto pýta tak povie že nechce íst ale ked mu hovorím o skolke ja tak je ochotný íst,nechám sa prekvapit.

zuzanamv
2. sep 2008

No, kaluha, ten tvoj aspoň komunikoval s deťmi a hral sa s nimi, aj keď na box.
Maťko je totál samotár, nebavil sa s nikým.
Ja len dúfam, že si nájde aspoň jedného kamaráta.
Keď sa stretávame s nejakými deťmi po jednom, tak sa v pohode hrá.

Ale čakala som, že to takto bude, len som dúfala, že ma nakoniec prekvapí. ☹

barunka
2. sep 2008

kaluha, tak u nás podobne. tatinkovi oznámila, že simi sa nejde hrať s detičkami, lebo nechce aby maminka odišla.. mne povie, že pôjde, ale bude plakať a zasa ujde. 😖 😖
a prezradil ti ešte niečo??
a ozaj, aj tebe vraveli, že treba priniesť veľký podbradník?? Mne nie, ale jednej maminke (nebudem písať meno) áno tak neviem, či mi zabudli povedať, alebo simi nepotrebuje...

rohacka
2. sep 2008

Ahojte, tak my sme boli rano celkom v pohode, vysmiata sa nam zobudila aj odisla, este ze bol s nami tatik, lebo ja by som ju asi nakoniec nedala. Uz v satni sa mi tisli slzy do oci, tak som radsej odisla, Dorotka mi zakyvala a s usmevom isla s tatikom. Takze u nas to nezvladla mamka ☹ . Mali sme si pre nu prist o dvanastej, aj sme prisli, ale cakali sme pred jedalnou, lebo tak nam nakazali, ale oni medzitym uz vysli z jedalne. Upratovacka mi hovori - oni uz spia! Tak uz som vedela, ze bude zle, lebo Dorotka vedela, ze pre nu prideme hned po obede a nebude tam spat. Nasla som ju plakat pri stene, az v nej hrkalo... ☹ , ze preco som neprisla, ked som slubila 😒 . No strasne. Ale ucitelka mi hovorila, ze cely den bola zlata, az kym si nespomenula, ze mamka by uz mala prist. Tak som to trochu zvorala. Ale tvrdi, ze zajtra ide...Trochu ma zarazilo, ked mi hovorila, ze cely den len sedeli na malickych stolickach a nerobili nic. Ale bolo tam kopu placucich deti, tak asi ucitelky nevedeli, co skor. Ale tiez nepila ani nejedla. Ked som sa jej pytala, preco, tvrdila, ze jej nechutilo. Vzapati dodala, ze ani neochutnala...

kaluha
2. sep 2008

povedal že deti nechceli papat polievočku že ju vylievali ale mesko s krumpličkami že papali,že na spanie im čítali rozprávku ale že jemu nie lebo on nešiel spinkat ale zaspal,bolo toho viac ale nič výnimočné.ten podbradník mi nehovorili zaprvé mi tam nejedol a za druhé on sa vie napapat pekne čisto a keby sa stala nehoda tak tam má náhradné veci.podla mna je hlúpost vracat ich naspet do doby ked jedli s podbradníkom a bolo ich treba krmit.možno išlo o menšie dieta nie?

aajinka
2. sep 2008

dobry vecer vsetkych vas pozdravujem a mam velky problem mam 4.5 rocneho syna a dneska bol po 1 kratt v skolke je velmi hyperaktivny a nechala som ho hned na cely den .katastrofalne vraj som riaditelku sklamala ale neviem cim .vraj bol velmi nervozny a tak nechcel spat pobudil vsetky deti .neviem co mam robit velmi ma to trapi .som s toho velmi znepokojena .bambulki poradte mi .dakujem.

barunka
2. sep 2008

aajinka, asi by som išla za riaditeľkou, nech ti presne povie, čím si ju sklamala a skúste sa nejako dohodnúť. Alexko má diagnozu, že je hyperaktívny alebo to myslíš len tak, že je veľmi živý?? Čo sa týka toho budenia, tak s tým si myslím, že mohli aj učiteľky trošku rátať, že kým sa deti nejako zabehajú, bude to trošku "o hubu"...

inak u nás to vyzerá zajtra na parádny cirkus, Simi bola poobede na mňa totálne urazená a teraz nič iné nerobí, len kade chodí tade piští, maminkáááá, mamááááá, mamíííl.. Vliezla mi aj do sprchy, tatko jej nemôže naliať piť, len maminka, maminka ju musí prikryť, umyť, učesať, nikto sa jej nemôže chytiť iba maminka a tatinko má ísť spať preč lebo s maminkou bude ona... 😢 😢

smejka
2. sep 2008

aajinka u nas podobne dopadol dnes prvy den v skolke 😒 ..zajtra sa chystam s p. riaditelkou pohovorit trosku....verim ze to źvladneme a maly i ucitelky si na seba zvyknu....a neboj tiez mam z toho zmiesane pocity a trapi ma to....musime to nejak prekusat tie zaciatky....skus pohovorit s riaditelkou...ze proste je taky...musi stale nieco robiit..v pohybe...uplne ta chapem..

