Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

tamarka
10. sep 2008

barunka, tak to je ako naschvál ☹ , ale neboj všetko pôjde, pretrpíme si to a za pár mesiacov sa nad tým budeme už len usmievať. 🙂

kaluha
10. sep 2008

🙂 u nas po prvý raz pohoda učitelka ho odo mna namusela trhat ale sám vošiel,ale musím priznat dnes som mala výpomoc išiel s nami moj brat,tak mu ukázal skrinku,uteráčik...a triedu dal pusu a išiel, síce sa zatváril že bude plač ale napokon tam vošiel ako chlap.
no aj ja som počula že to može trvat dlhšie ako pár dní tiež to odhadovali na mesiac až dva ale dúfam že u nás dnes nastal zlom a odteraz bude pohoda,ani mne to nerobí na psichiku dobre ked víidím ako odo mna odtahujú moje dieta,sú to strašné pocity.a čo potom musia cítit naše detúrence nie? ☹

barunka
10. sep 2008

kaluha, tak v tých našich triedach je už polovička detí soplavých... Aj my učiteľka hovorila, kto to privliekol, ale keďže neplánujem ohovárať, tak radšej mlčím 🤐 🤐
Simi už mala poobede tiež soplík, takže ak do zajtra nezmizne, nejde zajtra do škôlky... Tuším bude dobiehať to, čo doteraz s chorobami zameškala.
Inak Davidko bol usmiaty od ucha k uchu, pekne si umýval ruky, keď sme prišli 😀 😀

kaluha
10. sep 2008

hurá 🙂 🙂 🙂

kaluha
10. sep 2008

ked je tá nádcha vo vašej triede tak určite bude aj v našej tak som zvedavá či ju donesie domou alebo teda aká bude jeho obranyschopnost,no rano mi raz kýchol ale to má po nebohej svokre pozrie do slnka a musí si kýchnut,tak dúfam že to bolo z toho.a simi pohoda? páčillo sa jej dnes?

barunka
10. sep 2008

no vravela, že polovička ich detí čo sú tam ju už má, tak možno myslela aj tých ostatných, lebo pri davidkovi bola simonkina učiteľka..
simi sa vraj dnes páčilo, pekne sa hrala, pekne jedla, akurát, že stále má nutkanie odchádzať keď sa nudí... 😀 😀

kaluha
10. sep 2008

no jedno viem isto davidko to nebol lebo to si ja všímam a podchitím nádchu včas lebo ked ju chytí poriadne tažko sa jej zbavujeme,to aby som začala preventívne s vitamínmi...
ale to sa asi tažko identifikuje kto to doniesol často sú to deti ktoré nádchu ani nemajú,/bacilonosiči/a niekto to prvý dostat musí tak si to myslia o nom.to by asi musel s nádchou príst už prvý den nie?teda aby to učitelky mohli usúdit že on bol bacilonosič

barunka
10. sep 2008

davidko to nebol, on nevyzeral že by mal soplík. Ale z tých našich mini soplilo hádam kazdé dieťa... Ona tá jedna mi spomínala tak, že jedno dieťa tam malo dva dni soplík a dnes soplili všetci, tak si myslia, že to bolo ono. Ja tak či tak nepoznám, takže mi je to jedno.
Simi dávam pravidelne na posilnenie imunity čo máme od lekára, tak uvidíme, ako si s tým poradí. akurát že ona akonáhle jej tečie z nosa zvracia, takže ak bude mať soplík aj zajtra, čo i len mini, nemôžem ju dať do škôlky, aby im tam všetko neogrckala 😀 😀

majka2910
10. sep 2008

ahojte.my chodime stale splacom.rano sa budi uz o 6tej a place pokiel nejdeme do skolky.prosima aby somju tam uz nenosila,ze jej tam neni dobre,ze bude plakat a je jej smutno.rano ju musim klamat,ze ideme do obchodu.jak zbeda,ze idem zaparkovat pri skolku krici,aby som tam neodbacala a nezastavila,nech ju nedavam ucitelke.ucitelka ju odo mna musi odtrhnut,ja musim utekat.mala place,krici nech ju tam nenechavam a za chce maminku.stojim pridverach a pocuvam ci sa ukludni,ale nemozem tam stat lebo by som sa uz rozplekala.dnes som volala do skolky ako a co mala ucitelka mi povedala,ze je v pohode a ze sa po 5min ukludni a hra sa.ked idu na ihrisko,alebo na prechadzku tak si spomenie poplace si a je dobre.uz po dva dni aj spala,ale ked sa zobudi tak place.ked prideme domov a opytam sa ako bolo povie ,ze dobre,ale nech ju tam viac neberem,ze uz nechce ist.vecer chodievam spavat s vycitkamy ci robim dobre.bojim sa rana,mala place a krici z izby a placem v kupelni.dufam,ze to uz nepotrva dlho a bude chodit s radostou a ja budem kludnejsie spavat.vsetky vas srdecne pozdravujem. 🙂 dufam,ze rano bude lepsie 😢

