Prvý krát do škôlky. Vaše skúsenosti?

zuzana19851
29. máj 2008

Mile mamicky mam 2rocneho syna Jakubka a v septembri nastupuje do skolky bude mat 2a pol roka zacne chodit postupne na 2,3,4 hodinky a potom na cely den.Uz teraz sa bojim prveho dna ako to zvladne a ci nebude plakat.Akurat sa odnaucame od plienok ale Jakub este nerozprava tak mam strach ci mu budu ucitielky rozumiet.Mam zmiesane pocity .napiste mi prosim vase skusenosti .dakujem

barunka
16. sep 2008

ráno neboli. pozerali rozprávku 🙂 a podľa mňa nepôjdu ani poobede, teda aspoň si to myslím.

kaluha
16. sep 2008

ešteže tak,ja som ráno zistila že nemá žiadnu bundu/zo všetkého mi vyrástola bola som si istá že dve sú mu dobré/tak ideme dnes kupovat.Ráno sme išli v dvoch mikynách a s autom.

barunka
16. sep 2008

vidíš, a my sme včera lietali po blave a zháňali čapicu, tielka a pančuchy. a nikde nič... 😠

kaluha
16. sep 2008

fuha,tak teraz som zvedavá kde zoženiem

lefika
16. sep 2008

ahojte,
tak aj my dnes super: konecne zacala jest a rozpravat a zozala za to hromadny aplauz 😀

bibinka
16. sep 2008

Fifka som po obede našla v druhej triede,lebo tie malé detičky už spali, tak ho strážila učiteľka v o vyššej triede. Ale bol v pohode, pani uč.vravela, že plakal len ráno trošku a potom pred obedom, že on ide na mňa čakať.A pochválila ho, že krásne sa sám najedol a všetko zjedol.Nehneval a bol v pohode,aj sa hral s novým kamarátom. Tak som rada.
A ešte sa dnes fotili, vraj také umelecké fotky na jesennú tému, že sa pekne tváril a neplakal. 😉

bibinka
17. sep 2008

ahojte-
dnes mi Fifko plakal už od rána akonáhle zistil že ideme do škôlky ☹ ☹ ,aj v triede som ho počula ešte aj vonku-neviem či to nieje nejaká kríza, že si už uvedomuje, že tam sa teda bude chodiť 😖 .

Ešte mi učiteľka povedala, že či ho aj doma napína akokeby na vracanie? Ja nato, že on nevracal ani ako batoľa, tak som usúdila, že mu hrajú nervy a to poriadne. ☹ ☹ ☹ C´úďatko, ani navonok to nedáva najavo, len v inom prostredí sa to prejaví. Som z toho smutná, lebo robíme všetko možné aby sa mu tam páčilo, vysvetľujeme, že pre neho prídeme,ale zatiaľ to nemá efekt. Len verím, že to na ňom nezanechá dlhodobejšie stopy ☹ .

zuzanamv
17. sep 2008

Ahojte,
u nás až včera padol ráno prvý protest, že nechce ísť do škôlky, ale presvedčila som ho, že aj ocino ide do roboty, a doma ostávajú len bábätká.
Potom už v pohode šiel.

Ale stále sa tam správa rovnako ako na začiatku, za celý deň nič nepovie, nechá sa kŕmiť aj obliekať. Nehrá sa s hračkami ani s deťmi, len so svojím plyšákom.
A do kolektívnych hier sa samozrejme nezapája. ☹

marse
17. sep 2008

tak u nas nastastie je to v pohode, len rano trosku protestuje aby som odisla, ale akonahle ju ucitelka zabavi uz o mne ani nevie, a je po probleme, plakali sme asi raz prvy den, ale to ja som mala skor viac slzy v ociach ako ona. dnes sa jej uz domov ani nechce ist. 😅 som rada ze zapadla a ze sa jej tam paci.

drzim palceky nech sa to aj u vas ustali, treba dat deturencom cas aby si zvykli. 😉 drzte sa papa

