Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

rohacka
30. aug 2008

Ahojte, pripajam sa s nasou buducou skolkarkou Dorotkou. Prestudovala som vsetky mozne casopisy a clanky o skolkaroch a rozhodla som sa, ze ziadna kytica na zaciatok nebude ani nic podobne kupovane, ale dam na radu zo stareho cisla Mama a ja - vlastnorucne dietatom nakresleny obrazok pre pani ucitelku. Dorotka bola tym nadsena, takze zajtra alebo v pondelok kreslime. Dorotka bude chodit len na 4 hodiny cely rok, obed maju o 11.30, takze do 12.00. Mame priniest len papuce. Uteraciky a podobne veci ma vraj skolka svoje. Tak uvidime. Povedali mi, ze odovzdat dieta a co najrychlejsie odist. Neviem si to predstavit. Asi poslem manzela 😉 . Inac, Dorotka si zela ist s tatikom. Tatik si nezela ist s Dorotkou, vraj sa tam nevyzna 😀 .

sloboda4
30. aug 2008

ahojte, tak aj nas to 2,9,2008 caka... konecne skolka...krpec sa tesi na deti, pani ucitelku, na hracky.....dufam že mu to vydrži 😀 .... mi ideme prvy den na 1 hodku a postupne vraj mam pridavat, každy den tam zostane o hodinu dlhsie...vy ktory den nechate deti v skolke už spat....ja planujem tak asi dalsi tyžden v stredu....nie je to neskoro?? 😝 ....
no mi financne budeme vraj teraz na zaciatku platit 1300,- sk a to bude skolne na cely rok....kupuju z toho hyg. potreby, farbicky, darceky na mikulasa a tak... stravne vobec neviem ake bude. 😕
a nam ani žiadny zoznam na oblecko nedali, vraj mam maleho nosit v co najstarsich veciach, lebo jedalnicek bude mat den co den na tricku 😀 😉
a ani mi nic neberieme sudružkam ucitelkam .... to sa už asi nerobi dnes...ci hej? 😅 😅

certica
31. aug 2008

rohacka, ten napad s kresbou sa mi velmi paci. dik za tip, tiez asi nieco "zmajstrujeme"

anesim
31. aug 2008

My sme začali chodiť do škôlky minulý rok. Prvý deň bola do 10.00, druhý išla po obede domov ana tretí deň tam už spala. Záležalo to od detí ako si tam zvykli, ja som mala to šťastie, že malá sa do škôlky tešila, a vôbec tam neplakala. Možno bolo lepšie, že sme chodili medzi prvými ešte s jedným dievčatkom a nikto tam neplakal. Ten tretí deň čo tam už aj spala, vtedy jediný krát plakala, lebo s ňou išiel muž a v šatni všetky deti plakali tak sa k nim pridala, ale za chvíľu bolo kľud. aj som volala do škôlky, či pre ňu netreba ísť po obede, ale učiteľky odkázali, že nie, tak sme ju tam nechali a o tretej išli pre ňu. 🙂

spik28
31. aug 2008

ahoj Cat , no je to na hlavu padnute a jedna kamoška vravela že v BB platia 250 sk a ty ešte maš davat učitelke do vrecka no konec tak to by som radšej synovi nakupila farbičky lebo človek nevie kde tie peniaze davaju nie?

catjob22
31. aug 2008

Ta stovka je cisto nepochopitelna, moja BIbka urcite za mesiac neskresli farbicky a papiere za stovku. No radsej no comment, som rada ze tam chodi, a nemusim sa starat kam s nou.
Ale hlavne je, ze BIbi je strasne spokojna, tam totiz robia len to, co ma rada - hraju sa, kreslia, spievaju a spinkaju 🙂 Okrem toho sa u nas rozsirili vety typu - nechaj mami, toto si viem spravit aj sama, uz som velka, uz chodim do skolky 🙂

andy.a
31. aug 2008

ahojte 🙂 😎

už sa nám to blíži 😝 😕 už som sem písala,že náš mladý sa vôbec neteší,plače len keď škôlku spomenieme,takže mám dosť obavy 😔 😖

zajtra by malo byť/vraj../ na škôlke vycapené,čo treba doniesť a do ktorej triedy budú deti zaradené 😕

a kúpila som dvoje Toffifee/pre učky../,podľa vzoru niektorej kočky z tekto diskusie 😉 tuším čerti to bola 🙂

lenka386
31. aug 2008

Ahojte!

My sa tiez chystame v utorok na "velky den". Ale je mi do smiechu, ked tak citam, co maminy prezivaju (teda aj ja). Ved my sme z toho viac vystresovane ako tie deti a ucitelky. A potom mozno aj deti viac placu, ked vidia vystresovane maminy..
Ale tak mi teda napadlo(neviem, ci ste sa o tom nebavili) - predstavte si na mieste tych uciteliek, ked tam maju x placucich deti... Vraj malokedy placu dlho, ale aj tie prve hodiny by mi stacili..