tamarka
11. sep 2008

barunka my už soplíme tiež, som z toho na nervy. Vy grckáte, nám to vráža do uší, a to už sme kvôli tomu ležali 2x 10dní v nemocnici, takže som nadšená. 😠 Ráno už je ale úplná pohoda. V aute už neplače, ani v šatni, až keď ju chceme dať do triedy. Ale to si ju učka zoberie na ruky, zamáva nám cez okienko. A že keď odídem, je to už pohoda 😀 😀 😀

lefika
11. sep 2008

ahojte, tak my tento tyzden uz v skolke spavame a ten moj nespavec (cez den nespava uz vyse roka) si tam kludne drichme 2 hodiny. ucitelka ju chvali, ze zaspi medzi prvymi 😕 fakt, ze potom si to doma vyzeriem, lebo dieta spustu energie a zaspava 22.30 najskor.
rana mame aj my este uplakane, aj ked nie velmi. u nas zabera to, ze si oblecie nieco pekne, co este v skolke nemala a ako spravna zenska sa tesi, ze jej to budu obdivovat 😀 to ale u dlho fungovat nebude, kedze zasoba veci v skrini je konecna 😔

kaluha
11. sep 2008

ahojte,no ja sa dnes mám čím chválit Davidko chcel íst do školky a za celé ráno,nieže slzi ale ani mrnčanie,teda v jednej chvíli bolo ked som mu navrhla že ostaneme doma tak zamrnčal a povedal že čo on bude robit doma že on chce ist do školky.dúfam že už budú len takéto rána!prajem vám všetkým nech sa to aj vám takto perfektne upraví.

majka2910
11. sep 2008

ahojte,my to mame stale ronake,plac,plac.chcela aby by som jej slubila ze ju tam nezoberiem.pripadam si jak keby ju beriem na popravu.tak sa mizerne citim,mam vycitky...

barunka
11. sep 2008

Tak to moje decko dnes spravilo taký výstup, že také čosi som ešte nevidela. Až som zostala v šoku.
Ráno sa zobudila o 6-tej a vrieskala na tatinka, že on nemôže ísť do roboty, lebo Simi nechce ísť do škôlky. Hodila sa mu okolo krku, držala mu nohy, no katastrofa. Potom tatko odišiel aj tak, a ona hučala ako siréna, no sopel mala po kolená, ale z revu...
Obliekať sa nechcela, a keď som ju chcela ja, tak ju boleli aj ručičky aj nožičky a ona nevie pomôcť, tak to bolo horšie ako s bábetkom, lebo to má aspoň tie chápadlá kratšie.
Pred škôlkou nechcela ísť ani do vnútra, jačala ako siréna, ľudia naokolo sa mohli zľaknúť, že je poplach. Zabudla aj chodiť po schodoch, dva schody a ona sa strepe na zem. Vnútri sa nechcela prezuť, 20x krát chcela cikať a potom sa na mňa nalepila až ju musela učiteľka odtrhnúť...
no katastrofa... nechcem vedieť čo ma čaká ďalej...
a to najneskôr do novembra musím nastúpiť do práce, lebo zo sťahovania potom inak nič nebude...
Takže dovtedy tam musí aj spávať...
len ma hnevá, že učiteľka mi vraví, že v momente ako odídem, simi stíchne a jedna mi dokonca včera vravela, že simi keď vidí, že som odišla len zahlási, dobre mama odišla, simi sa ide hrať...

kaluha
11. sep 2008

podplácanie už nefunguje? vtedy išla pekne nie?