bibinka
17. sep 2008

čaute- hlásim dnešný deň- prišla som pre Fifka opatrne aby ma nevidel, on sedel chrbtom ku dverám a v pohodičke obedoval. Ked dojedal, sa otočil že ide cikať a v tom ma zbadal a tak smutno sa usmieval, že mi ho bolo tak trošku ľúto.,ale potom hneď po potrebe šiel dojesť obed. úplná pohoda, len mal trochu vyplakané očká, ale učiteľka vravela, že bol kľudný,spolupracoval, hral sa s deťmi a tak.
Ale že ked bol sám a myslel si, že ho nik nevidí, tak že sa sám vyhecoval ku plaču-asi chúďaťu prišlo ľúto, že som tam neni a plakal. Zopakoval to vda tri krát a potom už nie. Ja si myslím, že sa s tým síce vyrovnáva ťažko, ale vyrovná sa .Aj riaditeľka ho dnes viac sledovala a povedala, že sa adaptuje celkom dobre, že treba čas a také nervy má skoro každé dieťa, ale že netreba ho nútiť, všetko musí začať robiť sám. Tak ma upokojila, lebo muž už stresoval(berie to viac vážne ako ja-je to taká ciťa), že ho dáme až o rok do kolektívu.
Ja som proti,lebo by sa stiahol do seba a o rok by si nato spomenul a bolo by to ešte horšie ako je to teraz. Podporila ma aj riaditeľka aj učiteľka, že on je naozaj kľudnučký( okrem tých 2-3 výlevov),ale správa sa normálne, aj sa smeje a tak. Tak som sa ukľudnila.
Som si povedala, že vydržíme tie dva tri týždne a ak sa to ustáli, tak budem vedieť, že sa adaptoval.

martina7228
17. sep 2008

ahojte mamicky skolkarov,

je tu niektora maminka skolkara z anglicka?

bibinka, prave prezivam uplne to iste ako ty. my sme zacali chodit do skolky v anglicku v pondelok. maly chodi len na 2.5 hodinky denne, deticky tam nepapaju, nespinkaju len sa hraju,a najviac sa venuju kreativym hram.

kazde rano zazivame obrovske place, maly vnutri v skolke a ja po ceste domov a doma. maly ma 3,5 roka je velmi rozumny, rychlo sa uci. v skolke nic nepapa - myslim, to co mu zabalim ja, a prvy den ani nic nepil. takze, ked som prisla pre neho, bol totalne dehydrovany, oci opuchnute a hodinu som z neho nemohla dostat slovo.dnes je to treti den,a myslim, ze uz neplakal celu dobu, ale zatial sa nehral s detmi, bol mimo kolektivu, len sedkal a pozeral.

myslim, ze ked dame detickam cas, zvyknu si. ale kedy?

tamarka
18. sep 2008

ahojte, no ako som Tamarku chválila, tak dnešného ráno hrôza. V šatni sa ma chytila okolo nohy, tak som kráčala aj s ňou. Pripomenulo mi to nejakú scénu z filmu. Ako tak sme sa prezliekli a obuli, ešte som s ňou chvíľu sedela, ona sa ma držala okolo krku ako opička, na všetko len odpoveď "nie". Keď som ju už dávala do triedy, tak spustila strašný plač, tak som zvedavá, čo mi povie učka poobede. ☹

martina, zvyknú, ale kedy? - to keby sme vedeli.... Tamarka chodí od 2. sept. a stále je ako počasie - raz slniečko inokedy mráčik. Vydržať, iné nám neostáva. 😉

barunka
18. sep 2008

tak a Simi sa stále drží pôvodnej stratégie. V škôlke sa jej síce páči, ale každé ráno musí svoju matku poriadne potrápiť, aby sa potom celý deň zhrýzala. Ona síce neplače, do škôlky vojde, prezlečie sa, vyciká a potom si sadne do stredu šatne a zahlási, že ďalej ona teda rozhodne nejde. Tak ju prosím, podplácam, vydieram, som prísna, milá a nakoniec to končí tak, že ju chytím na ruky (zásadne od chrbta, nech sa ma nevie chytit) zoberiem do triedy, položím na zem, ona čumí ako puk, potom mi zakýva a ide sa hrať... 😠 😖

certica
18. sep 2008

caute baby, my sme doma chori az na mna, tak ani nestiham net.
tamarka, ja som prisla na to, ze 3.den v tyzdni v skolke je vzdy kriticky! asi aj preto su u nas vzdy v stredu dovolene hracky z domu. dnes je sice stvrtok, ale zacinalo sa utorkom...

tamarka
18. sep 2008

certica, keď tak rozmýšľam nad predchádzajúcimi týždňami, tak mám fakt pocit, že to tak aj bolo, no budem to sledovať 🙂

tilly
18. sep 2008

barunka a čo takto nevšímať si to? ona ťa trápi zámerne, keby si to brala s ladovým ksichtom, tak by sa možno ukludnila...

lenka386
18. sep 2008

Ahojte!
Tak my chodime od utorka bez placu, aj ked mierne protesty su..
Barunka, mne ucitelky hovorili, ze na chodbe sa uz s malym nemam "piplat" vraj to je este horsie, ze len rychlo sa prezliect, rozlucit a dat dieta do triedy. Tak som to zacala praktizovat a fakt to zabera.. Este sa sice netesim, ze by sme mali celkom vyhrane, ale myslim, ze bude pohoda..