krajcoanka
2. sep 2008

tak náš Lubko nechcel ísť na obed ani domov. Ale nakoniec išiel a vonku ma vystískal-sam od seba. Možno že si nás tie deti začnu aj viacej vážiť, ked budu každy deň bez mamy 😀
po poobednom spánku, ked sa zobudil sa ma pýtal či môže ísť za deťmi do škôlky. 😀 😀 😀
Aj teraz sa ma večer pýtal, či tam tie deti večer spia, že on chce ísť za nimi.
Tak teraz naozaj neviem, či ho tam mam nechať do 15, alebo mam ísť pekne pomaličky, aby sa mu ta školka nezhnusila 😕
Inak nam kazali doniesť syrup, kôli pitnemu režimu. Ale ja neviem....ja mu davam doma piť väčšinou vodu... syrup mu davam malokedy, ved to podporuje kazy 😕 , tak neviem.....
A vam nekazali doniesť syrupy? 😕

lucy999
2. sep 2008

Ahojte aj mi sme mali dnes prvy školkarsky den. mamka to vobec nezvladla lebo som sa rozplakala v školke.. na malu mi povedali že každemu rozkazuje tak som išla s hanbou domov. ale babaka povedala že radšej nech rozkazuje ako ma plakat. neviem ako bude zajtra,nechcela v školke spinkat a teraz večer už bola velmi unavena. neviem sa vobec zmierit so školkou poradte mi ako mam byt ok

smejka
2. sep 2008

lucy tie obavy mame asi kazda z nas...kazdy zaciatok je tazky...tak pre nas i pre dieta....chce to trpezlivost...uvidis bude dobre 🙂

stanka911
2. sep 2008

ahojte - inac ani ja som to nezvladla - som sa rozrevala este v satni, ale mala ma nevidela revat 😝 a boli sme malu spehovat - boli na dvore, tak z dialky spoza plota som bola pozerat 😀 - no a tam som sa zase rozrevala, lebo moja taninka sa tam SAMA hrala, sama sa smykala, sice chodila za detmi, ale oni si robili svoje, a tak mi jej prislo luto a ked som ju videla ako lezie na preliezacky, skoro som infarkt dostala 😝 ked sme prisli po nu, mala papucky naopak obute, strapata, vlasy po celej tvaricke a este povedala, ze nic nepila ( 😠 ) lebo jej nedali (ona si sama neopyta od cudzich) a pisat bola, ale SAMA a nikto ju neutrel (ona sa to uci, ale este to nevie) no neviem si predstavit co bude, ked pojde kakat 😢 a hovorila, ze prisla za nejakym dievcatkom, ze pod sa hrat a ona jej povedala, ze nejde. tak mi bolo SMUTNO, ale taninka je v pohode, zajtra sa tesi, ale ja by som si ju najradsej nechala doma

adetka
3. sep 2008

Mirka ani druhy den v jaslickach neplakala... nechala sa zobrat na ruky tete Katke (majitelke jasliciek) a isli sa hrat... dnes pojdem pre nu asi tiez uz nieco po tretej... chyyyba miiii... ja som vcera neplakala... akurat som bola straaaasne nervooozna... 😖 😉

krajcoanka
3. sep 2008

baby, ako je to u vas s tým pitím v školke?mate doniesť syrup pre všetky deti do školky 😒 , alebo davate drobcom pitie z domu?Nam kazali doniesť pre všetkích a potom to učka zarobí. 😖 No mne sa to moc nepáči. 😠 My davame malemu syrup, len niekedy. Nie je dobre učiť deti piť sladke. ☹

certica
3. sep 2008

baby, ja som bola vcera uplne v pohode a dnes som nervozna jak zenaska v prechode. total mi sibe, ci je vsetko ok, co tam krpaty robi. no o hubu. neviem sa na nic poriadne sustredit 😅 . o dve hodky idem pre neho

ja mam najvacsie obavy tiez, co pitny rezim, ci bude chodit cikat. vcera vraj bol 2x, vlastne on sa tvari v pohode, len mne sa to nezda 😀 . no a samozrejme, ci nedojde k nejakemu urazu

andy.a
3. sep 2008

ahojte 😎 😎 😎

my včera celkom dobre,ráno Aďo doma trocha plakal,v škôlke už nestihol 😕 😅
ale dnes hrôza 😖 ako vstal,plakal,celú cestu som ho ťahala za sebou,reval,všetci po nás pozerali 😕 =- 😕 ) 😕 v škôlke už hysáčil,nechcel sa vyzliecť ani prezuť 😒 ☹ potom ho učit.vzala,snáď sa ukľudnil

včera vraj aj spal poobede/tvrdil on/,nič nejedol-to mu verím,lebo ani doma nič neje 😖 bol po neho MM,takže nemám viac info,len od mladého a jemu sa moc veriť nedá 😕 😝 a dnes zasa nebol čas na nejaké konzultácie s učit. 😕 😔