barunka
11. sep 2008

kaluha, už nefungovalo dnes ráno nič. nechápem, čo to bolo, veď si videla, že už vonku vymýšľala a stretávame sa tam pravidelne, ale takéto čosi ešte neurobila..
ale riaditeľka mi hovorila, že počula, že Simi to zvláda dobre a že je šikovná, tak neviem... Mám pocit, že ma vydiera a netuším ako to mám riešiť.
Roli mi tvrdí, že to preto, lebo som na ňu mäkká, že jej mám vynadať, nakričať na ňu, ale ja sa k tomu nejako nedokážem prinútiť. Možno cíti, že ju ľutujem, pretože plače a tak ma skúša vynervovať, či ju potom nevezmem domov...

kaluha
11. sep 2008

neboj naši drobci nás majú dobre prekuknutých,a vedia lepšie ako mi sami čo na nás platí.myslím že teraz im nesmieme povolit lebo potom ich tam nedostaneme ani párom volov.na mna napríklad u mojho chlapčiska vreštanie neplatí ale ked sa tvári smutne/volám to pohlad zraneného šteniatka/vtedy už stracam silu bojovat s ním a je jedno o čo ide.a každé ráno na mna tie oči robil okrem dneška.

barunka
11. sep 2008

tak tie oči poznám aj ja, tým nedokážem odolať a čo je horšie, simi vie, že nedokážem odolať tomu, keď sa mi hodí okolo krku a povie, maminka ja ta veľmi ľúbim. A preto ma to dnes tak strašne hnevá, lebo presne toto mi dnes vyviedla.

adetka
11. sep 2008

my sme isli do jasliciek opat.. po piatich dnoch karanteny.. aplac neskutocnyyy...

barunka... vraj aj ja som toto robila mojej mame (sice od 1,5 do 2,5 roka)... a plakavala som rano cely rok... ale vraj zakazdym, ked mama odisla... a uz som ju nevidela z okna... tak som sa hralaaaa... a vymyslalaaaa.... neboooj... musis byt vytrvala... keby si ju teraz zobrala zo skolky a dala o rok... bude to to iste... ak nie horsie... 😉

majka2910
11. sep 2008

ak sa mozem pridat,na moju malu neplati ziadne podplacanie ani vydieranie.od kedychodido skolky nam pribudli akvarijove rybky.kompletne sme jej zriedili akvarko,kopu hraciek.vcera bola pre nu svagrina a priniesla jej malyzapisnik a nalepky,povedalajej,ze za kazdy den si nalepi jednu do denniku.potom isli zbierat tekvice,spravili krasnu dekoraciu a mala povedala,ze ju zoberie do skolky.dnes to uz nebola pravda.bojim sa toho,ze jej kazdy nieco kupuje a ze to casom bide vyzadovat.no ked jej rano slubujem hory-doly,tak nechce nic a vsetkeho sa zriekne,len nech nejdem do roboty a nech zostaneme spolu doma.od oktobra nastupujem do roboty,no z toho ranneho placu som unavena. barunka,mne mala spravila rano to iste,len nebola az taka.

bibinka
11. sep 2008

ahojte, mne dnes Filipko zahlásil, že kedy ideme do škôlky??? 😅 😅 😅 😀 Chúďa ,pri chorobe to má popletené. Som mu vysvetlila, že pôjde od pondelka a on teda, že pôjde v piatok 😅
Tak verím, že v pondelok to bude o čosi lepšie ako v prvý deň.
Barunka, kaluha- to máte ešte dobré, že len soplíkujú- i ked viem, že je to na nervy. My sme odolávali len dva dni .

Tiež na posilnenie imunity teraz berie isoprinosin od alergologičky,ale pred tým bral preventan junior a bolo to fajn, angíny boli "v pohode",neboli až také brutálne.Myslím si, že učiteľky v škôlke už berú tie sople ako normu, lenže to nieje normálne,aby polovica detí soplila. Veľkú chybu robia matky čo dávajú ešte choré deti do kolektívu. Proti tomu sa dá len veľmi ťažko bojovať.

kaluha
11. sep 2008

bibinka,v utorok lebo pondelok je sviatok

tamarka
11. sep 2008

barunka, nemyslím si, že vynadať a nakričať niečo zmení. Deti si musia samé uvedomiť, že tadiaľto cesta nevedie. Aj my dospelý, keď sme prišli prvý krát do práce sme sa cítili zle v cudzom prostredí, teda aspoň ja, ale my sa vieme ovládať a obrniť sa hneď, kdežto dieťa to nedokáže, protestuje krikom.
a čo sa týka Simi, je to asi fakt malý vydierač 😀

tilly
11. sep 2008

u nás v škôlke skoro všetky deti kašlú alebo soplia... 😠 úplne zdravý je tam tuším len domčo, ale zajtra nejde a v pondelok je sviatok, takže za tie 4 dni snáď decká vyzdravejú, inak čakám budúci alebo ten ďalší týždeň, že budem riešiť čo s deckom, lebo bude minimálne kašlať alebo sopliť... ☹ 😒

a domčo chodí v poho, už včera zahlásil, že toto je superná škôlka a ráno v pohode, len to jeho budenie, 20 minút ho každé ráno budím... som zvedavá kedy vstane zajtra, keď si môže pospať...