lefika
18. sep 2008

ach jaj, tak u nas po prechodnom zlepseni znova kriza ☹ dnes sa mi dcera od rana triasla, evidentne od nervov, zima jej nebolo a dokola opakovala: nechcem so skolky....nehcela sa dat obliect ani obut. potom v skolke to iste: prezut ani za svet a to uz zacinala plakat. ale ked videla, ze odchadzam, skocila ucitelke do naruce...potom som stretla vonku neskor kamaratku, co tam ma syna a hovori mi, ze saska plakala ucitelke na rukach 😢 polhodinu po tom, ako som odisla 😢 😢

andy.a
18. sep 2008

ahojte 🙂
tak náš mladý bol v škôlke len prvé 4 septembrové dni..odvtedy stále doma maróduje ☹ najprv len viróza,nádcha..a teraz v utorok po predĺženom víkende mal ísť/vôbec sa netešil/,ale ráno v ten utorok vstal s horúčkou vyše 39.. ☹ takže sme boli u dr.,má angínu,berie ATB 😒 nič neje už niekoľko dní,kvôli hrdlu ☹
teploty už poklesli,ale mal 40-tky,aj zábaly sme dávali 😒

a pri spomenutí škôlky plače 😒 😖

no,budeme to mať ťažké,zasa začínať nanovo 😠 neviem,odkedy,musí dobrať lieky a trochu sa dať dokopy,slabý je ako mucha ☹

samozrejme,že nakazil aj dcérku/tiež mala teploty do 40 st. aj mňa-už som si tiež musela nasadiť ATB../

želám vám hlave veľa zdravia v tomto hnusnom sychavom počasí 😉

barunka
18. sep 2008

tilly, odskúšané, jej je jedno, či si ju nevšímam, či ju utešujem, alebo na ňu jačím, aj tak to robí. 🙂
lenka, to vraveli aj mne, ale keď ona mi povie, že chce cikať, tak nemám to srdce ju zobrať hneď do triedy, lebo sa bojím, že ozaj čo ak chce cikať a ja ju nepustím. No uvidíme čo bude zajtra.
Ale učiteľka mi vraví, že akonáhle za mnou zaklapnú dvere, tak na mňa zabudne a už mi to vraveli aj mamičky, čo tam zostávajú ešte po mne, že po sekunde vyjde von, napustí si vodu, ide cikať a vôbec ju netrkne že mama tam neni...

akurát ešte stále veľmi neposlúcha učiteľky, zatiaľ pre ňu asi nepredstavujú dostatočne veľkú autoritu, ale vlastne tú pre ňu aj tak predstavujem iba ja, neposlúchne ani tatka, tak sa niet čo čudovať. No pevne verím, že ich začne poslúchať, aj keď učiteľka vravela, že sú ešte malí, ešte majú čas ich na slovo poslúchať.. tak uvidíme. 😀 😀

andy, tak to ste teda naozaj pekne dopadli. Prajeme skoré uzdravenie

sloboda4
18. sep 2008

ahojte 🙂 tak mi doma narodime už 2 tyžden.......si ani nechcem predstavit co bude ked v pondelok nastupime do skolky (dufam že nastupime). posledne dni co tam maly bol si ho ucitelky nevedeli vynachvalit, vraj je super poslusny a zlaty ......... za to doma 🙄 cista katastrofa, od kedy chodi do skolky mam pocit, že poslucha ucitelky ale neposlucha doma 😠 ......

andy.a teda prajem skore uzdravenie a vesely navrat do skolky 🙂 .....nas nastasti trapi iba nadcha ale nejak sa jej nevieme zbavit

nas maly sa už nevie dockat mikulasa 😅 .. mu stale omielam kym je doma, že sa musi vyzdravit a ist za detmi do skolky lebo tam prijde mikulas 😝 .... len dufam že ho nebude cakat už v pondelok 😅 😅

barunka 🙂 simi je riadne presibana 😀 teda ako si tie male deti vedia vsetko v hlavke premysliet a vyspekulovat 🙂

lenka386
18. sep 2008

BArunka, my mame presne opacny problem - mne tiez ucitelky povedia, ze je velmi sikovny a zlaty a pride domov a ako by s nim vsetci certi hrali. A ukladanie na vecerny spanok prebieha ako keby sme ho z koze drali .Pritom je vidiet, ze je unaveny, ale nechce sa ani umyvat, ani lahnut do postele, nieto este sam zaspat. Vzdy musi niekto pri nom lezat a to uz mesiac zaspaval sam vo vlastnej posteli.. Tak snad to chce vsetko len cas, lebo inak skoncime na psychiatrii 😝