doniesť mi kázala len tričko a kraťasky-cvičebný úbor 😉

ozaj,Toffifee mi ostali doma,nie je čas ani príležitosť to odovzdať 😀 😝 😅 a MM ich včera zabudol 🙂

lefika
3. sep 2008

andy: tie toffifee spapaj: na ukludnenie nervov su super. aj ja dnes pozieram bonbonieru 😅 😔 😎

filipa
3. sep 2008

krajcoanka, nic take do skolky nenosime, my sme skolka bez sladkosti a to doslova a dopismena. jedine na oslavu narodenin mozes doniest nejaku ovocnu alebo piskotovu tortu. inak deti piju mineralku, stolovu vodu a pre deti, ktore su zvyknute, maju aj jablkovy a pomarancovy dzus. maly ho vsak nepije. davam mu rano flasku s vodou, pripadne s cajom, ked vypije, oni doplnia.

barunka
3. sep 2008

kočky, takže druhý deň sa u nás = takisto katastrofe. Ráno sa Simi nechcela obliecť, ale ukecala som ju. Pred škôlkou začala pišťať, že ona nechce detičky, že chce maminku. Zasa som ju ukecala. V šatni ani nepípla ale keď mala ísť do triedy, tak mi ušla... 😖 Tak som ju tam potom odniesla, ona plakala, učiteľka ma ukľudnila, že ona sa o ňu postará a povedala nech idem. Tak som išla, ešte som chvíľku počúvala v šatni, ale nebolo ju už počuť plakať, tak uvidíme, čo mi povedia...
o Hodinku som tam ako na koni...

a pojedám čokinové maffiny... Moje prvé jedlo od včera... 😀 😀

lefika
3. sep 2008

barunka, aj ja idem na 11.45: skolku mam par metrov od domu a uz tu stresujem a chystam sa 😅 😅 asi som fakt vadna 😅 😔

ale my sme sli dnes rano v pohodicke: saska ani nepipla, rano mi povedala, ze tak ona sa teda ide s detmi hrat, lebo tata ma tazku robotu a ja mu musim ist pomoct. nevyhovarala som jej to: super, ze si to v tej hlavicke nejako zrovnala 🙂

kaluha
3. sep 2008

barunka som tvoja malá nehovorila že im včera nedali pit?ja som malému flašku s vodou vyhovorila že tam sa to nenosí že dostanú ale ráno pár mamičiek malinovky bralo.tak neviem poobede sa na spýtam.a že všetky deti boli včera poobede smedné.tak neviem či im nedajú alebo sa deti báli pit.nevieš o tom niečo?

barunka
3. sep 2008

no vidíš, kočka to berie dobre. inak aj ja som už nachystaná, na hodinku čumím každé dve sekundy, či ešte nie je čas. Tiež sa asi môžem radiť do kategorie neurotických matiek, ako ich pomenovali u nás v škôlke 😀 😀

ozaj, v piatok máme prvé rodičko, som zvedavá, čo budem na Simi počuť... Alebo to asi ani radšej nechcem vedieť... 😅 😅

barunka
3. sep 2008

kaluha, ja keď som pre simi prišla, tak si odo mňa hneď pýtala piť. tiež som to skúšala zisťovať, ale dnes ráno som sa učiteľky nestihla spýtať, veď si videla... ale tam pri pohárikoch som videla nádobu a aj sirupovú fľašu a poháriky, ale Simi mala svoj pohárik presne tam, kam som jej ho včera položila tak neviem...
asi sa na to tiež dnes spýtam, lebo sa mi to nezdá...

lienocka235
3. sep 2008

u nas piju vodicku alebo cajik.. maju k dispozici dzban a kazdy oznaceny poharik.. sirup im nedavaju.. skor im ucitelka zvykne cistit jablcka a davat.. a pod..

snilko7
3. sep 2008

no pridám sa aj ja..Paťko tiež teraz išiel prvýkrát do škôlky. Včera to prebehlo absolútne superne, žiadny plač nič...potom si vraj trošinku poplakal ale vraj bol v pohode. Doma nadšene rozprával čo bolo v škôlke a ako sa tam hrozne teší. No a večer v postielke zrazu začal plakať a vyjednávať že on tam už nejde....a dnešné ráno hotová pohroma. Doma som ho ešte ukecala, zabalila mu obľúbeného plyšáka...ale jak sme vybrali zákrutu ku škôlke, začal už fňukať...no a jak sme vošli dnu tak spustil rev aký som za jeho život ešte nepočula...vraj ma veľmi ľúbi a nemám ho tam nechávať...ledva som držala slzičky...asi po piatich minútach som už plakala s ním, to ho už učitelka vzala a násilím brala do triedy....Malý jej stihol jednu buchnúť vraj tu máš, lebo ma berieš od maminky ☹ no slzy sa mi kotúľali jak hrachy....bojím sa že sa na mňa malý bude hnevať, že tú škôlku začne brať ako trest........a nechcem vedieť čo nás čaká zajtra ☹ ☹