Takze drzme palce aj tetam ucitelkam..

certica
31. aug 2008

andy, hej ja som to bola 😀 , ale nakoniec som sa rozhodla podla vzoru rohacky 😀 , spravit nieco vlastnorucne, tak uz mame z farebneho papiera povystrihovane a pomalovane take obrusky, samo aj s autogramom vikiho. jasne, ze som musela vypomahat, ale to neva 😎

stanka911
31. aug 2008

ahojte baby, aj vam je do revu??? 😝 mne hej, aj moja tana ide v utorok 1x do skolky - ona sa tesi a ja tajne revem v kupelni ☹

sloboda4
31. aug 2008

ahojte baby.....mna normalne sokoje co pisete....že zoznam na triedach, zoznam co priniest a kupit dietatu... 😕 no ja sa už vidim ako tam stresujem v utorok že kam vlastne maleho dat, kde prezut.....a tak... 😅
....ja ked som bola skolku mrknut, ma skoro porazilo, že male deti maju triedu hore a vždy ked pojdu jest musia zist takym velkym schodiskom dole do jedalne.....normalne mam paniku aby sa moj maly nestrepal /ked si predstavim jak idu pojasene deti po schodoch 😕 🙄 / a ....bože a ked si predstavim že ked doma je tak mu fuuuurt musim hovorit, nech papa pomaly a po malych kuskoch nech mu nezabehne ..... a tak 😖
asi mi už zacina sibat a nejak chytam paniku ci možem doverovat ucitelkam 😖

.....si až teraz uvedomujem ako velmi rychlo tie deti rastu ..... už budeme mat doma skolkara 😕 😨

krajcoanka
31. aug 2008

No, ja som akurát zbalila Lubkovi plný ruksak vecí. Zajtra doma nebudeme , tak som to musela urobiť dnes. 😉 🙂
Sloboda4-to bolo dobré sudružkam učitelkam 😀 😀 😀 😀
Inak ako to je s platením? Platí sa vopred šekom? 😕

tilly
1. sep 2008

ahojte, tak sa nám to bliiiiiiiiiiiiižiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, hurá

som zvedavá, čo bude zajtra, určite napíšte, ako ste dopadli 😉

stanka, prečooo??? malej bude dobre 😉 trojročné deti sú už pripravené na kolektív a trojročný organizmus už v poho znesie aj tú trošku stresu z prvého dňa, len jej to nesťažuj, buď v pohode, alebo s ňou radšej pošli muža (my pôjdeme všetci traja, len priamo do škôlky pôjde muž)

bosilek
1. sep 2008

Ahojte,
Aj my ideme zajtra prvy krat do jasliciek... Ide niekto z vas do DC Kvietok?

adetka
1. sep 2008

my sme zajtra mali nastupit... ale slecna zacala dnes soplikovat... takze ostane den, dva este so mnou... ale aj tak sa nam to blizi... ja zatial neplacem, nemam pocity, ze by som svojmu dietatku ublizovala, alebo smutok, ze mi rastie... ale strach z toho ako to... moje spolocenske a zive dietatko zvladne... mam...

lefika
1. sep 2008

ahojte,
ako deticky zajtra obliekate? na jednej strane prvy den v skolke si zasluhuje nieco pekne, ale zas: kto to potom operie?

idete niekto hned na cely den? ja sa stale neviem rozhodnut: ucitelky ma tlacia k tomu, aby som ju tam nechala hned na cely den, ale mamicky, co maju starsie deticky hovoria opak. a ja si tie myslim, ze to je privelky sok...navyse pre toho mojho hanblivca 😔

stanka, aj ja mam stresy: predsa len, prezila som s nou cely jej doterajsi zivot a zrazu sa takmer cely den neuvidime 😢 ☹ a este k tomu zacnu aj stresy v praci 🙄

certica
1. sep 2008

no, inac aj my trochu soplime 2 dni, tak som v pomykove, co zajtra...
ja som na MD s mladsim, takze vikiho davam zatial postupne na 2, 3 hodinky, potom doobedie a uvidim, ako sa mu bude lubit... mne to zatial este akosi nedochadza, ze sa ide do skolky, asi az ked nastane realita 😀

zuzanamv
1. sep 2008

Ahojte,
tak už sa len raz vyspíme!

Lefika, aj my ideme hneď na celý deň. Naša učiteľka je toho názoru, že je to lepšie, lebo deti si zvykajú len na jednu zmenu, keď sa ide na pol dňa, tak potom protestujú a stále chcú ísť na obed domov.

No, ja obliekam normálne, tepláčky a tričko.
Balíme pyžamko aj všetko ostatné na celý deň.