bibinka
18. sep 2008

ahojte, aj u nás bol dnes ráno trochu krik, ale bolo to skôr také divadielko, lebo len čo sme zavreli dvere( šli sme s mužom obidvaja), malý ešte chvíľku revala potom stíchol. A ked sme pre neho prišli, práve sám spapal obed a že bol ako med, žiadne problémy. No až nato, že sa mu spustili nehorázne sople. Veď ešte len v pondelok dobral antibiotiká z predchádzajúcej angíny a dnes toto., No som na nervy, ja viem, škôlkárske soplíky sú " v norme ", ale tri dni po dobratí atb? 😠 😠 😠 teplotu zatiaľ nemá, zajtra som ho odhlásila a skúsime poliečiť cez víkend. No som zvedavá či pôjdeme vôbe c v pondelok do škôlky.... 😖

Ozaj obliekajú vašim deťom na prechádzky aj pančušky??? mne sa totiž zdalo, že ich dnes ani včera vôbec nemal na vonku,lebo bol hrozne uzimený. ale učiteľka sa mi dušovala, že upratovačka všetkým deťom obliekala pančušky. učiteľka zrovna Fifka neobliekala 😖 Tak vôbec neviem, lebo dnes som mu naschvál vyzliekla nohavice aj pančušky spolu a našla som ich v skrinke v úplne rovnakej polohe 😠

Všetkým chorôbkam prajem dni bez teploty a soplíkov. 😉

krajcoanka
19. sep 2008

aj u nás je od utorka choroba.Najprv ja s Lubkom a teraz Davidko s tetinom. Mne dr. predpisal dokonca ATB. takže do konca týždňa by som ich mala dobrať.

ukana
19. sep 2008

bibi, mam pocit, ze tie pancusky im neoblecu, pokial dieta nepovie, teraz este niektore deti nosia aj ponozky, ine aj pancusky, minulu zimu nas Matko behal v skolke v pancuskach 😅 , nedala som mu na to teplaky a bolo..alebo som mu dala na to len kratasy 🙂 A mala som istotu, ze mu daju pancusky...

Inak nas Matko ma tiez sopliky... ☹ 😒

lefika
19. sep 2008

ukana, napriklad my 🙂
ja som este pancusky nevytiahla, nie je podla mna az taka zima 😉
ale keby som chcela, aby jej ich obliekli, rano by som im to povedala. inak u nas odporucaju to, co si robila ty: detom nechat v zime pancusky a chlapcom na to kratasy, dievcatkam suknicky. im to tiez usetri cas pri prezliekani 😉

bibinka
19. sep 2008

ukana- veď aj mňa to napadlo, že mu do triedy oblečiem pančušky aj tepláky,aby som si bola naistom. Samozrejme sa učiteľka dušovala, že ona pančušky oblieka, ale neručila mi za tú upratovačku či kto jej tam pomáha. as ijej budem musieť prízvuknužť alebo nalepím na skrinku a vešiačik, že mu musia obliecť aj pančušky.alebo to vyriešim tými kraťasmi.

my soplíkujeme ďalej, včera bola aj teplotka, ale po brufene zmizla,a dosiaľ sa neobjavila. dnes mu na krčnom zistili faryngitídu,bez angíny. len či sa aj tá neobjaví do pondelka??? 😖
dr.nám odporučila na mesiac vynechať škôlku aby sa mu podvihla imunita, tak som na vážkach, lebo za tie 4dni urobil v adaptácii veľké pokroky.

adetka
22. sep 2008

tak slecna dnes neplakala... dokonca uz po ceste do jasliciek rozpravala o havkoch, cice a tete Katke... bala som sa, ako bude po vikende... lebo po prvej dlhsej prestavke (kvoli sopliku) plackala... a aj po predlzenom vikende... zda sa, ze si uz zvykla, a ze sa uz tesi... 😀 ... som rada...

tilly
22. sep 2008

môj ráno otvoril oči a usmial sa a "ideme do škôlky" 😀 len tak je naviazaný na toho svojho kamaráta, že ak ten náhodou niekedy príde neskôr, alebo nepríde, tak bude zle...

tamarka
22. sep 2008

barunka, naše babulky si môžu podľa ruky. Bola som na rodičku a učiteľka zahlásila, že majú v triede herečku. No koho iného ako našu Tamarku. Plače keď sme tam a keď sme už vonku, učiteľka ju dá dole z rúk a ona s úsmevom od ucha k uchu, že "no čo budeme robiť?".

po víkende dnešné ráno samozrejme o ničom, slečna vstala hore zadkom. ofúknutá, miesto pusiny mala podkovičku a pri vchode do triedy srdcervúci plač.... 😒