barunka
11. sep 2008

takže moje dieťa vraj bolo veľmi dobré dnes. ja tomuto už faaaaaaaaaakt nechápem.. čím väčší cirkus ráno, tým poslušnejšie decko?? či ako toto funguje...

kaluha, už sú ďalší chorí, dnes nebola ani laurinka, aj tá je chorá a to jej ešte večer nič nebolo... davidka som dnes nevidela, ale nebol tam počuť žiadny plač takže určite je dobre 😀 😀

andy.a
11. sep 2008

ahojte,kočky 🙂
no,ja mám mladého od pond.chorého,boli sme aj u dr.,má virózu,jeden deň mal tepl.,teraz len nádchu,ale do mŠ ide zasa až od utorka 😉
teším sa,lebo zasa budú boje 😒 stále tam nechce chodiť,nič tam neje,nepije 😖

najhoršie je,že vždy keď je chorý,nakazí aj dcérku a naopak 😒 ☹

neplánujete niektorá dať zaočkovať škôlkarov proti ovč.kiahňam ?? 😕 😉

a snilko sem už nechodí ?? 😕 🙂

sloboda4
11. sep 2008

ahojte...vidim že sa tu vo velkom sopli ☹ ,aby nam nebolo luto....aj nas david dnes ked som pre neho prisla tahal sople po rukave, ocka unavene a slzave ....asi ho zajtra necham doma nech sa cez predlz. vikend z toho dostane
...inak ja sa posledne dva dni nestacim divit ..... na maleho same chvaly, že vraj žiadna slza, krasne sa hra, vobec nespomenie mamu, a konecne si zacal aspon lyžicu a tanier obzerat pri jedle 😅 🙂 ...sa bojim že co bude ked ostane 4 dni doma .... ako nas prekvapi utorok rano 😅

barunka, mne moj muž povedal tiež že som na maleho velmi jemna a že si už nemam tolko mojkat a lubkat a tulkat.... tak som trosku polavila /aj ked veeeelmi by som ho stiskala fuurt/ a sem tam aj viac zvysim hlas a dam prisnejsim hlasom prikaz .... a fakt to asi pomaha, maly si už nedovoluje tolko co doteraz 🙂 , aj rano poslusne vylezie z postele, oblecieme sa a bez placu ide do triedy 😕

barunka
11. sep 2008

andy, snilko chodí, len je lenivá písať 🙂 a posmieva sa cez icq, lebo Paťko už stresuje ráno len doma 😀 😀

my proti kiahňam neočkujeme, už sme ich mali (teda simi, ja stále nie 🙂 ) ale snilko zrovna minule zvažovala, že by zaočkovala deťúrence...
a pošlem ju sem...

snilko7
11. sep 2008

andy, chodim na konika, len nestiham moc pisat...u nas sa škôlka akosi ukľudnila...uz druhý den vchádzal sám bez plaču. Doma ale pred odchodom si ešte pofňuká...no ale to mi nevadí, hlavne že v škôlke je z neho veľký hrdina 😀 Akurát naša Kristínka znáša jeho neprítomnosť veľmi zle, celý deň na mne vyslovene visí, štverá sa po mne...a ak chcem uvariť alebo nebodaj žehliť,musím volať sestru aby došla strážiť a zabávať Kiku 😅

bibinka
11. sep 2008

jáj som akosi pozabudla, že v pondelok je sviatok, no neva,ale utorok to istí.

snilko- aj môj Alex hľadal po celom byte Fifka keď bol v škôlke a každé ráno ho hľadá tiež ked on ešte spí a mrňús je hore od šiestej 😀

ja som uvažovala nad očkovaním proti pneumokokom,, ale tie hnusné angíny nám to znemožňujú. Počítala som s virózami v škôlke a preto som si chcela byť naistom. Ja som zástancom očkovania ak je to pre dobrú vec.