Pôjdem poňho asi okolo 15.

babulka
1. sep 2008

Baby, to naozaj treba nieco zobrat aj "sudruzkam"????? 😲 Mna to ani nenapadlo, teda nic brat nebudem, ale teraz si pripadam, ze budeme jedini 😖

lefika
1. sep 2008

babulka, ani ja nic neberiem 😉 keby to tu baby nespomenuli, mna by to ani nenapadlo 😅 a teraz uz pre bonbonieru do tesca nepobezim 😝

babulka
1. sep 2008

Lefika 😀 Dakujem.
Ja si pamatam, ze ani do skoly som nic na zaciatok nenosila, na koniec sk. roku kvietok, to ano, ale na zaciatok nie. Ani teraz "neriesim" pozornosti kade-komu, ani mne nik nic neda, ked si robim svoju robotu, tak mi to pride cudne.
Ale zas nechcem, aby mali moje dieta za outsidera, tak preto sa pytam....

certica
1. sep 2008

babulka, ja som tiez spominala, ze sa mi to nepaci, nosit pozornosti na zaciatku, niekomu, koho vobec nepozname... ide samozrejme o princip, nie o tu bombosu ci kvety. ta kresbicka, resp. nejaky vlastny vytvor od dietata sa mi zda super, je to take primeranejsie a prirodzenejsie by som povedala, takze este raz diiik rohacke za tip 😎

lefika
1. sep 2008

babulka, akurat som dotelefonovala s mamou: ta chyta uplnu paniku, ze nemame kvietok a ze kde ho teraz kupime 😀 este ze je od nas 200km, lebo by bola schopna sem nejaky dotrepat 😀

lienocka235
1. sep 2008

my zajtra zaciname posledny rok v skolke.. uz sme predskolaci...ale to ubehlo... pyzamko nenesieme lebo poobede uz nespavali ani minuly polrok..
pani ucitelkam kupujeme kvetinky.. tak ako kazdy rok, aj na den ucitelov aj na koniec roka a na Ninkine narodky...
obliekame si saticky.. ale ona chodi bezne v suknickach.. tak to nejak neriesim ..
no uvidime.. ako bude zajtra..
vsetkym detickam co idu prvy krat drzim palce..

babulka
1. sep 2008

Moji rodicia su nastastie rovnakeho nazoru ako ja, teda aspon myslim, kedze my sme nic nenosili ako deti, a ani nic nevraveli, ze mam zobrat, tak aspon mam klud 🙂 Matik uz chodil do jasliciek, sice sukromnych, ale tam sme nic neniesli na uvod, len na koniec roka som doniesla belgicke pralinky (zhodou okolnosti som bola na sluzobke v Bruseli a nakupila som zasoby), inac nikdy nic.

Certica - to s tou kresbickou je super napad, teda rohacka 😵 Ale Matik kreslit nechce, takze asi im skor zahra futbal 😀

Lienocka - dcreka nosila ucitelkam kvietky ked mala SAMA narodeniny? Preco? )Nechcem vrtat, len ma to zaujima, nikdy neviem, co ma caka... 🙂 )

lefika
1. sep 2008

lienocka, aj mna to prekvapilo s tym kvietkom na narodky: ja si pamatam, ze sme ako deti nosili cukriky pre ostatne deti a ucitelke cokoladku 🙂

zuzanamv
1. sep 2008

Tak ja nesiem bonboniéry, ale učiteľky už poznám, bola som tam minulý týždeň trochu pomáhať upravovať triedu.
A beriem to tak, že to budú mať s toľkými krpcami ťažké, s tým mojím obzvlášť, tak nech si trochu ukľudnia nervy čokoládou. 😀

spik28
1. sep 2008

No tak to už je zajtra, prvykrat do školky, som zvedava ako to bude, kedže u nas sa štatna škola spojena so školkou zmenila na cirkevnu.Ake to budu zmeny a kedy sa zaplatia tie peniaze či na začiatok alebo akoa tiež vraj sa musi ist na sv.omšu no uvidime či to plati ja pre školkarou , no ak ano to bude horor , tak zajtra uviidme ako bude , dufam že Tinko vydrži v školke zatim neplačea sa teši alebo či učitelky vydržia hehe

sloboda4
1. sep 2008

jaaj tak nas ukurat zaspal....ked sa rano zobudi už bude veeeeelky skolkar 😵 😵 😵 🙂
...............baby a nezabudnite detom podpisat papucky a pyžamka 😀 😀 😉 .......

kvendolinka
1. sep 2008

Cauko baby 🙂 Aj nasa Nati ide zajtra po prvy krat do MS.Akurat som jej pobalila vsetky veci potrbne 😎 ale je mi z toho vsetkeho divne 😔 mam slzy na krajicku.Boze,teraz sa narodila a ze skolka 😢 ale ona lubi deticky tak snad v poho.Tento tyzden je na adaptacii a od buduceho tam uz buva 😵